Jump to content


Fotografije

Kupovina Scout drumasa ili .... ?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
107 odgovora na ovu temu

#41 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 22 April 2016 - 03:39 PM

Ja sam kupio opremu za bicikl koji sam vratio Veneri i dobio povracaj novca par dana kasnije. Ja sam vec posedovao ovaj bicikli. Kazu da sam nabasao na los model (losa sreca) falican.
Pa sam odlucio da u drugoj radnji uzmem isti takav. A opremu imam.
Pa me zanima koliko kosta i koji kvalitetan zadnji menjac da kupim od aluminijuma za kasetu od 7 brzina i koji monoblok.
To im je boljka. A nema za te pare nista drugo novo.
Pa sam odlucio posto mi se dopada ram, volan, sedlo, tockovi i osecaj da uzmem novi bajs opet. Mozda ovaj bude propisni sklopljen. Ako bude imao falinke sa menjanjem brzina ulozicu u mehaniku malu bolju. Menjacu delove.
Zao mi je, ako sam bio konfuzan.

Imao si usoov za popravni, vratili ti pare a ti opet otisao i kupio isti. Grdno si se zeznuo.
  • 0

#42 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 22 April 2016 - 04:14 PM

Oplakah ovu temu :).Znam da nije vrv nije fer,ali jbg


  • 0

#43 ZeusX

ZeusX
  • Members
  • PipPipPip
  • 74 posts

Postavljeno 22 April 2016 - 05:10 PM

Sto ljudi ? Pa ubite me ja sam gledao i ovu cikloberzu i kupujemprodajem i polar bike i capriolo i venerabike.

Ja tu ne vidim nista jeftinije, a da mi se svidja. Antikviteti ili bajsovi u rangu 600e+.

Nemam neki izbor u kategoriji drumasa.

Nisam jos narucio, sutra sam mislio da odem. Pa nemam sta da kupim. Koliko kosta neki pristojan menjac za 7 zupcanika i novi monoblok ? A da nije taj tourney. Tri dana vrtim oglase i nude mi neke Rog i Nikadcuomarke za 180-220e. Na oko su toliko ruzni da bolje da ga uopste nemam.

Valjda je dosta da na nov bajs (31 000 ) (sa popustim 27500) turim jos 10000-14000 da uz vasu pomoc promenim deo mehanike i sredim bajs.


Gledam ove polovnjake slbznjf i bedak mi da srucim svu lovu u polovan bajs (nisu nesto ni lepi) i da kasnije "nemam ni za sraf da mu popravim".

Hteo sam budget bajs da se upoznam sa drumasima. Izbor je prosto katastrofalan Znam da su bicikli bolji 500-600 pa i 1000e, a ja to trenutno ne zelim da kupim.

Zao mi je ako zvucim smesno, ali stavite se u moju kozu.
  • 0

#44 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 22 April 2016 - 05:22 PM

Sto ljudi ? 

 

Evo ukratko.  Ljutio se ne ljutio... Imas visoke kriterijume za malo para.

 

 

Nov sa garancijom u moze se reci cak jako dobroj opremi za te pare

http://www.capriolo....rno-crveno-belo


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#45 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 22 April 2016 - 05:23 PM

Evo da se opravdam.Smejem se,jer sam se čitajući tvoju priču prepoznao sebe od pre deset godina.Isto tako nisam mnogo znao,vrv i manje od tebe i slupao grdne pare u krš neopevani koji je i pored toga i dalje krckao i škripuckao.

Ne uzmi za zlo,drugar.Nadam se da ćeš biti bolje sreće od mene.


  • 0

#46 ZeusX

ZeusX
  • Members
  • PipPipPip
  • 74 posts

Postavljeno 22 April 2016 - 05:47 PM

Ma opusteno drugar :)

Gledao sam taj Capriolo Firebird. Serviser koji je ovlascen i za Scout i za Capriolo kaze da se ne zna koji je gori :D

Citiram njegove reci, a 25 godina drnda biciklove, cak ima i neke matore pohvalnice po radionici.

Mogu eventualno da uzmem i taj Firebird iako je ovde 44 000. Scout 27 500.

Ako uzmem Firebird i omanem tj i taj bude skljocao ima se obesim. A za ovaj drugi bih se isto obesio.

Zato u zadnjih par postova pitam da li da uzmem onaj Scout i promenim zadnji menjac i eventualno monoblok, posto je ostalo " moze da prodje za pocetnika".

Nemam neke visoke kriterijume. Samo sam hteo da bajs radi pristojno. Opekao se jesam sa Scoutom, al skrenuta mi je paznja u ovlascenom servisu da su ti Capriolo cesto jos gori.

Jedino me zanima zaista koji novi monoblok i zadnji menjac da kupim za onaj Scout ? Cisto da ga izvozam makar ovo leto, pa ako mi se dopadne, kupicu daleko bolji bajs.


Hajde mi molim vas recite ako uzmem tog Scouta, koliko i KOJI zadnji menjac da kupim i monoblok.


Ovako on ide fino po putu, leo mi je (onaj j crnoj varijanti), sediste je udobno, tockovi (izem ga mislim da su Crypton) deluju ok. Jedino po mom noob misljenju zadnji tourney menjac je teski krs i to bih odmah menjao. Pa me zanima adekvatna zamena istog.l i monobloka.


Moram reci da je majstor mnogo dobar, plus znamo se pa mi nece ni uzeti za ruke (iako cu svejedno da mu dam nesto).




Ja sam apsolutni drumas-novajlija. Imam taj Firebird i Scout. Ovaj prvi je po opremi bolji, al rece majstor da ne psujem "isto.... drugo pakovanje - kinez). Kod Firebirda se javljaju isti problemi iako je za "klasu" jaci.

Mislio sam da je bolje da onda uzmem onog Scouta i ostane mi nesto para da menjam. Firebird ako uprskam, mrzi me da ga vracam, pa ovi u "fabriku".... Prodje celo leto.


Ubite me nikad se nisam mucio ovoliko da kupim nesto. Lakse mi 100x da kupim auto. Ovi drumasi mi spansko selo.
  • 0

#47 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 22 April 2016 - 06:03 PM

Sad sam na brzinu pogledao oglase. Nije neki izbor ali dobar drumas se ne kupuje preko noci.

Pogledaj nesto od ovoga, cene su kao i uvek diskutabilne...

 

Ovo ce da sahrani po 3 Scouta i Capriola:

http://www.2bike.rs/...road-lite-905-1

http://www.2bike.rs/...-bicikl-racer-1

http://www.2bike.rs/...twin-alu-carbon

http://www.2bike.rs/...cyclocross-2x10

 

A ako bas hoces "novo" i skupo za ono sto nudi onda ovako nesto:

http://www.2bike.rs/...014god-povoljno

 

E sad, ne vidi se kako su svi ti bicikli ocuvani, neki prodavci su problematicni ali zato put pod noge pa pogledas uzivo. 


  • 0
.

#48 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 22 April 2016 - 08:10 PM

Tourney menjač mora da radi kao sat na drumskom sedmofazu - samo da se namesti kako treba i da se sajle & bužiri sprovedu kako treba.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#49 shoshonex

shoshonex
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 265 posts

Postavljeno 22 April 2016 - 08:39 PM

Ovde ima pametnih ljudi koji se razumeju u materiju i kazu ti lepo "nemoj".
Koliko god da si zapeo za bajs koji zelis odmah i sad, pametnije ti je da ih poslusas i malo se strpis.
Ne pricaju ljudi bezveze a ti kako hoces.
  • 0

 

 

Ljudi lete na mesec,na sta bi licilo da mi ne znamo srediti kocnicu od neke ponike

 


#50 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 22 April 2016 - 10:19 PM

Sad sam na brzinu pogledao oglase. Nije neki izbor ali dobar drumas se ne kupuje preko noci.
Pogledaj nesto od ovoga, cene su kao i uvek diskutabilne...

Ovo ce da sahrani po 3 Scouta i Capriola:
http://www.2bike.rs/...road-lite-905-1

Ova merida je moja, pa ako te zanima moze da se pogleda a cenu cemo dogovoriti.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
  • 0

#51 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 23 April 2016 - 12:44 AM

Vidim da je kolega u teškoj nedoumici, pa nadam se da mogu da pomognem svojim postom. 

 

 

Svi ti predlažu da kupiš polovan bicikl nekog renomiranog svetskog proizvođača i verovatno su u pravu za tako nešto, ali ako si već rešio da kupiš novog i ne možeš da se odlučiš da li Firebird, ili Scout, reći ću ti samo da imam isti daj model Firebird-a, samo u plavoj varijanti, pune dve godine i da sam realno apsolutno zadovoljan njime. 

 

Prva i osnovna stvar što se samog rama tiče, najobičniji kineski, i ne tako loš. Nije tanjen tamo gde bi trebalo da je tanjen, varovi mu nisu sakriveni, ali je sloping pa to umnogome doprinosi udobnosti u vožnji jer nema klasičnu trkačku geometriju rama od koje će da te, dok se pošteno ne privikneš, bole leđa. Na tom biciklu si u nešto malo uspravnijem položaju što je svakako olakšanje nekome ko ulazi u svet biciklizma, a za nešto agresivniji i aerodinamičniji položaj uvek se možeš spustiti u dropove. 

 

Dalje, što se same mehanike tiče, ona je za stepen viša od Tourney menjača. Šamaraljke i prednji menjač su klaris, zadnji menjač sora, i sve to zajedno veoma uglađeno i bešumno radi iz jednog prostog razloga, jer je novo. Ono što je kod ovog bicikla loše urađeno to je odnos zupčanika na pogonu koji je 53/39, a ako uzmemo u obzir da je ovo bickl za rekreativce, da ga poteraš uz neko ozbiljnije brdo uz ovakav pogon i osmofaz trebaće ti bogami dosta snage. Pošto je promena lančanika pogona malo ipak skuplja stvar, možda možeš da umesto toga na njega staviš recimo MTB kasetu uz pomoć koje ćeš imati veći raspon nižih brzina što će umnogome olakšati penjanje uz brdo. Mislim da je Fallout nešto tako napravio i da je bio zadovoljan. 

 

Ono čime bajs ne može da se pohvali jesu kočnice, najobičnije promax koje mene sa recimo 90 i kusur kila, pri brzini oko 20 na sat, nisu mogle u mestu da zaustave. Da se razumemo, koče one bez problema, ali jednostavno uz moju težinu bilo mi je teško da blokiram točak. To možda nema toliko veze kada ideš po ravnom, ali nizbrdo, hm... 

Dalje, gume nisu ništa posebno. Najjeftnijie Rubena Syirnx koje pre nego što se potroše ispucaju. Radiće ti posao jedne cele sezone, više od toga, malo teže. 

 

Točkovi takođe najniža klasa, Crypton X, ali s obzirom da imaju 32 žbice, veoma su izdržljivi i korektno rade posao, jedino što su dosta teži od proseka. 

 

I što se sedla tiče, meni je lično bilo užas neudobno, tako da sam ga ubrzo promenio ali to je već individualna stvar.

 

Generalno gledano, uz tih nekoliko mana koje sam naveo, bicikl nije loš, pogotovo uzimajući u obzir da je nov i da ima dosta udoban ram za početnika. Nije za trke ni profesionalce, ali takvi realno ovde ni ne traže savete. Sigurno je da imaš novih biciklova sa istom opremom "daleko boljih" nego što je Firebrid, samo što ćeš za prefinjene oblike cevi i sakrivene varove od recimo novog Cannondale-a, uz apsolutno istu opremu i kvalitetnije točkove, morati da daš više nego duplo više para. Da li se to zaista isplati, sve zavisi kako ko na to gleda.


  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#52 samuell

samuell
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts

Postavljeno 23 April 2016 - 05:35 AM

Kolega Bakara ti izlazi u susret, imas proveren njegov bajs, a mozda moze da ti ga da za cenu tog firebirda, da sam na tvom mestu ne bi se razmisljao, ta merida je bar duplo bolja od firebirda. Poslusaj vecinu, nemoj sebe ako vec nemas iskustva i uzivaj u voznji, ako se ne pronadjes u tome na kraju sezone, uvek mozes da je prodas po vrv istoj ceni.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
  • 0

#53 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 23 April 2016 - 07:04 AM


Točkovi takođe najniža klasa, Crypton X, ali s obzirom da imaju 32 žbice, veoma su izdržljivi i korektno rade posao, jedino što su dosta teži od proseka. 
 
Dok ne padnes preko njih :D
  • 0

#54 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 23 April 2016 - 07:26 AM

Ima jos jedna stvar koja sada nikome ne pada na pamet a posebno ne kupcu. Scout ili Caprilolo ne vrede nista kada resis da ih prodas za godinu-dve. Tj. prodaces ih za duplo manje para nego sto si ih platio i to ako ih uopste i prodas.Od onih bicikala koje sam na brzinu nasao ili nekih slicnih za tih godinu-dve izgubices u najgorem slucaju 40-50 evra a nije nemoguce da ih prodas za isti novac koliko si ih i platio. 

 

Mozda ti se sada cini da je to savrseno za tebe i da ti ne treba nista bolje. Sve dok ne probas nesto bolje i vidis koliko smo bili u pravu sto te odgovaramo od onoga sto si zamislio.


  • 0
.

#55 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 April 2016 - 08:06 AM

Kako god okrenes dupe ti pozadi... Osecam se pomalo odgovornim posto sam ti ja predlozio uzimanje skauta,opet... Misljenja sam kao i Folaut,da moze da se nasteluje,da ce ako se odrzava i drzi zategnuto i podmazano da radi. Ali...ako kolege kazu da je takav krs,ja im verujem. Doticni bajs nisam vozio,ali ispade da je od one sorte,napravljen da bude lep.. predlazem ti da poslusas sto ljudi ovde govore.. to sto ti hoces,da menjas menjac,monoblok i ostalo,mani se toga,od toga nema nista.. a kazu da je ram takav da ne vredi kaciti na njega kvalitetne delove.. ako ga uzmes,mucices se oko njega,da svako skripanje,kuckanje i cukanje saniras,menjaces mu delove,pucices gomilu para i na kraju on ce opet skripati jer je tako napravljen.. posle svega ima da ti se smuci i bicikl i biciklizam,i sve ces da batalis,a to je mislim ono najgore. Samo polako i ne trci ko muva bez glave,bajs se ne kupuje preko noci..
  • 1

#56 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 23 April 2016 - 08:33 AM

Kupi MERIDU od Bakare.


  • 1

#57 Sideshow

Sideshow
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 231 posts
  • LocationCANNONDALE Quick

Postavljeno 23 April 2016 - 08:45 AM

Da li ce da mu odgovara Merida? On rece u nekom postu da mu je 54cm ram odgovarao ako sam procitao dobro...
  • 0

#58 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 23 April 2016 - 10:03 AM

Na 176 cm visine, sanse da mu 52 cm ram ne odgovara su vise statisticka greska nego realna mogucnost ;)


  • 1
.

#59 Sideshow

Sideshow
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 231 posts
  • LocationCANNONDALE Quick

Postavljeno 23 April 2016 - 10:23 AM

Pa onda zna sta mu je ciniti posle svega napisanog ovde. Nadam se da zna... :)
  • 0

#60 ZeusX

ZeusX
  • Members
  • PipPipPip
  • 74 posts

Postavljeno 23 April 2016 - 11:46 AM

Kao prvo zelim da se zahvalim svima vama. Svi ste mi pojasnili neke stvari. Hvala svima sto su ucestvovali u diskusiji.

Nesto sam i naucio. Jedan forumas (sa fona kuckam pa tesko nalazim ko je sta rekao), mixje dao Discovery temu.

Lomio sam se 3h jutros. Firebird, Merida (bajs je predivan al nemam bas toliko u evrima) ili ovaj Scout.

Narucio sam Scout samo za 25800 sto je smesno, za Alu ram. Osim problema sa brzinama / padanjem lanca nisam imao problema.

Probao sam Firebird. I Scout. Uzivo. Odlucio se za Scout Discovery. Mozda sam pogresio, mozda ne.

Ne znam ni sta sam se zalepio za Scout. Lezi mi bolje nego Firebird. Ne znam zasto. Ovo sto sam ja probao su bili primerci za test voznju. Oba su imala bezicni brzinomer. Vlasnik mi je dao da probam oba. "Najgore" sto su oba radila savrseno.


Scout je bio brzi na ravnom. Ja se ne razumem i pitam prodavca i on kaze da valjda Firebird ima neku celicnu vilu.


Menjanje brzina je na oba raj. Ja mislim da je Firebird imao Shimano Sora. A na Scout Tourney/SIS. Specifikacija nije bas kao na sajtu.

Molim "Boga" da mi dodje Scout kao iz radnje test model. Kad je nastiman ide kao lud. Iz zajebancije sam guraonpo gradu na odlicnom putu 48 km/h zezajuci se. Firebird je mozda kilu-dve tezi.


E sad sta je ucinjeno - ucinjeno je. Ono sto me zanima posto kosta Shimano Sora zadnji menjac nov ? Na test primerku je Tourney bio odlican, a divljao sam. Namerno sam divljao na oba. Iskreno na Firebirdu mi se dopala boja, ne bas i njegova tezina. Sediste mi je bilo neudobno. Ovaj Scout ima neko Bora Bora sediste koje je skroz ok (licno). Firebird ima peciznije peglanje brzina. Ali kad se prebacim na drop "mod" lomim kicmu. Na Scoutu ne. I cisto zbog rama koji mi NEVEROVATNO pasuje i volana uzmem Scout.


Mozda sam pogresio, mozda ne. Imam 15 000 za ulaganja viska.

E sad imam novo pitanje. Koliko bi me ispao nov zadnji menjac od aluminijuma, monoblok kvalitetan, pa cak i prednji pogon ? Nisam imao problema sa prednjim pogonom ni sa brzinama na test biciklu. Samo na onom vracenom u Veneru.

Ako nekog bas bas bas ne mrzi bio bih veoma zahvalan da mi preporuci sta da menjam na Scoutu. Zaista mi ram i volan daleko vise pasuju nego Firebird. A bajs od 500e na zalost mi nije opcija. Ovaj ce me ispasti 250. I imam 100e+.

Nisam zahtevan. Zanima me da odmah skinem tourney menjac zadnji. To mi bode oci. Pa ako nisam naporan, molio bih da me neko uputi oko menjanja zadnjeg menjaca/kasete i lanca u nesto kvalitetnije. Unapred zahvalan.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika