Jump to content


Fotografije

Razne LED lampe, sve o njima


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
4289 odgovora na ovu temu

#2001 bataSale

bataSale
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts

Postavljeno 04 September 2015 - 09:56 AM

Dobro je to road 2 svetlo, pogledah review, ako imas para za bacanje, srecna kupovina, Smasher. Inace taj road 2 nije 3x manje svetlo od solar storma, meni deluje smo malo manje :)

 

Inace ta mala silikonska svetla su super kao pozicija, posebno za tu cenu, samo se trebaju testirati prilikom kupovine. I meni je jedno takvo svetlo pravilo problem, oprao sam bajk sa svetlom na njemu i oksidisali su kontakti unutar lampe pa sam morao da rasturim i ocistim. Na drugoj takvoj lampici mi se desilo da slabije svetli, kao da je prazna baterija, malo sam cackao i provalio da kad malo jace stisnem i zadrzim prekidac lampe - pojaca se svetlo i dosao do zakljucka da same baterije nisu bile u redu. Kao pozicija, ta silikonska su super.

Sirius, popularnost, feedback i broj prodatih solar storm lampi dokazuje mnogo stvari, a skarta i problema ima u odredjenom % sta god da se proizvodi.


  • 0

#2002 todos_d

todos_d
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts
  • LocationParmenac - Čačak

Postavljeno 04 September 2015 - 10:21 AM

Pa daj reci glavnu stvar, gde ima da se kupi i koja je cena. Cena je ipak polazna tačka ma šta Sirius govorio :mrgreen:
Znaš kako ja kažem za robu sa kineskih sajtova, ne može da bude toliko loša koliko je jeftina :) šda god sam kupio bio sam vrlo zadovoljan.
Ja mislim da je to obaranje cena i kvaliteta dobra stvar, jer kvalitet nije toliko opao da su lampe neupotrebljive a sada su bukvalno dostupne svakome. Da nije bilo tog pada cena planetbike bi još uvek uvaljivao ljudima skupe i slabašne cateye lampice a jaka svetla bi i dalje vozili samo retki entuzijasti. Ko želi i dalje ima mogućnost da kupi kvalitetniji i skuplji proizvod sa bolje rešenim odvodom toplote, jačim svetlom, boljom elektronikom lepšim dizajnom i kvalitetnim ćelijama. Ja sam u februaru 2011. dao 60e za magicshine 808 sa p7 emiterom. To je tada bio pojam, retko ko je vozio tako jaka svetla, svi su se iščuđavali kad prođeš. Sada su slične lampe tri puta jeftinije a nisu toliko lošije i masovno se voze. Mene ova i dalje super služi, drži 2-3 sata na high i 6 sati na mediuma a odvod toplote je solidno rešen otvarao sam je. Inače imao sam priliku na brevetu 300 da vidim u radu neku napucanu Niterider lampu, priljučio sam se grupici drumaša u Smederevu pa smo se zajedno vozili tih preostalih 70ak km po mrklom mraku. Pretpostavljam da je lampa vrlo skupa jer je vozio čovek sa nekom besnom S-Works mašinom :) svetli pa ubija ali nije toliko jača koliko mi je recimo upala u oko očigledna razlika u kvalitetu snopa, vidi se da su se ljudi potrudili kod izrade. Snop je širok i ujednačen kao kod dobrih farova, bez ikakvih mrlja, hot spotova i slično. Kao jedan veliki trougao i sve ispred je savršeno jednako osvetljeno i kao dan. I dizajn je dosta bolji :) samo sigurno se ne može reći da je best buy

Kod uvoznika Giant bicikala jer i svetla su Giant, n2:party-021 evo ti direktan link.

http://www.markonisp...umen-mini-combo


  • 0

#2003 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 04 September 2015 - 05:51 PM

bataSale, nisam ja ni rekao da je SolarStorm za totalni otpis, ima i ta lampa svojih kvaliteta a jedan od najvećih je njegova niska cena koja je i glavni razlog popularnosti, ako se gleda maksimalizacija lumena po jedinici cene onda je SSX2 na prvom mestu.

 

Osim niske cene ima tu i drugih faktora koji utiču na njegovu popularnost:

- većina ljudi nisu stručnjaci za lampe ili elektroniku niti imaju aspiracija da rasturaju lampe da bi videli šta ima unutra tj. kako su napravljene već jednostavno želi samo da obezbedi sebi svetlo ako se zadese u mraku na bajsu, dakle uključe kad im treba, isključe kad im ne treba i tu se završava cela interakcija sa lampom.

- baš zbog toga što većina kupaca ne zna tačno da proceni proizvod kinezima i prolaze bombastične reklame kao što je recimo tvrdnja da SSX2 ima 5000 lumena (a zapravo ima oko 800-1200), ili baterije sa 10800mAh kapaciteta koju ne bi mogao ni Sanyo da napravi :D Jednostavno kupci će biti impresionirani količinom svetla u odnosu na njihove prethodne bljeskalice i niko se neće zapitati da li je to 400 lumena ili 800 ili 5000.

- velika većina ljudi koji prvi put kupuju lampu će radije izabrati jeftiniji proizvod polazeći od toga da ako dotični rikne barem nisu bacili puno para čime zapravo gledaju da minimiziraju gubitak, suprotna stvar, maksimiziranje dobitka bi bila kupovina kvalitetnog proizvoda.

- većina kupaca kupuje proizvod zato što su čuli negde za njega, neko ko je nedavno kupio im je preporučio ili ih je privukla niska cena, malo ko pre kupovine ide u neko dublje istraživanje i isčitavanje testova koji mogu da budu podugački,

- dobar deo tih lampi ide i za dalju prodaju tako da preprodavci uvek gledaju da ostvare najveću moguću razliku između uloženog i dobijenog,..

 

Sve u svemu popularnost te lampe nije odraz njenog kvaliteta već najviše niske cene koja u većini slučajeve opravdava (kod kupaca) i kratak životni vek dotičnog proizvoda jer kad se pokvali ljudi će reći "ah, koliko sam je platio dobro je i ovoliko izdržala". Pojedini kupci ipak neće biti ravnodušni što je lampa kratko trajala pa će prilikom sledeće kupovine ići na nešto kvalitetnije proizvode.

 

Svako naravno pravi svoj izbor, ako želiš da kupiš SSX2 ja nemam nikakvih zamerki na to, ipak je neću ja koristiti :D a nemam ni nikakve koristi od navijanja za Knog, jednostavno prikazujem sve aspekte ova dva proizvoda, zašto je jedan jeftin a "jači" dok je drugi skup a "slabiji".

 

Malo sam danas na poslu izvrteo ebay i našao dve interesantne (barem meni) ponude:

Knog blinder Arc 1.7 crveni -> 37$

Knog blinder Arc 1.7 crni -> 40$

Knog blinder road 2 -> 45$

 

ovaj crveni knog deluje mnogo primamljivo, čak sam mislio da ga naručim ali pošto već imam previše lampi ne smem da se opuštam i udovoljavam sebi :D must... not... bow... :P


  • 1

profilepic.gif


#2004 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 04 September 2015 - 11:42 PM

E pa baš zato je i korisno pre kupovine ovakvog proizvoda posavetovati se sa nekim ko ipak ima veće iskustvo sa tim stvarima, i razume se šta je dobra a šta loša elektronika u uređajima, njihova dugotrajnost, tehničke karakteristike, itd....

 

Slažem se da dati 6 soma za tako malo, prčasto svetlo kao što je Knog Blinder ili Cateye, i koje će da najpre posluži na običnom biciklu, zaista nije malo, ali isto tako sve zavisi od toga sa kog aspekta to sve gledamo. 

 

Moje iskustvo od 27 godina koliko imam, u kupovini i prodaji raznih proizvoda mi govori da sam se u životu najviše zeznuo uglavnom onda kada sam želeo da prođem što jefitnije kupujući nešto... Obično to jeftino nije trajalo dugo, i hteo ne hteo posle izvesnog vremena opet dođem u poziciju da mi je ista stvar ponovo potrebna, pa  moram ponovo da je kupim, ali naučen pređašnjim iskustvom ovog puta kupim bolje i kvalitetnije pa naravno skuplje.. I onda mu na kraju dođe da sam onaj prvi put kupio bez veze, bacio i novac i vreme i živce, samo da bih platio školu. :) 

 

Ako sam u mogućnosti, uvek sam za opciju  da kupim kvalitenije i bolje, pa da to što imam čuvam i neka traje. 

 

NEgo da se vratim na topic... Zaključak je i da sa Knog Blinderom i sa Cateye-om u istom cenovnom rangu promaša nema... S tim da priznajem da mi Siriusov komentar da Cateye ipak zbog veličine i čvrstine kućišta možda može da obezbedi duži vek baterije i ukupno celog uređaja nekako ima logike. 

 

Šta god da odlučim da pazarim, hvala svima na predlozima za i protiv! ;) 


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#2005 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14633 posts

Postavljeno 05 September 2015 - 12:11 AM

Oblik lampe ne odredjuje performanse, od ova tri ponudjena mislim da je Volt 300 najbolji, najjaci je, najduze traje, moze jednostavno da mu se zameni baterija iako nije standardna ali moze i ima hiper konstantni mod koji ces verovatno najcesce koristiti, a moze i kao obicna rucna lampa da posluzi...


  • 0

#2006 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 06 September 2015 - 02:44 PM

Kada oblik lampe tj. njen dizajn ne bi uticao na karakteristike tj. performanse onda bi sve lampe izgledale isto, našao bi se neki "optimalan" oblik i svi bi ga koristili što nije slučaj.

Ako je lampa veća, logično je predpostaviti da unutra ima više mesta za komponente kao što je baterija -> veličina baterije direktno utiče na njen kapacitet -> veći kapacitet znači duže radno vreme (kada se poređenje performanis lampi vrši na što je moguće bližen nivou potrošnje).

Ako lampa ima dva mala reflektora ili TIR optike imaće sasvim drugačije karakteristike svetlosnog snopa (rasipanje svetla, dobačaj...) u odnosu na lampu koja ima jedan veći i dublji reflektor a tu je i treća varijanta dizajna gde je emiter postavljen na gornjoj strani lampe i okrenut prema dole kao npr. kod Busch + Müller Lumotec IQ2 lampe, tako da, u suštini željene performanse lampe diktiraju u velikoj meri dizajn i oblik ključnih komponenti lampe a samim tim i kompletnog proizvoda.

 

Smasher, nadam se da ćeš ubaciti ovde sličicu ili dve tvoje nove lampe čisto da vidimo za koje rešenje si se opredelio i kako si zadovoljan njima :)


  • 1

profilepic.gif


#2007 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14633 posts

Postavljeno 06 September 2015 - 03:09 PM

Razvoj baterija i elektronike se brzo usavrsava tako da ima smisla porediti proizvode iste generacije inace se moze desiti da od dve lampe slicnih gabarita jedna bude ili duplo jaca ili duplo vise traje ili i jedno i drugo, zato sam mu rekao da ne procenjuje lampu po obliku i velicini nego da procita specifikacije proizvodjaca (naravno brendiranih kvalitetnih firmi)


  • 0

#2008 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 06 September 2015 - 04:06 PM

Većina današnjih, da ne kažem savremenih lampi (na inostranom tržištu već godinama unazad) koriste ili Li-Po ili Li-Ion baterije tako da je za nezavisnu procenu vremena rada potrebno samo znati kapacitet baterije i potrošnju u pojedinim režimima rada a približan podatak se može dobiti i ako znamo kapacitet baterije i tip LED emitera (ako predpostavimo da je nivo osvetljenja koji je proizvođač naveo u pojedinačnom režimu tačan).

Jedna od znatno boljih alternativa koju bi ja preporučio je i JETbeam BR10GT, jača, jeftinija, kvalitetna lampa, zamena baterije je bez razvaljivanja i traje 10, lako se montira i odlično leži u ruci, ukoliko je nema kod nas vredi sačekati 2-3 nedelje dok ne dođe iz inostranstva...


  • 0

profilepic.gif


#2009 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14633 posts

Postavljeno 06 September 2015 - 04:41 PM

Kako uspeju da sa slicnom baterijom 2200 ~ 2400 mAh naprave da je tri puta jaca od ketaj i duplo jeftinija, izgleda da ovi iz ketaja ne znaju da kupe neki jeftiniji LED emiter koji daje vise svetla !? Je li istina da su prestali da proizvode ove JETbeam BR10GT ?


  • 0

#2010 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 06 September 2015 - 05:23 PM

Cateye je uvek bio na ceni da ne kažem iznad nje. Čini mi se da se u današnje vreme previše oslanjaju na staru slavu, nema sumnje da su kvalitetni proizvodi ali ni drugi nisu tapkali u mestu dok je vreme prolazilo tako da ništa ne čudi što ima i drugih kvalitetnih i boljih rešenja za manje para.

Recimo, ja sam pratio Sumo 2 i Sumo 3 lampe, očekivao sam da će se pojaviti već jednom na tržištu, potrošili su silne pare na pravljenje reklama i šta bi, ništa, evo ih u "Archived products" tj. u prevodu "Piši propalo", nikad nisam video review ovih lampi, nikad neku fotku korisnika, beamshot, niko ih nije ni spominjao. Slično se desilo i sa Ekonom serijom, izgledala je super na papiru, pojavila se, napunili su lance distribucije, cena je bila takva da ih niko kupovao nije i evo ih sad na rasprodaji u planeti opet po ceni po kojoj ih niko neće kupiti jer su preskupe za te performanse koje nude.

Lako moguće da će se isto desiti i sa Nano Shot serijom a i Volt serijom jer imaju zatvorene baterije, tj. nema jednostavnog menjanja baterija a tržište se kreće ili u pravcu lampi koje koriste standardne 18650 baterije ili lampi koje koriste veće batery pakove. Ostale varijante još uvek prolaze kod korisnika kada ima i drugih elemenata koji igraju ulogu u izboru (osim cene i baterije) kao kod Knog-a ali sve manje.

 

LED emiteri ne igraju tu veliku ulogu pošto tu nema nekog velikog biranja, ili ćeš koristiti XM-L2 / XP-L / XP-L HI (10W emiter) tj. više njih, ili ćeš koristiti XP-G2 (5W emiter) nema drugih opcija, tj. ima ali nisu optimalni za upotrebu u bike lampama. Razlika u ceni je zanemarljiva tipa 2$ za XP-G2 na koturu od 1000kom ili 4$ za XM-L2 na koturu od 500 kom (tj. nekih 0.5-1.5$ više po komadu ako ideš na neutralno belu boju ili bolji CRI (color rendering index)).

 

Jednostavno, LED lampe su mnogo napredovale, mnogi korisnici se opredeljuju da koriste klasičnu lampu i na bajsu a Cateye ostaje bez tržišta.

 

Za BR10GT rekao bi da ima ulaznu cenu, to je prva Jetbeam-ova lampa za bajseve tako da su verovatno stavili nižu cenu tako da bi i bilo logično da su prestali sa njenom proizvodnjom jer su probili tržište i sad je red da dođe neki više fensi model jače cene u igru mada ja mislim da će samo obnoviti BR10GT pošto su dobili fidback od kupaca, verovatno će samo staviti XPL emiter i možda izbaciti još poneku boju (eventualno ubaciti displej kao indikator izabranog režima ili preostale baterije zato što to rešenje već imaju kod lampi i ne košta ih ništa razvoj), ostalo mislim da nema potrebe menajti jer radi posao dobro.

 

Osim toga, ima još jakih igrača koji ulaze na tržište tipa Klarus a i Magicshine ove godine kompletno obnavlja svoju gamu.


  • 1

profilepic.gif


#2011 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14633 posts

Postavljeno 06 September 2015 - 06:12 PM

To mene cudi da ketaj nije dosad propao kad imaju sve resurse na raspolaganju a neki momci iz garaze naprave bolje od njih. Mozda u ketaju idu na kvalitet proizvoda recimo da im lampa traje 10? godina ako je to moguce a ovi drugi nabudze lampe pa sijaju ko lude nekoliko meseci ?


  • 0

#2012 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 06 September 2015 - 06:22 PM

Možda ih izvlače brzinomeri, po tome su poznati u celom svetu a i zadnje bljeskalice su im odlične tako da verujem da dobro idu, takođe mislim da rade kao OEM proizvođač, rade za druge!

Ne znam na koje momke iz garaže misliš tačno ako ako su kinezi u pitanju oni su uvek imali gerila taktiku, patosiraj cenu koliko god može i valjaj u velikim količinama, ko će odoleti etiketama tipa 5000 lumena i 10K mAh, dok saznaju da tu nema preterano istine kinezi će novac već nekoliko puta da obrnu...


  • 0

profilepic.gif


#2013 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14633 posts

Postavljeno 06 September 2015 - 06:27 PM

Na ovakve momke/fabrike JETbeam sam mislio, ne mogu da verujem da iz istog kapaciteta baterije izvuku tri puta bolje svetlo od ketaja a ketajci mirno sede.


  • 0

#2014 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 06 September 2015 - 06:42 PM

n2:Heristical

LOL, JETBeam-ovci teško da su momci iz garaže, JETBeam je do prošle godine bio sestrinska firma sa NITECORE-om i zajedno su bili jedan od najjačih i najvećih igrača na tržištu LED lampi, u ponudi imaju preko 50 proizvoda a od nedavno su preuzeli još jednog kvalitetnog proizvođača NiteEye.


  • 1

profilepic.gif


#2015 LordSoru

LordSoru
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 354 posts

Postavljeno 06 September 2015 - 07:19 PM

SSX2 je trenutno najbolja kupovina ako se u obzir uzmu svi aspekti.
  • 0

~be here now~


#2016 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 September 2015 - 07:21 PM

Da li ovo može da se upotrebi za x2000 lampicu, znači da se iskoristi, stoji mi tu bezveze već godinu i po dana jer sam izgubio cateye lampu kojoj je to bilo namenjeno.

http://www.dx.com/p/...84#.VeyPT31R7KE

http://www.dx.com/p/...18#.VeyPVH1R7KE

 

Ne znam da li emiter odgovara, da li ima mesta za drajver, da li je on kompatibilan sa onim prekidačem i vredi li sve to, koliko bih time dobio. Inače radila bi u tom slučaju na 18650 ćeliju uz pomoć ovoga:

 

http://www.aliexpres...1444_5,201409_4


  • 0

#2017 Johny_Bravo

Johny_Bravo
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 05 October 2015 - 05:30 AM

Pozdrav,

Dobio sam Busch & Muller zadnje svetlo koje se montira na pak treger.

Busch & Muller.jpg

Između ova dva okrugla katadioptera nalazi se mala crvena dioda koja prilično jako svetli. 

Dopada mi se izgled svetla i jačina te male crvene lampice, tako da planiram da ga montiram na bicikl. 

Muči napajanje te male diode.  

Svetlo je napravljeno da se napaja preko dinama, koje ja nemam na biciklu, a ne bih ga ni montirao.

Dioda radi na 6V što znači da bi mi za njeno napajanje trebale 4 baterije od 1,5 V. To mi je malo preglomazo da nosim, pa me interesuje dal bi napajaje mogao da uradim sa onom malom kockastom batreijom od 9V?

 

Pitao sam poznanika koji je završio ETŠ i on mi reče da može - to je dioda!

Ali sigurnije mi je da postavim pitanje ovde na forumu, vidim da ovde ima ljudi koji se baš razumeju u lampe i napajanja…


  • 0

#2018 bataSale

bataSale
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts

Postavljeno 05 October 2015 - 11:09 AM

@Gadjan
Trebalo bi da moze sve to da se upakuje, slazu se naponi i sve izgleda kompatibilno.

@Johny_Bravo
Umesto kockaste od 9V, preporucio bih ti dve dugmetarke od po 3V tipa CR2032.


  • 0

#2019 MadScientist

MadScientist
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 405 posts

Postavljeno 07 October 2015 - 07:39 PM

Da li je neko isprobao USB svetla poput ovoga?

6f72d8f7699ae71f5b62ba4420ee12d4.jpg

Razmisljam o tome da konacno zamenim moj "power beam" komplet od 250rsd necim boljim. Imam power bank sa tri izlaza 2X 5V/0.5A i 5V/1A, taman za prednje-zadnje svetlo i telefon :)

Sent from my Zenit TTL using Tapatalk
  • 0

#2020 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14633 posts

Postavljeno 07 October 2015 - 09:03 PM

USB + kisa + vibracije = problemi


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika