Jump to content


Fotografije
- - - - -

Kupovina iz Kine bez troskova postarine


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
1104 odgovora na ovu temu

#601 Villain

Villain
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 455 posts
  • LocationSvuda tuda negde...

Postavljeno 25 June 2014 - 10:35 PM

Onaj gore snapshot što sam udario to je to. Kao i cena. E sad, malo sam se i ja izgleda zeznuo za veličinu. Sasvim dobro su odrađene, kvalitetno. Prijatne su i lagane. Jedino što nemam potpuni osećaj "kompresije". Pošto već imam neke kompresione majice i prezadovoljan sam....


  • 0

#602 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 26 June 2014 - 03:43 AM

OK, nego da vidimo kako će da se ponaša nakon kupanja u znoju i weš mašini, mada se nadam da bude i tada OK!


  • 0

#603 Villain

Villain
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 455 posts
  • LocationSvuda tuda negde...

Postavljeno 26 June 2014 - 08:29 AM

Javljam...mada ću najverovatnije kada se ponovo pojave da naručim manji broj.


  • 0

#604 skybeaver

skybeaver
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 180 posts

Postavljeno 26 June 2014 - 10:34 PM

Pa jbg, ja kobajagi naručio prema visini i težini. Inače naručio ovo http://www.aliexpres...1642957736.html s tim što je naručen dok je bio na rasprodaji, pa nije plaćen ovoliko. Ja sam 176cm, 76kg, pa naručih XL. Kvalitet je skroz OK, pa ako neko traži dres, eto može da sačeka da opet bude neka rasprodaja kod ovog prodavca, brzo poslato i vrlo brzo stiglo.

 

@bocko iz Kragujevca sam BTW


  • 0
JoJ

#605 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 27 June 2014 - 11:53 PM

sky, dobro je brate nisi dao dodatnu kintu kod nas u KG-u to je običaj...hahhhhhhhhhhhhhhhh...obradovah se ;)


  • 0

#606 skybeaver

skybeaver
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 180 posts

Postavljeno 28 June 2014 - 02:08 PM

E da vidis i ja se iznenadih. Ali par poslednjih paketa stizE bez dazbina. Pre toga su uredno i na koverte lupali PDV, doduse uvek po PSu, na pravu vrednost.
  • 0
JoJ

#607 stefanmarkov90

stefanmarkov90
  • Members
  • 5 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 July 2014 - 08:34 PM

Ljudi,

 

Izlistao sam celu stranu. Vidim da su iskustva i sa kvalitetom i sa sajtovima i sa carinom :D različita. Ja razmišljam da poručim sa alija dres: http://www.aliexpres...1688871416.html

Imam 182cm, 79kg. Po ovome što piše to bi trebalo da bude XL. Problem je što nikad nisam ništa uzimao preko neta. Posebno nešto što se proba pre nego što se uzme, ali verujem da ne mogu baš puno da promašim.

Zanima me šta mislite za veličinu i kvalitet. Ja inače do sada nisam ni imao dres tako da ne znam kako je voziti u istom. Takođe, nisam siguran da li može da se plati preko klasičnog net bankinga(imam devizni račun) ili baš moram da otvaram poseban račun pa da ne njega uplatim dolare pa da sa njega platim? Ako moram koliko moram da čekam da se taj novi račun osposobi pa da mogu da izvršim plaćanje aliju?

 

Hvala na odgovorima:)


  • 0

#608 atomic

atomic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 317 posts
  • LocationKikinda

Postavljeno 15 July 2014 - 11:05 AM

Sa deviznim ne možeš da platiš, a sa standardnim, dinarskim, možeš. Konverzija će se obaviti automatski.


  • 0

#609 stefanmarkov90

stefanmarkov90
  • Members
  • 5 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 July 2014 - 11:38 AM

Sa deviznim ne možeš da platiš, a sa standardnim, dinarskim, možeš. Konverzija će se obaviti automatski.

Hvala. Zvao sam banku oni su mi rekli da se konvertuje sa bilo kog računa da plaćam. Još uvek imam nedoumicu za veličinu. Pošto sam na granici. Kada se merim izgleda da više naginjem ka L (za dres: A je 101 cm, B 59, C 74, prema onom što piše na uputstvu mada šorc nisam baš skapirao), ali me plaši da ću se natezati sa njim, a ako uzmem XL plašim se da ne bude preširoko. Za L piše 65-75kg a ja imam 79, a za visinu 175-180cm a ja sam blago preko toga. Šta je tvoj predlog? Inače, vozim drumaša, ako ti ima bilo kakve veze:)


  • 0

#610 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 21 July 2014 - 07:40 AM

Inace da potvrdim da su ovi iz Carine smanjili (necu da kazem da su prestali) da otvaraju i naplacuju PDV na male pakete. Dobio sam 4 paketa, za jedan sam morao da platim, ova ostala tri nisam nista platio, sto je extra.

Inace je u pitanju Novi Sad :)


  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#611 stefanmarkov90

stefanmarkov90
  • Members
  • 5 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 July 2014 - 08:31 AM

Ljudi, jel ume neko da mi objasni size chart za ovaj komplet? Nije mi jasan waist size.

http://www.aliexpres...1920978895.html


  • 0

#612 telemark

telemark
  • Members
  • Pip
  • 29 posts

Postavljeno 30 July 2014 - 11:18 AM

Ljudi, jel ume neko da mi objasni size chart za ovaj komplet? Nije mi jasan waist size.

http://www.aliexpres...1920978895.html

Pazi ovako jedino što mogu da ti pomognem je da ti prenesem iskustva mog drugara koji je kupio dres sa ali expresa. 

Radi se o ovom dresu http://www.aliexpres.../782331140.html

 

Da li je sad baš taj prodavac ne znam. Ali on je naručio M veličinu. Visok je 186 a težak 76kg. Ono što mi je rekao je da izmeriš obim grudi i obim struka (waist) i prema tome naručiš. Ono što sam mogao da vidim je da mu dres stoji solidno ne baš idealno. I ja isto razmišljam da naručim preko alia i ono što mene isto kopka je ta veličina koja varira u zavisnosti od prodavca. Taj njihov size chart i njihove preporuke prema visini i težini nisu baš dobro usklađeni. Neko kaže odgovara neko kaže njihv L je naš M itd iskustva su različita. Tako da je to rizik koji treba prihvatiti. Inače da dodam da je preko alia kupio i kacigu i pogodio veličinu šte je neverovatno. 

 

Što se tiče iskustva sa PDV-om i carinom ne znam morao bi da ga pitam ali tek pošto se vrati sa odmora. 


  • 0

#613 LordSoru

LordSoru
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 354 posts

Postavljeno 05 August 2014 - 08:02 PM

Drugari, danas stigla najbrža pošiljka iz Kine do sada, svega 11 dana.

U pitanju je torbica za telefon, ide na ram, unutra mogu rukavice, recimo. Fina stvar, dimenzije ok. Lep dizajn i prilično kvalitetna za te pare. Platio 180 poštaru i to je to.
http://www.aliexpres...1741074032.html
e5e8e6uq.jpg
9apy9abu.jpg

Čekam još lampu ali to je drugi prodavac.
  • 0

~be here now~


#614 lucky_13

lucky_13
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 06 August 2014 - 09:50 AM

Moze li kod ovih Kineza da se nadje neki jednobojni komplet ( gace + dres ) ili bar sa nekom neupadljivom aplikacijom?

Sve sto vidim su uglavnom sareni timski kompleti.


  • 0

#615 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1416 posts

Postavljeno 06 August 2014 - 01:48 PM

Dosta stvari sam kupovao na Ebay-u i to je makar duplo jeftinije nego sto se takve iste stvari prodaju kod nas mislim na biciklisticku opremu.

Ali nisam uspeo da nadjem Oakley naocare sa izmenljivim staklima,ovde se kod nas prodaju od 30-45 eur a mislim da u nabavci nisu vise od 20-25 dolara.

Naravno da mislim da neke kopije ili sta vec,video sam da su orginali oko 200 dolara.

Pa ako neko slucajno ima link gde se prodaju,uzeo bih da ih probam...


  • 0

#616 astzvornik

astzvornik
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 08 August 2014 - 08:27 PM

Meni danas stigao komplet dres iz Kine i nikakvih dodatnih troškova nisam imao  komplet 26 eur naručio od tima skaj prezadovoljan sam kvalitetom uložak odličan 


  • 0

#617 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 August 2014 - 09:01 PM

Daj link. Ako možeš uslikaj uložak da vidimo, ne verujem da su Kinezi okačili valjanu sliku.


  • 0

#618 astzvornik

astzvornik
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 10 August 2014 - 06:27 AM

što se tiče linka evo ga drug http://www.ebay.com/...sd=291165619520 a moju sliku nešto neće da okači izbacuje mi neku grešku


  • 0

#619 LordSoru

LordSoru
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 354 posts

Postavljeno 10 August 2014 - 03:48 PM

Pitanje za nekog ko je imao slično iskustvo.

Naručio dve stvari 22.jula sa Aliexpress-a. Prva stigla pre par dana, vrlo brzo spakovana i poslata preko China Post, sa tracking brojem uz svakodnevne poruke o statusu pošiljke.

Problem je ova druga, skuplja i naručena od prodavca sa većom reputacijom. Naručena takođe 22.jula, spakovana tek posle šest dana, pred sam istek vremena dozvoljenog za pakovanje. Od tada nikakve promene statusa pošiljke, stoji da je poslata i to je to. Tracking broj koji sam dobio ne prepoznaje ni jedan sajt za praćenje, a naša pošta ga prepoznaje ali kao već isporučen proizvod još pre mesec dana. :-)

Da li da otvaram dispute ili da sacekam još malo? Rok za isporuku je 15-60 dana.
  • 0

~be here now~


#620 Villain

Villain
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 455 posts
  • LocationSvuda tuda negde...

Postavljeno 12 August 2014 - 09:36 PM

Čekaj malo. Znaju da baguju i to ovi na našoj pošti. ALi prati dispute period, nemoj da okasniš.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika