Jump to content


Fotografije

Biciklijada


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
25 odgovora na ovu temu

#1 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 29 January 2016 - 04:12 PM

Društvo potreban mi je jedan savet. Danas sam poslao mail gradskoj opštini Obrenovac da bi trebala biciklijada da se održi i u našem gradu. Dobio sam vrlo brzo odgovor iz opštine da trebam da predam inicijativu komisiji za sport GO Obrenovac.  

Kako da popunim dokument koji bih predao komisiji za sport? Nikada to do sada nisam radio, a baš bih voleo da pokrenem ovu priču.


  • 2

#2 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 29 January 2016 - 05:54 PM

Ne znam nista o tome, ali mozes da pokusas da potrazis pomoc u nekim registovanim biciklistickim udruzenjima.

Podrska za predlog i inicijativu!


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#3 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 29 January 2016 - 10:46 PM

Problem je što u Obrenovcu nema ni jedan biciklistički klub koji bi mogao to da potegne. Ne znam šta bih ja kao pojedinac mogao tu da uradim. Opštinare zabole patka da se oni batrgaju oko toga, oni i ako pristanu na to doćiće samo da se slikaju i da daju intervju i odu verovatno bi dali i finansije, mada ja ne vidim svrhu finansija na biciklijadi jedino da se napravi nekakav zabavni program posle vožnje. Imam par drugara koji bi mi pomogli.

Ostaje mi i solucija da napravim na fejsu grupu Biciklijada Obrenovac 2016. Odredim datum, vreme, mesto okupljanja i maršutu. Prijavim skup u policiji i odvozamo krug i posle svako svojim putem. Svakako ću od nedelje ići u opštinu pa ću videti. Poznajem sve opštinare lično pa će mi to biti možda i olakšavajuća okolnost.


  • 0

#4 Glox

Glox
  • Members
  • PipPipPip
  • 129 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 30 January 2016 - 02:00 AM

Da se prijavim! Zanimljiva ideja, i ja sam razmisljao da bi bilo lepo da se to dogodi. Jednom je u Zveckoj organizovana biciklijada za decu. Opstina bi mogla da pokrpi pice i ice na cilju npr. ili mozda cak i neke majce, prsluke, ili nesto sto bi sibolicno potpomoglo bezbednost biciklista u saobracaju.


  • 0

#5 milentze

milentze
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Postavljeno 30 January 2016 - 11:22 AM

Pravac kod direktora SKC.Pretpostavka da znas coveka.Najavljivao je on biciklijadu 2014. ali prokleta poplava je odlozila realizaciju.
  • 0

#6 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 30 January 2016 - 11:53 AM

Kako ga ne znam veslali smo kajak zajedno ;) Ićiću u tokom nedelje kod Jegora on je zadužen za sport u Obrenovcu. Ali već unapred znam priču, oni hoće oni mogu dobra je ideja ali da neko drugi pogura umesto njih. Ako pristanu, a nadam se da hoće nije loše finansijski da poguraju tipa neke klope i pića za učesnike ili neke simbolične nagrade tipa Kaciga za učesnike i da se obezbedi policijska pratnja za učesnike. Jedini je problem što nemamo biciklistički klub u Obrenovcu, drugačija bi priča bila. Opet hoću da probam da proguram pa čak i bez njih ako treba. Neka se skupimo i nas 50ak da odradimo jednu zajedničku vožnju.
Neću još ništa napamet da pričam dobio sam pozitivan odgovor samo treba da odem da predam inicijativu i da se popričamo da vidimo šta i kako. Njima samo treba građanska inicijativa možda oni organizuju sve sami još bolje ja ću samo da im odnesem predlog. Glupo je što uopšte nemamo promovisanje bicikla kao promociju zdravog života, pogotovo što je naš grad idealan za rekreativni biciklizam.
Ja već imam i ekipu i dogovor za Beogradsku biciklijadu biće to lepa turica ali šteta da i mi nemamo takvu manifestaciju.
Bile su u opštini oni krševi od bikli za 50 din dan do poplave sada više ni to nema. U svakom slučaju vozićemo kroz naš grad sa ili bez opštinara ;)
P.S Upravo sam dogovorio sastanak preko telefona sa Predsednikom komisije za sport GO Obrenovac.
Javiću šta sam dogovorio:)
  • 0

#7 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 30 January 2016 - 12:18 PM

Prosle godine(cini mi se za Vidovdan)opstina Bac organizovala biciklijadu.Poslije sam saznao da je prva.Na last minute je bilo postavljeno i tu sam vidio.Odlucio sam da iz Siriga odem na druzenje sa kolegama i gradjanima Baca.Oni su organizovali voznju od Baca do jezera Provale.Pratila nas je policija i vozilo hitne pomoci sa ekipom zdravstvenih radnika.Bilo nas je 50-ak(nisam bas siguran,mozda i vise).Mislim da je njihov predsednik opstine vozio sa nama(ili neko iz opstine).Obezbjedili su nam vodu na tri mjesta i sendvice na cilju.Podijelili su medalje.Najmladji,najstariji...Kolega iz Kule i ja smo dobili kao gosti iz daljih mjesta.Tu mi je bila najljepsa slika porodica Bjelotomic(nadam se da nisam pogrijesio prezime.Znam da je kolega na forumu.).Mladi bracni par sa dvoje male djece,koje je majka vozila u biciklistickoj prikolici.Upoznao sam neke nove ljude i nadam se da cu im se pridruziti i ove godine.


  • 1

#8 saxomofon

saxomofon
  • Members
  • PipPipPip
  • 86 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 January 2016 - 05:07 PM

Ja već imam i ekipu i dogovor za Beogradsku biciklijadu biće to lepa turica ali šteta da i mi nemamo takvu manifestaciju.
 

 

Da li se zna kada ce biti ove godine Beogradska biciklijada?

 

Inace, svaka cast za poredlog, podrzavam u potpunosti! Mogao bi da predlozis, ako imas nekog u TENTu, da elektrana donira neku paru za taj dogadjaj i da promovise tako nesto. Sigurno ima dosta ''elektranaca'' koji voze bicikl, pa neka pokrenu sindikate...moze to da ispadne jedan lep dogadjaj. Drzim palceve da uspete, a pre svega da te gradski celnici prime i da imaju sluha za promociju sporta i zdravog zivota! ;)


  • 0

#9 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 30 January 2016 - 05:56 PM

Da li se zna kada ce biti ove godine Beogradska biciklijada?

ako imas nekog u TENTu, da elektrana donira neku paru za taj dogadjaj i da promovise tako nesto. Sigurno ima dosta ''elektranaca'' koji voze bicikl, pa neka pokrenu sindikate...moze to da ispadne jedan lep dogadjaj. Drzim palceve da uspete, a pre svega da te gradski celnici prime i da imaju sluha za promociju sporta i zdravog zivota! ;)

Nezna se još tačan termin ali mi smo se već organizovali da idemo unapred :)
Što se tiče TENT-a pa ja sadm u Tentu ;), a što se tiče donacija toga više nema, jer tent više ne postoji, sada je EPS ogranak tent i sav novac je u Beogradu mi u našoj kasi više nemamo ni dinara sav novac nam je u EPS-u u Beogradu i mi se više uopšte ništa ne pitamo. I sindikat će mo angažovati samo prvo da se dogovorim sa Opštinarima. Kada se sve utanači lako će mo kasnije. Danas sam se čuo i sa jednim dečkom koji je PB zastupnik uputiće poruku PB da budu i oni sponzori ako imaju volju. U svako slučaju će mo se nekako organizovati.
Drugo ne trebaju nam ni toliki sponzori neće to biti nikakav trandibal kao na Moto skupu, treba nam policijska pratnja, neko osveženje na cilju sa klopom, kao i neki poklon za učesnike biciklijade. Od opštine ću traziti da to oni finansiraju.
Ako sve uspemo da organizujemo nadamo se i kolegama sa foruma da dođu u goste i podrže nas :)
  • 0

#10 saxomofon

saxomofon
  • Members
  • PipPipPip
  • 86 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 January 2016 - 06:15 PM

Ja sam u EMS - u i moja firma zna da bude pokrovitelj mnogih sportskih desavanja. Znam da je EMS sponzorisao mog kolegu da ide na kajak takmicenje, pa sponzorisu alpiniste, hteli su prosle godine da sponzorisu drugog kolegu da ide na Brevet Pariz - Brest, ali mu se nesto administrativno iskomplikovalo, koliko se secam. Zato sam, po analogiji, pomislio da bi TENT mozda sponzorisao takvu stvar. Probajte preko sindikata, mozda ce se naci neko ko ce vas primiti.


  • 0

#11 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 30 January 2016 - 06:30 PM

To je sve moglo do jula prošle godine. Više toga nema.
  • 0

#12 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 30 January 2016 - 07:46 PM

Šaranče aj smisli datum da te upišem u rokovnik i očekujem da obrneš prase. :D


  • 0

#13 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 30 January 2016 - 07:53 PM

Ako dolaziš ima i vola da bacimo na ražanj  :D


  • 0

#14 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 30 January 2016 - 07:54 PM

Računam da dolazim i dovodim Nemanju, Uroša.....


  • 0

#15 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 30 January 2016 - 07:58 PM

Ako dolaziš ima i vola da bacimo na ražanj  :D

 

Sa rogovima ili bez  n:party0021


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#16 extravlada

extravlada
  • Members
  • 3 posts
  • LocationObrenovac/Novi Beograd

Postavljeno 12 February 2016 - 07:24 PM

Ima li novosti u vezi obrenovacke biciklijade?
  • 0

#17 Bax92

Bax92
  • Members
  • PipPip
  • 43 posts

Postavljeno 14 February 2016 - 09:19 AM

Samo napred Sharance, odlicna zamisao! Ima li nekih novosti?
  • 0

#18 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 14 February 2016 - 10:01 AM

Polako ima vremena :) Večeras ja i drugar pravimo plan i maršutu sa kojom ću ići kod predsednika komisije za sport GO. U globalu moja kuma radi u opštini i već je pitala umesto mene :) Kaže da nema nikakvih problema samo da dođem da mu iznesem planove i da se dogovorimo. Otprilike kraj maja početak juna će biti termin, mislim da će i Planet Bike biti na biciklijadi nije 100% sigurno ali smo i u pregovorima sa njima da budu i oni sponzori. Ono što ja idem da dogovorim je da obezbede neku klopu i piće za učesnike i neke poklone. Kada budem obavio razgovor javiću šta sam uradio.


  • 0

#19 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 14 February 2016 - 01:53 PM

A kuda ce biti planirana ruta? Koliko km, da li samo asfalt ili i offroad?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#20 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 14 February 2016 - 04:14 PM

Samo asfalt jer će dolaziti i ljudi sa drumašima, a ruta videćemo biće tu i dosta dece pa će mo nešto iskalkulisati. Više će biti kao promocija biciklizma i druženje.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika