Jump to content


Fotografije

Kupovina Scout drumasa ili .... ?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
107 odgovora na ovu temu

#1 ZeusX

ZeusX
  • Members
  • PipPipPip
  • 74 posts

Postavljeno 20 April 2016 - 02:13 PM

Dobar dan. Zeleo sam da kupim Scout Discovery bajs. Odlican alu ram, izuzetno brz (za apsolutnog pocetnika sto se tice drumasa). Kupio sam ga. Prvo je lanac krckao i nesto se cudno culo. Odnesem kod dilera Venera Bikea, nesto su cackali, ja ajd da probam opet. Pola brzina na Tourney ne radi (noob sam, znam da Tourney nije nesto, ali vozio sam ga sporo kao baba + nov je), ja odem u radnju opet. Cacka covek i proba bajs cak 3 minuta i kaze sve je ok. I aj dobro opet on steluje i ja pritom kupim nosace za vodu, prednje i zadnje svetlo.... najbolje sto su imali. I posle 300 metara pade lanac.... Jedva ga vratio, on rokne opet. Pola brzina opet ne radi.... njavise volim 11 brzinu, al krcka. 12 mnogo krcka, 10 aj da prodje, al' kad vetar udari.... I odem opet kod dilera. I on kaze sta cemo sad ? Prave me majmunom i ja konsultujem advokata. Pozovem sna zakon o zastiti potrosaca. Venera Bike se pravi luda.... a diler me upucuje u servis. U servisu mi kazu da nije dobro bio zategnut, zadnji tocak osmice, neki deo je bio naopacke kod pogona (neki ventil ili sta vec su omasili stranu), zategnuo mi kocnice.... Posteno covek rekao... sve. I ja odem.... i isao je zaista bolje. Dopada mi se ram (54), kocnice sam kacio sa 2 prsta i sporije kocio (nemam veliku saku).... i dam sansu tom bajsu. Zaleteo se kao konj na 65 km/h i ode guma.... i cuo krckanje na levoj pedali pri velikim brzinom. A lanac imao zvuk kao da preskace. I sta cu napao sam i dilera, Venera bike mi prica bajke o servisu (a ovo Isus Hristus ne bi sastavio). Al bajs mi se dopada. Veoma je brz i lep kad RADI. A kad ne radi "Boze me sacuvaj".


Pa imam par pitanjq.


1. Imamo jos 1 Scout dilera koji ne pravi problem sa povracajem novca (retko ljudi narucuju drumase). Ja nisam nasao boljeg drumasa za 27500 od Alu (a da je nov). Vredi li da probam opet ? Prethodni diler na kraju priznao da je nesto monoblok kraci ili sta vec nego sto bi trebao, a prethodno me pravili majmunom. Jedva izvukao pare. Jos se on pokacio sa Venera Bike. Kaze prvi put imaju neresiv problem. Ne moze niko da spoji ovo cudo. Ali i dalje nemam alternativu.


2. Ima li ikakav drumski alu trkac slicne cene ? Mogu u teoriji da dodam jos 15 000, al posto salnvec kupio opremu.... no ne daje mi se ja sam rekreativac. Gledam ja tonu polovnjaka, ma svako hvali bajs, napominje neke brendove... (lakse kupiti auto nego bajs). Al ono nasao jedan polovnjak Scout Discovery (nadno jedva koriscen nista mu ne fali, ali korman sav nesto iskrivljen za vise ljude za cenu od 18000 sa sve torbama i brzinomerom. Za ove polovne pojma nemam. Sve mi spansko selo. Ili je preterano skupo ili je nalickanonodnpre 20+ godina sa izgovorom " kidaju ".


3. Da li neko ovde ima iskustva sa doticnim bajsom ? Kako mu se ponasao u voznji ? Nije problem ni da kasnije menjam opremu, samo da znam da vredi ulagati u njega. Mnogo mi se dopao ram, felne, brzina kad radi.... Da li da kupim nov Scout Discovery ili da rizikujem sa polovnjacima ? Svi oni napominju dobre delove.... al .... Najgore sto mi ovaj Discovery osim kocnica super lezi, pa ne znam da li da proham opet ?


Hvala unapred ako ste me razumeli :)

Ako ima gresakq u kuckanju koristim forum na androidu, a lose je odradjen za telefon. Neka krajnja cena za drumas sa Alu ramom bi bila 40 000 koje zelim da dam. Vozao sam MTB godinama 25-100 km i tu j izbor bio laksi.
  • 0

#2 Sideshow

Sideshow
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 231 posts
  • LocationCANNONDALE Quick

Postavljeno 20 April 2016 - 02:39 PM

Jednom si se opekao, zar nisi naucio?! Ne razumem se u drumase ali sam godinu dana vozio Scout Zero MTB i daleko mu lepa kuca! Posle svake voznje koja je bila uglavnom po asfaltu morao sam nesto dotezati,stelovati, haos. Na kraju sam ga poklonio nekim klincima rodjacima u selo da ga drndaju i uce se na njemu, sramota me bilo da ga prodajem.

Tako da, bezi od Scout-a ko djavo od krsta!
  • 1

#3 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 20 April 2016 - 03:52 PM

Ako je bajs sa Shimano opremom, trebalo bi da može da se ušteluje da radi kako treba. Ako je patrona pogona prekratka, nova Shimano je oko 10 evra i problem rešen.

 

Krckanje može da bude iz milion razloga. Treba videti bajs i uvrditi.

 

Fabričke pedale na bajsu su obično krš i to nemoj ni da gledaš  - sedlo, pedale, pa čak i korman se obično nose s bajsa na bajs kad nađeš model koji ti odgovara.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#4 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 April 2016 - 04:44 PM

Evo jednog iskustva : http://www.2bike.rs/...cout-discovery/
Sto se tice tvog slucaja... Mozes da trazis da ti daju nov isti bajs(ako je to opcija) i da ga oteras u neki proveren servis posto bajsevi dolaze u radnje nepripremljeni za voznju,a ocito je da serviseri iz Venera bikea ili ne znaju ili nece da rade svoj posao.. Dakle,daju ti novi bajs,odes kod proverenog servisera da ti nacentrira tockove,nasteluje menjace,podmaze lezajeve itd,kupis dobre pedale i dobre pakne za kocnice i vozis.. vremenom sve to odrzavas (manje kvalitetni delovi imaju tendenciju da se rasteluju i rascentriraju posle kratkog vremena tako da je potrebno odrzavanje) dok ne krenes lepo da menjas deo po deo sa kalitetnijim komponentama,jer... Najbitnije da si ti nasao ram za sebe, pravu geometriju i velicinu,a za te pare nema nekog dobrog drumasa polovnog,to su sve neke retro varijante..
  • 0

#5 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 20 April 2016 - 04:57 PM

Ako je izvodljivo, ja bih to vratio, uzeo novac i za te pare kupio neki polovan alu ram sa 2x8 brzina i vozio se kao covek. Ili jos malo dodao pa 2x9...

Ako krenes da menjas na njemu sve sto ti se ne svidja/ne valja, tek si onda ugasio :). Nema na tom biciklu nista sto bi vredelo zadrzati a jos manje ima logike na taj ram pakovati bolju mehaniku. Kostace kao djavo na kraju a opet nece mnogo vredeti. 

 

To je samo moje misljenje i ja bih tako uradio, posle mnogo godina voznje i menjanja bicikala. Ali svako je lud na svoj nacin  n2:party-021 .


  • 1
.

#6 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 April 2016 - 05:04 PM

Ako je izvodljivo, ja bih to vratio, uzeo novac i za te pare kupio neki polovan alu ram sa 2x8 brzina i vozio se kao covek. Ili jos malo dodao pa 2x9...
Ako krenes da menjas na njemu sve sto ti se ne svidja/ne valja, tek si onda ugasio :). Nema na tom biciklu nista sto bi vredelo zadrzati a jos manje ima logike na taj ram pakovati bolju mehaniku. Kostace kao djavo na kraju a opet nece mnogo vredeti.

To je samo moje misljenje i ja bih tako uradio, posle mnogo godina voznje i menjanja bicikala. Ali svako je lud na svoj nacin n2:party-021 .

Mislis polovan alu ram pa sam da pakuje ili polovan ceo bajs... Ako ima dobar polovnjak za te pare to mu je svakako najbolja opcija..
  • 0

#7 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 20 April 2016 - 05:07 PM

Ceo polovan bajs, u kompletu. 


  • 0
.

#8 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 20 April 2016 - 05:49 PM

Ceo polovan bajs, u kompletu. 

 

I ja se slažem, ali pod uslovom da čovek ima nekoga ko se bar malo razume u bicikle, da pokuša da ga proceni i eventualnu potrošenost potrošnih delova, kako ga ne bi posle kupovine i par stotina pređenih kilometara, opet čekala neka veća ulaganja, pogotovo ako uzme polovan bajs sa skupljom a potrošenom opremom. Tek to može da bude glavobolja za džep.... 


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#9 ZeusX

ZeusX
  • Members
  • PipPipPip
  • 74 posts

Postavljeno 20 April 2016 - 08:10 PM

Na zalost nemam nikoga ko bi me uputio. Da stvar bude gora ja sam iz malog mesta. Isao sak 2x u NS kod nekih prodavaca i bar mislim da je sve ono smece. Neki matori KTM koji izgledao kao iz 1980 godine i nasao neki Giant prilicno zapustene kasete, istrosenih guma... Ne mogu reci da ima nekog izbora. Mozda u BGD. A ako narucujem preko neta na blef, pojma nemam sta ce da mi stigne . Malo sam umoran.


Hvala za onu temu o discovery. Ram mu je mom novajlijskom subjektivnom osecaju dobar. Jedino sto bih mu menjao su zadnja kaseta i menjac jer je oni pola plastika polu lim. Tourney. Nego ovi nisu mogli da ga sastave nikako. Pa me zanima da li sam ubo bas toliko baksuzan primerak ili .... su dobri bar za novajlije. Mogu reci da su felne/nable odlicne. Korman onako, moze da prodje Kocnice smece.


Pedale su prilicno dobre. Pogon i zadnja kaseta se bas ne slazu kao ni lanac. To je cirkus bio. Pa sam zato zahvalan za onu temu. Mozdaprobam Discovery. Sada se gasi kompanija. Zovu se Visitor i izvoze za Italiju (rece diler).


A sto se tice polovnih drumskih pojma nemam sta da kupim. 1000 brendova sa 1000 varijanti opreme u koju se ne razumem. Neki imaju i neke mixove. Svako je nesto budzio po svom ukusu. A i kad nadjem nesto da mi se svidi ili odleti brzo u Beogradu ili mu nesto fali.


Inace bavim se sklapanjem racunara vec 20 godina. Prvi put u zivotu ja prosto ne mogu da jednostavno odaberem bicikli i da bude pouzdan. I neke polovnjake sto sam probao, pola brzina ne radi, cuje se monoblok.... Ne znam gde da nadjem dobre polovne bajsove u bkizini Novog Sada bar.


Na Kupujem Prodajem sam isto gledao. Pojma nemam sta da izaberem a da me sluzi bar par meseci savrseno bez kvarova.


Znam da je onaj Discovery domaci bajs, sa pola Kine, al' na zalost nema mnogo radnji novih bicikala. Sve se svodi na onaj Kapriolo i Scout.
  • 0

#10 ZeusX

ZeusX
  • Members
  • PipPipPip
  • 74 posts

Postavljeno 20 April 2016 - 08:21 PM

Evo jednog iskustva : http://www.2bike.rs/...cout-discovery/
Sto se tice tvog slucaja... Mozes da trazis da ti daju nov isti bajs(ako je to opcija) i da ga oteras u neki proveren servis posto bajsevi dolaze u radnje nepripremljeni za voznju,a ocito je da serviseri iz Venera bikea ili ne znaju ili nece da rade svoj posao.. Dakle,daju ti novi bajs,odes kod proverenog servisera da ti nacentrira tockove,nasteluje menjace,podmaze lezajeve itd,kupis dobre pedale i dobre pakne za kocnice i vozis.. vremenom sve to odrzavas (manje kvalitetni delovi imaju tendenciju da se rasteluju i rascentriraju posle kratkog vremena tako da je potrebno odrzavanje) dok ne krenes lepo da menjas deo po deo sa kalitetnijim komponentama,jer... Najbitnije da si ti nasao ram za sebe, pravu geometriju i velicinu,a za te pare nema nekog dobrog drumasa polovnog,to su sve neke retro varijante..



Moram priznati da si me ohrabrio. Tako sam nesto slicno i ja razmisljao. Najgore sto mi se mnogo dopada ram i osecaj voznje na Scoutu. Samo kad bi mogli da podese bajs i brzine i menjace.


Bajs sam vratio i dobio pare. Hocu da ga uzmem opet u drugoj Scout radnji (imamo 2). Ovi mi garantuju povracaj ako ne bude valjao. Zaista nema nista bolje novo za te pare. Iskreno blizu sam ideje da te poslusam.
  • 0

#11 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 20 April 2016 - 08:38 PM

 Najgore sto mi se mnogo dopada ram i osecaj voznje na Scoutu.

 

Mozda zato sto nisi probao neki drugi ram.


  • 1

#12 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 April 2016 - 08:41 PM

Treba uzeti i zaretov predlog u ozbiljno razmatranje... Ako je toliki krs,na kraju stvarno moze izaci kao svetog petra kajgana... Sto se tice novog,capriolo je definitivno ozbiljnija firma od te venera... Mozda da se strpis pa uz taj novac od tog povracaja i jos neke ustedjevine da uzmes ovako nesto : http://www.capriolo....crno-plavo-belo
Ili mozda firebird,to je vec ozbiljan bajs...razumem ja da je to finansijski daleko iznad ovog scouta,ali koliko para toliko muzike,uvek bilo...
  • 0

#13 ZeusX

ZeusX
  • Members
  • PipPipPip
  • 74 posts

Postavljeno 20 April 2016 - 08:48 PM

Mozda zato sto nisi probao neki drugi ram.



To je istina sto kazes. Mislim sto se tic novih bajsova. Ali u servisu gde sam bio popravljao Scout koji je vracen probao sam par poznatih marki. Starijih. Neki su bili celicana. Jaki, stabilni. Ali ovaj mi bas odgovara. Ne znam iskreno sta cu. A blizi se leto.
  • 0

#14 Sideshow

Sideshow
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 231 posts
  • LocationCANNONDALE Quick

Postavljeno 20 April 2016 - 08:59 PM

I na mom Scout-u je bio Tourney menjac. Muke zive. Mada sam isto mislio da je ram ok ali samo dok nisam seo na drugi. Mehancki disk, stelovanje posle svake voznje. Najbolje da malo istrazis po temama na forumu o opremi za drumase, kako se rangiraju i to sve... Onda odaberi na oglasima bajseve koji ti odgovaraju i okaci ovde pa ce se sigurno javiti ljudi koji se razumeju u drum da daju misljenje ili savet. Mislim da je to svakako bolja opcija nego ulazenje u borbu sa bajsom gde ces samo zivce da gubis i vreme koje bi mogao u voznji da provedes...
  • 0

#15 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 20 April 2016 - 09:30 PM

Na zalost nemam nikoga ko bi me uputio. Da stvar bude gora ja sam iz malog mesta. Isao sak 2x u NS kod nekih prodavaca i bar mislim da je sve ono smece. Neki matori KTM koji izgledao kao iz 1980 godine i nasao neki Giant prilicno zapustene kasete, istrosenih guma... Ne mogu reci da ima nekog izbora. Mozda u BGD. A ako narucujem preko neta na blef, pojma nemam sta ce da mi stigne . Malo sam umoran.


Hvala za onu temu o discovery. Ram mu je mom novajlijskom subjektivnom osecaju dobar. Jedino sto bih mu menjao su zadnja kaseta i menjac jer je oni pola plastika polu lim. Tourney. Nego ovi nisu mogli da ga sastave nikako. Pa me zanima da li sam ubo bas toliko baksuzan primerak ili .... su dobri bar za novajlije. Mogu reci da su felne/nable odlicne. Korman onako, moze da prodje Kocnice smece.


Pedale su prilicno dobre. Pogon i zadnja kaseta se bas ne slazu kao ni lanac. To je cirkus bio. Pa sam zato zahvalan za onu temu. Mozdaprobam Discovery. Sada se gasi kompanija. Zovu se Visitor i izvoze za Italiju (rece diler).


A sto se tice polovnih drumskih pojma nemam sta da kupim. 1000 brendova sa 1000 varijanti opreme u koju se ne razumem. Neki imaju i neke mixove. Svako je nesto budzio po svom ukusu. A i kad nadjem nesto da mi se svidi ili odleti brzo u Beogradu ili mu nesto fali.


Inace bavim se sklapanjem racunara vec 20 godina. Prvi put u zivotu ja prosto ne mogu da jednostavno odaberem bicikli i da bude pouzdan. I neke polovnjake sto sam probao, pola brzina ne radi, cuje se monoblok.... Ne znam gde da nadjem dobre polovne bajsove u bkizini Novog Sada bar.


Na Kupujem Prodajem sam isto gledao. Pojma nemam sta da izaberem a da me sluzi bar par meseci savrseno bez kvarova.


Znam da je onaj Discovery domaci bajs, sa pola Kine, al' na zalost nema mnogo radnji novih bicikala. Sve se svodi na onaj Kapriolo i Scout.

Pošto se baviš sklapanjem računara da napravimo paralelu, kao što za 50-100e nema dobrog laptopa tako ni za 200e nema dobrog drumaša, povećaj budžet i da vidiš šta sve lepo može da se kupi.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#16 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 20 April 2016 - 10:39 PM

Napisi koliki su ti gabariti i koliko si raspolozan da potrosis na nekog polovnjaka pa da ti pomognemo.


  • 0

#17 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 21 April 2016 - 05:21 AM

Za Tourney menjač: nije neka klasa, ali na SEDMOFAZU (ako sam dobro shvatio kakav je bajs taj Scout) mora da radi bez greške. Tu i kineski no-name menjač radi kako treba. 

 

Problem je verovatno do rutiranja kablova (i bužira), kao i samog podešavanja. Može da bude i do dužine lanca, u krajnjem slučaju, ako zeza na nekim brzinama samo.

 

Prvo dobar majstor, možda se bajs namesti da bude kako treba za 20ak evra. Nije neka klasa i kvalitet, ali može da se namesti da radi ispravno.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#18 Sideshow

Sideshow
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 231 posts
  • LocationCANNONDALE Quick

Postavljeno 21 April 2016 - 08:15 AM

Generalno je bilo tu i drugih problema sem menjaca a i kod mene je bio sedmofaz. Uvek neko skripanje, cesanje, nesto se iskrivi, rasklima a taj sam bajs uglavnom po asfaltu vozio. Promenio 3-4 majstora, ne moguce da su svi bili losi. Posle mi bilo glupo vise da teram bajs ispada da namerno sjebavam stvari. A nisam uspeo dobiti zamenu ili povracaj kao on (to je bilo pre par godina). Bas lose iskustvo jer generalno u celini kao bicikle nisu dobro odradjeni ne samo po delovima. Zato kad si vec uspeo dobiti pare strpis se jos malo, svakako ce nesto izleteti sto ti odgovara.
  • 0

#19 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 21 April 2016 - 02:50 PM

Sasvim je moguće da 3-4 majstora ne urade posao kako treba. Malo je kod nas dobrih majstora, a još manje onih koji uvek hoće da urade kako znaju.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#20 Sideshow

Sideshow
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 231 posts
  • LocationCANNONDALE Quick

Postavljeno 21 April 2016 - 04:14 PM

Pa ne znam mislim da je bar ovaj jedan bio i skroz korektan i prilicno dobar poznavalac materije. Znam da se maksimalno trudio kad god sam terao bajs kod njega. Ono sto je bitno za Scouta-a sto cu uvek predlagati kad god neko hoce da ga kupi da to ne cini. Sigurno ce vise nego sto je potrebno vremena provesti kod majstora i nervirati se, zato sto isprva fabricki stvari nisu uradjene kako treba, a i svakako mnogo vise znam za negativna iskustva nego za pozitivna i ne mogu da se oduprem tom uticaju bio u pravu ili ne. Meni je to bilo dovoljno sto sam se opekao i sada vec duze vreme uzivam u voznji sa bajsom koji je u stvari izmislio pojam bicikla za Scout. A i servisiram ga kod tog majstora tako da sigurno nije bio problem u njemu. To je moje iskustvo sa tim bajsom i ne ponovilo se...


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika