Jump to content


Fotografije

da li pomerajuca lula ili dodatak za podizanje volana

nizak korman

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
10 odgovora na ovu temu

#1 srkiborg

srkiborg
  • Members
  • PipPip
  • 56 posts

Postavljeno 08 May 2016 - 08:04 AM

Dvoumim se da li da podignem korman podesavajucom lulom ili onim dodatkom za podizanje kormana.Da ne bih bacao pare vredeo bi mi svaki savet.Sta je plodonosnije,lakse i sto je najvaznije sigurnije jer lula ne sme da otkaze inace  n2:Dizzy  n2:Dizzy  n2:Dizzy


  • 0

#2 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 08 May 2016 - 09:04 AM

Zavisi, koliko treba da podignes volan?


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#3 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 08 May 2016 - 03:06 PM

Ja sam umesto klasične lulice, stavio adapter na ahed I štelujući dodatak.

Za sada sam zadovoljan, a svakako daje vise mogućnosti da se I kasnije zameni neki drugim ako se nadje.


  • 0

#4 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4266 posts

Postavljeno 08 May 2016 - 03:14 PM

On vec ima ahead. Samo je dilema kako da podigne volan. Ja sam kupio drugi ram u takvoj situaciji :)


  • 0
.

#5 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 08 May 2016 - 03:18 PM

Onda je na shvatih dobro... :)


  • 0

#6 srkiborg

srkiborg
  • Members
  • PipPip
  • 56 posts

Postavljeno 08 May 2016 - 03:53 PM

Pa mislim otprilike 4 do 5 cm neznam tacno, stelujuci lulu na podesavanje ili broj spejsera na dodatku za podizanje kormana nasao bih odgovarajucu visinu kormana molim savet sta da radim veci ram je trajno resenje ali trenutno je to za mene velika investicija


  • 0

#7 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 08 May 2016 - 04:25 PM

Sa podesavajucom lulom dobijas visinu, ali priblizavas volan sebi... 

Sa "podizacem" dobijes visinu bez gubitka udaljenosti volana.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#8 srkiborg

srkiborg
  • Members
  • PipPip
  • 56 posts

Postavljeno 08 May 2016 - 09:04 PM

Mnogo hvala na savetu koji je potvrdio i moja razmisljanja o ergonomiji kormana koja su cisto logicka ali sam dobio potrebnu potvrdu strucnjaka kao sto ste vi hvala do neba sjajni ste bez preterivanja


  • 0

#9 Law

Law
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 21 September 2018 - 08:46 PM

Odlučio sam da podignem volan sa a head adapterom. Moja dilema je za preporuku nekog brenda. Naišao sam na BBB koji se kreće oko 10-tak evra kao i na Satori koji se kreće oko 2800 dinara. Da li cena odražava kvalitet ili je sve to isto? Koja su vaša iskustva?
  • 0

#10 rubiroza76

rubiroza76
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 262 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 22 September 2018 - 02:11 AM

Odlučio sam da podignem volan sa a head adapterom. Moja dilema je za preporuku nekog brenda. Naišao sam na BBB koji se kreće oko 10-tak evra kao i na Satori koji se kreće oko 2800 dinara. Da li cena odražava kvalitet ili je sve to isto? Koja su vaša iskustva?


Ja imam upravo taj Satori i super sam zadovoljan. Izabrao sam taj skuplji vodeci se ono starom "Koliko para, toliko i muzike". Radi posao za koji je namenjen, tj. podize volan za 6-7cm. Nisam probao taj jeftiniji, tako da ne mogu da ih uporedim.
  • 1

#11 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 22 September 2018 - 09:41 AM

Sa podesavajucom lulom dobijas visinu, ali priblizavas volan sebi... 
Sa "podizacem" dobijes visinu bez gubitka udaljenosti volana.

Моје запажање: то сам недавно урадио на једном бициклу и добио сам на удобности. Оно што желим дс напоменем да је удаљеност кормана ипак промењена јер вила стоји под одређеним углом у односу на тле. Угао је према седлу тако да се и променом висине и корман приближио. Али хајде да не будем искључив пошто нисам размеравао, него говорим на основу визуелног личног утиска који може да превари. :)
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika