Jump to content


Fotografije

Preporuka polovnog MTB-a!


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
61 odgovora na ovu temu

#1 techmanijak

techmanijak
  • Members
  • PipPip
  • 57 posts

Postavljeno 30 June 2016 - 04:04 PM

Zamolio bih vas da mi date preporuku konkretnih oglasa bicikala iz Novog Sada i okoline, pri tom ako je moguce da su od proverenih prodavaca.

 

Ukradose mi juce skoro nov bicikl a trebao bi mi drugi vec za nedelju. Ja sam jos pod utiskom kradje i nikako da se smirim ali eto nasao sam par kandidata pa da vidim da nisam mozda nesto prerskocio.

 

http://www.2bike.rs/...37#.V3VAX3V96XJ

http://www.2bike.rs/...36#.V3VA3XV96XI

http://www.2bike.rs/...45#.V3VCRnV96XI

 

Uslovi pri odabiru bicikla su: voznja: rekreativna po Fruskoj Gori (asfalt - 50% - sumske staze 50%).

Lagan sam (67 kg) i visok 170cm tako da i v-brake moze da zadovolji moje potrebe (hidraulika ne dolazi u obzir) a sa Meh. diskovima gotova da i nema bicikala.

Velicina tockova mi je nebitna.

Cena do 250 Eur (pozeljno manje)

 

MOze preoruka prodavaca i na privatne poruke...


  • 0

#2 proleeh

proleeh
  • Members
  • PipPip
  • 63 posts
  • LocationBanja luka

Postavljeno 30 June 2016 - 06:33 PM

Po meni prvi odnosi pobjedu. Cjenovno prihvatljiv, dalo bi se još korigovati. Oprema pristojna. 50€ razlike sa trecim,a to nije malo.. Moj glas ide za prvi bajk.
  • 0
I kad' krene oluja, tvoja vjera te čuva!

#3 samuell

samuell
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts

Postavljeno 30 June 2016 - 07:37 PM

Zamolio bih vas da mi date preporuku konkretnih oglasa bicikala iz Novog Sada i okoline, pri tom ako je moguce da su od proverenih prodavaca.

Ukradose mi juce skoro nov bicikl a trebao bi mi drugi vec za nedelju. Ja sam jos pod utiskom kradje i nikako da se smirim ali eto nasao sam par kandidata pa da vidim da nisam mozda nesto prerskocio.

http://www.2bike.rs/...37#.V3VAX3V96XJ
http://www.2bike.rs/...36#.V3VA3XV96XI
http://www.2bike.rs/...45#.V3VCRnV96XI

Uslovi pri odabiru bicikla su: voznja: rekreativna po Fruskoj Gori (asfalt - 50% - sumske staze 50%).
Lagan sam (67 kg) i visok 170cm tako da i v-brake moze da zadovolji moje potrebe (hidraulika ne dolazi u obzir) a sa Meh. diskovima gotova da i nema bicikala.
Velicina tockova mi je nebitna.
Cena do 250 Eur (pozeljno manje)

MOze preoruka prodavaca i na privatne poruke...

d38f9c1edaed84830b54f56e1001c0bf.jpg

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
  • 1

#4 samuell

samuell
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts

Postavljeno 30 June 2016 - 07:39 PM

Nadam se da je to mozda tvoj bajs, pa da ne moras da kupujes drugi

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
  • 2

#5 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 30 June 2016 - 10:00 PM

Nadam se da je to mozda tvoj bajs, pa da ne moras da kupujes drugi

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока

 

Nije, ali pretpostavio sam čiji je, ispostavilo se ispravno.

 

Bajs je vraćen vlasniku.   :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#6 samuell

samuell
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts

Postavljeno 01 July 2016 - 06:08 AM

Nije, ali pretpostavio sam čiji je, ispostavilo se ispravno.

Bajs je vraćen vlasniku. :)

Bravo, bas me usrecila ova vest.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
  • 0

#7 bataSale

bataSale
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts

Postavljeno 01 July 2016 - 10:28 AM

Nije, ali pretpostavio sam čiji je, ispostavilo se ispravno.

 

Bajs je vraćen vlasniku.   :)

Daj sad napisi jedan lep sastav, kao sto umes da uradis i opisi sta se desilo. n2:party-021 Inace svaka cast!


  • 0

#8 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 01 July 2016 - 02:02 PM

Daj sad napisi jedan lep sastav, kao sto umes da uradis i opisi sta se desilo. n2:party-021 Inace svaka cast!

 

Postavio čovek na fejs priču o ukradenom bajsu i ja ovde video poruku, pa sabrao 2 i 2 i javio mu. WS i superheroj koji je jurio za lopovom i na kraju ga slučajno našao su rešili stvar. :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#9 techmanijak

techmanijak
  • Members
  • PipPip
  • 57 posts

Postavljeno 01 July 2016 - 06:09 PM

Mene sad kopka to sto sam juce (dan posle kradje) video decka koji je projurio niz most Slobode na istom biciklu kao sto je moj. Naravno, nemora nista da znaci jer polar matrix moze da kupi bilo ko u planetbike-u. ali ovo je prvi put da sam video da neko u NS ima isti model i u istoj boji (plavo-crni) kao moj.

 

Nego da se vratimo na temu: Ima li jos nekih predloga za bicikle sem ova tri sto sam ja pronasao?


  • 0

#10 techmanijak

techmanijak
  • Members
  • PipPip
  • 57 posts

Postavljeno 07 July 2016 - 07:44 PM

Da se jos malo posavetujem oko izbora bicikla, pocela je da mi se dopada ideja da umesto osmofaza ipak uzmem dobri stari 6-faz.

Razlog zbog kog sam hteo da predjem na 8 ili 9-faz je sto mi na dosta uspona fali manja brzina. kad sam vozio iza "opremljenijih" biciklista vidim da oni imaju jos dva ili tri manja prenosa u odnosu na moj najmanji. (bilo me malo sramota da ih preticem jer nisam mogao ici toliko sporo pa sam napravio pauzu dok oni odmaknu (: )

 

E sad, ja sam vozio na pogonskom lancaniku 28 zuba i na zadnjem takodje 28. Pa se rezmisljam da li promenom prednjeg pogona u 24*34*44 dobijam isti odnos snage kao kad bi na osmofazu vozio prednji lancanik od 28 zuba i zadnji od 32?


  • 0

#11 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 08 July 2016 - 05:03 AM

Da se jos malo posavetujem oko izbora bicikla, pocela je da mi se dopada ideja da umesto osmofaza ipak uzmem dobri stari 6-faz.

Razlog zbog kog sam hteo da predjem na 8 ili 9-faz je sto mi na dosta uspona fali manja brzina. kad sam vozio iza "opremljenijih" biciklista vidim da oni imaju jos dva ili tri manja prenosa u odnosu na moj najmanji. (bilo me malo sramota da ih preticem jer nisam mogao ici toliko sporo pa sam napravio pauzu dok oni odmaknu (: )

 

E sad, ja sam vozio na pogonskom lancaniku 28 zuba i na zadnjem takodje 28. Pa se rezmisljam da li promenom prednjeg pogona u 24*34*44 dobijam isti odnos snage kao kad bi na osmofazu vozio prednji lancanik od 28 zuba i zadnji od 32?

 

Sa osmofazom dobijaš gušće poređane brzine i za nijansu jaču zadnju glavu bicikla. Za neku normalnu vožnju, čak i po Fruškoj Gori, ako nema skokova sa 2 metra, ne previše bitno. Najsporije brzine su ti iste. Imaš "megarange" 6faznu kasetu koja ima najveći zupčanik od 32 (ili čak 34 zuba), tako da i bez promene pogona možeš imati super stvar. 


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#12 techmanijak

techmanijak
  • Members
  • PipPip
  • 57 posts

Postavljeno 08 July 2016 - 03:57 PM

@fallout

Znam za megarange ali ta filozofija mi se uopste nesvidja. Nije mi jasno zasto je kod megarange-a raspon izmedju dva najveca lancanika cak 10 zuba a izmedju svih ostalih po dva zuba (zar nisu to mogli ravnomerno rasporediti). Nisam je nikad vozio ali cini mi se da bi mi falila ta jedna brzina izmedju zupcanika od 24 i zupcanika od 34 zuba.


  • 0

#13 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 08 July 2016 - 04:19 PM

@fallout

Znam za megarange ali ta filozofija mi se uopste nesvidja. Nije mi jasno zasto je kod megarange-a raspon izmedju dva najveca lancanika cak 10 zuba a izmedju svih ostalih po dva zuba (zar nisu to mogli ravnomerno rasporediti). Nisam je nikad vozio ali cini mi se da bi mi falila ta jedna brzina izmedju zupcanika od 24 i zupcanika od 34 zuba.

 

Zašto velik skok? Pokušaću objasniti. Za vožnju po ravnom, bolje odgovaraju gušće poređani stepeni prenosa. Za vožnju uzbrdo, bolje je jednom promenom brzine dobiti veću razliku u stepenu prenosa. Isto je kad se popne na vrh brda, pa se krene nizbrdo - prvih par brzina je bolje kad više ubrzavaju.

 

Kod kaseta sa 8 i više zupčanika, moguće je postići da manja (brža) 2-3 budu na po zub-dva razlike, pa se posle razlika u broju zuba progresivno povećava.

Kod kaseta sa 6 zupčanika, fali tih par zupčanika za ravnomernu progresiju. Onda se pravi kao prvih 5 kao kod osmofazne, dok je šesti ostavljen za strme uzbrdice i stavljen da bude dovoljno velik da se može voziti. Druga caka koja mi se sviđa kod šestofaznih kaseta je što počinju sa 14 zuba - to je najmanji zupčanik. Pošto gotovo nikad po ravnom ne koristim manje zupčanike, to mi uopšte ne smeta.

 

Tipična mtb 8 fazna kaseta i ispod megarange 6 fazna:

 

11-13-15-18-21-24-28-32

      14-16-18-21-24-34

 

90% vremena sam između 13 i 21 zub, a obe kasete to imaju. Jedino što osmofazna ima tu neku "međubrzinu" za uspone. Mada se i sa šestofaznom to lako nadomesti korištenjem tripl pogona napred - ako mi je 38-24 prebrzo, a hoću malo sporije, prebaciću na 28-18 kombinaciju.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#14 techmanijak

techmanijak
  • Members
  • PipPip
  • 57 posts

Postavljeno 12 July 2016 - 03:54 PM

Neverovatno koliko su postali dominantni bicikli sa hidraulicnim kocnicama. Jako tesko je pronaci noviji bajs a da ima v-brake.

 

Izgleda da cu na kraju pokleknuti i ja pa uzeti neki "uljani" bajs.

 

Nerazumem se u kocnice  (sta je bolje magura ili tektro) i vile, pa ako mozete da mi kazete sta bi vi izabrali od ovih bajseva. Pri tome zanemarite stanje bicikla. znaci cisto gledajuci opremu koju poseduje (i cenu naravno). Nadam se da cu sutra uspeti da pogledam bicikle i uzivo...

 

http://www.2bike.rs/...om#.V4UR-XV96XI

http://www.2bike.rs/...-5#.V4USBHV96XJ

 

http://www.2bike.rs/...x9#.V4USH3V96XJ


  • 0

#15 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 12 July 2016 - 05:45 PM

RUDI, izgleda nekako najbolje kad se uporedi cena i komponente. Kočnice su odlične, vila bi trebalo da je ok, mada ne deluje u najboljem stanju, a ako se ne varam Goran je proveren prodavac? Neka neko potvrdi.


  • 0

#16 techmanijak

techmanijak
  • Members
  • PipPip
  • 57 posts

Postavljeno 13 July 2016 - 04:04 AM

Ja bih najradije kupio od Gorana, pronasao sam samo pozitivne utiske o njemu.

Sto se tice amortizera, vidim da ima lock, pa me interesuje da li se tada ponasa identicno kao i kruta vila. Odnosno, ako ga stalno drzim zakljucanog da li to znaci da nece biti potrebe ni za servisiranjem amortizera?


  • 0

#17 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 13 July 2016 - 04:26 AM

Mislim da ako planiraš ne servisirati i ne koristiti amort, treba naći bajs bez istog.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#18 techmanijak

techmanijak
  • Members
  • PipPip
  • 57 posts

Postavljeno 16 July 2016 - 07:23 PM

@fallout

Pobegose mi Goranovi bulls i rudy i sad nevidim nista interesantno u ponudi u NS-u.

A sad se ozbiljno nosim mislju da sklopim bicikl od delova po mom ukusu (sto novih, sto polovnih). Ali imam dosta nepoznanica. Za pocetak:

 

Prvo pitanje: Citao sam na tvom blogu o kaseti (ne racni) sedmofazu, i ono sto me zanima  je gde ima da se nabavi spejser koji se stavlja na nablu kako kaseta nebi imala lufta

 

Drugo pitanje: Da li sifter st-ef 51 i tourney menjac odgovaraju ovoj kaseti (sedmofaznoj)? 

 

Trece: Da li ove nable za koji pise da su za disk mogu da koristim i za v-brake? http://www.totalbike...crna?sku=123607

 

I poslednje i najvaznije pitanje: moze li ovo gore navedeno da se montira na stari celicni ram na koji ide menjac koji se kaci na osovinu tocka?


  • 0

#19 ceja

ceja
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 171 posts
  • Locationkosovska mitrovica

Postavljeno 16 July 2016 - 10:18 PM

sifter st-ef 51 i tourney menjac odgovara sedmofaznoj kaseti,nema veze nabla sa v-brake,felna-bandas mora da bude za v-brake,ako imas menjac za sedmofazni koji se kaci na osovinu onda moze bez problema


  • 0

#20 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 17 July 2016 - 06:11 AM

@fallout
Pobegose mi Goranovi bulls i rudy i sad nevidim nista interesantno u ponudi u NS-u.
A sad se ozbiljno nosim mislju da sklopim bicikl od delova po mom ukusu (sto novih, sto polovnih). Ali imam dosta nepoznanica. Za pocetak:
 
Prvo pitanje: Citao sam na tvom blogu o kaseti (ne racni) sedmofazu, i ono sto me zanima  je gde ima da se nabavi spejser koji se stavlja na nablu kako kaseta nebi imala lufta


Stara sedmofazna ili osmofazna kaseta se raskupusaju.
 

Drugo pitanje: Da li sifter st-ef 51 i tourney menjac odgovaraju ovoj kaseti (sedmofaznoj)?


Da. Šifter je bitan, menjaču je sve jedno. Tj. nije uvek sve jedno, detaljno ima ovde ako te zanima:

http://www.bikegreml...-zadnji-menjac/
 

Trece: Da li ove nable za koji pise da su za disk mogu da koristim i za v-brake? http://www.totalbike...crna?sku=123607


Mogu, mada je šteta staviti nablu koja žbice drži još nešto uže i još je skuplja zbog diska. Mada sam ja upravo to uradio na prednjem točku svog bajsa - bila Deore disk glava na ludačkom popustu i pazario.
Ako se stavi felna za v-brejk, moći će raditi s v-brejkom, a disk se može nakačiti na nosač na nabli po želji, ako se nabave disk čeljusti.
 

I poslednje i najvaznije pitanje: moze li ovo gore navedeno da se montira na stari celicni ram na koji ide menjac koji se kaci na osovinu tocka?


Ram je srce i kičma bicikla. Ako je dobar, vredi ga pakovati. Sva oprema se prilagođava njemu (i on se bira spram željene/planirane opreme).

Da li ima nosače za V-brejk već na sebi?
Da li prihvata MTB zadnju glavu, koliko su mu široki "dropovi" pozadi - moraju li se širirti?
Kakva mu je šolja pogona - treba li prerađivati navoj na Engleski/Italijanski, ili je već po tom standardu.
Ako je stari MTB ram, verovatno je sve ovo rešeno.

Za menjač - nisam siguran ima li adaptera za kačenje viših klasa menjača na "osovinu" točka, ali tourney menjača koji OK rade ima sa takvim nosačem da se uzme.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika