Jump to content


Photo

Merenje brzine, dužine...


  • This topic is locked This topic is locked
132 replies to this topic

#1 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Posted 24 April 2016 - 02:59 PM

50 na sat, sam, po ravnom, bez uragana u leđa, ili nekog busa/kamiona ispred je impresivna brzina. Može da je postigne svaki bajs, samo mora vozač da bude jak i u kondiciji. Super je ako držiš tu brzinu, svaka čast.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#2 ZeusX

ZeusX
  • Members
  • PipPipPip
  • 74 posts

Posted 24 April 2016 - 03:37 PM

Pa da. To pricam. Kondicija. Ja em trcim em vozim krseve i onog Hammera ceo zivot. A verujem da dosta vas zna sta je Hammer. Ja ga zovem Kardio bicikli. Ja sam tako tezak bajs sa tourney opremom vozio do Zrenjanina, Novog Sada, Beograda, Sente, Mola, Temerina, Backe Topole.....

A tezak je veoma. Imam jake butine od mnogo godina vezbe. Ali nije to poenta. Meni zaista nije problem kondicija. Vec nerazumevanje u biciklizam. Uzeo sam onog Scouta. Sad ide okej. Menjacu zadnji menjac i mozda kasetu (nista ja tu ne razumem).

Al kad sam ga zaleteo na 11 brzini po gradu, izgledao sam kao divljak.

Probao sam test voznju do Novog Beceja (negde oko 2 x 12 km), nisam pratio vreme, ali veci deo puta sam isao preko 40, a na odlicnom putu il kad mi se potrefi kamion ispred dosta iznad 50.

Prosto mi je zao sto ne znam bas nikog sa nekim bajsom vise klase. Zivo me zanima svoj maksimum.


I jedan pocetnicki savet (iako nisam ekspert sto se vidi). Uzmete Scout Hammera, jer je celicana. Ima Tourney 3x7. Kad sam lomio noge svaki, ali svaki dan 25 KM ka Backom Gradistu u 21 brzini i kad sam nabio kondiciju nakon 2 godine, kad god bih spustao brzine imao sak osecaj da vrtim u mestu.

Zato sam i presao na drumasa. Uzivam da razvalim Discovery (ram mi pasuje kao da su ga pravili za mene). E sad tehnika mi je slaba strana, al kondicija mnogo jaca.


Ko hoce "kardio trening" na ravnom samo nek uzme onaj gore bajs turi na 21 brzinu, kondicije bude na pretek.

Ovi drumasi mi sad deluju laki. Na ravnom. Idealno mi lezi 11ka kad teglim i 10ka kad zelim veliki broj obrtaja nakon raskrsnice.
  • 0

#3 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Posted 24 April 2016 - 04:21 PM

Sta kazes sa sirokim gumama mtb moze 55km/h?Pa ja imam siroke gume.Rekao sam ti na jakim nizbrdicama(npr niz Frusku goru)kao bez sale 50+.A taj sto je vozio 124km/h,mogu i ja sa Kia-om.
  • 0

#4 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Posted 24 April 2016 - 06:37 PM

Znam da ne bih trebao ali :-) ... Sad kad si postao drumas valjalo bi da pratis svoje voznje, Strava ili neka slicna aplikacija, pa bi mogao i da nam se dokumentovano hvalis svojim voznjama

Sent from my D6603 using Tapatalk
  • 2

#5 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Posted 24 April 2016 - 06:49 PM

Ja kada bih imao te kvalitete kupio bih sebi bicikl od 2000e i poceo sa takmicenjima.Ne salim se.
  • 0

#6 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Posted 24 April 2016 - 07:03 PM



 


 Stvarno sam dosta naucio. 











 

Meni izgleda da nisi naucio nista.


  • 1

#7 ZeusX

ZeusX
  • Members
  • PipPipPip
  • 74 posts

Posted 24 April 2016 - 10:02 PM

Sta kazes sa sirokim gumama mtb moze 55km/h?Pa ja imam siroke gume.Rekao sam ti na jakim nizbrdicama(npr niz Frusku goru)kao bez sale 50+.A taj sto je vozio 124km/h,mogu i ja sa Kia-om.


Procitaj bolje moje postove. 2x sam rekao ne sa MTB.

A sto se tice 124 km/h pogledaj na google. Ukucaj "bike ride 124 km/h" i eto ti prvi link. Dovoljna su zadnja 2 minuta.
  • 0

#8 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1500 posts
  • LocationVrsac

Posted 24 April 2016 - 10:42 PM

Uzmi ti malo vezbaj voznju pa na kraju sezone konkuriai za svetski rekord. Posto je trenutni rekord na 500m 56,3km/h (prosek). Ti ako si kupio bicikl seo na njega i ladno vozio bicikl preko 50km/h pa makar to bilo i iza kamiona slobodno udri po treningu i obori ovaj smesni rekord iz 2013godine.
  • 2

#9 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Posted 24 April 2016 - 10:56 PM

Cak i MTB sa sirim gumama moze 50-55km/h (mozda i vise), kamoli drumas sa tankim gumama.

 

Procitaj bolje moje postove. 2x sam rekao ne sa MTB.

A sto se tice 124 km/h pogledaj na google. Ukucaj "bike ride 124 km/h" i eto ti prvi link. Dovoljna su zadnja 2 minuta.

 

I sta sa ovim sto vozi 120+? Jel mozda vozi toliko svojim pedalanjem?

 

Mislim da je jako detinjasto doci u sredinu gde se svi manje vise ozbiljno bave biciklizmom (pogotovo drumskim) i tvrditi im da mozes na krsu od 15 kila da uradis nesto za sta profesionalci na ultra lakim biciklima jedva postizu nakon 20ogodisnjeg treniranja. Ili poslusaj Belgaratha i eto tebi ugovora za neki tim dogodine, pa da te gledamo na Tur de Fransu.


  • 1

#10 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Posted 24 April 2016 - 10:56 PM

Uzmi ti malo vezbaj voznju pa na kraju sezone konkuriai za svetski rekord. Posto je trenutni rekord na 500m 56,3km/h (prosek). Ti ako si kupio bicikl seo na njega i ladno vozio bicikl preko 50km/h pa makar to bilo i iza kamiona slobodno udri po treningu i obori ovaj smesni rekord iz 2013godine.

Iza kamiona čak i mlakonje poput mene mogu da voze 60 na sat. Kamion pravi zavetrinu, a vazduh koji seče se zatvara iza bicikliste (ako se dovoljno priđe), pa te praktično gura. Ekvivalent nizbrdice. To nije nemoguće. Glupo i opasno da, ali ne nemoguće.   :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#11 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1500 posts
  • LocationVrsac

Posted 24 April 2016 - 11:37 PM

Kamion je bio spomenut tek u poslednjem postu. Ili gospodin non stop nailazi neke kamione, ili mu non stop gura uragan u ladje ili je supermen. Pre par postova rece otisao sam da probam scout vozio ga 48km/h lagano. Znaci ako on lagano vozi 48km/h sta ovi jadnici rade na aero bajkovima da mi je znati. Jos dve strane ce biti ioak nije vozio bicikl vec je bio na automatiku. Mada i moj automatik koji sam vozio davnih dana ne verujem da je mogao da ide toliko.
  • 0

#12 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Posted 25 April 2016 - 06:39 AM

Ovo je otislo van teme(i sam sam ucestvovao).Covjek je kupio bicikl i mislim da tema treba da ide u arhivu.
  • 0

#13 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Posted 25 April 2016 - 07:46 AM

^^^ Ma ne kvari nam zabavu ;)

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
  • 1

#14 ZeusX

ZeusX
  • Members
  • PipPipPip
  • 74 posts

Posted 25 April 2016 - 08:33 AM

Iza kamiona čak i mlakonje poput mene mogu da voze 60 na sat. Kamion pravi zavetrinu, a vazduh koji seče se zatvara iza bicikliste (ako se dovoljno priđe), pa te praktično gura. Ekvivalent nizbrdice. To nije nemoguće. Glupo i opasno da, ali ne nemoguće.   :)


E jos samo da oni to ukapiraju. Ja se pitam da li pola njih ikad vozilo autoputevima, posto ovde svi spominju neka brda.


Za ostale : Onaj ko ne moze da navuce alu bajk 50 km/h u 2 ulice ozbiljno treba da poradi na kondiciji. A pritom me gradska voznja ne zanima. Cisto informativno na svakom putu van Beceja i Novog Beceja imate zilion kamiona.

Valjda je neko isao ka Novom Sadu ili Zrenjaninu. Sto se tice onog posta gde lik kaze da mu automatik motor ne moze 50, nek se obrati za pomoc oko sredjivanja automatika.


Ne sporim ja ovde nicije znanje, ali te price kako bajsom usred vojvodine drumasem ne mozes da vozis 50 km/h su SMESNE.


Pa sad kad je nekima ovde zanimljivo da se sprdaju, savetujem im vise trcanja, vezbanja nogu u teretani, te da nabijaju kondiciju na malotezim biciklovima. Nema potrebe da se sprdamo. Ovo je ujedno i moj poslednji post, jer nemam nameru da se pravdam ili dokazujem.


Cenim da ovde ima vrsnih poznavala, a cisto informativno za ove koji ne znaju kako se vozi iza kamiona 60-120 km/h dajem klip https://m.youtube.co...h?v=iO7_Fq56g2c

Onaj ko ne moze da izvuce bajs 50km/h na ravnom..... E ja nemam komentara.


Veliki pozdrav svima posebno FallOut-u.
  • 0

#15 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1500 posts
  • LocationVrsac

Posted 25 April 2016 - 08:38 AM

Rekoh ti ja. Predji na vezbu i pred kraj sezone apliciraj za svetski rekord. Ili vidi u medjuvremenu da kupis ispravan brzinomer:). Prosipas ovde fore kako 2 ulice mozes lagano ds vozis 50km/h a svetski rekord je 56km/h. Moja ponuda jos stoji. Daj nesto sa tvoje strane i dolazim u tvoj grad da mi dokazes voznju gde lagano dva bloka vozis 50km/h.
Pritom niko nije od nas vozio autoputem posto je zabranjena voznja bicikla autoputem.
  • 2

#16 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Posted 25 April 2016 - 08:56 AM

Hm,dobismo jos jednog Novesa...
Proveri ti taj brzinomer,vara...
  • 2

#17 ZeusX

ZeusX
  • Members
  • PipPipPip
  • 74 posts

Posted 25 April 2016 - 09:07 AM

Novi brzinski rekord na Tour de France-u i nova pobeda za Orica GreenEdge!
Dan nakon što je Simon Gerrans doneo prvu etapnu pobedu na Tour de France-u za Orica GreenEdge, australijska ekipa se ponovo našla na podijumu.
Ovaj put osvojen je timski hronometar na 4. etapi najvažnije biciklističke trke na svetu, a Gerrans je preuzeo žutu majicu. Uz to, Orica GreenEdge tim vozio je ovu etapu prosečnom brzinom od 57,8 kilometara na čas, što je novi rekord na Tour de France-u!


E sad ja kolega ne znam da li ti razlikujes dostizanje 50 km/h ili PROSECNU BRZINU VIS DESETINA KILOMETARA.

Inace proguglaj malo bolje svetske rekorde.

Stavise prihvatam tvoju opkladu javno. Mozemo preko Inboxa da se dogovorimo da dodjes do Novog Beceja. Ponesi drumasa i svoj ciklometar i ako budem za 2 ulice navukao 50 km/h ti rece da dobijam nov bajs. Nije apsolutno nikakav problem.

Inace ne znam koje si ti svetske rekorde gledao. Mozda svetski rekord za prosecnu brzinu ? Pa ne mogu ja voziti 20-50-100 km voziti 57 km/h, al 50 mogu bez problema 2 ulice.
  • 0

#18 Sideshow

Sideshow
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 231 posts
  • LocationCANNONDALE Quick

Posted 25 April 2016 - 09:24 AM

"Nemoj ja sad da pocnem da pricam kako sam za Oktobar fest legao pod cisternu s pivom i za 3 dana je popio na eks" :)

Ovo postoja vrlo zanimljio i nadam se da ce doci do suceljavanja i da ta famozna ulica nije na nizbrdo...
  • 3

#19 ZeusX

ZeusX
  • Members
  • PipPipPip
  • 74 posts

Posted 25 April 2016 - 09:26 AM

Nije nizbrdo, mi ovde vidimo brdo samo na TV i u Novom Sadu :)
  • 0

#20 ZeusX

ZeusX
  • Members
  • PipPipPip
  • 74 posts

Posted 25 April 2016 - 09:34 AM

Trkačke bicikle su se razvijale uporedo sa običnim, opuštenim varijantama, tako da se današnje «desetobrzinke» prave od laganih i čvrstih ugljeničnih vlakana i sa ultra složenim dualnim sistemima za kočenje i menjanje brzina. Najveća brzina koju je postigao čovek na bicikli bez prethodnog ubrzanja je 133.28 km/h, a taj rekord drži Kanađin Sem Vitingem.



Mislim smesno. Svetski rekord 57 km/h :D Pomesao covek svetski rekord u PROSECNOJ brzini na Tour De France od 57 km/h koja traje znate i sami koliko desetina kilometara i 2 ulice.

P.S jedva cekam novi bicikli "bilo koji sa foruma".
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users