Jump to content


Fotografije

Neko mi je ukrao biciklo jer sam ga vez'o samo sa dva lanca


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
28 odgovora na ovu temu

#21 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 19 May 2016 - 04:57 AM

Mozda ne bi bila losa opcija dvostruka zastita, lanac plus alarm, pa ako lopov i ima klesta za armaturu i presece ih, ima da mu bajs pisti kao Karleusa na Pinku!

 

Ako imaš ograničen budžet i nosivost lanaca, pre bih dao više para za bolji lanac, nego kupio neki osrednji i alarm. Takođe, pre bih poneo dva dobra lanca, nego lanac i taj alarm. Em što se ti koje sam video, s alarmom, relativno lako seku, em što se alarm može ućutkati, em što se ljudi ne obaziru previše na isti.

 

Naravno, ako imaš već dva dobra lanca i još mesta i novaca za alarm, sigurno da neće škoditi. Ne odgovaram nikog od kupovine alarma. Samo hoću reći da je alarm puno manje efikasan kao zaštita nego što se normalno očekuje.

 

@Grbić - i ja vidim dosta bajseva sa nezaštićenim "komponentama" (točkovi, sedla i sl.). Iz nekog čudnog razloga, barem po NS, izuzetno retko i slabo se kradu delovi. Opet, na bajsu za grad mi je sedlo vezano lancem unutar termo bužira (da ne zveči) za ram i tamo stoji stalno.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#22 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 May 2016 - 07:27 AM

Koristio na bajsu koji sam vozio po gradu. Ima svrhu, dere se za sve pare, prosekao sam trouglastu torbicu, njega zakacio za sedalnu cev i uvukao u torbicu. Ima sad i boljih varijanti sa daljinskim ako neko nece da se smara sa kucanjem sifre pri aktivaciji i deaktivaciji.

Edit:
Dosta ljudi ne razmislja, veze bajs a sticna sa skupim sedistem na qr... veze bajs misleci sve ok, vrati se i nema sedista... steta min 50e

To je verujem samo u slucaju da si negde u blizini bajsa,pijes negde kafu ili kod frizera,gde mozes odmah da izletis u slucaju da se alarm oglasi.. A ako nisi tu,onda pisti bez prestanka dok ga ne deaktiviras? Meni je to logicnije da je napravljeno da ukoliko ga lopov aktivira pisti 30ak sekundi pa da stane ukoliko nije deaktiviran..ako se opet krene u akciju on se opet oglasi i pisti 30sekundi.I svaki put kad ga lopina dodirne da krene da pisti dok ne uneses sifru... Ti kad dodjes po svoj bajs kad se oglasi odmah ga deaktiviras i ne pisti..
@Fallout to su lanci koji pomazu da posteni ljudi ostanu posteni..ko jos danas ima za bravu od 100€ za bajs od jedva 40€..
  • 0

#23 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 19 May 2016 - 07:58 AM

@Fallout to su lanci koji pomazu da posteni ljudi ostanu posteni..ko jos danas ima za bravu od 100€ za bajs od jedva 40€..


Realno su sve brave samo za poštene. Lopov ako se baš namerači, nema spasa. Jedino kažem: sirotinja uvek plaća skuplje. Ko nema 100e za bravu, a koristi bajs kao prevoz, moraće svakih godinu-dve, ili nešto ređe (zavisi od sreće) da izdvaja novih 50-100 e za bajs.

 

Meni su do sad maznuli 4 bajsa, ali nikad dobro zaključan bajs dobrom bravom. Najrizičnija mesta su ulazi zgrada i "samo na pet minuta" kad ostaviš bajs lošije zaključan (ili otključan).

 

Sa dobrim lancem je puno manja šansa da će lopov biti uporan, pogotovo ako je bajs jeftin i loš. Za skup bajs i ne treba brava, kad ga ostaviš sigurno nestaje.   :)


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#24 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 19 May 2016 - 08:52 AM

Alarm je bacanje para - niko se na to ne obazire.


Alarm nije bacanje par - ja obracam paznju,
Primer:
Sednem na Adi u kafic, vezem bajs, ukljucim alarm i cim ga neko pomeri pocne da se dere (a ovi koje sam linkovao gore se deru za sve pare).
Vezem bajs, udjem u prodavnicu, ako neko pomeri bajs opet ces ga cuti.
  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#25 shoshonex

shoshonex
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 265 posts

Postavljeno 19 May 2016 - 09:03 AM

Nesto vrlo slicno alarmu ali opet drugacije :

http://www.bikerumor...re-off-thieves/

n2:hahaha 

 


  • 0

 

 

Ljudi lete na mesec,na sta bi licilo da mi ne znamo srediti kocnicu od neke ponike

 


#26 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 19 May 2016 - 09:50 AM

Alarm nije bacanje par - ja obracam paznju,
Primer:
Sednem na Adi u kafic, vezem bajs, ukljucim alarm i cim ga neko pomeri pocne da se dere (a ovi koje sam linkovao gore se deru za sve pare).
Vezem bajs, udjem u prodavnicu, ako neko pomeri bajs opet ces ga cuti.

 

To je druga priča. Mislio sam na to da ostaviš bajs, pa odeš nešto raditi. Ako si blizu bajsa, a ne gledaš ga. U tom slučaju može da koristi.

 

Nezgodna stvar su mesta za zaključavanje više bajseva - metal prenosi vibracije, pa da se alarm ne buni dok komšija otključava svoj bajs. 


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#27 Visal

Visal
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 190 posts

Postavljeno 12 August 2017 - 05:46 PM

 

Je li ti alarm jos u zivotu, kako te sluzi? Hteo sam nekad davno da kupim tako nesto, ali sam procitao negde da gutaju baterije, pa sam odustao.

 

 

OT: Ovaj lopov je mozda isao logikom: ne znam koji od ovih bajseva je dobar, ukrascu onog koji je najbolje zasticen, taj sigurno vredi nesto.


  • 0

#28 lowzyyy

lowzyyy
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 315 posts

Postavljeno 12 August 2017 - 05:58 PM

Gutaju bateriju da, zato imas resenje da ugradis prekidac i kada ne koristis alarm samo ga iskljucis da ne trosi :D
Treba i ja to da narucim
  • 0

#29 Visal

Visal
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 190 posts

Postavljeno 12 August 2017 - 07:51 PM

Ne moze bez nekog budzenja, pa to ti je. :)


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika