Jump to content


Fotografije

FBP drumas


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
9 odgovora na ovu temu

#1 pandomir

pandomir
  • Members
  • PipPipPip
  • 126 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 30 May 2016 - 06:05 PM

Ne znam gde bih stavio ovu temu posto bi mogla na vise mesta da bude, ali eto, ako sam bas pogresio zamolio bih admine da je prebace na valjano mesto.

 

Pre par dana mi je stigao bicikl i receno mi da radim sa njim sta hocu. Sve sto ja znam, kao neko ko se prikljucio biciklizmu i ovom forumu pre mesec dana, je to da je bicikl nase stare dobre proizvodnje. Ram je u sasvim ok stanju, gume ispustaju (ne znam je li u pitanju ventil ili sama guma), zadnji tocak ide u osmicu i kaci blatobran sa leve strane a menjac je, cini mi se, zreo za djubre. Kada pokusam da zavrtim pedale unazad, desi se scenario na slici 7.

 

Moje pitanje je: sta raditi? Da li ga prodavati i koliko bi moglo uopste da se zaradi? Da li ga restaurirati i voziti? Licno bih ovo drugo, ali sam skontao da je potrebno dosta strpljenja i dosta novca.. prvog imam ali drugog ne bas.. :)

 

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg


  • 0

#2 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 30 May 2016 - 07:07 PM

Kao licni projekat restauracije ok. Vreme i novac zavise od zeljenog efekta. Ako ga sredjujes samo da ga vozis kao deo istorije nekadasnje Jugoslavije onda ga operi, podmazi sta treba, sredi te nedostatke i vozi.
Kao projekat restauracije za prodaju, plasim se da ces samo imati jako skup FBP koji ce skupljati prasinu jer na zalost ne vredi novaca.

P.S. Nedostaje lancobran

 

Ako odlucis da ga prodajes javi mi na pp jer mi uvek treba delova sa tih bicikala.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#3 pandomir

pandomir
  • Members
  • PipPipPip
  • 126 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 31 May 2016 - 12:39 PM

Napravio bih procenu koliko je para potrebno da se sredi u neko normalno stanje za voznju. Nadam se da necu mnogo smarati ovde :) moje prvo pitanje je da li na ovaj bicikl moze da se stavi bilo koji menjac sa 6 brzina? Tipa ovako nesto http://planetbike.rs...S-silver/17020/  ili   http://planetbike.rs/pbshop/Biciklizam/Delovi/Zadnji%20menja%C4%8Di/5552/


  • 0

#4 milentze

milentze
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Postavljeno 31 May 2016 - 12:46 PM

Ja bih to kompletno rasturio, odmastio, oprao, podmazao, sklopio,stavio nove buzire i sajle, podesio i uzivao u voznji.


  • 1

#5 pandomir

pandomir
  • Members
  • PipPipPip
  • 126 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 31 May 2016 - 12:55 PM

To cu svakako uraditi (iako nemam pojma nista o tome :D ), ali pored toga moram zameniti ono sto ne radi kao sto je menjac


  • 0

#6 milentze

milentze
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Postavljeno 31 May 2016 - 01:05 PM

https://www.youtube....WCrCHTSmIwBkMFt


  • 1

#7 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 31 May 2016 - 01:08 PM

Napravio bih procenu koliko je para potrebno da se sredi u neko normalno stanje za voznju. Nadam se da necu mnogo smarati ovde :) moje prvo pitanje je da li na ovaj bicikl moze da se stavi bilo koji menjac sa 6 brzina? Tipa ovako nesto http://planetbike.rs...S-silver/17020/  ili   http://planetbike.rs/pbshop/Biciklizam/Delovi/Zadnji%20menja%C4%8Di/5552/

 

Ja bih se potrudio da zadrzim autenticnost, pa bih prvo video da li je do menjaca... Meni vise deluje da je u pitanju necistoca i nepodesenost. Moze biti da fh zaribao ili neka karika lanca. Ako je do menjaca tih menjaca ima ispravnih da se pazare za male pare


  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#8 milentze

milentze
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Postavljeno 31 May 2016 - 01:37 PM

FH ti je skracenica za deo na koji se stavlja kaseta tj. zadnji zupcanici.Pronadji video kod onog lika kako se skida i sta je potrebno od alata.
Zato je najbolje da sve do detalja operes i podmazes pa vidis sta nije ispravno.
  • 0

#9 pandomir

pandomir
  • Members
  • PipPipPip
  • 126 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 31 May 2016 - 01:49 PM

Hvala! 

 

 

Ja bih se potrudio da zadrzim autenticnost, pa bih prvo video da li je do menjaca... Meni vise deluje da je u pitanju necistoca i nepodesenost. Moze biti da fh zaribao ili neka karika lanca. Ako je do menjaca tih menjaca ima ispravnih da se pazare za male pare

Da li je onda pametnije da prvo rasklopim sve, ocistim pa vratim i onda vidim sta sljaka? Lanac bi isao novi, ovaj je istegnut za skoro 1%...


  • 0

#10 pandomir

pandomir
  • Members
  • PipPipPip
  • 126 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 31 May 2016 - 01:52 PM

FH ti je skracenica za deo na koji se stavlja kaseta tj. zadnji zupcanici.Pronadji video kod onog lika kako se skida i sta je potrebno od alata.
Zato je najbolje da sve do detalja operes i podmazes pa vidis sta nije ispravno.

Upravo to. Onda ga rasklapam, cistim pa se javljam kad ga sklopim ponovo.


  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika