Jump to content


Fotografije

Tema za jeftine/dobre prilike


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
726 odgovora na ovu temu

#381 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 07 July 2020 - 03:57 PM

To ti naplati ako placas u svrhu kupobanja proizvoda, ali iskljucivo kod privatnog lica. Kod pravnog lica ne naplacuje dodatne troskove jer kad kupujes novu robu imas na nju garanciju i pravo na povrat. To ne treba paypal da ti garantuje.

Moze se privatnom licu platiti bez provizije na foru da saljes novac prijatelju ali onda nemas zastitu kao kupac. Ne moze i jare i pare.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#382 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 07 July 2020 - 04:32 PM

Синоћ сам нешто поручивао преко ибеја, платио преко пејпала, кад јутрос, прц, није прошла уплата ...

 

Данас сам пробао поново, опет прц преко пејпала, ал' зато уредно прошла уплата картицом ... Нешто пејпал багује на ибеју изгледа, и пријавио је као неки проблем, зато сам и покушао картицом ...


  • 0

#383 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 07 July 2020 - 04:37 PM

To ti naplati ako placas u svrhu kupobanja proizvoda, ali iskljucivo kod privatnog lica. Kod pravnog lica ne naplacuje dodatne troskove jer kad kupujes novu robu imas na nju garanciju i pravo na povrat. To ne treba paypal da ti garantuje.

Moze se privatnom licu platiti bez provizije na foru da saljes novac prijatelju ali onda nemas zastitu kao kupac. Ne moze i jare i pare.

 

Koliko znam, deru provizije - na štetu prodavaca, kada se vrši povraćaj novca.
I to su im baš debele provizije.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#384 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 07 July 2020 - 04:45 PM

Синоћ сам нешто поручивао преко ибеја, платио преко пејпала, кад јутрос, прц, није прошла уплата ...

 

Данас сам пробао поново, опет прц преко пејпала, ал' зато уредно прошла уплата картицом ... Нешто пејпал багује на ибеју изгледа, и пријавио је као неки проблем, зато сам и покушао картицом ...

 

Ja sam pre godinu dana digao ruke od PP upravo zbog te beskrajne princeza_grašak filozofije oko načina plaćanja. Da mi skoro nisu neki slepci platili posao preko PP, zaboravio bih i da postoji.


  • 0

#385 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 07 July 2020 - 06:05 PM

Koliko znam, deru provizije - na štetu prodavaca, kada se vrši povraćaj novca.
I to su im baš debele provizije.



Nekoliko puta mi je vracan novac i to bez provizije. Poslednji put preko Alija sam narucio neke rucice menjaca koje nisu stigle, ja se zalio i vratili mi preko Paypala. Bez centa provizije.

Ocigledno Paypal ne funkcionise isto u svim zemljama.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#386 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 07 July 2020 - 06:42 PM

Nekoliko puta mi je vracan novac i to bez provizije. Poslednji put preko Alija sam narucio neke rucice menjaca koje nisu stigle, ja se zalio i vratili mi preko Paypala. Bez centa provizije.

Ocigledno Paypal ne funkcionise isto u svim zemljama.

 

Kao prodavcu?

Prodavcu (onom kojem vraćaš robu) naplaćuju proviziju.

To je zvanično, objavili su, a i imam povratne informacije koje to potvrđuju.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#387 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 08 July 2020 - 07:37 AM

Ne, nego kao kupcu...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#388 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 08 July 2020 - 08:00 AM

Ne, nego kao kupcu...

 

Taj deo nije sporan. 

Ali kako god da se šalje novac preko PayPal, neko plaća proviziju, i to priličnu (mislim da retko bude manje od 5%).


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#389 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 08 July 2020 - 08:41 AM

Ne placa niko ako se izabere opcija slanje para porodici ili prijatelju. Ali tada nema ni kupac ni prodavac zastitu u slucaju bilo kakvog problema, pa trazenja novca nazad.

Funkcionise paypal extra, samo treba malo vremena da to zazivi kod nas.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#390 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 08 July 2020 - 09:41 AM

Ne placa niko ako se izabere opcija slanje para porodici ili prijatelju. Ali tada nema ni kupac ni prodavac zastitu u slucaju bilo kakvog problema, pa trazenja novca nazad.

Funkcionise paypal extra, samo treba malo vremena da to zazivi kod nas.

 

Kod nas još uvek po zakonu ne možeš prodati nekom nešto preko PayPal-a, tj. poslati pare unutar zemlje.

Što se familije & prijatelja tiče - mislio sam da pričamo u kontekstu kupovine.

Inače mogu pare i autobusom, bez provizije, izeš ga... :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#391 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 08 July 2020 - 11:00 AM

Pa o tome ja svo vreme i pisem. Dakle ja prodajem nesto a ti hoces da kupis. To kosta recimo 100 eura. Ti hoces da mi platis preko Paypala. Ako hoces bez provizije, onda mi uplatis preko opcije posalji novac porodici/prijatelju, i posaljes mi tacno 100e, ali ako te ja zeznem, nemas kome da se zalis jer teoretski nisi nista kupio nego poslao novac prijatelju.

Ili imas da izaberes opciju plati novac za uslugu. U tom slucaju je provizija oko 3 i nesto eura i to bi trebalo da snosim ja kao prodavac. Ali u praksi je uvek dogovor da to snosi kupac, pa onda mi uplatis 103 eura, i ako te zeznem imas pravo da se zalis i na povrat novca.

Meni to deluje skroz fer...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#392 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 470 posts

Postavljeno 08 July 2020 - 11:07 AM

Pazi, ja sam vise puta hteo da platim robu kao prijatelju da saljem novac ali to nije moguce iz Srbije, barem na mom nalogu, vec samo da platim robu.. provizija mi je na 95e bila oko 8e mislim..tako nesto..dok bi uplata preko banke na racun u inostrastvu kostala jos dodatnih 20e+..

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

#393 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 08 July 2020 - 11:47 AM

Pa o tome ja svo vreme i pisem. Dakle ja prodajem nesto a ti hoces da kupis. To kosta recimo 100 eura. Ti hoces da mi platis preko Paypala. Ako hoces bez provizije, onda mi uplatis preko opcije posalji novac porodici/prijatelju, i posaljes mi tacno 100e, ali ako te ja zeznem, nemas kome da se zalis jer teoretski nisi nista kupio nego poslao novac prijatelju.

Ili imas da izaberes opciju plati novac za uslugu. U tom slucaju je provizija oko 3 i nesto eura i to bi trebalo da snosim ja kao prodavac. Ali u praksi je uvek dogovor da to snosi kupac, pa onda mi uplatis 103 eura, i ako te zeznem imas pravo da se zalis i na povrat novca.

Meni to deluje skroz fer...

 

Nezgodna stvar je kod prodaje digitalnih usluga, pogotovo jeftinijih.

PayPal dosta često (nepravedno) "presuđuje" u korist kupca, ili kupci zloupotrebe testni period, pa traže povraćaj novca.

 

Uz to, ako novac sa PayPal-a želiš dobiti na svom računu, u Srbiji, oderu sa nekih 5 do 10 % na ime promena kursa.

Ludilo. :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#394 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 08 July 2020 - 01:02 PM

Meni inace to nista ne smeta samo nek je plusa, nek uzme i paypal i banka, i postaru obavezno baksisa da ne nosa za dz al ove godine kako je ova vjestacka kriza krenula sve pocinje da mi smeta :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#395 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 935 posts

Postavljeno 08 July 2020 - 04:41 PM

Postoji Visa kartica samo za online plaćanja (dosta banaka ih ima). Staviš evre, dolare šta god i direktno prebaciš prodavcu (vodi se kao plaćanje Credit card - om). Nema provizije, nema kursnih razlika, na kartici držiš onoliko para koliko nameravaš da potrošiš. Samo moraš jedno da paziš - prodavac mora da bude proveren (da li sa mnogo preporuka ili da bude renomirani brand / prodavnica), jer nemaš kome da se požališ ako ti ne pošalje pravu robu. Samo od takvih kupujem i nikada nisam imao neprijatnosti. Prvo "kupujem" prodavca/čoveka pa tek onda proizvod

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 1

#396 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 08 July 2020 - 04:59 PM

Postoji Visa kartica samo za online plaćanja (dosta banaka ih ima). Staviš evre, dolare šta god i direktno prebaciš prodavcu (vodi se kao plaćanje Credit card - om). Nema provizije, nema kursnih razlika, na kartici držiš onoliko para koliko nameravaš da potrošiš. Samo moraš jedno da paziš - prodavac mora da bude proveren (da li sa mnogo preporuka ili da bude renomirani brand / prodavnica), jer nemaš kome da se požališ ako ti ne pošalje pravu robu. Samo od takvih kupujem i nikada nisam imao neprijatnosti. Prvo "kupujem" prodavca/čoveka pa tek onda proizvod

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

 

Proveri. Za plaćanja u evrima kod mnogih banaka (ne svih) može tako.

Za plaćanja u drugim valutama, kod većine banaka (možda i svih) se vrši konverzija. Čak i ako imaš dolara na računu.

 

Dosta sam se "igrao" sa tim stvarima i sve zapisao, kao podsetnik sebi:

 

https://io.bikegreml...e/e-bankarstvo/


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#397 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 08 July 2020 - 06:43 PM

Zato je mastercard odlican, pare drzis na kom hoces racunu (uglavnom evre) i konverzija se radi po mastercard kursu koji je najslicniji srednjem kursu tj bolji od vecine banaka i menjacnica po tom pitanju. Od kako sam to skontao vise ne razmisljam o valutama i slicno gde god da sam u svetu/sta god online da placam, znam da ce kura biti dobar.
Ovo vazi ako banka ne uzima neki dodatni procenat na to sto mastercard uzme, nazalost ima i takvih.
  • 0

#398 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 470 posts

Postavljeno 08 July 2020 - 06:57 PM

Ja sam prezadovoljan za progresiv pakerom kod mobibanke( telenor).. visevalutni mastercard, bez provizije za 300 din mesecno

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

#399 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 935 posts

Postavljeno 08 July 2020 - 07:02 PM

Proveri. Za plaćanja u evrima kod mnogih banaka (ne svih) može tako.
Za plaćanja u drugim valutama, kod većine banaka (možda i svih) se vrši konverzija. Čak i ako imaš dolara na računu.

Dosta sam se "igrao" sa tim stvarima i sve zapisao, kao podsetnik sebi:

https://io.bikegreml...e/e-bankarstvo/

U pravu si za kartice. Tako temeljnog čoveka kao što si ti je teško sresti - ovo je kompliment

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 1

#400 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 08 July 2020 - 07:57 PM

U pravu si za kartice. Tako temeljnog čoveka kao što si ti je teško sresti - ovo je kompliment

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

 

Da... a siguran sam da postoji i dijagnoza za to.   n2:Heristical


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png





1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika