Jump to content


Fotografije

Ciklo Kompjuter


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
1232 odgovora na ovu temu

#1001 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 18 June 2018 - 05:21 PM

Pise gap manji od 5 mm. Ali koliko vidim sa slike i to je u redu. 


  • 1
.

#1002 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 18 June 2018 - 05:31 PM

Mozda je zica u prekidu ili kontakt izmedju nosaca i brinomera prljav ili slicno, ocigledno je veza senzora i brzinomera u prekidu.

Skoro sam uzeo nov brzinomer echowell,medjutim nikako da ga osposobim da radi..stari najeftini kinez je radio bez problema..sve zivo sam isprobao i proveravao cak i druge dimenzije gume..ne prikazuje na ekranu trenutnu brzinu samo pise 00,dole kod senzora sam pokusavao svasta,podesavao po uputstvu i nikako da prikaze brzinu..jedino me ovo buni sto u uputstvu pise gap 5mm?

uputstvo - http://dodaj.rs/image/UMmn9

bajs - http://dodaj.rs/image/UMXr3


Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 1

#1003 vladapile

vladapile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 475 posts
  • LocationBrus

Postavljeno 18 June 2018 - 05:48 PM

Ako imaš unimer (ili pozajmi) stavi na opseg merenja kratkog spoja (pištalica). Zatim pipalice stavi na kontakte postolja držača brzinomera i okreni točak (poželjno je da ti neko pomogne oko okretanja). U trenutku kada magnet prodje pored senzora treba da zapišti unimer ili pokaže kratak spoj. Tako ćeš znati da li signal "dolazi" do merača.


  • 0

cycling is life, that's why I pedal ...


#1004 papabless

papabless
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts

Postavljeno 18 June 2018 - 07:09 PM

Proverio ,lepo legne u nosac ,nema prljavstine,znaci maler sam,hvala svima na odgovorima..


  • 0

#1005 MarkoRN

MarkoRN
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 07 January 2019 - 03:18 AM

Pozdrav, zanima me kakva su vam iskustva sa Cateye Enduro brzinometrom?
  • 0

#1006 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 07 January 2019 - 08:34 AM

To je kod nas potpuno nepoznat brzinormer, neces u ovoj temi naci bas nista o njemu #-o . 


  • 2
.

#1007 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 07 January 2019 - 02:11 PM

ja mogu da ti napisem kakav je bio enduro 95te jer i tada se taj model isto zvao a i funkcije su bile iste samo je malo drugacije izgledao n2:Heristical


  • 2

#1008 Markoris

Markoris
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts

Postavljeno 09 January 2019 - 04:09 PM

Trebam preporuku za ciklo kompjuter pored brzine da ima i mjerenje kadence. Po mogucnosti orijentaciono cijena. Hvala

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
  • 0

#1009 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 10 January 2019 - 01:49 PM

ja sam vec nekoliko puta preporucio sigmu za svakoga ko hoce da ima kadencu kao najjeftinije kvalitetno resenje.


  • 0

#1010 Markoris

Markoris
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts

Postavljeno 10 January 2019 - 07:02 PM

Ima li neko iskustva sa Teasi CORE ciklo kompjuterom?



Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
  • 0

#1011 Lizard

Lizard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 320 posts
  • LocationNis

Postavljeno 29 April 2019 - 05:44 AM

Poz drugari , 

 

Naprasno odlucio da si kupim brzinometar , treba mi hitno , nikad imao pomenutu spravu niti znam bilo sta o njima.

Gomilu podataka mog da nadjem na forumu , znam , al ja imam jos petnestak minuta za racunarom.

 

Treba mi preporuka za ciklokompjuter do 4000 , 5000 hiljada.Cena je orjentaciona , bitno mi je da bude best buy u tom cenovnom rangu i da opravdava dat novac.

 

Nesto sam kao bacio pogled na par postova i vidim da ima puno tekstova od pre desetak godina.Verovatno ti modeli vise nisu interesatni.Ponuda na oglasima je velika.Stvarno ne znam sta da radim.

 

 

Vas molim da mi pored preporuke modela napisete i o cemu bi trebalo viditi racuna pri kupovini.

 

Evo vidim da su neki imali problem sa wireless prenosom nocu.Ja inace vozim nocu cesto.i sl ....napisite na sta bi trebalo obratiti paznju a ja cu naci vreme za pretragu.

 

 

Funkcije , hmmm , sto vise to bolje mada su mi osnovne najbinije , pozadinsko osvetljenje obavezno , zica mi ne smeta.Vozim hub al planiram lampu za slucajeve kad hub budem koristio za druge stvari.Nedovidim lepo pa bi bilo dobro da je sto veci.Nije mi vazno da je vodootoporan , zamotacu ga u celofan itd

 

 

Hvala , btw posle brodoloma povratak ozbiljnom bajkingu a nadam se i smislenom ucescu u vasoj sajber zajednici 


  • 0

#1012 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 29 April 2019 - 06:47 AM

Bato, za 4-5 miliončeta mož' da pazariš ceo kontejner iz Kine, pa da valjaš na veliko ovde ... :D

 

Sad ozbiljno, javiće se verovatno neko sa suvislim predlogom, a do tada, tj. dok ne pazariš, ukačiš na bajs neki stari android na kome je instalirana neka ciklo-aplikacija, i vuala - imaš ciklokompjuter za dž. ;)

 

Najbitnije da si ti OK sad, sve ostalo, što bi u Niš rekli,  će bude ...  n2:thumbsup


  • 0

#1013 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 29 April 2019 - 07:09 AM

Bato, za 4-5 miliončeta mož' da pazariš ceo kontejner iz Kine, pa da valjaš na veliko ovde ... :D

 

Sad ozbiljno, javiće se verovatno neko sa suvislim predlogom, a do tada, tj. dok ne pazariš, ukačiš na bajs neki stari android na kome je instalirana neka ciklo-aplikacija, i vuala - imaš ciklokompjuter za dž. ;)

 

Najbitnije da si ti OK sad, sve ostalo, što bi u Niš rekli,  će bude ...  n2:thumbsup

Треба ли интернет на том старом андроиду (неупућен сам тотално) да би радила апликација која би мењала циклокомпјутер?


  • 0

#1014 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 29 April 2019 - 07:13 AM

Ne treba, treba samo GPS.Probaj CycleDroid.

 

A sto se tice brzinomera i postova od pre 10-tak godina, nista se nije promenilo osim stu su tada skoro svi imali a sada svi nemaju rucni start/stop, ako ti je to bitno. 


  • 0
.

#1015 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 April 2019 - 07:14 AM

Treba internet samo toliko da se instalira aplikacija (kod kuće). Posle radi bez interneta pošto se koristi GPS za očitavanje brzine. Važno je samo da ti je baterija dovoljno dobra da izdrži onoliko koliko ti traje vožnja.
  • 0

#1016 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 29 April 2019 - 07:17 AM

Управо тако. Не треба ти чак ни сим картица у њему, јер гпс ради независно (што ја, рецимо, нисам знао)  ... Само прво активираш режим летења авионом, па онда укључиш апликацију, да мање троши батерију ...


  • 0

#1017 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 29 April 2019 - 07:19 AM

U principu ne mora ni malo da koristi net za instalaciju, ako je net problem. Skine se instalaciona verzija na komp pa iskopira na telefon i startuje instalacija. 


  • 0
.

#1018 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 29 April 2019 - 07:57 AM

Захваљујем :)  баш имам један стари андроид који ми ничему не служи, чак ни не може картица, па ћу пробати кад стигнем. Једино је батерија мало бзв...


  • 0

#1019 mmax001

mmax001
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts
  • LocationБеоград

Postavljeno 29 April 2019 - 08:09 AM

Kad nema mobilne mreže telefon znatno manje troši bateriju, pa je možda i loša baterija dovoljna.

Sent from my E5823 using Tapatalk
  • 0

#1020 Lizard

Lizard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 320 posts
  • LocationNis

Postavljeno 29 April 2019 - 08:09 AM

58652670_395706797942740_904273912127291392_n.png Hvala na lepim recima Sajkotik , poz ostalima ,
 
Da znam da moze Android ali bi mi trebao i za druge stvari a malo je nezgodno kad mi treba za nesto  drugo.Ovako bi stavilo brzinometar koji bi mi sluzio samo tome a fon ili tablet (planiram da nakacim to napred ) bi koristio za druge stvari.

 
Sad sam probao , MapMyRide app , 20 metara pred kucom, radi lepo , meri , koliko je tacno sve to ne znam

 

 

Eto mozda bi mogli bi trebalo da obratim paznju na neki tehnicki detalj pre kupovine , samo to.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika