Jump to content


Fotografije
- - - - -

Bicikl u stanu

nosač držanje čuvanje zidni nosač skladištenje na zid u stanu

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
119 odgovora na ovu temu

#1 Hetzer

Hetzer
  • Members
  • Pip
  • 21 posts

Postavljeno 17 October 2012 - 03:18 PM

Pozdrav svima!
Treba mi savet od iskusnijih bajkera vezano za skladištenje bicikle. Živim u stanu, terasa mi nije dovoljno velika za biciklu. Međutim, zgrada ima prostoriju sa posebnim ulazom koja se koristi kao garaža za bicikle, ali u njoj ne postoji ništa za šta bih mogao da vežem biciklu. Jedino je moguće vezati točak za ram i nadati se da neko neće doći da je odnese, ako već ne može da je odveze. Inače, mnogi stanari imaju ključ od te prostorije, a dolazi i zima tako da ta opcija otpada. Mogao sam da budem opušten dok sam držao Polar Blizzard tu, ali Stevens 7S je druga priča. Podrum mi je pun tako da mi jedino ostaje stan, tačnije moja soba. Pošto mi soba nije mala, jedino što mi pada na pamet je neki od zidnih stalaka, ili onih plafonskih sa sajlama i kukama.
Kakva su vaša iskustva na ovu temu i da li imate još neku ideju :?:

hvala
  • 0

#2 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 17 October 2012 - 03:32 PM

Dobrodošao na forum n:bye .

Pošto kažeš da ti soba nije mala šta misliš o podnom stalku?
bike_stand.png
  • 0
Pozdrav

#3 Hetzer

Hetzer
  • Members
  • Pip
  • 21 posts

Postavljeno 17 October 2012 - 03:59 PM

Hvala
To mi je prvo palo na pamet ali gde god je stavim, ima da smeta. Nemam neko ćoše ili kraj koji je ne koristi, u koji bih je smestio.
  • 0

#4 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 17 October 2012 - 04:17 PM

Ako ne voziš svaki čas, isprazniš ćošak, skineš prednji točak, digneš bicikl 'na nos' a točak uglaviš tu negde. Zauzima vrlo malo mesta. Ako voziš stalno, navikni ukućane na bicikl koji stoji pored ulaznih vrata :)

Attached Thumbnails

  • _MG_1795.JPG

  • 0

#5 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 17 October 2012 - 04:51 PM

Imas i one nosace koji idu na plafon. Okacis bicikl, podignes ga, spustis kada hoces da koristis...
  • 0
.

#6 Geri

Geri
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1789 posts
  • LocationJebeni, Nigeria

Postavljeno 17 October 2012 - 04:57 PM

Ili ga staviš ispod kreveta :D ili ga ostaviš napolju ali ga vežeš nekim končićem pa za nožni palac ! :mrgreen: Stavi ga na vrata, samo volan ispraviš ! ;) :D
  • 0
Don't take life too seriously, you'll never get out alive...:D

Postavljena slika

#7 jablan

jablan
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 326 posts
  • LocationBeograd, Karaburma

Postavljeno 17 October 2012 - 06:36 PM

Možda možeš da ga uspraviš na terasi, nakačiš na neki zidni nosač za prednji točak ili slično.

Te kuke koje dižu bajs na plafon deluju seksi, ali mislim da nisu upotrebljive osim ako ne živiš u predratnoj zgradi na Dorćolu sa plafonom od 4 metra.
  • 1
Ulice za bicikliste - uzb.rs FB

#8 aztec

aztec
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 585 posts

Postavljeno 17 October 2012 - 06:51 PM

Rođo okači ga na zid...

  • 0
SPARK 10

#9 vladetaub

vladetaub
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 465 posts
  • LocationUb

Postavljeno 17 October 2012 - 09:46 PM

Ja sam bicikl(drumski) stvarno,godinama, držao na zidu,iznad kreveta. Četvrti sprat,bez lifta.Kada sam se oženio bicikli(2) su ostali kod majke i ja sam odlazio autom( 2,5km),vozio bicikl i potom se vraćao autom.Sada imam 3 bicikla,ostali članovi porodice po jedno,što ukupno čini 6 bicikli.Držimo ih u garaži i šupi. Nisam vozio po lošem vremenu pa mi je bilo olakšano održavanje i čuvanje bicikla na zidu.Nije pitanje da li možeš nego da li hoćeš?
  • 0

#10 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 17 October 2012 - 10:12 PM

Ja hocu da stavim na zid iznad kreveta (cak sam i nosac nabavio) ali mi moji ne daju... Ali samo da zahladi jos malo (da trkac ode na odmor, da ne kazem zimski san) i kacim ga ja na zid... :)
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#11 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 18 October 2012 - 05:43 AM

Tvoji ti ne daju? Sjajno! Stavi ga na mesto gde će se svaka 3 minuta neko saplesti o njega i koristi njihovu zabranu kao argument da stoji tu. Posle nedelju dana, ili će da te ibace iz kuće ili ćeš moći i u krevetu da ga čuvaš 8)

PS bicikl na terasi... pa jesenje magle... pa kišni dani s 300% vlažnosti vazduha... hmmmmm [-X
  • 0

#12 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Postavljeno 18 October 2012 - 07:06 AM

http://www.cikloberz...hp?img=3791&t=n

http://www.cikloberz...hp?img=3792&t=n

na primer, veoma prosto za napraviti
  • 0
easy life, easy ride

#13 jablan

jablan
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 326 posts
  • LocationBeograd, Karaburma

Postavljeno 18 October 2012 - 07:25 AM

Koja je prednost ovoga da ga podigneš metar uvis na zid nego da ti stoji odmah ispod na patosu (osim ta što ovako možeš ispod da upakuješ još jedan komad)? :)
  • 0
Ulice za bicikliste - uzb.rs FB

#14 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 18 October 2012 - 08:18 AM

Ne smeta mu kad usisava sobu i briše pod :mrgreen: .
  • 0
Pozdrav

#15 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 18 October 2012 - 09:37 AM

Probaj da nadjes neki nacin da bajs drzis u stanu,u suprotnom velika verovatnoca je da ce ti jedan od postova biti: Dana "tog i tog" iz zajednickih prostorija zgrade lopovi su metodom secenja sajle odneli mog ljubimca..nastavak vec znas :cry:
  • 0

#16 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Postavljeno 18 October 2012 - 12:55 PM

Koja je prednost ovoga da ga podigneš metar uvis na zid nego da ti stoji odmah ispod na patosu (osim ta što ovako možeš ispod da upakuješ još jedan komad)? :)

Veoma velike prdnosti su. Osnovno je da bicikl kada je na podu, ono što najviše smeta je upravljač koji je i najširi. U slučaju dizanja bicikla "metar" na zid, visina upravljača dolazi iznad glave i automatski više nikako nije na smetnji. Kada je postavljen na pod, bicikl ili ima nožicu ili neki stalak. Pri prolasku se zakačinje, premešta . Kada je na zidu ispod bicikla može da se stavi bilo koji komad nameštaja koji je mobilan, taburet, stolica... Uopšteno, taj deo gde bi stajao bicikl je slobodan za bilo koji raspored, osim da tu stavite viseći deo kuhinje, regal od 16mm... :D :D :D Čak imam drugara koji je ovaj nosač montirao iznad francuskog kreveta, jer mu se krevet naslanjao jednom stranom na zid. veoma je lako za postaviti bicikl na nosač, čak jednostavnije nego na bilo koji "podni" stalak. Ja nisam ovaj nosač postavio kod sebe jer imam dosta prostora u stanu i koristim ovako nešto:
http://www.cikloberz...hp?img=3974&t=n
http://www.cikloberz...hp?img=3975&t=n
  • 0
easy life, easy ride

#17 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 October 2012 - 01:33 PM

Koja je prednost ovoga da ga podigneš metar uvis na zid nego da ti stoji odmah ispod na patosu

Spašavaš cevanice od udaranja o pedalu. Mada ovako je onda glava na udaru :mrgreen:
  • 0

#18 Hetzer

Hetzer
  • Members
  • Pip
  • 21 posts

Postavljeno 19 October 2012 - 11:11 AM

Hvala na idejama. Dosta mi se svidelo Borisavljevićevo rešenje za zid. Ne deluje komplikovano niti skupo. Lakše od onih plafonskih kačilica sa konopcima i čudima. Jel' ima neko iskustva sa tim, inače?
  • 0

#19 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 19 October 2012 - 07:43 PM

E one kacilice imam ja kod babe u selu zena zivi u svabskoj kuci sa plafonom od 4m tako da mi mtb tu stoji a drumas je kod mene u garazi.
Dobre su ali uvek ces biti u tripu sta ako se otkaci!!!
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#20 Hetzer

Hetzer
  • Members
  • Pip
  • 21 posts

Postavljeno 19 October 2012 - 07:50 PM

Pa kontam da ću ovek biti u tripu "šta ako se otkači?" ako je okačim na plafon ili zid. Moraću da se naviknem na to. :) Razmišljam da mu uradim dublje one korpice i dva kaiša, za svaki slučaj. Kupim na pijaci onaj najlonski "Armani"x2...
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika