Jump to content


Fotografije

Trka na Ušću za I drumski Kup Srbije


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
4 odgovora na ovu temu

#1 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 601 posts

Postavljeno 26 March 2016 - 07:42 PM

Poštovani članovi ovog foruma,

dana 26.03.2016 je održana Trka na Ušću za I Drumski Kup Srbije u 2016-toj godini.

http://bss.rs/wp-con...e-Usce-2016.pdf

Kao biciklista amater bilo mi je zadovoljstvo gledati naše najbolje profi i poluprofi bicikliste kako voze 24 kruga, na trasi od početka Bulevara Nikole Tesle do Hotela Jugostalija i nazad.
Neki moji prijatelji, inače poluprofi vozači, sa kojima ponekad vozim treninge, su učestvovali u trci i onako iz prve ruke sam čuo da je trening ma koliko jak i intenzivan bio ipak samo trening, a trka je nešto sasvim drugo. Intenzitet i skokovi su bili fenomenalni. Na kraju je prosek bio oko 41 km/h za pobednike (podatak sa Strave pošto nema još zvaničnih podataka).

Na samom početku su se odvojila tri takmičara iz BK Partizan, BK Borac i BK Metalac koji su uspeli tokom cele trke da zadrže prednost i na kraju zauzmu prva tri mesta. Iako su bili iz različitih klubova timski su složno menjali smene svo vreme.
Bilo je i nekoliko žestokih padova, ali nadam se bez većih posledica.

Nažalost primetio sam da je ovaj fantastični događaj prošao gotovo nezapaženo od strane beograđana što se videlo u broju prisutnih ljudi sa strane. Da se trka održavala u Francuskoj ili Italiji prostor oko staze sigurno bi bio ispunjen od početka Bulevara do Hotela Jugoslavija, ali nažalost ovo sve govori da je biciklizam kod nas potpuno zapostvljen.

Takođe molim administratora ovog foruma da ubuduće unapred najavi ovakve događaje i u sekciji BSS Najave, siguran sam da bi više nas biciklista došlo da gledamo.


Sve čestitke svim učesnicima trke!
  • 5

#2 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 26 March 2016 - 09:54 PM

poz, bila je (bice jos do 23:59h) najava na pocetnoj stranici u desnom uglu, najave takmicenja ;)


  • 0

#3 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 601 posts

Postavljeno 26 March 2016 - 10:51 PM

Ok. Video sam i ja tamo u desnom uglu ali moj predlog je da ubuduće bude i u ovoj sekciji foruma. U svakom slučaju treba jos puno raditi na popularizaciji biciklizma kod nas. Za grad od dva miliona stanovnika sramota je da se okupio tako mali broj ljudi. A TC Ušće je odatle nekih 300 metara i naravno prepun. Mogli su makar neki bilbord da postave da preusmere bar deo ljudi iz tog Tc Ušće, da se ljudi zainteresuju da vide šta se to tamo desava i zbog čega je zatvoren saobraćaj u Bul. Nikole Tesle.


  • 0

#4 damir78

damir78
  • Members
  • PipPipPip
  • 156 posts

Postavljeno 27 March 2016 - 07:41 PM

(ne) zainteresovanost publike je i očekivana kada se uzme u obzir nacin organizovanja trke. 30 krugova u jednoj ulici. Mogla je trka i na pokretnoj traci pa ko izvrti vise. Razumem ja i nedostarak novca i komplikovnost organizacije, ali moraju da smisle nesto interesantnije za ucestvovanje i gledanje od besomucnog vrcenja u krug. Momcima koji su ucestvovali stvarno svaka cast!!! A za savez - domaci zadatak da smisle drugi format takmicenja
  • 0

#5 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 601 posts

Postavljeno 28 March 2016 - 05:34 AM

Slazem se da je trasa trke bila neatraktivna i dosadna. Iz nezvaničnih izvora sam čuo da je najskuplji deo organizacije angažovanje policije koja naplaćuje po predjenom kilometru pa puta broj angažovanih patrolnih vozila, policajaca u vozilima, motora itd. Na kraju kad se to sabere ispadnu ogromne cifre čak i za kratke trke kao na primer Beograd-Vršac. Kod zatvorenih tkz kruznih trka na malom prostoru (kao na Uscu) ovi troskovi su daleko manji jer se placa angazovanje samo tih par patrola koliko je bilo i to po satu.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika