Jump to content


Fotografije

Merenje brzine, dužine...


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
132 odgovora na ovu temu

#21 ZeusX

ZeusX
  • Members
  • PipPipPip
  • 74 posts

Postavljeno 25 April 2016 - 09:39 AM

Australijanac Roan Denis je 8. februara prešao 52,491 kilometar za jedan sat na pisti u Granžu, u Švajcarskoj. Pre njega, Austrijanac Matijas Brendl je postavio rekord od 51,852 kilometra 30. oktobra 2014. godine u Eglu, takođe u Švajcarskoj, čime je prevazišao uspeh Nemca Jens Fojta koji je 18. septembra 2014, u Granžu, za jedan sat prešao 51,115 kilometara.


Znaci svetski rekord je voznja na 50 ili 100 KM nekom brzinom PROSECNOM. A ne najveca MOGUCA.

Sta sve necu cuti...
  • 0

#22 ZeusX

ZeusX
  • Members
  • PipPipPip
  • 74 posts

Postavljeno 25 April 2016 - 09:44 AM

https://m.youtube.co...h?v=gfVJeD4IIlw


Kllinac na MTB 50km/h po ravnom oborio svetski rekord ! I njemu da se da novi bicikli :D i to na Kinezu krsu.


I to usred grada u saobracaju :)

Molio bih samo datum kad da ispunim opkladu ?

Pun You Tube klipova, ovo sam nasumicno izabrao iz ciste sprdnje. Imam jos 100 linkova.
  • 0

#23 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 25 April 2016 - 10:18 AM

Prijatelju sacekaj lijepo vrijeme i izadji na voznju.Idi na Tisu u Novom Beceju.Vozi lagano 30-ak km/h.Uzivaj u voznji.Od nekoga ko trazi savjet za par dana postajes ekspert koji daje savjete.Ja nikome nisam davao savjete iz tehnickih karakteristika jer sam laik.Kada citam tvoje postove ponavljas stalno isto kao politicar u predizbornoj kampanji.Uzivaj u voznji.
  • 5

#24 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1500 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 25 April 2016 - 10:25 AM

Ti po tim linkovima nasao za shodno da kazes ako oni voze preko 100 mogu i ja. Ja imam osecaj da ti nemas predstavu sta znaci ta brzina a ne jos da je vozis. To je prvo. Drugo klinac na klipu ide opasno nizbrdo. Trece dostici i voziti 2 ulice 50km/h je nesto sasvim drugo. Cetvrto pista (velodrom) i put otvoreni orostor su dva razlicita pojma. Peto malo bolje googlaj pa ces naci podatke.
  • 1

#25 ZeusX

ZeusX
  • Members
  • PipPipPip
  • 74 posts

Postavljeno 25 April 2016 - 10:28 AM

Ma nije to. Nego nije u redu da se neko sprda i da ispada da je nemoguce nesto sto moze svako ko iole ima kondicije.

Svakako sam zavrsio sa temom. Ne dajem ja nikom savete, osim vezanih za vezbe nogu.

Odmah sam rekao da sam laik za drumase i da mi je ovo prvi. Nisam se pravio pametan.

Samo nece mene niko ubedjivati da je nesto nemoguce, na 2 bicikla sto sam probao. Tu je ceo Google.

Uostalom dokazao sam gore poentu na vise mesta. Pozdrav svima i hvala na pomoci. Neka moderator zakljuca temu.

A ona opklada 50 km/h u 2 ulice bilo kada. Moze i da se sve snima. Svestan sam kondicije i ne vozim od juce. Pozdrav i prijatna voznja svima
  • 0

#26 ZeusX

ZeusX
  • Members
  • PipPipPip
  • 74 posts

Postavljeno 25 April 2016 - 10:37 AM

Ti po tim linkovima nasao za shodno da kazes ako oni voze preko 100 mogu i ja. Ja imam osecaj da ti nemas predstavu sta znaci ta brzina a ne jos da je vozis. To je prvo. Drugo klinac na klipu ide opasno nizbrdo. Trece dostici i voziti 2 ulice 50km/h je nesto sasvim drugo. Cetvrto pista (velodrom) i put otvoreni orostor su dva razlicita pojma. Peto malo bolje googlaj pa ces naci podatke.

Ma mogu da ti dam 100 linkova. Najmanji problem. Ja prihvatam rado tvoju opkladu. Uzecemo tvoj ciklometar ili bajs. Ti si rekao da je svetski rekord 56 km/h. Pa zaboga to je rekord na celoj ruti Tour de France (PROSECNA BRZINA).

Pa uzmi You Tube pa sam izguglaj. Necu da spamujem forum linkovima i podacima. Moja ponuda stoji.

U pravu si ne znam sta je svetski rekord od 120 km/h i navise, al' 50 bez vozila ispred i 60-65 iza kamiona sam na ovom krsu od discoverija ostvario bez problema.


Uostalom dao sam gore sijaset konkretnih rekorda. A YT klipica mogu 100 da ti nakacim. Al bio bih dosadan.

Al moras priznati da si se malo zeznuo kod tvog svetskog rekorda pa ga vise i ne pominjes.

Ozbiljno nikakav problem da ti pokazem noge i voznju uzivo. Kazem da vozim bajs od 20 kg Hammera vec dugi niz godina i vozio sam po celoj Vojvodini cak i do Beograda taj krs.

Kamoli da sa Alu ramom koji dignem jednom rukom iznad ramena ne mogu da vozim bajs 50 km/h. Ja ne znam da li ti nemas kondicije, ne ides u teretanu ili ne vozis duge rute, al ovo sto si odvalio za 50 km/h je teska smejurija.

Kad god budes hteo tu je Inbox, ostavim broj telefona, nadjemo se, ja to odradim. Oprosticu ti novi bicikl.

Pozdrav.
  • 0

#27 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 25 April 2016 - 10:37 AM

Ajd ti lepo instaliraj stravu pa za pocetak snimi svoju voznju od 50km/h i zapusi ovde svima usta.

 

Ako nisi primetio klinac na onom klipu vozi nizbrdo, takodje i ona dvojica iza kamiona.


  • 0

#28 ZeusX

ZeusX
  • Members
  • PipPipPip
  • 74 posts

Postavljeno 25 April 2016 - 10:43 AM

Ajd ti lepo instaliraj stravu pa za pocetak snimi svoju voznju od 50km/h i zapusi ovde svima usta.
 
Ako nisi primetio klinac na onom klipu vozi nizbrdo, takodje i ona dvojica iza kamiona.


Pa za one iza kamiona i jeste poenta da su iza kamiona, a mali vozi krntiju najvecu i po ravnom i ka dole. Pa imate stotine linkova.

Stavise nagodio sam se sa covekom. Vidimo se u NB i turim njegov ciklometar na diskaveri i da skinem ovu smesnu temu.

P.S dosadilo mi da govorim pozdrav.

Nenastavlja mi se diskusija. Opklada stoji bilo kad bez problema.
  • 0

#29 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1500 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 25 April 2016 - 10:50 AM

Drugog dolazim da marton. Skoknucemo ja i goran. Ja ti stavim ciklomer krenes te famozne dve ulice 500m ako brzinomer pokaze prosecnu brzinu 50km/h imas bajs koji hoces sa berze. Ako ne, platis gorivo i das nam 100e da bar imamo da pojedemo nesto.
  • 0

#30 ZeusX

ZeusX
  • Members
  • PipPipPip
  • 74 posts

Postavljeno 25 April 2016 - 10:53 AM

Drugog dolazim da marton. Skoknucemo ja i goran. Ja ti stavim ciklomer krenes te famozne dve ulice 500m ako brzinomer pokaze prosecnu brzinu 50km/h imas bajs koji hoces sa berze. Ako ne, platis gorivo i das nam 100e da bar imamo da pojedemo nesto.


Dogovoreno ! Slazem se. Nadam se prijatnom druzenju i upoznavanju. Inace pozdrav za imenjaka. Inace dosticu 50 km/h bez problema. A za prosecnu 500 metara nisam siguran. Rekao si da ne mozes dostici na ravnom 50 km/h. Dosticu. A za prosecnu ne znam koja ce biti.
  • 0

#31 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 25 April 2016 - 11:07 AM

Evo,ako hoces da se druzimo 07.05.nekoliko clanova foruma ce ici do Indjije.Krenes iz Beceja prije zore,ja te sacekam u Sirigu i idemo za N.S.Odatle u grupi za Indjiju.Vozimo 20-ak na sat i uzivamo.Imas na last minute i ako hoces druzenje prijavi se,a ove brojke cemo da zaboravimo.
  • 0

#32 ZeusX

ZeusX
  • Members
  • PipPipPip
  • 74 posts

Postavljeno 25 April 2016 - 11:14 AM

Moze. Samo, ja cu krenuti iz Novog Beceja. Dobro nije daleko. 10-12 km. Rado. Povescu i druga ako nije problem ? On isto vozi drumase. On je iz Beceja i bas je rekreativac.
  • 0

#33 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5444 posts

Postavljeno 25 April 2016 - 11:28 AM

Ovo je ujedno i moj poslednji post, jer nemam nameru da se pravdam ili dokazujem.

dobro si ovo rekao...UPS!

 

 

 

Nije nizbrdo, mi ovde vidimo brdo samo na TV i u Novom Sadu :)

 

Trkačke bicikle su se razvijale uporedo sa običnim, ...

 

Australijanac Roan Denis...

 

Kllinac na MTB 50km/h po ravnom oborio svetski rekord ! I njemu da se da novi bicikli :D i to na Kinezu krsu....


  • 0

#34 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 25 April 2016 - 11:37 AM

Moze. Samo, ja cu krenuti iz Novog Beceja. Dobro nije daleko. 10-12 km. Rado. Povescu i druga ako nije problem ? On isto vozi drumase. On je iz Beceja i bas je rekreativac.

Povedi koga hoces,samo vama je iz N.Beceja to ozbiljna kilometraza.Oko 200km.
  • 0

#35 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5444 posts

Postavljeno 25 April 2016 - 11:56 AM

... Inace dosticu 50 km/h bez problema. A za prosecnu 500 metara nisam siguran. Rekao si da ne mozes dostici na ravnom 50 km/h. Dosticu. A za prosecnu ne znam koja ce biti.

koliko razumem celu ovu biciklisticko jezicku principijelnu zavrzlamu

ti tvrdis...sta? Da mozes da vozis brzinom od preko 50kmh ili da mozes da dostignes 50kmh.

 

Msm da nije preterano velik problem nekom utreniranom da dostigne 50kmh, i zaista msm da je to respektabilna brzina

ali da neko kaze da moze da vozi brzinom od 50kmh, odmah se postavlja pitanje...koja je relacija?

Koliko dugo moze da izdrzis taj tempo?

 

... al 50 mogu bez problema 2 ulice.

 


  • 0

#36 ZeusX

ZeusX
  • Members
  • PipPipPip
  • 74 posts

Postavljeno 25 April 2016 - 12:19 PM

koliko razumem celu ovu biciklisticko jezicku principijelnu zavrzlamu
ti tvrdis...sta? Da mozes da vozis brzinom od preko 50kmh ili da mozes da dostignes 50kmh.
 
Msm da nije preterano velik problem nekom utreniranom da dostigne 50kmh, i zaista msm da je to respektabilna brzina
ali da neko kaze da moze da vozi brzinom od 50kmh, odmah se postavlja pitanje...koja je relacija?
Koliko dugo moze da izdrzis taj tempo?


Pa ubo si u samu srz. To ja tvrdim celo vreme i prica se vrti ukrug 5 stranica. Napisao sam nesto u fazonu "probao sam Scout Discovery i jos jedan francuski drumas iz 80ih i navukao 50 km u 2 ulice"...

Tacno da to nije nista posebno. Moze i mnogo vise, iza kamiona ili kombija. Nego je tema otisla u offtopic.

Niko ne moze konstantno da vozi 50 km/h ili 60-65 iza nekog vozila. Totalno je tema otisla u offtopic. Najbolje staviti tacku na to.
  • 0

#37 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1500 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 25 April 2016 - 12:41 PM

Sefe ti rece da vozis dve ulice 50km/h. Non stop govoris da mozes vozit 50km/h, nisi spominjao da ti je max brzina 50km/h. Jbg jedna strana jedno, posle dodjemo na drugo i sada na kraju je ispalo da ti tokom voznje od nekoliko km sa prosekom 20-25 u jednom trenutku imas max brzinu 50km/h. Tokom cele price si spominjao prosek a sada je to max koja se ne znam ni ja kada pojavila na pola sekunde.
  • 0

#38 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 25 April 2016 - 12:45 PM

Mene zanima da ti slikas noge, ponudio si to u nekom postu gore, da vidim kolike su noge posle toliko treninga


  • 3

#39 Sideshow

Sideshow
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 231 posts
  • LocationCANNONDALE Quick

Postavljeno 25 April 2016 - 01:01 PM

I ja sam i razumeo da je u pitanju odrzavanje brzine u kontinuitetu od 50km/h u te dve famozne ulice. Znaci krenes dodjes do brzine od 50km/h i onda nastavis tom brzinom narednih 300-500 metara kolko se vec spominjalo. Tako bi to trebalo da izgleda ako se ne varam. Ja tako razumeo...

Veliki 1+ za Marvasa :)
  • 0

#40 ZeusX

ZeusX
  • Members
  • PipPipPip
  • 74 posts

Postavljeno 25 April 2016 - 01:05 PM

U kom sam ja postu pominjao da idem 500m konstantno 50 km/h ? (Mada cu da probam).


Covek je rekao da je svetski rekord 56 ili 57 km/h. Ja sam kasnije 5 postova govorio da je to prosecna brzina, a ne maksimalna.

Posto sam preko telefona, nacu originalan svoj post pa cu samog sebe da citiram.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika