Jump to content


Fotografije

Neko mi je ukrao biciklo jer sam ga vez'o samo sa dva lanca


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
28 odgovora na ovu temu

#1 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 May 2016 - 04:44 PM

Aluzija na Corbinu pesmu ali na zalost istina... Pre pola sata videh da su mi maznuli bajs... Caletov. Bio je vezan kod autobuske stanice,sa DVA lanca,sajla na sifru i dobar celicni lanac sa katancem.. bio je vezan za debelu sipku u sklopu celicne ograde,gde je bilo vezano jos par bajseva,dosta slabije obezbedjenih nego moj...djubrad su pokupili i lance.. iduci sad peske kuci (tricavih 12km) sretnem 10ak pandura u drustvu,sto saobracajci sto zandarmi..na 2km od te stanice. Taman da prijavim kradju..mislim da bi vise paznje poklonili psu lutalici da im je dosetao.. rekose mi da odem do prve policijske stanice.. bajs nije imao neku vrednost,gotovo da nista na njemu nije radilo,ali je bio caletov i tu sam ga najebao..on ga je bas voleo..a i ostao sam bez svakodnevnog prevoza..Slike bajsa nemam,al nije ni vazno,oprostio sam se vec,ali sam jako besan... Temu sam postavio da porucim kolegama da ne vezuju bajseve
nigde,ni na minut,da ne ostavljaju po hodnicima zgrada,ili ispred prodavnica i kafica.. ako morate vec da vezujete,neka to bude samo ono sto ste spremni da vam ukradu svakog casa..iako ce vas ipak pogoditi kao mene sad..sto je zanimljivo,preksinoc sam sanjao da su mi ukrali moj bajs...a stradao caletov.Kad ce bre prestati da nam otimaju stvari?
  • 0

#2 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5452 posts

Postavljeno 18 May 2016 - 04:54 PM

... Pre pola sata videh da su mi maznuli bajs... 

shit! :(


  • 0

#3 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 18 May 2016 - 05:06 PM

Sada se u biznisu sa biciklima i djelovima okrecu lijepe pare.Dok je tako bice veliki broj ukradenih bicikla.Te bicikle niko od nadleznih ne trazi pa je i rizik mali.Lakse je ukrasti bicikl nego raditi cijeli dan.Jos kada se ukrade skup bicikl nikon srecniji od lopova.Zato svaki put kada se kupuje polovan bicikl bez papira ili dio podpomaze se ovaj ,,biznis".Zato ja u tome ne ucestvujem.Kupujem novo niskobudzetno.Zao mi je Alex da ti se to desilo.


  • 0

#4 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 May 2016 - 05:11 PM

Od ovoga ni delova ni para nece imati...vise bi dobio na kilo... Ovo je verujem neka dopara uzeo da bi uvaljao ko zna kome za par stotina dinara..
  • 0

#5 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 18 May 2016 - 05:28 PM

E bas bas...
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#6 markodobros

markodobros
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts

Postavljeno 18 May 2016 - 05:34 PM

...jutros svratim u ribaru i ostavim ispred bajs ali tako da mi je na oku dok sam u ribari i u trnutku kad sam izlazio lik sa kapuljacom na metar od mog bicikla se u trenutku okrece i odlazi ubrzanim korakom. Ne mogu da garantujem ali mi se cinilo da se nameracio na moj bicikl, tako da sam imao srece jer sam izasao u zadnji cas. Ne znam sta bi se desilo da sam mu zatekao ruke na biciklu, mislim da bi ga sa njim izgazio...


  • 0

#7 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 May 2016 - 05:36 PM

Aluzija na Corbinu pesmu ali na zalost istina...

 

Kad ce bre prestati da nam otimaju stvari?

Nikad.. to je našem narodu u krvi i ne može se iskoreniti.


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#8 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 18 May 2016 - 05:39 PM

Nikad.. to je našem narodu u krvi i ne može se iskoreniti.


Nije samo nasem..
  • 2

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#9 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 18 May 2016 - 05:52 PM

... Ne znam sta bi se desilo da sam mu zatekao ruke na biciklu, mislim da bi ga sa njim izgazio...

Bolje sto ne znas.Dosta tih ,,ljudi"je spremno i noz da upotrijebi.


  • 1

#10 LakiS

LakiS
  • Members
  • PipPipPip
  • 116 posts

Postavljeno 18 May 2016 - 06:06 PM

Ispred moje zgrade u NS , sesti ili sedmu dan stoji nezakljucan bicikl naslonjen na banderu. CUDO!!!!

Jeste neki matori krs bajs ali da stoji 7 dana nezakljucan, neverovatno.

:)


  • 0

#11 GANDALF

GANDALF
  • Members
  • Pip
  • 26 posts

Postavljeno 18 May 2016 - 06:19 PM

Mojoj kumici koja ima 7 godina ukrali biciklence dok je ušla u prodavnicu da plati sladoled, a tek što su joj skinuli pomoćne točkiće, a biciklo ne znam dal vredi išta.

 

Što se tiče krađe zaključanih bicikala za lopove ništa lakše uz pomoć klešta za sečenje armature odrade brzo i lako sav posao na žalost.


  • 0

#12 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 May 2016 - 06:40 PM

Bolje sto ne znas.Dosta tih ,,ljudi"je spremno i noz da upotrijebi.

Upravo tako.. teško je uzdržati se i ne skočiti na lopova koji možda ima nož ili šrafciger. A ne možeš da gledaš kako ga grabi i odnosi. Pritom, ako ga povrediš naxebao si totalno jer po ovom us**nom zakonu lopova ne smeš udariti ili lišiti slobode. Kako god okreneš dupe ti je otpozadi.


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#13 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 May 2016 - 06:50 PM

Upravo chamade...ispade da oni koji krse zakon su najzasticeniji... Jbg,nema pravila,cale je taj isti bajs cesto ostavljao nezakljucan napolju ili u hodniku zgrade kad ide kod brata i nista. A ja koji ga vezah sa dva lanca uzese ga dusmani... Jbg,ionako je trebalo od nule da se ulaze u njega,da dodam jos koji evro na to i nacicu da kupim slican polovan...
  • 0

#14 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 18 May 2016 - 08:39 PM

Da li je neko od vas pokušao da koristi onaj alarm za bicikl, takozvani anti thief sistem koji hoće da pišti pušta zvuk od preko 100DB kada bajs uzme neko ko ne može da ga deaktivira. Jel vam to poznato? 


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#15 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 18 May 2016 - 08:55 PM

Koristio na bajsu koji sam vozio po gradu. Ima svrhu, dere se za sve pare, prosekao sam trouglastu torbicu, njega zakacio za sedalnu cev i uvukao u torbicu. Ima sad i boljih varijanti sa daljinskim ako neko nece da se smara sa kucanjem sifre pri aktivaciji i deaktivaciji.

Edit:
Dosta ljudi ne razmislja, veze bajs a sticna sa skupim sedistem na qr... veze bajs misleci sve ok, vrati se i nema sedista... steta min 50e
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#16 shoshonex

shoshonex
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 265 posts

Postavljeno 18 May 2016 - 09:55 PM

@grbicu - o kakvom se alarmu radi?
  • 0

 

 

Ljudi lete na mesec,na sta bi licilo da mi ne znamo srediti kocnicu od neke ponike

 


#17 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 18 May 2016 - 10:00 PM

@grbicu - o kakvom se alarmu radi?

Evo besna lopto
http://m.ebay.com/it...loAAOSwJQdW9QXx

I ovaj na sifru
http://m.ebay.com/it...gsAAOSwm8VUyfaY
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#18 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 19 May 2016 - 04:46 AM

Da li je neko od vas pokušao da koristi onaj alarm za bicikl, takozvani anti thief sistem koji hoće da pišti pušta zvuk od preko 100DB kada bajs uzme neko ko ne može da ga deaktivira. Jel vam to poznato? 

 

Alarm je bacanje para - niko se na to ne obazire. 

 

Pristojna u-brava/lanac su od 50 do 100 evra. Sve ispod toga je obično lako za obiti/preseći, na žalost.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#19 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 19 May 2016 - 04:49 AM

Mozda ne bi bila losa opcija dvostruka zastita, lanac plus alarm, pa ako lopov i ima klesta za armaturu i presece ih, ima da mu bajs pisti kao Karleusa na Pinku!
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#20 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 19 May 2016 - 04:52 AM

Aluzija na Corbinu pesmu ali na zalost istina... Pre pola sata videh da su mi maznuli bajs... Caletov. Bio je vezan kod autobuske stanice,sa DVA lanca,sajla na sifru i dobar celicni lanac sa katancem.. bio je vezan za debelu sipku u sklopu celicne ograde,gde je bilo vezano jos par bajseva,dosta slabije obezbedjenih nego moj...djubrad su pokupili i lance.. iduci sad peske kuci (tricavih 12km) sretnem 10ak pandura u drustvu,sto saobracajci sto zandarmi..na 2km od te stanice. Taman da prijavim kradju..mislim da bi vise paznje poklonili psu lutalici da im je dosetao.. rekose mi da odem do prve policijske stanice.. bajs nije imao neku vrednost,gotovo da nista na njemu nije radilo,ali je bio caletov i tu sam ga najebao..on ga je bas voleo..a i ostao sam bez svakodnevnog prevoza..Slike bajsa nemam,al nije ni vazno,oprostio sam se vec,ali sam jako besan... Temu sam postavio da porucim kolegama da ne vezuju bajseve
nigde,ni na minut,da ne ostavljaju po hodnicima zgrada,ili ispred prodavnica i kafica.. ako morate vec da vezujete,neka to bude samo ono sto ste spremni da vam ukradu svakog casa..iako ce vas ipak pogoditi kao mene sad..sto je zanimljivo,preksinoc sam sanjao da su mi ukrali moj bajs...a stradao caletov.Kad ce bre prestati da nam otimaju stvari?

 

Mnogi debeli lanci nisu dobro kaljeni i iznenađujuće lako i brzo se seku sečicama od 30ak cm. Sajla na šifru je obično oko 2 sekunde sečicama od 10ak cm. "Dobar" lanac od 10-20 evra nije dobar, čak i kada deluje jako i debelo.

 

Definitivno treba bajs za ostavljanje da bude takav da se za njim ne plače, ali mislim da se dobar lanac isplati. Kad kažem ljudima da sam dao gotovo 100 evra za lanac samo da bi se oko mog morali pomučiti - pa da pređu na neki lakši, oni kažu da im ceo bajs ne vredi 100 evra. Ne vredi ni moj za grad, ali neću svakog meseca da dajem 50 evra za bajs.

 

Policija se neće uzbuditi kad im na ulici priđeš prijaviti krađu bicikla, to je sasvim normalno. Kao što se hirurg ne potrese kad vidi krvavog čoveka. Ostaviš podatke u stanici i to je to.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika