Jump to content


Fotografije

MTB kupovina hitna pomoc


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
75 odgovora na ovu temu

#41 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 July 2016 - 10:01 PM

A dosadno mi,pauza na evropskom prvenstvu
  • 0

#42 ATIRADEON

ATIRADEON
  • Members
  • PipPip
  • 33 posts

Postavljeno 04 July 2016 - 10:02 PM

Niipheuse ti si budala  ja sam pocetnik ne razumem se u te stvari hvala svima koji su mi pomogli ti ces nekome  da kazes da je bahat a svaki bajs za koji vas pitam vi kazete da je sranje.Pa lako je vama to da kazete kad imate bajseve od 800-1000 evra.Ni ne

gledate kolko kostaju udjete u oglas koji stavim vidite da nemaju simano xt opemu i hidraulcine simano diskove i odma kazete da je sranje.Kazes meni da sam bahat a tebi verovatno mama i tata kupili bajs od 800 evra pa ti lako da pricas da su ovi od 120 sranje.Ti si ustvari obican lezilebovic koji nema sta drugo da radi u zivotu jer mama i tata rade sve za njega.A ovi sto lupate ove minuse samo nastavite samo ne znam zasto to radite kad sam uso ovde da potrazim savet al ne vredi kad te isprovocira jedna budala tipa ovaj nipheuse.


  • -16

#43 milan86

milan86
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 187 posts

Postavljeno 04 July 2016 - 11:05 PM

Hahahhaaha. Jel realno ovo, stvarno dobro dodje kao razonoda u pauzi izmedju tekmi. Jel ovo stvarno ili je neko toliko dokon pa troluje?
  • 0

#44 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 05 July 2016 - 04:50 AM

Niipheuse ti si budala  ja sam pocetnik ne razumem se u te stvari hvala svima koji su mi pomogli ti ces nekome  da kazes da je bahat a svaki bajs za koji vas pitam vi kazete da je sranje.Pa lako je vama to da kazete kad imate bajseve od 800-1000 evra.Ni ne

gledate kolko kostaju udjete u oglas koji stavim vidite da nemaju simano xt opemu i hidraulcine simano diskove i odma kazete da je sranje.Kazes meni da sam bahat a tebi verovatno mama i tata kupili bajs od 800 evra pa ti lako da pricas da su ovi od 120 sranje.Ti si ustvari obican lezilebovic koji nema sta drugo da radi u zivotu jer mama i tata rade sve za njega.A ovi sto lupate ove minuse samo nastavite samo ne znam zasto to radite kad sam uso ovde da potrazim savet al ne vredi kad te isprovocira jedna budala tipa ovaj nipheuse.

 

Pre kritike drugih, treba prvo pogledati sebe. Važi za sve učesnike diskusije. Pojavio si se na forumu bez predstavljanja, samo "DU, ajte stručnjaci meni hitno pomoć". I ljudi ti dali savet koji je tačan - da su izabrani bicikli stvarno loši. Barem ti koje si ti našao. Uz to nisi rekao koje si visine, pa da ti ljudi mogu preporučiti bajs odgovarajuće veličine. Takođe, rekao bih da nisi pročitao ni jednu temu na forumu sa savetima o kupovini, već se samo registrovao i postavio pitanje. 

 

Sve gore pomenuto je stvar neke osnovne opšte kulture ponašanja na forumima. Takođe je uglavnom zabranjeno vređanje drugih članova. I ovo važi za sve učesnike. Retko dajem minuse, ali zamisli da si par godina na forumu, čitaš i deliš iskustva i savete sa ljudima koje već kao da poznaješ i onda dođe neko nov i posle vaših (iskrenih) saveta napiše to što si ti gore napisao. Pročitaj još jednom citirani tekst i razmisli da li bi ti dao sebi minus.

 

 

Ovde imaš neke osnovne smernice o kupovini bicikla, pa da sam za sebe vidiš šta valja, šta ne. Ima i par linkova za tekstove o izboru prave veličine rama, klase opreme i slično:

 

http://www.bikegreml...lovnog-bicikla/

 

Ako si dovoljno strpljiv i uporan, možeš naći OK bajs za 150 evra, mada što više novaca skupiš, veća je šansa da za kraće vreme (tipa ove godine) nađeš bajs koji ti odgovara i pristojnog je kvaliteta. 


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#45 ATIRADEON

ATIRADEON
  • Members
  • PipPip
  • 33 posts

Postavljeno 05 July 2016 - 06:32 AM

ja sam dao podateke o svojoj visini i tezini jos na prvom postu ato sto niko od vas ne gleda vec samo udje u biciklu i kaze da je sranje sta da vam radim 


  • -3

#46 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 05 July 2016 - 07:04 AM

U pravu si, moja greška za podatke.

 

To što ljudi kažu da je bajs loš je zato što jeste loš. Kolega Grbić je dao preporuku dva pristojnija.

 

Edit: Gledam sad godine. Jesi razmišljao da odeš do najbližeg bici servisa i pitaš ih treba li im šegrt? Sad je sezona, gužva je. Tamo bi bio u prilici da naučiš dosta, a i da jeftine polovne delove (ili cele bajseve) nađeš puno lakše, a možda možeš i zaraditi neki dinar za bajs. Što veći budžet, to lakše naći dobar bajs. Ako imaš smisla za mehaniku, brzo bi ušao u štos barem za neke jednostavnije zahvate.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#47 Uzicanin_94

Uzicanin_94
  • Members
  • PipPipPip
  • 107 posts
  • LocationUzice

Postavljeno 05 July 2016 - 07:26 AM

Лагано купиш оба и мењаш мало овај мало онај...најпаметније решење ;)


  • 1

#48 milentze

milentze
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Postavljeno 05 July 2016 - 07:29 AM

62624772.jpg


  • 0

#49 ATIRADEON

ATIRADEON
  • Members
  • PipPip
  • 33 posts

Postavljeno 05 July 2016 - 07:51 AM

Ja se slazem da su te bicikle verovatno lose ali svi koji kazu da su lose ne kazu sta je to lose pa me zanima kad bi neko mogao da  da odgovor sta to kod njih nije u redu da bi znao sta kasnije da menjam


  • -1

#50 proleeh

proleeh
  • Members
  • PipPip
  • 63 posts
  • LocationBanja luka

Postavljeno 05 July 2016 - 07:57 AM

Ako ti kazemo da nista ne valja, hoces i dalje biti bijesan? Ne isplati se ulagati u taj bajk. Kolega Grbic ti je predlozio 2 bajka, uzmi onaj od 170€ ,cjenkaj se malo i Bog da te vidi.
  • 0
I kad' krene oluja, tvoja vjera te čuva!

#51 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 05 July 2016 - 08:06 AM

Ja se slazem da su te bicikle verovatno lose ali svi koji kazu da su lose ne kazu sta je to lose pa me zanima kad bi neko mogao da  da odgovor sta to kod njih nije u redu da bi znao sta kasnije da menjam

 

Detaljno objašnjenje šta valja od opreme i šta gledati ima u linku koji sam postavio u jednom od odgovora.

 

Takođe, tema je bukvalno preko 100 puta već objašnjena na forumu. Pogledaj teme sa savetima o kupovini. Kad krene sezona, otprilike svaki 3-4 član pita isto i uglavnom ljude ne mrzi da isto objasne. Ali nekad samo upute na već postojeće teme. Ima polje za pretragu u gornjem desnom uglu. Većinu stvari koje te zanimaju možeš lako naći na taj način.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#52 ATIRADEON

ATIRADEON
  • Members
  • PipPip
  • 33 posts

Postavljeno 05 July 2016 - 08:08 AM

Hvala na odgovoru


  • -2

#53 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 05 July 2016 - 09:49 AM

Niipheuse ti si budala  ja sam pocetnik ne razumem se u te stvari hvala svima koji su mi pomogli ti ces nekome  da kazes da je bahat a svaki bajs za koji vas pitam vi kazete da je sranje.Pa lako je vama to da kazete kad imate bajseve od 800-1000 evra.Ni ne

gledate kolko kostaju udjete u oglas koji stavim vidite da nemaju simano xt opemu i hidraulcine simano diskove i odma kazete da je sranje.Kazes meni da sam bahat a tebi verovatno mama i tata kupili bajs od 800 evra pa ti lako da pricas da su ovi od 120 sranje.Ti si ustvari obican lezilebovic koji nema sta drugo da radi u zivotu jer mama i tata rade sve za njega.A ovi sto lupate ove minuse samo nastavite samo ne znam zasto to radite kad sam uso ovde da potrazim savet al ne vredi kad te isprovocira jedna budala tipa ovaj nipheuse.

 

Moderatori?


  • 0

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#54 ATIRADEON

ATIRADEON
  • Members
  • PipPip
  • 33 posts

Postavljeno 05 July 2016 - 12:33 PM

ja napisem hvala na odgovru i opet se nadju neke dve budale koje mi daju negativnu ocenu sad shvatam da na ovom forumu nema nikog ko se razume u bajseve(cast izuzetcima) vecina su samo neki klinci noliferi koji samo lupaju negativne ocene i izigravaju da znaju nesto o biciklama.


  • -4

#55 ATIRADEON

ATIRADEON
  • Members
  • PipPip
  • 33 posts

Postavljeno 05 July 2016 - 12:34 PM

Džaba, oni na početku izaberu nešto,objave na forum u nadi da će se mišljenja poklopiti sa njihovim i ako se ne poklopi, oni ne fermaju 2% postove, taj bajk ili nikakav.

Opet se on vraća na ova 2 hi tec govneta. Drug, samo sam otvorio onog McKenzia, ja tebi ne mogu opisati kolika je ono drešina.. A uvjerićeš se. Našminkalo ga sa nekom mehanikom, ful susp i onim rolajućim šifterima od kojih se ježim.

Cobra odlična preporuka, uzmeš je i da te Bog vidi.

 

 

Kaze meni 2 hit tec govneta da vidim sta ti vozis

 

 

Tolko o tome da na ovom forumu mozes da nadjes pomoc za bajs kad te jos vredjaju kad nemas da das vise od 150e za bajs.


  • -1

#56 proleeh

proleeh
  • Members
  • PipPip
  • 63 posts
  • LocationBanja luka

Postavljeno 05 July 2016 - 12:41 PM

Ja vozim bajk isto od 170€, ali vrijedi tih 170€. O tome se radi... Saslušaš nekoga, i onda kupiš. Da sam kao ti uzimao isto bih vozio drešinu.

Attached Thumbnails

  • IMG_20160611_153434_467.jpg

  • 0
I kad' krene oluja, tvoja vjera te čuva!

#57 ATIRADEON

ATIRADEON
  • Members
  • PipPip
  • 33 posts

Postavljeno 05 July 2016 - 12:41 PM

Ja vozim bajk isto od 170€, ali vrijedi tih 170€. O tome se radi... Saslušaš nekoga, i onda kupiš. Da sam kao ti uzimao isto bih vozio drešinu.

  

 

Moze naziv bicikle


  • 0

#58 proleeh

proleeh
  • Members
  • PipPip
  • 63 posts
  • LocationBanja luka

Postavljeno 05 July 2016 - 12:42 PM

Imaš sliku, iznad.
  • 0
I kad' krene oluja, tvoja vjera te čuva!

#59 ATIRADEON

ATIRADEON
  • Members
  • PipPip
  • 33 posts

Postavljeno 05 July 2016 - 12:42 PM

Reci po cemu je bolji kad kolko vidim ima sve iste delove ko i oni ?


  • -1

#60 ATIRADEON

ATIRADEON
  • Members
  • PipPip
  • 33 posts

Postavljeno 05 July 2016 - 12:43 PM

Diskovi su totalno ISTI !!!!!!!!!!!

 

 

Al bitno da je onaj jefitinji 30e pa je zato sranje


  • -2




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika