Jump to content


Photo

Prevoz bicikla


  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#21 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Posted 19 March 2016 - 07:29 AM

Hvala sto si mi objasnio.Ponovo si napravio dosta gramatickih gresaka.Moras da znas kada si zavrsio jednu recenicu,a poceo drugu.Meni ne smetaju gramaticke greske,pa iste smijem i da pravim,ali ti,posto ti smetaju,moras da budes gramaticki tacan.Ne koristim smajlije,ali ni js ne mislim nista lose.Ako se sretnemo na voznji onda cemo da se vozimo i uzivamo.Nije filozofija za mene.Ja sam iz Bosne i jos portir.
  • 0

#22 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Posted 19 March 2016 - 07:57 AM

Probaj da ne potpadnes onda pod stereotipe koji te okruzuju, svako dobro.

Sent from my D6603 using Tapatalk
  • 0

#23 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Posted 19 March 2016 - 08:16 AM

hvala.Odjavio se sa teme.
  • 0

#24 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Posted 19 March 2016 - 09:17 AM

Ja bih volio da docekam kada ja i nacelnik policije napravimo isti prekrsaj,a on dobije duplo tezu kaznu zbog svog polozaja.

Ovo je sad u Srbiji slučaj. Načelniku policije će progledati kroz prste za ne vezivanje pojasa i slično, ali ako izazove saobraćajnu nezgodu, rebnuće ga strožije nego običnog smrtnika. Isto važi za bilo koje kršenje zakona - tada po zakonu idu strožije mere, jer se smatra da je lice dobro upoznato sa svim propisima i zakonima i da zbog same prirode posla ne sme da ih krši.

 

Ako npr. policajcu izleti biciklista pred auto i pogine, a sudija prosudi da on nije uradio sve što je do njega da izbegne udes (vozio brže od ograničenja, prekasno video i počeo kočenje, nije probao izbeći/zaobići), on automatski ide u zatvor i gubi posao - zauvek. 

 

Uz sve to, kod nas još uvek znaju i hoće svima da progledaju kroz prste za sitnije propuste. Tanka je linija između izlaženja u susret i klasične zloupotrebe. A klasične odvratne zloupotrebe kod nas ima svugde: lekari, sudije, poslanici, ma kud god kreneš. Voleo bih da nije tako, da toga nema. Super je što ima ljudi kojima to smeta, još ako u ličnom životu ne koriste povlastice kad su u situaciji, onda stvarno skidam kapu. 

 

Za ovaj sam patent nosača - koliko vidim mnogi što se kače pozadi nemaju izvučena svetla, jer se kroz točkove bajsa vidi svetlosna grupa. Ne moramo biti veći katolici od pape. Jedini problem sa tim nosačem u EU je što nije atestiran. Za to ga mogu cimati, ako skontaju da je kućna radinost. Tamo su otišli u drugu krajnost, sa svim prednostima i manama. Ne smeš sam sijalicu da zameniš, malte ne. Pomalo prave idiote od ljudi, sve propisano, normirano. Ali to je druga tema, za neki drugi forum.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users