Jump to content


Fotografije

Kupovina Scout drumasa ili .... ?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
107 odgovora na ovu temu

#21 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 21 April 2016 - 04:22 PM

Razumem, samo bajs je dosta glupava & jednostavna sprava. Posebno kolegin sa 2x7 mehaničkim menjačima i mehaničkim drumskim kočnicama. Ne mogu da verujem da to ne može da se namesti da radi - ako ima Shimano menjače, koliko sam video specifikaciju (ako sam gledao pravu  :)  ). Jesam tvrdoglav čovek, priznajem, moguće da grešim, ali baš bih voleo videti kako su to udesili bajs da ne može da se namesti da radi kao svet - nov.  Stvarno me sad zanima.  :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#22 Sideshow

Sideshow
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 231 posts
  • LocationCANNONDALE Quick

Postavljeno 21 April 2016 - 04:42 PM

Sta im i kako rade ne znam ali ne rade kako treba to je sigurno. Jednom drugu je puko volan u voznji iz cista mira na ravnom kad nije izginuo. I to nije proslo ni 2 meseca kad je uzeo Scout-a. To ne moze da bude normalno kako god da se okrene i ne bi smelo ni da bude "kao desava se". Moze to da se nasteluje ali ces posle 2 voznje opet da teras bajs na dostelavanje ili sam da radis. I uvek ima nesto da se doradjuje u kratkim vremenskim intervalima.


  • 0

#23 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 21 April 2016 - 04:45 PM

Sta im i kako rade ne znam ali ne rade kako treba to je sigurno. Jednom drugu je puko volan u voznji iz cista mira na ravnom kad nije izginuo. I to nije proslo ni 2 meseca kad je uzeo Scout-a. To ne moze da bude normalno kako god da se okrene i ne bi smelo ni da bude "kao desava se". Moze to da se nasteluje ali ces posle 2 voznje opet da teras bajs na dostelavanje ili sam da radis. I uvek ima nesto da se doradjuje u kratkim vremenskim intervalima.

Opet, verujem da nije neki kvalitet bajsa, ali puknut korman... Najjeftiniji korman ne puca tek tako - parče čelika/aluminijuma. Pretpostavljam da je greška pri sklapanju i podešavanju: pretegnut neki spoj, ili nedovoljno/previše ubačen korman u ležište (ako je sa konusom, ne a-head). Meni to sve miriše na lošeg zastupnika (i "nulti" servis), nego na loš bicikl.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#24 Sideshow

Sideshow
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 231 posts
  • LocationCANNONDALE Quick

Postavljeno 21 April 2016 - 04:56 PM

Da nisam video ne bi ni ja verovao. Pa kada se spoje te stvari, los kvalitet, lose sastavljanje, podesavanje i ofrlje odradjen nulti servis dobije se onda da non-stop nesto fali. Kad se od same proizvodnje stvari ne rade kako treba ostalo mu dodje kao lancana reakcija u ovom slucaju, mom i ko zna kolko jos.


  • 0

#25 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 21 April 2016 - 05:29 PM

Da nisam video ne bi ni ja verovao. Pa kada se spoje te stvari, los kvalitet, lose sastavljanje, podesavanje i ofrlje odradjen nulti servis dobije se onda da non-stop nesto fali. Kad se od same proizvodnje stvari ne rade kako treba ostalo mu dodje kao lancana reakcija u ovom slucaju, mom i ko zna kolko jos.

Vrlo je moguće da bi se svi ti problemi rešili dobrim nultim servisom. Ne mora da znači da je oprema toliko loša. Može biti, ali ne mora da znači.

 

Čisto iz radoznalosti - gde je pukao korman, na kom mestu?


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#26 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 21 April 2016 - 05:50 PM

Jbg iskrivi se sticna i na novom cannondale-u skoro je neko pisao o tome.
Ali stvarno me nerviraju proizvođaci koji izbace sa trake neupotrebljiv bicikl, a prodavci imaju priucene servisere od kojih mnogi hobisti imaju vise znanja, pa krajnji korisnik mora da ima znanje servisera da bi ga osposobio za voznju.
Secam se kada sam kupio Capriolo u sasvim solidnoj Tiagra opremi, stalno je nesto zezalo.
Par puta sam isao da mi nesto podesavaju jer je bio u garanciji pa nisam placao nista, alii nikad nije radio kako treba, dok se nisam zainatio, seo i sve boljke mu sredio, palo je komplet rasturanje u paramparcad, podmazivanje i stelovanje dok nije sve proradilo i ptestalo da preskace, krcka i skripi.
E da posle odem na godisnji obavezni servis, pogleda ga covek iz daljine pita jel sve radi, ja kazem da sve u najboljem redu ali dovezao sam ga na redovan servis, nesto je kao zagledao probao menjace, kocnice, kaze pa ovde nista ne treba da se radi, prsnuo neki sprej spolja po nablama i pedalama i uze mi 1000din. I overi garanciju, od tada u servise retko odlazim, bas kad me mrzi da nesto uradim ili kad nemam odgovarajuci alat, uglavnom zbog sređivanja tockova, jer nemam stalak.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 1

#27 Sideshow

Sideshow
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 231 posts
  • LocationCANNONDALE Quick

Postavljeno 21 April 2016 - 06:15 PM

Vrlo moguce da bi se resilo nultim ali ima dosta potkivaca po servisima...

 

A korman je pukao koji centimetar pre ulaska u lulu sa desne strane. Da l' je vec bila naprslina na koju niko nije obratio paznju ili sta vec jebem li ga...


  • 0

#28 ZeusX

ZeusX
  • Members
  • PipPipPip
  • 74 posts

Postavljeno 21 April 2016 - 07:05 PM

Bas je tesko izabrati drumski bajs. Aj ovo po gradu moze i najveci krs. Al ne mogu da verujem da ne znaju da sklope bajs u Venera Bike.

Mnogo mi se svidja Scout ram. A polovnjaci su ili precenjeni, jer svako nagura visoku cenu.

Ne volim bas Capriolo kad brend. Al se dvoumim da uzmem Firebird. Al cujem da je to isti djavo kao i Scout.


Ako uzmem polovnjaka, a iskreno NE RAZUMEM se. To me i zeza. Meni sve to "isto". Prodaju do 300e antikvitete iz 80ih. I preko 500-600 nesto bolje.

Ono sto mene muci sto sam imao 3 bicikla nova i nijedan nije bio odradjen ljudski. Ama na svakom nasem biciklu ne radi pola brzina. Nesto grebe, pedale krckaju, tockovi u osmicama....

Rece mi jedan majstor da kupim u sali (ali se nije mnogo salio), da kupim alu ram za 4000-5000 nov i da sam sklopim bajs.

Rece ispasce te jeftinije. E sad tesko da bih sklopio sam bajs, ali poenta mu dobra.

Realno imam 40 000 dinara. Mogu ja da ima i 100 000 dinara. Ali ne daje mi se toliko za bajs. Posebno posto sam poceo da stedim. Ode ova drzava u ..... (da ne lajem).

Vidim ima i Scout Discovery Pro (14 000 skuplji) ili Capriolo Firebird. Izgleda da cu morati da dam vise na bajs.

al cak i da je oprema najvece smece red je da radi bar par meseci kako treba. Nije toliko problem ni cena nego ocajna iskustva sa drumskim bajsovima. Danas sam probao jos 2 "krsa"....
  • 0

#29 Sideshow

Sideshow
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 231 posts
  • LocationCANNONDALE Quick

Postavljeno 21 April 2016 - 08:04 PM

Lepo rece neko ovde u temi da ostavis kolko si visok tezak i kolko si para spreman dati za bajs, pa ce neko ko se razume u drumase dati neki predlog. A mislim da je Capriolo znatno kvalitetniji od Scout-a, ako poredimo ta dva proizvodjaca. Da sam sastavljas bajs ne moze da te izadje jeftinije nikako.


  • 0

#30 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 21 April 2016 - 08:44 PM

Prodaju do 300e antikvitete iz 80ih. I preko 500-600 nesto bolje.
 

 

Nisi bas u pravu. Ne prodaju, samo pokusavaju da prodaju ;). Naravno da niko normalan nece platiti 150 ili 200 evra za gvozdenjak sa frikcionim menjacima i 2x6 brzina. To ne vredi ni 100 evra. 

 

Koliko na brzinu vidim, nije bas neka ponuda na oglasima ali ni to nije nista neobicno. Realno, obican Al ram sa Tiagra ili 105 desetkom, i obicnim tockovima kosta oko 400 evra. Mogu da traze i 650 kao sto videh nekoliko pacijenata. Ima i onih koji za polovne tockove traze isto kao za nove u radnji. Ili oni koji za zadnji menjac star 15 godina traze 5 evra manje nego sto sada kosta 11-ica opet u radnji. 

 

A kao sto neko rece, mozes da sklapas i iz delova. Samo to trazi vremena da naidje ono sto ti treba a i dosta znanja. Jedino ne znam gde ces da nadjes Al ram za 4-5000 din. Bez obzira na cenu, odgovarajuci ram se ne nalazi bas tako lako. Ostalo je manje/vise lakse ;)


  • 0
.

#31 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 21 April 2016 - 10:01 PM

Ram alu da je dobar, da nije stara geometrija za 4-5000... Tesko. Bez 100-ak evrica nema, grupa da nije izrabljena u nizoj drum klasi oko 150, tockovi solidni 80-100, viljuska oko 50, pa dalje sitnice koje odvuku brdo para sediste, sticna, obujmnica, solje, lula, volan, traka, majstoru za sklapanja bicikla bar 3000 i vec si presao 40.000. Onda razmisljanje da li ovo ili oni sediste, koji volan 42 ili 44, pa koja lula... Sklapanje bicikla izadje dosta vise nego kupovina kompletnog bicikla.

Strpljenja i nesto ce vec da "naleti" na oglasima.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#32 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 21 April 2016 - 10:44 PM

Kada ljubav prema bajsu, nadjača ljubav prema kešu, brzo se nađe dobar bajs...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#33 shoshonex

shoshonex
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 266 posts

Postavljeno 22 April 2016 - 02:28 AM

Strpi se jos malo, Specialized je usao u Srbiju i bice u ponudi par drumasa. :)
  • 0

 

 

Ljudi lete na mesec,na sta bi licilo da mi ne znamo srediti kocnicu od neke ponike

 


#34 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 22 April 2016 - 04:53 AM

 

Realno, obican Al ram sa Tiagra ili 105 desetkom, i obicnim tockovima kosta oko 400 evra. Mogu da traze i 650 kao sto videh nekoliko pacijenata.

 

Izvinjavam se zbog malog off-a.

 

Nov bicikl sa 10faz opremom u klasi 105 je oko 1500 evra u Planet Bajku. Zašto je neko pacijent ako nije ukrao bicikl i nudi ga u pola cene novog?

 

Verujem da kod nas zbog slabe kupovne moći, a i slabe griže savesti, puno ljudi nudi bicikle po cenama takvim da sumnjam da su kradeni, a puno ljudi i kupuje po takvim cenama, sa istim uverenjem, ali bez problema.

 

Ako se čovek ne razume, kupovina polovnog može biti skupa. Dosta nezahvalna situacija - malo dobrih servisa - što za nove, što za polovne. Jedan od razloga zašto sam krenuo sam raditi sve što znam i učiti što ne znam. I alat vremenom nabavljati. Onaj koji se retko koristi se nikad finansijski ne isplati, ali kad sedneš na bajs gde je sve urađeno kako treba, ne vraćaš u servis na reklamaciju, gubiš vreme, ne voziš... to nema cenu.   :)

 

Dok sam radio u servisu bicikala, nulti servis je podrazumevao:

- sklapanje delova koji nisu sklopljeni na bajs

- provera stegnutosti svih šrafova

- štelovanje svih mehanizama (kočnica, menjača)

- provera rada svih pokretnih delova

- duvanje guma ako treba

 

Prvi (besplatni) servis novog bicikla je podrazumevao:

- proveru stegnutosti svih šrafova

- proveru funkcionisanja menjača i kočnica i štelovanje ako treba

- provera rada svih pokretnih delova (točkovi, kurble - ima li zapinjanja, lufta, bilo kakvih problema)

- podmazivanje lanca

- duvanje guma ako treba

- obaveznu probnu vožnju kad se sve završi

 

Kvarovi koji nisu od redovne upotrebe (točak iskrivljen na džombi na primer) su se naplaćivali uz konsultaciju sa mušterijom da li želi da se to sredi.

 

Bude bicikala koji se stvarno ne mogu namestiti da rade kao svet. Recimo, loše plastične čeljusti kočnica nikad ne koče pristojno, šta god im radio. Ali većina ostalih stvari, pogotovo Shimano opreme, makar i iz najniže klase, može da se udesi da radi zadovoljavajuće.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#35 ZeusX

ZeusX
  • Members
  • PipPipPip
  • 74 posts

Postavljeno 22 April 2016 - 05:14 AM

Visok sam 176 cm. Na onom Scoutu mi pasovao ram od 54. Tockovi 28.

E sad posto ja ne mogu nista da nadjem sve se mislim da uzmem onaj Capriolo Firebird.

Mozda ja tripujem al' ponuda izuzetno siromasna. Gledam nemacke sajtove ima milion drumasa.

na celom sajtu Venere samo 4.

Ovaj Scout se zove sada Visitor. Menjaju ime. Meni rece majstor da su prednja glava i tockovi dobri na onom Scoutu, vec da menjam zadnji menjac koji ima pola delova od plastike. Il to ili Firebird od Capriola.

Znam da 40 000 nije neka lova, al' nabudzili su cene ovim kinezima sa nasim imenom do bola.

Aj ovih mount bajkova ima koliko hoces, al drumasi... mogu se na prste izbrojati.

Nisam ja planirao mnogo ni da zadrzim Scout. Hteo sam da me sluzi samo par meseci ljudski pa bih menjao opremu vremenom ili kupio skuplji model.


Hteo sam da vidim da li bih se ozbiljnije posvetio biciklizmu ili bih ga vozio sa vremena na vreme male ture.

ovo je trebao da bude cisto neki pocetni model da se upoznam sa svetom drumasa.

Vidim da ima bajsova i po par hiljada evra uvoznih. Al ponuda nove robe u Srbiji je bas siromasna. Ne znam idem u Kapriolo radnju da pitam za taj Firebird. Ako su na netu 42 000, ovde ce biti nesto jeftiniji u maloproraji.
  • 0

#36 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 22 April 2016 - 08:27 AM

Pored problema odabira dobrog bajsa imas jos jedan problem, a to je da li ces da se "primis" na biciklizam. Kupovinom, odnosno prodajom novog (tada vec polovnog bajsa) najvise gubis novcano. Razmisli i o tome.

Kupovinom dobrog polovnjaka koji nije preplacen mozes pare da povratis cak i nesto da zaradis, pricam iz licnog iskustva.


  • 0

#37 ZeusX

ZeusX
  • Members
  • PipPipPip
  • 74 posts

Postavljeno 22 April 2016 - 10:51 AM

U pravu si. Zato mi nije zao dati 30 000, jer ne bih ga ni prodavao. Posle mnogo razmisljanja doneo sam verovatno cudnu odluku.


Kupicu Scout Discovery opet nasao sam za 27 500. Ulozicu u njega 14 000. Svu opremu sam vec kupio. Ciklometar, Scout flasice, drzace, odlicna svetla, torbice....


Posto vidim da pozadi ima Tourney menjac i najveca mana tom biciklu je stelovanje brzina.

Koliko bi me ispalo da promenim kompletan zadnji menjac ? Vidim da je nesto plasticno-aluminijumski i ne ulica mi poverenje.

Za ovaj prednji pogon (valjda se tako kaze), kazu da je dobar. Eventualno da stavim bolji monoblok. Pa mi i tu treba preporuka.

I za kraj vic nedelje. Koliko kosta da se odradi odlicno farbanje ? Nisam fan crne niti bele boje. Ovo je cisto teorija.

Mnogo mi se dopada ram i osecaj na njemu i prilicno je bio brz dok je hteo da radi. Pa ako treba menjacu kasetu, lanac itd dok to ne legne na svoje mesto.

Znaci zanima me koliko kosta neki bolji zadnji menjac brzina, monoblok (ruke nisu problem) i zanima me gde moze da se kupi na internetu neka bolja oprema (torbice, flasice itd), pa bih ja to sve u paketu narucio. Ovde gde ja zivim su radnje siromasne i prodaju gluposti. Hvala svima na pomoci.
  • 0

#38 Sideshow

Sideshow
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 231 posts
  • LocationCANNONDALE Quick

Postavljeno 22 April 2016 - 11:08 AM

Pa prvo se kupuje menjac i ostale mehanicke stvari koje ti trebaju pa tek onda torbice, flase i ostale sitnice.
Bez da se ljutis ali nisi mi trunku jasan i mislim da pravis gresku. Ali eto nadam se da gresim.
  • 0

#39 ZeusX

ZeusX
  • Members
  • PipPipPip
  • 74 posts

Postavljeno 22 April 2016 - 12:02 PM

Ja sam kupio opremu za bicikl koji sam vratio Veneri i dobio povracaj novca par dana kasnije. Ja sam vec posedovao ovaj bicikli. Kazu da sam nabasao na los model (losa sreca) falican.

Pa sam odlucio da u drugoj radnji uzmem isti takav. A opremu imam.

Pa me zanima koliko kosta i koji kvalitetan zadnji menjac da kupim od aluminijuma za kasetu od 7 brzina i koji monoblok.

To im je boljka. A nema za te pare nista drugo novo.

Pa sam odlucio posto mi se dopada ram, volan, sedlo, tockovi i osecaj da uzmem novi bajs opet. Mozda ovaj bude propisni sklopljen. Ako bude imao falinke sa menjanjem brzina ulozicu u mehaniku malu bolju. Menjacu delove.

Zao mi je, ako sam bio konfuzan.
  • 0

#40 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 22 April 2016 - 02:35 PM

Lepo ja rekoh (jos na pocetku teme) da je svako lud na svoj nacin  n2:party-021  n2:party-021 .


  • 0
.




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika