Jump to content


Fotografije

Savet za Montazu tubeless guma ventila...

Tubeless ventil presta ventil

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
8 odgovora na ovu temu

#1 coolg66

coolg66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts

Postavljeno 24 May 2016 - 04:18 PM

Drage kolege,

Postoji li neka caka kod montaze presta ventila na tubeless felnama.

Na felni se nalazi ona zuta traka za tubeless, i ubaceno mleko...

Uglavnom je sve Ok dok se biciklo vozi, medjutim kada tocak prestane da se okrece ona ispusti pored ventila ....

Takodje me zanima dali je normalno da se mleko pojavi i na niplama ???

Gumu nisam ja monirao nikad to nisam ni radio...

Spremam se da vratim majstoru pa me zanima na cega da obratim paznju !!!

 

Hvala na pomoci...

 

 


  • 0

#2 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 24 May 2016 - 08:56 PM

Verovatno je do trake, ili nije dobra ili nije dobro zalepljena. Sledeca, ali malo verovatna mogucnost je da felna ima neko naprsuce.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#3 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 24 May 2016 - 09:33 PM

Ja mislim da si previše hvalio tubeless, pa je zbog toga :D
  • 0

#4 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 25 May 2016 - 05:49 AM

Cim se silant javlja na niplama to je losa traka, imao sam isti problem. E sad, oko ventila... jel lepo stegnut? Mada i tu treba da zalepi silant...
  • 0

#5 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 May 2016 - 10:33 AM

Pratio sam prepisku vas nekolicine kolega u nekoj prethodnoj temi u vezi tjubles guma,jer su me zanimala licna iskustva kao i @sharanceta,mada mene samo iz radoznalosti.. Mogu reci da ne bih probao prelazak sa obicnog sistema.. Zato sto mi se cini mnogo komplikacija za malo dobiti,posebno kod nas rekreativaca. Tezina na kojoj se ustedi na gubitku unutrasnje gume,delom se nadoknadi sa tecnoscu za krpljenje.Ali i bez toga nije neka usteda,oko 300gr. I pritom se mora menjati,skidati na svakih par meseci...Sto se tice te tecnosti,koliko sam upoznat,ona moze i u obicnu unutrasnju? Imam jednu bocicu kuci ali jos nisam eksperimentisao... U vezi busenja,moram se sloziti da ta tecnost za krpljenje jeste prakticna,ali to opet zavisi od vozaca i terena,gde ko vozi,pa od toga koliko je zaista isplativa... I ako sam dobro shvatio,treba posebna felna,i ta traka.. Da me neko pogresno ne shvati,siguran sam da kolege koje voze tjubles imaju visestruke koristi od toga,ali u mom slucaju mislim da se ne bi isplatilo :)
  • 1

#6 bataSale

bataSale
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts

Postavljeno 25 May 2016 - 01:34 PM

@Allex

Nije razlika samo u tezini, a i razlika u tezini na pokretnim delovima kao sto su tockovi je daleko znacajnije od razlike u tezini na recimo ramu. 

Ja sam osetio mnogo veliku razliku u voznji, izmedju tubeless i sa unutrasnjom. Tubeless gume pruzaju daleko bolju povratnu informaciju o podlozi po kojoj vozis, malo ranije primetis kad guma pocne da kliza a i sama voznja je udobnija, a da ne spominjem to sto tubeless moze da se vozi na daleko manjem pritisku.

Jeste da je malo pain in the ass da se namesti ali kad jednom probas tubeless, sumnjam da ces se vratiti na obicne. I nije bas da mora na 3 meseca da se dosipa ili menja, ja sam vozio 6-7 bez da ih diram i tek onda mi je zadnja pocela da pusta vazduh.


  • 1

#7 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 May 2016 - 01:57 PM

Sto se tice podloge,verujem da pricas o ofroad-u,ili i o asfaltu? Pretpostavljam da kod ozbiljnijeg off-a igraju bitnu ulogu,ali meni u ravnici gde kadkad prokotrljam malo po sumi nije da su od zivotne vaznosti. :) Nego me zanima sledece: koliko su ceste da kazem nezgode sa tjublesom,tj kolike su sanse da se na off- ili negde vec izduva guma,znaci situacija gde obicna pumpa ne pomaze,kao kod unutrasnje?
  • 0

#8 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 25 May 2016 - 02:27 PM

Zbog takvih stvari nosis sa sobom unutrasnju ali ja u mojoj okolini jos nisam videi taj slucaj. Licno od skora vozim tl pa i logicno da nemam takbog iskustva, batasale je vozio vise od pola godine takodje bez takve situacije, jos jedan drug vozi takodje nekih pola god ili malo preko, bez posledica... Napominjem da to nisu bas bezazlene voznje :)
  • 0

#9 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 May 2016 - 04:07 PM

Sajlonac hvala na odgovoru... U sustini sve ima svoje i svako vozi sta mu odgovara.. meni je najverovatnije naredna promena 1x9,tako da zasad ostajem na unutrasnjoj :)
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika