Jump to content


Fotografije

Pomoc pocetniku


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
3 odgovora na ovu temu

#1 blekendvajt

blekendvajt
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 14 July 2016 - 02:27 PM

Pozdrav svima, potpuno sam nov u svetu biciklizma, naime, poceo da sam da se spremam za triatlon. Kupio sam drumasa pre 2 meseca i polako krenuo u voznju, ali bol u kolenu mi je stavio do znanja da verovatno ne sedim u dobrom polozaju (visina sedista i nagib). Takodje sam kupio i nove sprinterice i plocice za iste, pa sam hteo da pitam, da li ima nekog u Beogradu ko je rad da pomogne laiku kako to sve treba da funkcionise i kako podesiti plocice i sediste? Gledao sam vec klipove po internetu , da ne mislite da nisam pokusao :) 

 

 

 Hvala unapred :)


  • 0

#2 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 14 July 2016 - 05:44 PM

Pozdrav svima, potpuno sam nov u svetu biciklizma, naime, poceo da sam da se spremam za triatlon. Kupio sam drumasa pre 2 meseca i polako krenuo u voznju, ali bol u kolenu mi je stavio do znanja da verovatno ne sedim u dobrom polozaju (visina sedista i nagib). Takodje sam kupio i nove sprinterice i plocice za iste, pa sam hteo da pitam, da li ima nekog u Beogradu ko je rad da pomogne laiku kako to sve treba da funkcionise i kako podesiti plocice i sediste? Gledao sam vec klipove po internetu , da ne mislite da nisam pokusao :)

 

 

 Hvala unapred :)

 

Nađi lokalni bici klub - siguran sam da će biti radi pomoći novom kolegi.

 

Par tekstova koje će ti možda koristiti:

 

Položaj na bajsu:

http://www.bikegreml...u-bike-fitting/

 

Podešavanje drumaškog kormana:

http://www.bikegreml...umskog-kormana/

 

 

Bol u kolenu je vrlo verovatno izazvan lošim podešavanjem pločica. Stani prirodno na pod, vidi kako ti stoje stopala - često ljudima stoje stopala malo ka napolje.

Sedi na bajs sa običnim pedalama, pa obrati pažnju kako ti stoje stopala. Moguće da i tu stoje malo ukoso.

Na kraju, podesi pločice na patikama, tako da kad su one uklipovane u pedale, tebi stopala stoje u istom (prirodnom) položaju.

 

cleat.png


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#3 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 15 July 2016 - 02:45 PM

Za proveru stopala, možda je bolje da sedneš na neku površinu gde mogu stopala da ti vise u vazduhu. Opusti noge i drži ih u položaju koji ti je najprirodniji. Tada ćeš videti da li ti stopala idu malo ka napolje, ka unutra, ili stoje ravno (što je malo verovatno). Još jedan od indikatora te zakrivljenosti stipala je provera đona na običnoj obući. Ako imaš neke stare patike/cipele koji si mnogo iznosio, pogledaj đon na njim i vidi da li je više potrošen sa spoljašne ili unutrašnje strane. Tako ćeš znati kako ti stopalo prirodno stoji pa u skladu sa time da malo zakreneš pločice na šprintericama. Taj položaj pločica je od krucijalnog značaja za bezbolnu vožnju, kao i da pločice pomeriš malo više ka nazad, kako bi maksimalno izbegao osećaj trnjenja prstiju i stopala.....

 

Ovo sve pišem iz ličnog iskustva, sa pravilno podešenim pločicama sam vozio najviše 250 km u danu bez i najmanjih problema. 


  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#4 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 15 July 2016 - 03:48 PM

Gde i kako te boli koleno?


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika