Jump to content


Fotografije

Negativno iskustvo sa prodavcem - Va (lochid)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
21 odgovora na ovu temu

#1 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 31 March 2016 - 06:17 PM

Bio sam zainteresovan za šiftere koje prodaje i mislio sam odmah da mu dam adresu na koju da pošalje ali rekoh da ipak proverim za nešto što mi je delovalo kao defekt (ništa bitno ali ipak da pitam).

untitled1_zpsfe6v9vrz.jpg

 

Dobro je pa nisam poručio pre ovog razgovora jer ovakvi kreteni od prodavaca ne zaslužuju da zarade ni dinar. Ne osporavam da je sa nekima verovatno dobro poslovao ali ovo nije način da se razgovara sa potencijalnim kupcem.


  • 2

#2 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1500 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 31 March 2016 - 07:58 PM

Jbg mozda mu je bio los dan. Ne poznajem prodavca niti sam ttrgovao sa njim. Da ne ispadne da ga branim.
  • 1

#3 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 31 March 2016 - 08:19 PM

Trgovao sam sa njim prosle godine u dva navrata sve bilo sasvim ok, jedna trgovina, jedna zamena.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#4 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5444 posts

Postavljeno 31 March 2016 - 10:35 PM

Bio sam zainteresovan za šiftere koje prodaje i mislio sam odmah da mu dam adresu na koju da pošalje ali rekoh da ipak proverim za nešto što mi je delovalo kao defekt (ništa bitno ali ipak da pitam).

untitled1_zpsfe6v9vrz.jpg

 

Dobro je pa nisam poručio pre ovog razgovora jer ovakvi kreteni od prodavaca ne zaslužuju da zarade ni dinar. Ne osporavam da je sa nekima verovatno dobro poslovao ali ovo nije način da se razgovara sa potencijalnim kupcem.

neka ti je i rekao, i dobro ti je i rekao :)

valjda vise verujes njemu nego sopstvenim ocima

sl-m770 desni uvodnik sajle.jpeg

ovaj (na slici) desni uvodnik stoji bas kako treba

i zazor na poklopcu gde se uvrce je identican ovom na (slici) levom


  • 0

#5 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 31 March 2016 - 10:52 PM

Igore, tako je i on mogao lepo da mi objasni i sve bi bilo u redu. Ta sklopka mi je delovala razglavljeno pa sam zato pitao.


  • 0

#6 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 01 April 2016 - 04:11 AM

Opkladio bih se u pivo da je kolega Igor bio ironičan. Dobro si pitao za pojašnjenje, a prodavac je baš nervozan. :)


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#7 zookarma

zookarma
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 01 April 2016 - 06:22 AM

Gledajuci tu sliku i meni se cini da je " odvaljen "  :-) 


  • 1

#8 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1500 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 01 April 2016 - 07:04 AM

Gde odvaljen. Pa rekao covek novo. Nije valjda da mu ne verujete.
  • 1

#9 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 01 April 2016 - 08:32 AM

U opisu piše korišćeno/besprekorno stanje. Možda je mislio kao nove :D Nove se dobijaju u oginalnoj kutiji. Cena je tačno duplo jeftinija nego u radnji. Estetski lepo su očuvane.
  • 0

#10 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5444 posts

Postavljeno 01 April 2016 - 03:20 PM

U opisu piše korišćeno/besprekorno stanje. Možda je mislio kao nove :D Nove se dobijaju u oginalnoj kutiji. Cena je tačno duplo jeftinija nego u radnji. Estetski lepo su očuvane.

sve je to lepo

ali ni upola lepo

kao kad prodavac kupcu kaze (u stilu)

...nemoj ni da ih gledas ni kupujes...


  • 0

#11 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 01 April 2016 - 03:39 PM

Slažem se sa tobom, ali imaš kupce i pitače. Ja sam prodavao nekoliko stvari koje sam skinuo sa bajsa pa znam kakve sam sve poruke dobijao od pitača. Možda mu se skupilo pa tako odgovorio, ko zna kakve je sve poruke dobijao. Inače kada je neko zainteresovan za kupovinu zar nije logičnije da okrene na mob i pita nego preko poruka?

Ručica se vidi da je oštećena iz aviona ali ako je funkcionalna tj ako radi za upola manje love ja ne bih pravio pitanje jer se vidi da su očuvane bar estetski, od ostalih groblja koje prodaju na berzi. Po meni je korektno što je slikao sa svih strana jer se uglavnom kriju oštećenja.

Ja sam kupio od čoveka ručice menjača polovne sa berze da premostim jednu sezonu jer pakujem bajs na 11f sledeće godine. Okrenem ga na mob pitao za stanje kaže čovek od novijeg novije, cena korektna tačno upola nego u prodavnici. Kada su stigle naravno bile su sa vidnim tragovima korišćenja, ali su mehanički ispravne. Šta sam i mogao da očekujem od polovne robe? A nisam otvorio temu da ga ocrnim iako sam izvršio kupovinu, prodao mi je ispravne ručice a ja sam očekivao da budu kao iz radnje upola cene. Ono što je bilo oguljeno to sam sanirao i sada su na bajsu.


  • 0

#12 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5444 posts

Postavljeno 01 April 2016 - 03:49 PM

...Ručica se vidi da je oštećena iz aviona ...

msm da rucka uopste nije ostecena vec da je uvodnik samo vise odvrnut tako da nije "stabilan" unutar rucke pa se malo nakrenuo prilikom naslanja za fotkanje.

...ali...

ako prodavac kaze bez tragova onda ja tako i ocekujem

u suprotnom ga smatram lazovom, nisam ga ja terao da kaze to sto je rekao

a ako slaze sa namerom da proda, onda je po meni jos i prevarant

 

e sad

oce li neko nekome da otvara temu na forumu

ili ce da ode da otvori pivo sa drugarima

ili ce da istom tom pokuca na vrata i otvori grudni kos ili lobanju

msm da je to individualna stvar stoga msm da o tome ne vredi puno duljiti

jedino cu da dodam da otvaranje teme moze da koristi i drugima i samom autoru (malo da se izdushi)

dok druga varijanta koristi autoru i objektu (sto msm da nije dobro)

a poslednja varijanta realno ne koristi nikome.


  • 2

#13 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5444 posts

Postavljeno 01 April 2016 - 03:53 PM

...Okrenem ga na mob pitao za stanje kaže čovek od novijeg novije, cena korektna tačno upola nego u prodavnici. Kada su stigle naravno bile su sa vidnim tragovima korišćenja, ali su mehanički ispravne. Šta sam i mogao da očekujem od polovne robe? A nisam otvorio temu da ga ocrnim iako sam izvršio kupovinu, prodao mi je ispravne ručice a ja sam očekivao da budu kao iz radnje upola cene. Ono što je bilo oguljeno to sam sanirao i sada su na bajsu.

msm da je onda mogao da ti kaze ispravne a ne od novog novije

ili mozda jadan stvarno ne zna kako izgledaju nove

ili je ne daj boze hteo da te prevari i uzme koji dinar vise

jer ispravnih sa tragovima na berzi imas mali milion komada

 

... Inače kada je neko zainteresovan za kupovinu zar nije logičnije da okrene na mob i pita nego preko poruka?...

svako ima svoju logiku...ja volim pisani trag


  • 1

#14 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 01 April 2016 - 04:00 PM

msm da je onda mogao da ti kaze ispravne a ne od novog novije

ili mozda jadan stvarno ne zna kako izgledaju nove

 

Dosadasnja iskustva na berzi i kupovini polovne robe uopste su me naucila da kada mi covek kaze da su nove/bolje od novih/kao iz prodavnice, nikad necu dobiti robu koja je stvarno u takvom stanju. Ne znam samo kakve su im to fore kao 'bolje od novih', kao da ih je on sklapao u kucnoj radinosti.


  • 0

#15 brankisha

brankisha
  • Members
  • Pip
  • 18 posts
  • LocationBg-Pa

Postavljeno 01 April 2016 - 07:07 PM

stvarno neiskusan prodavac, mogao je bar da namesti za slikanje.  ccc  :mrgreen:  :mrgreen:

nek se ugleda na ove sto valjaju kola


  • 0

#16 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5444 posts

Postavljeno 02 April 2016 - 07:53 AM

stvarno neiskusan prodavac, mogao je bar da namesti za slikanje.  ccc  :mrgreen:  :mrgreen:

nek se ugleda na ove sto valjaju kola

ove iz Mola?  n2:doh


  • 0

#17 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5444 posts

Postavljeno 02 April 2016 - 02:35 PM

... A nisam otvorio temu da ga ocrnim....

razmisljao sam o ovome sto si rekao i,

iako je autor teme izrekao neke..karaketrne ocene prodavca,

ja teme ovog tpa vise gledam u skladu sa naslovom

prijatna ili neprijatna isustva koja ljudi zele da podele

hvaljenje ili kritikovanje postupaka a ne coveka licno...


  • 0

#18 Saska

Saska
  • Members No Voting
  • PipPip
  • 43 posts

Postavljeno 09 April 2016 - 06:39 AM

Puno puta se dese nepoverlji i neiskusni kupci poput ovog koji naprave losu reputaciju,ili bar pokusaju sujetno,uzmi sifter i olabavi ga i ispasce bas poput ovog na slici,par puta zavrni i vratice se u lezaj,ovde mi konkretno smeta nazivanje nekog kretenom a radi se o licnoj neobavestenosti i neiskustvu,ne mislim cak ni da je prodavac imao los dan,kad provalis da je neko ovako zadrt i neiskusan bolje ga odmah otkaciti i ne traciti vreme,kao sad vise nije problem sifter i sto je kupac ispao naivan nego ajde da prebacimo loptu na neljubaznost prodavca,to bi mozda umanjilo njegovo neiskustvo jer ipak ima oko sokolovo,posebno mi ide na onu stvar preuvelicavanje svog dinara,kao da svi zavisimo od jednog ovakvog kupca kom bi trebali da podilazimo,ne i taj prodavac je kupac i taj deo je kupio od nekog,mozda ces i ti kao kupac za 2 dana biti preprodavac istog tog dela,a iole pametan covek ce gledati robu a ne procenjivati prodavca,jer zna gde i s kim zivi pa nece glumiti nivo zike pavlovica


  • -1

#19 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5444 posts

Postavljeno 09 April 2016 - 11:26 AM

...posebno mi ide na onu stvar preuvelicavanje svog dinara,kao da svi zavisimo od jednog ovakvog kupca kom bi trebali da podilazimo...

stagod, neljubaznost bilo prodavca bilo kupca je (po mom misljenju) za kritiku.

Ako je kupac uljudno pitao trebalo bi da dobije uljudan odgovor.

 

Ako prodavac misli da ne zavisi od ovog kupca, naravno, to je njegovo pravo,

a reputaciju pravi svako sam sebi. U ovom slucaju i prodavac i kupac (a i mi sto ucestvujemo u temi).

 

Da je prodavac napisao ovo objasnjeje sto si ti, kupac bi verovatno bio zadovoljan i prodaja bi bila obavljena i ne bi bio ove teme.

PS: Blago prodavcu koji moze da bira kupce :) 

 

 

...a iole pametan covek ce gledati robu a ne procenjivati prodavca,jer zna gde i s kim zivi pa nece glumiti nivo zike pavlovica

cuo sam da je jedan tako gledao robu, pa dobio ciglu umesto telefona jer nije gledao kupca, ima gi razni* :(


  • 2

#20 Miguela

Miguela
  • Members
  • 4 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 September 2018 - 09:22 PM

Ja sam kupio volan Richy curve...od Lochid,tvrdio da je 42 a nije 44cm...navodno nije video...oglas je menjao nekoliko puta i stalno dodavao i brisao...uglavnom vratim mu volan u zameni za veći,zove i kaže to nije moj volan. Tj. tako ga upakovao da nije moglo a da se ne zakači malo. A taj je volan poslao. I šta ću kažem vrati dogovor bio da ja platim i on poštarinu ...ja platim i pošaljem a on ne!!!ja platio ponovo...
Znaći prevarant težak,zaobići takve prodavce,kaze se:jeste moj volan ali ogreban,koliko da je mrvica da je rekao bi ok...vrati...
Ka
Jagodina...Lochid...zaobidjite blokada...
  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika