Jump to content


Fotografije
- - - - -

Ostružnički most - kažnjavaju ili ne?

ostruznicki most

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
35 odgovora na ovu temu

#1 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 01 June 2016 - 05:22 PM

Pitanje je već u naslovu. Znam da su jedno vreme tamo prepadali bicikliste, jer prolazak tuda baš i nije po zakonu :) . Jel prolazio neko skoro?


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#2 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 02 June 2016 - 08:36 PM

Da li je moguće da niko ne prelazi Ostružnički most?!  :)


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#3 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 02 June 2016 - 08:48 PM

Ja ne, ali pitanje za tebe je koja je pravac nakon prelaska ostruznickog mosta


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#4 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 02 June 2016 - 08:50 PM

Dole na obrenovački put - Barič - Lazarevac. Obrnuto u povratku :)


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#5 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 02 June 2016 - 08:53 PM

Obzirom da taj deo pripada obilaznici (autoput) ne bih ti savetovao svakako jer jurcaju kolima ko magarci. Mozda je bolje da odes Surcin-Jakovo-Obrenovac.


  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#6 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 02 June 2016 - 09:01 PM

Mozda je bolje da odes Surcin-Jakovo-Obrenovac.

Gledam sad na mapi, to je nešto malo veća kilometraža od moje varijante, do Lazarevca. Mudro zboriš. Hvala :)


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#7 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 02 June 2016 - 09:17 PM

Neznatno veca, ali glava na ramenima ;) a mozes i da uzivas u okolini, da svratis do tarzan plaze, i na izlasku iz Obrenovca obidjes zabran


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#8 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 03 June 2016 - 05:06 AM

Mozes preci ostruznicki most, nece te niko kazniti.
Al opet preci preko obrenovackog je odlicna opcija i lepsi put.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
  • 0

#9 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 03 June 2016 - 05:45 AM

Ja sam prošle godine vozio Ostružničkim mostom. Verovatno da kažnjavaju kada bi naleteo na pandure. Krenuo iz Obrenovca za BG preko Jakova i NBGD nasipa taman šro sam došao do mosta žena me zvala da se vratim kući da vodimo dete kod lekara, kraći put mi je bio da se popenjem na most i vratim se preko Bariča za Obrenovac. Svo vreme sam vozio zaustavnom trakom. Ako će mo realno veća ti je bezbednost na samoj obilaznici da voziš zaustavnom trakom nego put od Ostružnice do Obrenovca tu ti je tek glava u torbi i gledaš dali će da te neki kamion ili autobus oduva u Savu, put je baš mnogo prometan pogotovo radnim danima.

Bolja ti je opcija(sigurnija) i naravno duža ovu koju ti je Grbić predložio. Ja često vozim Obrenovac-BG Preko Jakova i vraćam se posle starim obrenovačkim za Obrenovac i uvek od Ostružnice do ulaska u Obrenovac nije mi sve jedno jer te non stop obilaze kamioni, kola i autobusi.


  • 0

#10 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 03 June 2016 - 05:57 AM

Stari obrenovacki put je verovatno najpopularnija biciklisticka ruta u srbiji, jeste prometno ali nema alternativu.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
  • 0

#11 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1886 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 June 2016 - 07:34 AM

Како грбиц рече, Остружнички мост је део Обилазнице, односно аутопута и бициклистима је вожња по коловозу забрањена. Уз то, саобраћај је све оптерећенији и то углавном камионима који често возе управо зауставном траком, да не праве колоне. Притом су и брзине приличне, па већ и вакуум који стварају може да те баци под нечије точкове, као и евентуални удари ветра, а свака грешкица може да кошта живота и тебе и оне који покушају да те заобиђу, па се закуцају у неки камион, ни криви ни дужни.

 

С друге стране, на мосту постоји простор између заштитне ограде и ограде самог моста. Туда може да се прође далеко безбедније, а и ако паднеш, нећеш угрозити никог другог. Још је и далеко лепши поглед на Саву. Јесте изузетно уско (и још увек опасно), има и мини шахтова (некада и ђубрета) који додатно избацују из равнотеже, али може да се пређе. Било пешице, било пажљивом вожњом. Незгодно јесте и срамота је да једини мост у крају  нема опцију за прелазак пешака (најближи су у Обреновцу и на Ади), али вожња коловозом не само да је забрањена, него је и врло опасна, а ризикујеш и туђе животе (без њиховог пристанка). Лепо лагано на гурку или врло пажљиво на педале и пређе се. За десетак минута, зависно од ђубрета, ветра и твоје концентрације (пешице, 15ак минута):


  • 0

#12 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 602 posts

Postavljeno 03 June 2016 - 08:05 AM

Vozio sam pre neki dan. Posle mosta u smeru prema Novom Sadu je konacno otvorena i druga strana auto puta tako da je taj deo sad kud i kamo bezbedniji. Sad tacno je da panduri imaju pravo da te zaustave ali to isto pravo imaju i na obilaznici Zemun-Zrenjaninski-Pancevacki. A tuda isto cesto vozim, cak svaki put ih vidim kako radarom kontrolisu brzinu na deonici od Zrenjaninca do Pancevca. A konvoji kamiona koji prolaze nekad i dobro dodju vozim se skoro kao u zavetrini :-) Svi mi krsimo propise svaki dan vozeci nekom od deonica na kojima to nije dozvoljeno ali zapitajmo se da li nam je drzava obezbedila uslove za normalnu i bezbednu voznju? Evo za pocetak nek srede Pancevacki most i posebno pesacke staze u oba smera i vozicu tuda. Do tad mi preostaje samo preko mosta pun gas da sto manje usporavam saobracaj. Vratio sam se iz Slovenije skoro i tamo skoro sva motorna vozila imaju vinjete za autoput i voze njime, tako da su lokalni putevi skoro prazni. Pravi raj za bicikliste. I nikom ne pada na pamet da vozi autoputem niti ima potrebe za tim.
  • 0

#13 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 03 June 2016 - 09:56 AM

Hvala svima. Bez obzira što ću putovati u nedelju pre podne i pretpostavljam da ni na magistrali ne bi bila neka velika frka, idem na Surčin i Jakovo. Kad sam tačno utvrdio kilometražu, razlika je svega nekoliko kilometara.


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#14 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 03 June 2016 - 10:11 AM

грбиц

 

ц=ћ ;)


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#15 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 03 June 2016 - 12:14 PM

Ja u nedelju idem u Progare bajsem ima kajakaška regata pa svrati da gledaš decu kako se takmiče :)
  • 1

#16 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 05 June 2016 - 12:12 PM

Ja u nedelju idem u Progare bajsem ima kajakaška regata pa svrati da gledaš decu kako se takmiče :)

Nije Progare, vec Progar, bar se tako zove to selo :)

 

Inace gledam ovaj canetov klip i njega dok je prelazio nije proslo ni 30 vozila, vise je rizikovao provlaceci se izmedju ovih stubova vozeci 15 na sat.


  • 0

#17 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1886 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 June 2016 - 12:44 PM

Признај да си само љубоморан. ;)

Ризик постоји и док седиш код куће. Битна разлика је да ја овако ризикујем сам себе. Вожњом по коловозу ризикујеш свакога, јер твој рецимо пад или чак и само заношење, доводи до рефлексног покушаја возача да те избегне, уз велику вероватноћу да због тога направи директан судар са другим недужним људима. А у тим возилима има и пуно деце. Мени је незамисливо да нечију безбедност (поготово деце) доводим у питање зарад личног комфора. А трагедију и ужасне последице могу да спречим само пре него што се десе. Кајање и извињавање звуче лепо на филму.

 

Иначе, није ово моје неки велики ризик кад првих неколико пута гураш бицикл, па онда седнеш само на по пар метара одједном (чак и без педалања, на гурку), па тек после доста вежбе пробаш да возиш целом дужином. Да је споро јесте, да је смарање јесте, али ја то посматрам као далеко бољу опцију него вожњу скроз до Аде, јер станујем близу Ибарске магистрале, тачно на правцу Остружнички мост - Железник.

 

@грбић ;) Ја то "читај како је написано". :)

 

@шаранче Да је била повољнија прогноза од пљускова, радо бих дошао да бодрим младе нараштаје. Сад ми криво што нисам, али по прогнози би ме ухватио био пљусак. :( Да ли је то само једном годишње?


  • 0

#18 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 05 June 2016 - 12:57 PM

Ja se upravo vratio i to na vreme. Extra organizacija. Predsednik kajak kluba Progar je bajker :) kada me video na bajsu u kompletnoj bici opremi oduševio se odmah mi prišao i počeli razgovor o biciklizmu. Zvao me da ostanem na klopi međutim uhvatio sam pedalu kući zbog vremena.
  • 0

#19 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 05 June 2016 - 12:58 PM

Uglavnom se slažem s tvojim postovima & pogledima na svet, Cane, ali za ugrožavanje: ako voziš predvidivo, pravo, ZAUSTAVNOM trakom, nisi ti taj koji druge ugrožava po mom shvatanju. 


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#20 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 602 posts

Postavljeno 09 June 2016 - 11:59 AM

Evo moje najsvežije iskustvo od juče. Zaustavila me je patrola policije zbog voznje autoputem u zaustavnoj traci, na potezu od izlaska sa plavog mosta do Autokomande. Pošto nisam imao ličnu kartu kod sebe zapisali su me u njihovu svesku i rekli mi da će mi stići poziv od sudije. Kazna je 6000 din + mogućih 5000 zbog nenošenja lične karte. Zavisi od sudije, ako bude "milostiv" biće samo ovih 6000. Normalno po zakonu kriv sam 100% to sam i njima rekao i na moje pitanje kako se tretira vožnja Ostružničkim mostom, obilaznicom Zemun-Ovca, Zrenjaninskim, Ibarskom itd, rekli su da je svuda zabranjena vožnja bicikla, pošto su u pitanju putevi rezervisani za saobraćaj motornih vozila. Kad dobiju nalog za kontrolu tog tipa svi koje zateknu su najebali, prevedeno. Tako da ostaje samo da se čuvamo, što manje vozimo tamo gde je zabranjeno i molimo boga da im nije dan za kontrolu biciklista.

 

24. Saobraćaj na autoputu i motoputu

Član 102.

Autoputem i motoputem dozvoljeno je kretanje samo motocikla, putničkih vozila, teretnih vozila i autobusa, sa ili bez priključnih vozila.

Autoputem i motoputem ne smeju se kretati vozila iz stava 1. ovog člana čija je najveća konstruktivna brzina manja od 50 km/h.

Odredba st. 1. i 2. ovog člana ne odnosi se na policijska i vojna vozila.


  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika