Jump to content


Fotografije

Tema za jeftine/dobre prilike


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
726 odgovora na ovu temu

#61 clapton

clapton
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 242 posts

Postavljeno 22 June 2017 - 12:32 AM

@clapton    Nadji kinesku firmu koja ima stranicu na internetu MOON GUB ....

nasao sam ih na Aliju jer ne vidim opciju kupovine na njihovim sajtovima.

 

MOON djeluje kompaktno i bas ono sto trazim dok su GUB, bar ove koje su mi se svidjele na prvi pogled, ogromne. :)

 

ljudi ja sam iz CG i prije nekoliko dana sam gledao i probao neke kacige u najboljem shopu u PG. sve su kostale od 50-100e. previse za moj budzet. mislim da cu da narucim MOON jer prvi put kupujem, pa ako vidim da mi ne smeta i mogu da je non-stop nosim, razmisljacu o skupljoj varijanti, tamo na jesen. :)


  • 0

#62 clapton

clapton
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 242 posts

Postavljeno 22 June 2017 - 01:38 AM

Ovu sam mislio da porucim:
http://s.aliexpress.com/byIRjIrQ
(from AliExpress Android)
  • 0

#63 fudimenti

fudimenti
  • Members
  • PipPip
  • 54 posts

Postavljeno 22 June 2017 - 06:15 AM

24€+7 i kusur za poštarinu+4€ pošti za paket (nije 1€ kao za pismo) i čekaš mjesec i možda ti ne legne kako si zamislio. Bio si u bajkeraj iza tempa u pg? Tamo sam uzeo abusovu jednu poput ove koju si okačio za 40tak eura prošle godine

Sent from my x600 using Tapatalk
  • 0

#64 clapton

clapton
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 242 posts

Postavljeno 22 June 2017 - 08:36 AM



24€+7 i kusur za poštarinu+4€ pošti za paket (nije 1€ kao za pismo) i čekaš mjesec i možda ti ne legne kako si zamislio. Bio si u bajkeraj iza tempa u pg? Tamo sam uzeo abusovu jednu poput ove koju si okačio za 40tak eura prošle godine

Sent from my x600 using Tapatalk


Nisam znao da ima iza Tempa. Ako ima za te pare onda može.
  • 0

#65 marko_uzice

marko_uzice
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts
  • LocationUzice

Postavljeno 22 June 2017 - 07:07 PM

Samo nova jer sa polovnom nisi nikada nacisto.

Ne juriti neki brend i gramazu jer se to skupo placa...

Vidim da imaju sasvim pristojne kacige za tipa 25-30eur...

 

 

Obavezno novu kupi. Kad si već došao do jula bez nje sačekaj još malo jesenja sniženja :smile:

Hvala objici na odogovoru! I gledah kasnije da za 30tak eura mogu pristojnu da kupim a kao je što neko već napisao... Jul je mesec već, mogao sam sačekati i sniženja :D

Gledam da polako kupujem opremu i spremam se, da ako ne ove godine s proleća, da krenem na malo duže vožnje. Ove oko grada su mi po malo dosadile :)


  • 0

giphy.gif


#66 therealaleksandar

therealaleksandar
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 27 June 2017 - 10:14 AM

Pozdrav narode. Pronasao sam ovaj bicikli na kupujem prodajem http://www.kupujempr...02890-oglas.htm i hteo bih da ga kupim. Problem je sto nemam gotovo nikakvo znanje o biciklovima. Ne znam ni koje su marke dobre ni koje sve vrste biciklova postoje. Budzet mi je nazalost ogranicen, ali meni trenutno ne treba profesionalni bicikli vec nesto cisto za rekreativnu voznju. Visok sam 183 a imam oko 74kg. Vozio bih bicikli uglavnom drumom. Da li bi mi ovaj bicikli koji sam naveo odgovarao i da li on vredi tih para? Ako odem da ga pogledam, na sta treba da obratim paznju? Nemam trenutno dovoljno sredstava da ulazem u njega, mozda bude kasnije, tako da bi mi trebao potpuno ispravan bicikli. Bio bih vam mnogo zahvalan na savetu! Hvala unapred


  • 0

#67 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 27 June 2017 - 10:22 AM

Pozdrav narode. Pronasao sam ovaj bicikli na kupujem prodajem http://www.kupujempr...02890-oglas.htm i hteo bih da ga kupim. Problem je sto nemam gotovo nikakvo znanje o biciklovima. Ne znam ni koje su marke dobre ni koje sve vrste biciklova postoje. Budzet mi je nazalost ogranicen, ali meni trenutno ne treba profesionalni bicikli vec nesto cisto za rekreativnu voznju. Visok sam 183 a imam oko 74kg. Vozio bih bicikli uglavnom drumom. Da li bi mi ovaj bicikli koji sam naveo odgovarao i da li on vredi tih para? Ako odem da ga pogledam, na sta treba da obratim paznju? Nemam trenutno dovoljno sredstava da ulazem u njega, mozda bude kasnije, tako da bi mi trebao potpuno ispravan bicikli. Bio bih vam mnogo zahvalan na savetu! Hvala unapred

 

U ovoj temi pišeš ako nađeš nešto povoljno - da znaju kolege gde može da se kupi.

 

Ako ti treba savet u vezi kupovine bicikla, pogledaj odeljak "Pomoć pri kupovini" - ima već desetina sličnih/istih pitanja i odgovora/saveta. Ukoliko ne nađeš odgovor, otvori tamo posebnu temu sa pitanjem u vezi svojih dilema.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#68 miloso

miloso
  • Members
  • Pip
  • 17 posts
  • LocationBelgrade

Postavljeno 30 June 2017 - 04:19 PM

Ko želi nov drumaš, za manje od 300€, mislim da je ovo dobra ponuda.  :)

 

http://planetbike.rs... bicikli/18525/


  • 1

#69 milan86

milan86
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 187 posts

Postavljeno 01 July 2017 - 04:30 PM

Video sam u markoni sportu na nbg (u radnji, na sajtu nema), drag gravel/cx bicikl. Ima claris samaraljke, mehanicke diskove, alu ram i viljusku za nekih 43-4 hiljade. Ja bih rekao da je to prilicno ok u odnosu na konkurenciju. Ne znam tacno koje su ostale komponente, ali bajs deluje sasvim pristojno.


  • 0

#70 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 July 2017 - 04:55 PM

Bio sam jutros od 7 na čuvenom bubanj potoku, nema tamo ništa specijalno zanimljivo, buvljak ko i svaki drugi


  • 0

#71 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 01 July 2017 - 08:38 PM

Bio sam jutros od 7 na čuvenom bubanj potoku, nema tamo ništa specijalno zanimljivo, buvljak ko i svaki drugi

 

Pa da, pre nego što dođe tamo prođe jedno 3-5 filtera tako da ostanu samo krševi. Sve što valja ide direktno ljudima koji dalje prodaju.


  • 1

#72 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 02 July 2017 - 08:18 PM

Skoro sam slučajno naišao na jeftine bluetooth senzore za brzinu/kadencu. Poslednji put kada sam proveravao, doduše pre par godina, koštali su par desetina € čini mi se, a sada ima kineskih za manje od 7€, na primer:

http://www.ebay.com/...xX-Ktt#shpCntId

Naručio sam jedan, pa ćemo videti valjaju li šta.


  • 0
Pozdrav

#73 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 03 July 2017 - 12:53 PM

Imam ja taj senzor i radi. Da mi ima razlike u odnosu na skuplje ne znam, al dokle god očitava kadencu i brzinu ja sam zadovoljan

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
  • 0

#74 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 03 July 2017 - 01:36 PM

Odlično, znači poslužiće :).


  • 0
Pozdrav

#75 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 03 July 2017 - 02:42 PM

Al sa tim možeš samo na telefonu ili laptopu očitati brzinu i kadencu?

Znači trebao bi na vožnji držati stalno uključen telefon na kormanu, a tako baterija neće izdržati više od par sati a verovatno ni toliko.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
  • 0

#76 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 03 July 2017 - 03:15 PM

Da, koristi se sa telefonom ili ciklokompjuterom koji podržava BT senzore (možda i sa nekim smart satovima može). Meni konkretno treba za telefon, koji držim na kormanu, stalno uključen, za vožnje do maksimalno sat-dva, što nije problem za moj telefon. Za duže vožnje tu su rezervna baterija, mali battery bank ili dinamo-usb napajanje, u zavisnosti od bicikla.


  • 0
Pozdrav

#77 fudimenti

fudimenti
  • Members
  • PipPip
  • 54 posts

Postavljeno 03 July 2017 - 04:35 PM

Imam taj ili skoro isti. Mene je koštao 15€ prošle godine. Prikazuje kadencu relativno precizno (ima mali lag jbg). Magnet koji se kači na pedalu/kurblu nije otpao a bilo je prilike za to. Koristim ga sa telefonom i radi OK. Može na Stravu, Runstatic, Wahoo, barren to što sam ja probao. Povezivanje sa pametnim satom zavisi od BT verzije koju sat podržava. Meni na amazfit sat taj senzor neće, recimo. Power bank i BT senzor ako su blizu jedno drugog znaju da zezaju

Sent from my x600 using Tapatalk
  • 0

#78 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 03 July 2017 - 06:03 PM

Ja sam ga uzeo primarno za trenažer i upario sa telefonom i tu mi se pokazao odlčno.

 

Probao sam ga i u vožnji i tu do izražaja dolaze mane telefona kao ciklokompa - pre svega problem vidljivosti ekrana na jakom suncu. Mrzelo me je da se igram sa podešavanjem ugla ekrana i sl. U vožnji i dalje koristim cateye uz telefon u džepu gde radi neka od aplikacija.

 

Dao sam ga drugu da proba da ga upari sa Tomtom satom pa ćemo imati info da li je uspeo.

 

Sve u svemu senzor radi kako treba i kome treba poslužiće kao i bilo koji skuplji.


  • 0

#79 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 03 July 2017 - 08:09 PM

Da, koristi se sa telefonom ili ciklokompjuterom koji podržava BT senzore (možda i sa nekim smart satovima može). Meni konkretno treba za telefon, koji držim na kormanu, stalno uključen, za vožnje do maksimalno sat-dva, što nije problem za moj telefon. Za duže vožnje tu su rezervna baterija, mali battery bank ili dinamo-usb napajanje, u zavisnosti od bicikla.

Ne znam da ijedan ciklokomp koristi BT za komunikaciju?

 

Evo @Pava lepo objasnio mane tog koriscenja, a ja takodje primenu ovakvog senzora jedino vidim na trenazeru uz laptop ili mobilni.

 

Nista lose ne mislim, vec samo skrecem paznju da se neko ne zaleti i ne ocekuje previse od tog senzora.


  • 0

#80 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 03 July 2017 - 09:16 PM

Dosta novijih Garmin, Polar, Cateye, Wahoo... ciklokompjutera može da se sa pored Ant+ upari i sa BT (tačnije BT4.0/BTLE/BT smart) senzorima.

Naravno, ne odgovara svakome da stavi telefon na bicikl, i mislim da se to utvrdi pre kupovine senzora :)


  • 0
Pozdrav




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika