Jump to content


Fotografije

Anaconda ili Adrenalin?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
9 odgovora na ovu temu

#1 prvul

prvul
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 14 August 2008 - 05:43 PM

Zanima me da li je disk kocnica na Anacondi ok za rekreativnu voznju (70% asfalt, 30% offroad) ili ce me manje boleti glava ako kupim Adrenalin? Nisam zahtevan vozac ali ne bih da stalno idem kod servisera zbog te disk kocnice. A i generalno koja ima bolju opremu na sebi (ne razumem se ic u tipove kocnica/menjaca/sedista etc.). Ili mozda nesto bolje za slicne pare?
Hvala!

Zaboravih linkove na kojima je kompletno navedeno sve od opreme za jedan i drugi model.
http://www.capriolo.... ... e=anaconda
http://www.capriolo.... ... =adrenalin
  • 0

#2 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 14 August 2008 - 05:56 PM

Kolika je razlika u ceni?
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#3 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 August 2008 - 06:33 PM

STOP =;

Nuzimaj bem ti sumpor.

Pogledaj sledeću temu.......

viewtopic.php?f=28&t=999

I jedan predlog ....prebristri malo postojeće teme ima svašta lepo da se nađe... :)
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#4 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 August 2008 - 08:58 PM

Disk kocnica na Anakondi bukvalno sluzi za ukras ili da "imas disk". Resenje, bolje staviti naj naj naj gori V-brake plasticni sa buvljaka nego mehanicki disk Logan!

Sto se opreme tice dodje skoro isto.
  • 0

#5 prvul

prvul
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 14 August 2008 - 09:17 PM

@sherif_gile
Razlika u ceni je manja od 200 din?!?
Adrenalin je 12,278.84 a Anaconda 12,409.47

@Biodiesel
Tema koju si dao je odlicna, mada ne zadovoljava bas sve moje uslove.

Prvo, ja nisam iz bg-a vec iz Timocke Krajine i asfalt nam i nije bas neki :) Voleo bih i da odem do pojate i nazad, a staza je prilicno neravna. Uzeo bih sa bilokakvim amortizerima.

Imam 183cm/108kg (jaiks!) zbog cega u prvom planu i uzimam bajs (da, da snizim kilazu) pa me zanima koju velicinu rama sad da uzmem i da li da uzmem alu ili "ojacani-hromirani-alatni celik" (da ne sjebem alu :D )(o tome nisam razmisljao dok nisam procitao temu koju si dao)?

Sto se tice cesljanja foruma, svakako da imam to u planu, ovu temu otvorio na brzaka.
  • 0

#6 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 14 August 2008 - 09:21 PM

Ram ne znam šta bi morao da uradiš da ga saviješ na 110 kg u 'normalnoj' vožnji, ali može da ti se desi da saviješ šticnu. Rešenje: kupiš kvalitetniju :)
  • 0

#7 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 August 2008 - 10:57 PM

Ne boj se za aluminijum da će da pukne. Aluminijum se koristi za mnogo ozbiljnije discipline od povremenog cimanja van druma :) . Ne gledaj to gvožđe. Uzmi Al veruj mi. Evo ti još jedna tema...

viewtopic.php?t=1127&p=8768#p8768

Ako su finansije problem (a ovo je Srbija pomirimo se da većini jesu :( ) i jedino što možeš da kupiš u bližoj i daljoj okolini je Capriolo, dodaj još malo pa uzmi Anolis (predložio bih ti i Varanusa al' me stra' kad reče da imaš 108 kg)

http://www.capriolo.... ... ike=anolis

E da i veličinu otprilike 21 za tebe. Nemoj da se zezneš pa da uzmeš veći (ode muškost pri prvom nasilnom silasku sa bajsa #-o ) ili manji pa da te sve boli, da stavljaš luletine i šticnetine (naša Srpska jezika a ?) i otežavaš i ovako ne baš lagan bajk. Polako smireno gledaj, ako nemaš toliko para malo sačekaj, skoro je kraj sezone za prodavce pa će i na oglasima i u prodavnicama polako početi popusti. Merkaj i kupi nešto što ti zapadne za oko, a mi smo tu da pomognemo :D .
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#8 prvul

prvul
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 14 August 2008 - 11:49 PM

Ma ne bojim se da ce da pukne, salim se malo na svoj racun.

Pa cesljajuci forum, sve sam blizi da sakupim jos malo kinte i kupim nesto malo skuplje.
Predlazes Anolis, meni se nekako vise svidja pogonia http://www.capriolo.... ... ke=pogonia , a i jeftinija je (bem ga zasto. Laksa je i ima onaj hsf sistem).
Hvala za dobar primer kako izbrati velicinu rama ;)

Stvarno ne znam da li u Zajecaru mogu naci nesto bolje od capriola za slicnu cenu. Uglavnom sam vidjao neke noname i capriolo.

Ja se odusevio hercules biciklom, ali su mnogo skupi. Ima sestra neki za gradsku voznju koji ide tako lepo da je to milina. Da li je hercules poznata marka?

Cuo sam da preko grane mogu da se nabave za mnogo manje pare, ali ukradeni :-k
  • 0

#9 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 15 August 2008 - 01:00 AM

Laksa je i ima onaj hsf sistem).


Šta je HSF? Google izbacuje "Human Space Flight (HSF)" ali verujem da to nije to :)
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#10 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 August 2008 - 07:17 AM

HFS - hidro forming sistem - način izrade alu rama specijalnom metodom ubacivanja vrelog ulja u kombinaciji sa visokim hidrauličnim pritiskom u alu cevi, a sve to u kalupu koji ih oblikuje u ram.
Prednost ovog sistema je što se "jednim udarcem" oblikuju cevi, stvara različita debljina istih ( zbog smanjenja težine rama ), kao i oblikovanje tzv. cross sekcija - gde se cevi ukrštaju.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika