Jump to content


Fotografije

Utisci, sugestije, kritike, ...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
962 odgovora na ovu temu

#561 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 November 2017 - 10:05 AM

Pitanje "da li bicikl ima amortizer?" (prednji, zadnji) ne bi trebalo da je komplikovano za ikoga da odgovori, a bilo bi jako korisno da takav filter postoji. Ne svakome, ali solidnom broju posetilaca sigurno.


  • 0

#562 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 12 November 2017 - 10:07 AM

Amortizer kao opcija postoji, e sad jedino ako nedostaje u nekim kategorijama bicikala, moram da pogledam.


  • 0

#563 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 12 November 2017 - 10:13 AM

Slazem se da bi bilo idealno kada bi svi prodavci popunjavali sva pollja. Jedino je problem sto se deo prodavaca ne razume potpuno u tematiku vec samo zeli da proda bicikl ili deo opreme koji im nisu vise potrebni. Kao sto rece Fallout mislim da bi obelezavanje ovih polja kao obavezna mogla izazvati kontraefekat a to je da samo nalupaju neke parametre.

 

Mislim da polja treba da ostanu opciona, ali da bi moglo da se resi dodatnim nizom ekrana koji se pojavljuju tokom postavljanja oglasa ili nakon inicijalnog postavljanja, a koji bi objasnili korisniku zasto je bolje uneti sva polja, kao i mali opis sta je neko polje i kako izmeriti/dobiti taj podatak. 

Tipa kako izmeriti ram, kako prepoznati koji tip kocnica, i sl. Doprinelo  bi detaljnijem opisu oglasa, a bilo bi i edukativno.

 

Ako nešto pomaže: sve stranice i slike sa mog sajta se mogu slobodno koristiti u tu svrhu (ako je zgodno) - bilo preko linka, bilo prebacivanjem kopije na 2bike. Uz sve moguće potrebne & željene izmene, samo sa navođenjem izvora.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#564 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 12 November 2017 - 10:25 AM

Ne znam jel mi ovde pricamo istim jezikom ili je u pitanju nesto drugo pa se ne razumemo. Ako prodavac koji postavlja oglas ne zna da prebroji lancanike, da pogleda na sedalnu cev za velicinu ili ne ume da vidi da li je ram karbonski ili alu, koja je velicina tocka, vrsta kocnica i da li ima amortizer, onda nek ne oglasava. Sa druge strane procenat ljudi koji ne zna u odnosu na one koji nece je toliko mali, da bi se broj pogresno filtriranih oglasa uvecao za nekoliko, dok sa opcijom 'nije naznaceno' se dobija mnogo oglasa koji ne ulaze u filter. Nije problem ako udje u 100 bicikala 5 koji su pogresno postavljeni, ali je po meni besmisleno ako u 100 bicikala ima jos 30 koji su izbegli filter zbog neobaveznog popunjavanja polja.
  • 2

#565 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 12 November 2017 - 10:28 AM

zato im trebata pojasniti da nepopunjavanjem svih polja samo otezavaju prodaju predmeta koji su oglasili, tj. da idu sebi na stetu


  • 2

#566 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 November 2017 - 11:31 AM

Amortizer kao opcija postoji, e sad jedino ako nedostaje u nekim kategorijama bicikala, moram da pogledam.

Auuu, vidi stvarno... Izvinjavam se. Da, nema toga svuda (npr nema tog filtera u city/touring)

 

Zar nije jednostavnije da svi filteri postoje svuda? Najbolje bi bilo da filteri postoje samo i iskljucivo tamo gde to ima smisla, ali em sto je to nemoguce jer svako ima drugacije vidjenje toga sta ima smisla, em sto postojanje svih filtera svuda omogucava lako nalazenje neklasicnih bicikala... Mozda jedino default vrednost filtera treba da bude drugacija za razlicite tipove bicikala.

U svakom slucaju, cenimo trud. n2:thumbsup


  • 0

#567 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 12 November 2017 - 11:46 AM

Ne znam jel mi ovde pricamo istim jezikom ili je u pitanju nesto drugo pa se ne razumemo. Ako prodavac koji postavlja oglas ne zna da prebroji lancanike, da pogleda na sedalnu cev za velicinu ili ne ume da vidi da li je ram karbonski ili alu, koja je velicina tocka, vrsta kocnica i da li ima amortizer, onda nek ne oglasava. Sa druge strane procenat ljudi koji ne zna u odnosu na one koji nece je toliko mali, da bi se broj pogresno filtriranih oglasa uvecao za nekoliko, dok sa opcijom 'nije naznaceno' se dobija mnogo oglasa koji ne ulaze u filter. Nije problem ako udje u 100 bicikala 5 koji su pogresno postavljeni, ali je po meni besmisleno ako u 100 bicikala ima jos 30 koji su izbegli filter zbog neobaveznog popunjavanja polja.

 

Da me ne shvatiš pogrešno - ja bih voleo da filteri obuhvate pravilno sve bajseve, znam tačno kakav je problem kad postaviš filtere i ne vidiš pola bajseva koji se inače uklapaju - samo nisu označeni. Ipak, kao što rekoh, insistiranje na svim opcijama jeste mač sa dve oštrice.

 

Time bi se ljudi koji ne znaju tačno šta prodaju sklonili sa berze, ili bi oglasi bili pogrešno opisani (moderacijom bi i ti bili sklonjeni - dok postavljač ne ispravi - ako bude hteo da se cima sa tim).

 

Postavio sam probni oglas na sajt za kupo-prodaju automobila, gde su obavezna sva polja, sa pogrešno unetim podacima - očigledno pogrešni. Videću da li će biti uklonjen zbog neispravnih podataka - taj sajt je baš posvećen kupoprodaji. Koliko je realno očekivati da se korisnik iscima i stisne prijavu, pa dok moderator to pregleda - kakav su već sistem uveli za te stvari.

 

Ako to ne funkcioniše, onda se dobija gora stvar od neobaveznih polja. Filterom ne dobiješ samo one koji su se iscimali da sve tačno upišu, već i dosta netačno unetog "đubreta". Bicikli nemaju saobraćajnu sa upisanim bitnim podacima, tako da je šansa za pogrešno upisivanje puno veća.

 

Naravno, moguće je da sam neopravdano pesimističan i da bi obavezna polja ispala super - jedini način da se to proveri je proba. Samo pitanje koliko je to "skupo" za implementaciju.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#568 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 12 November 2017 - 12:08 PM

Ako prodavac koji postavlja oglas ne zna da prebroji lancanike, da pogleda na sedalnu cev za velicinu ili ne ume da vidi da li je ram karbonski ili alu, koja je velicina tocka, vrsta kocnica i da li ima amortizer, onda nek ne oglasava. 

A možda prodavca boli dupe za sve te parametre, nego se rešava nepotrebnog poklona od ujaka iz Nemačke, a meni bi ta sprava baš dobro došla, jer mi na slikama izgleda da je sve po mojoj meri. Ako mi baš nešto i nije jasno, a stalo mi je, nazvaću i pitati za detalje, ili otići i pogledati. Zašto bismo i laike za biciklologiju lišili mogućnosti da se oglase? :)

 

Stvarno nikad nisam imao problema sa pretragom na CB.

 

Nekad mi se čini da nepotrebno komplikujemo obične stvari. Bicikl je sasvim jedna jednostavna naprava, nije supersonični avion :)


  • 2
Homesick for a place you've never been...

#569 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 12 November 2017 - 12:51 PM

Druze ti si omasio kompletno poentu moje sugestije.
  • 1

#570 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 12 November 2017 - 01:13 PM

Druze ti si omasio kompletno poentu moje sugestije.

Pa mislim da nisam, jer sam te doslovno citirao, i na to odgovorio. Ali biće mi drago da mi objasniš. Uopšte nije problem da prihvatim ako nisam u pravu.


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#571 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 12 November 2017 - 08:19 PM

Citirao si izjavu koja je nastala kao posledica razvijanja polemike nakon moje originalne sugestije, a to je da polja koja stoje u oglasu i detaljnije opisuju artikal budu obavezna, jer se ista ta polja koriste u filtriranju pretrage.

 

Recimo hocu da od 300 drumasa pogledam samo one sa 2x11 prenosom i izadje mi 30 oglasa, necu da ispod tog filtera u kategoriji 'nije oznaceno' stoji jos 50 bicikala koje treba svaki posebno pregledati da bi se videlo da li i u njima postoje jos mozda 3 koja su takodje 2x11 jer se time prakticno gubi ceo smisao filtera. Ako nesto sluzi kao filter, meni je logicno da te opcije koje sluze da filter bude precizan budu obavezne. Svako sa bar jednim zdravim okom u glavi moze da te opcije popuni valjano jer se na biciklu sve te stvari mogu videti cak i da nisi nikad u zivotu na bicikl seo, zato je i usledio komentar koji si ti citirao.

 

Manje ce se vremena potrositi na 5 pogresno ubacenih bicikala u odredjeni filter, nego potrage za 5 koji nisu ubaceni u filter zbog neobaveznih polja.


  • 0

#572 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 12 November 2017 - 08:23 PM

Citirao si izjavu koja je nastala kao posledica razvijanja polemike nakon moje originalne sugestije, a to je da polja koja stoje u oglasu i detaljnije opisuju artikal budu obavezna, jer se ista ta polja koriste u filtriranju pretrage.

 

Recimo hocu da od 300 drumasa pogledam samo one sa 2x11 prenosom i izadje mi 30 oglasa, necu da ispod tog filtera u kategoriji 'nije oznaceno' stoji jos 50 bicikala koje treba svaki posebno pregledati da bi se videlo da li i u njima postoje jos mozda 3 koja su takodje 2x11 jer se time prakticno gubi ceo smisao filtera. Ako nesto sluzi kao filter, meni je logicno da te opcije koje sluze da filter bude precizan budu obavezne. Svako sa bar jednim zdravim okom u glavi moze da te opcije popuni valjano jer se na biciklu sve te stvari mogu videti cak i da nisi nikad u zivotu na bicikl seo, zato je i usledio komentar koji si ti citirao.

 

Manje ce se vremena potrositi na 5 pogresno ubacenih bicikala u odredjeni filter, nego potrage za 5 koji nisu ubaceni u filter zbog neobaveznih polja.

 

Sa druge strane, bez obaveznih polja, nećeš dobiti pogrešne rezultate u pretrazi. "Ispustiće" one koji nisu polja uneli  - ko ih šiša?  :)  Ako misliš da ima šanse da ti je promakao neki dragulj, gledaj sve oglase - isto to bi morao raditi i uz obavezna polja, jer će biti pogrešnih unosa - pa možda 5 bajseva 2x11 bude upisano kao 3x11, ili koja već prva opcija bude na meniju.

 

Sa obaveznim poljima, u filtriranim rezultatima bi dobio dosta "đubreta" jer bi mnogi ljudi, pod moranjem, nalupali samo da zadovolje formu.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#573 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 12 November 2017 - 09:45 PM

"Ako misliš da ima šanse da ti je promakao neki dragulj, gledaj sve oglase"

 

Gremlin, 2017.

 

(na predlog o suzenju pretrage)  n2:Heristical


  • 2

#574 Drvo_Zivota

Drvo_Zivota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 12 November 2017 - 09:48 PM

Mogu samo da kazem da je pretraga savrsena (iovako nema ni 7-8 stranica). Mozda bih dodao da pre kliktanja na oglas pise i dimenzija rama. Da ne moram da klikcem na svaki. Znam da postoji u pretrazi selektovanje velicine rama, no neki npr to stave samo u opisu, a neki ni toliko. Takve npr ne bih ni otvarao.

Primer. Zuti Giant drumas koji se ovde prodaje vec 2 godine.
  • 0

#575 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 12 November 2017 - 11:15 PM

Ha, 'ajde da sačekamo...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

 

Vidak, ima li nekih novosti u vezi problema sa linkovima i Tapatalkom na Androidu? 


  • 0

#576 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 13 November 2017 - 07:16 AM

I dalje ne radidbb6a432a133adadb6160ed05b0dbeff.jpg

Послато са E6633 уз помоћ Тапатока
  • 0

#577 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 13 November 2017 - 07:24 AM

"Ako misliš da ima šanse da ti je promakao neki dragulj, gledaj sve oglase"

 

Gremlin, 2017.

 

(na predlog o suzenju pretrage)  n2:Heristical

 

Da, smešno zvuči ovako izvučeno iz konteksta. Mislim da sam lepo objasnio šta hoću da kažem - pametnom dosta, što bi rekli.

Moj pogrešno napisan oglas na sajtu za polovna vozila još uvek stoji. Oko 100 pregleda, bez i jedne prijave, izmene, sklanjanja oglasa - kao što sam se i plašio.

Mislim da bi slično bilo i ovde, tako da to što bismo i ti i ja voleli da se postigne uvođenjem obaveznih polja, plašim se da ne bi radilo u praksi. Naravno, jedini 100% siguran način je da se proba sa implementacijom, pa vidi.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#578 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 13 November 2017 - 09:27 AM

I dalje ne radi..

Da li znas da li je to poslednja verzija i da li je bilo nekih apdejta u skorije vreme, posto rekose iz Tapatalka da ce da rese u narednom apdejtu, a to bese krajem oktobra.


  • 0

#579 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 13 November 2017 - 09:38 AM

Verzija je 7.1.6 , bio je update relativno skoro.

Послато са E6633 уз помоћ Тапатока
  • 0

#580 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 13 November 2017 - 10:23 AM

thx, provericu opet sa Tapatalkom


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika