Jump to content


Fotografije

Srdjan-Lebane-


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
22 odgovora na ovu temu

#1 zoranbg

zoranbg
  • Members
  • PipPip
  • 48 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 December 2015 - 03:33 PM

Drugar je pre nekoliko meseci kupio od Srdjana KTM ram za lovu koja je bila vrlo korektna.

Srdjan mu je rekao da ram ima udubljenje na gornjoj cevi ali da nigde nije pukao. Pa pošto je Maxi cena odgovarala, a za estetiku rama nije brinuo, kupio je ram...

 

Danas smo hteli najzad da krenemo sa sklapanjem bajsa i pošto smo dobro odmerili ram uočili smo pukotinu na zadnjoj viljušci na spoju sa cevkom sedišta. Pukotina je tolika da ram tu ima rad...

 

Ne sudim čoveku, samo prenosim iskustvo.


  • 0

#2 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 December 2015 - 04:12 PM

Kupio pre nekoliko meseci i tek sad video?? Ne opravdavam prodavca ali nije mi jasan postupak ni kupca da ne proveri kupljenu robu? Ko sad da dokaze da ram recimo nije pukao dok je bio kod kupca ili u transportu?
  • 1

#3 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4413 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 December 2015 - 04:45 PM

Kupio pre nekoliko meseci i tek sad video?? Ne opravdavam prodavca ali nije mi jasan postupak ni kupca da ne proveri kupljenu robu? Ko sad da dokaze da ram recimo nije pukao dok je bio kod kupca ili u transportu?

Ja sam imao sličnu situaciju. Prošle godine zamenim vila na trelkingu.. postojeću SR nex4000 zamenio sa NCX Lo vazdušnom. Staru postavim na limundo sa početnom cenom 1490.. kupac je izlicitirao za  1500 din. E sad, ja nisam primetio na njoj znake lufta.. i ako je bilo to je možda nešto jedva primetno. Nakon nekih 1,5 mesec on mi javlja da ima luft.  Ja mu lepo napišem: "što mi ne javi u roku od 10-ak dana, imalo bi nekog smisla.." ali opet mu ponudim da mu vratim pare.. trulo mi da se prepucavam sa nekim za sitnu paru, posebno što i nisam prodavac već sam samo hteo da je prodam da mi ne skuplja prašinu u kući. 

Medjutim on nije hteo.. da li zbog ponovne poštarine ili je zažmurio zbog niske cene koju je plattio za nju.. nemam pojma. 

 

Hoću reći da je poželjno reklamirati nešto u kratkom roku.. posle 1,5, 2 ili nekoliko meseci već nema nikakvog smisla. 

U ovom slučaju ipak je najveća greška na strani kupca.


  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#4 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 11 December 2015 - 04:52 PM

Kupio pre nekoliko meseci i tek sad video?? Ne opravdavam prodavca ali nije mi jasan postupak ni kupca da ne proveri kupljenu robu? Ko sad da dokaze da ram recimo nije pukao dok je bio kod kupca ili u transportu?

a ko da dokaze da nije pukao nakon 10 minuta u rukama kupca? Pa nije ovo sud sa dokazima vec prenosenje iskustava. Ono sto hocu da kazem je zapravo da

 

Ja sam imao sličnu situaciju... "što mi ne javi u roku od 10-ak dana, imalo bi nekog smisla.." ali opet mu ponudim da mu vratim pare.. trulo mi da se prepucavam sa nekim za sitnu paru...

sa normalnim ljudima mozes normalno.


  • 2

#5 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 11 December 2015 - 04:56 PM

Drugar je pre nekoliko meseci kupio...Ne sudim čoveku, samo prenosim iskustvo.

mene zanima da li ste, pre ovog prenosenja ovog iskustva,

pokusli da kontaktirate prodavca, da vidite sta on kaze na vase dosadasnje iskustvo

da li je voljan da ga ulepsa ili nije?

Msm da bi to bilo posteno od strane kupca, prvo sa prodavcem pa onda..na sva zvona.


  • 2

#6 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 12 December 2015 - 11:04 AM

Ja sam par puta kupovao neke sitnice od njega. Xtr kaseta koja je trebala da bude dobra, preskakala je na najmanjem lancaniku, sa 11 zuba. Nudio mi je par nekih resenja ali ja sam zadrzao kasetu jer sam stavio svoj lancanik.
Kasnije sam prodao taj bajs ali sa drugom kasetom (nisam hteo da rizikujem da pocne jos neki da preskace) a kasetu nakon mesec, pa i vise, od kupovine Srdjan mi zameni za neke rotore. Na njegovu inicijativu jer sam zapravo hteo da ih kupim. Sto se mene tice preporuke za Srdjana.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
  • 0

#7 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 12 December 2015 - 11:37 AM

... a kasetu nakon mesec, pa i vise, od kupovine Srdjan mi zameni za neke rotore. Na njegovu inicijativu jer sam zapravo hteo da ih kupim....
 

msm da je ovo za svaku pohvalu :)


  • 0

#8 dr_bike_servis

dr_bike_servis
  • Members No Voting
  • PipPip
  • 55 posts

Postavljeno 12 December 2015 - 01:56 PM

Kupovao sam u par navrata od njega po neku sitnicu i sve je ok ispalo! Što se toga tiče PREPORUKA! Meni se samo ne sviđa njegov stav kupovine npr trek 29" rama od Tome za 250€ (možda malo više ili manje, ne sećam se) i odmah preprodaja po fazon 500€, to je moje mišljenje ili kako me je Igor ispravio u jednom od mojih prethodnih postova, svaki prodavac da svoju cenu bili ona realne ili ne, a ne da je kupac određuje kao što sam ja pogrešio bio. 

 

Pozdrav forumaši, živeli.


  • 2

#9 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 12 December 2015 - 03:51 PM

Da se i ja prikljucim plusiranja. Saradjivali smo, bilo je sve po opisu u oglasu. 

 

Meni se samo ne sviđa njegov stav kupovine npr trek 29" rama od Tome za 250€ (možda malo više ili manje, ne sećam se) i odmah preprodaja po fazon 500€, to je moje mišljenje ili kako me je Igor ispravio u jednom od mojih prethodnih postova, svaki prodavac da svoju cenu bili ona realne ili ne, a ne da je kupac određuje kao što sam ja pogrešio bio. 

To se zove trgovina.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#10 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 12 December 2015 - 04:54 PM

Kupovao sam u par navrata od njega po neku sitnicu i sve je ok ispalo! Što se toga tiče PREPORUKA! Meni se samo ne sviđa njegov stav kupovine npr trek 29" rama od Tome za 250€ (možda malo više ili manje, ne sećam se) i odmah preprodaja po fazon 500€, to je moje mišljenje ili kako me je Igor ispravio u jednom od mojih prethodnih postova, svaki prodavac da svoju cenu bili ona realne ili ne, a ne da je kupac određuje kao što sam ja pogrešio bio. 

 

Pozdrav forumaši, živeli.

Zasto si ti hteo da kupis ram od onog Zajecarca?


  • 0

#11 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 12 December 2015 - 05:02 PM

...kako me je Igor ispravio...

...to je bilo samo moje misljenje:

msm da si u startu pogresio u nekoliko stvari:


  • 0

#12 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 12 December 2015 - 05:26 PM

...Meni se samo ne sviđa njegov stav kupovine npr trek 29" rama od Tome za 250€ (možda malo više ili manje, ne sećam se) i odmah preprodaja po fazon 500€...

ni meni se ne svidja sto sad za taj ram treba da izdvojim 150e vise samo zato sto sam zakasnio 5 minuta...


  • 0

#13 VandalSelfmade

VandalSelfmade
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 12 December 2015 - 06:59 PM

Evo i mene!Ovako sto se tice ktm rama stvarno je bio vozen maksimalno,a nisam primetio nikakvo naprsnuce!Tako da je kupac mogao da pregleda ram po prijemu i da mi javi za naprsnuce,a taj ram sam prodao pre 5 meseca ja mislim,tako da bi bilo glupo uopste da me pozove sada!!!!!A sto se stava tice i kupoprodaje:JA NE BIJEM NIKOG PRUTOM PO USIMA DA KUPI RAM OD MENE,I ZASTO GA JE NEKO KUPIO AKO VEC CENA NE ODGOVARA!?TAJ RAM VREDI I VISE OD 400E NAROCITO JER JE BIO NOV,A OD TOME SAM GA KUPIO ZA MANJE JER JE NJEMU BILO ZURNO ZA NOVAC,ZA MANJE OD 5 MIN SAM KUPIO RAM.E SAD KOLIKO PUTA NEKO KUPI ONO STO JA HOCU MENI ISPRED NOSA PA STA-NE HISTERISEM.NEKOG JE TAJ RAM ISKOSTAO I 100EURA PA STA,KUPUJETE STVARI I PLACATE IH PO 1000EURA A PRODAVCA TO KOSTA 300-400EURA ILI 5 MINUTA STRAHA,KOJA BUDALA CE KUPITI BAJS ZA 4000EURA PA DA GA ZA MANJE OD GODINU DANA PRODA ZA 1000E!?SVI PRODAJU ZA VISE I DUPLO VISE SAMO SE TO NE VIDI,JER SVI KRIJU SVOJE IZVORE!!!POZDRAV ZA SVE!


  • 5

#14 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 12 December 2015 - 07:13 PM

Sve se slažem, samo ne moraš vikati.    n2:redbull


  • 4

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#15 zookarma

zookarma
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 12 December 2015 - 10:49 PM

Hajd moje iskustvo da iznesem   :smile: Vise kao broj iskustava nego pozitivno ili negativno.

 

Kupio sam RS Rebu Race od Vandala, sad cena nije bitna, meni je bila ok i s obzirom na neukost a i na staz kao bicikliste meni je to sve odgovoralo, medjutim na oglasu na kom je oglasena je stajalo da je " vrat duzine 18.5 cm " i nekim svojim merenjem sam izracunao da je to na nekoj granici da prednji deo izgubi puno na visini a svesno sam usao i da izgubi racunajuci da ce sve trajati sezonu dok se ne odlucim kuda dalje.

Medjutim, Reba koja je dosla je imala visinu vrata od " 17 cm " 

Nakon pregleda oglasa ponovo taj podatak je obrisan i nakon poziva sa Srdjanom reche mi da je " skratio " mada je vec bila prethodno oglasena. Na moje pitanje sto skracuje ako je oglasio usledio je neki odgovor koji mi licno i nije imao puno smisla, sto bi skracivao vilu ako je prodajes.

 

No, nakon razgovora sa svojim serviserom i svega uspeli smo da je sklopimo. Ne secam se tacno da li je Srdjan spominjao vracanje ili ne, mislim da jeste iskreno ali meni to nije bilo bitno kad je sve selo.

 

Ono sto mi se nije svidelo jeste ' oglasis jedno a stigne drugo " ... 

 

 

 

Meni se samo ne sviđa njegov stav kupovine npr trek 29" rama od Tome za 250€ (možda malo više ili manje, ne sećam se) i odmah preprodaja po fazon 500€, 

 

Ovde ne vidim problem, ceo svet radi tako, njegov rizik i njegov profit a tvoje kao kupac pravo da uzmes ili ne  :-)


  • 0

#16 Saska

Saska
  • Members No Voting
  • PipPip
  • 43 posts

Postavljeno 15 December 2015 - 02:23 PM

Tvrdnje da

Ja sam imao sličnu situaciju. Prošle godine zamenim vila na trelkingu.. postojeću SR nex4000 zamenio sa NCX Lo vazdušnom. Staru postavim na limundo sa početnom cenom 1490.. kupac je izlicitirao za 1500 din. E sad, ja nisam primetio na njoj znake lufta.. i ako je bilo to je možda nešto jedva primetno. Nakon nekih 1,5 mesec on mi javlja da ima luft. Ja mu lepo napišem: "što mi ne javi u roku od 10-ak dana, imalo bi nekog smisla.." ali opet mu ponudim da mu vratim pare.. trulo mi da se prepucavam sa nekim za sitnu paru, posebno što i nisam prodavac već sam samo hteo da je prodam da mi ne skuplja prašinu u kući.
Medjutim on nije hteo.. da li zbog ponovne poštarine ili je zažmurio zbog niske cene koju je plattio za nju.. nemam pojma.

Hoću reći da je poželjno reklamirati nešto u kratkom roku.. posle 1,5, 2 ili nekoliko meseci već nema nikakvog smisla.
U ovom slučaju ipak je najveća greška na strani kupca.

Meni nije logicno da svako pojedinacno odredjuje koliki rok probe ce dati,mozda ako to navede u samom oglasu,sto ne verujem da ide ikom u prilog,pukotine po ramovima je tesko ouciti posebno carbonskim,kasete se moraju bas jace testirati i u zavisnosti od lanca i pogona tu i tamo moze se desiti da ne preskoci odmah a da je istrosena,kad neko kaze da je morala reklamacija biti ranije postavili bi mu pitanje da li je znao za stanje prodatog dela,nikad do sad nismo dobili potvrdan odgovor da je prodavac proverio deo koji prodaje,3 uzete kasete od aleksandra iz novog sada su bile neupotrebljive,ni pod razno ne moze reci da ih je prodao ispravne,kao sto ih mi ne mozemo sve 3 probati i cimati se prepakivanjem i testiranjem u 24h koje je on naveo kao rok za reklamaciju,dakle te kasete se mogu montirati na bicikle koji se mogu prodavati mesecima i na kraju mi dobijemo losu reputaciju zbog 15-20e ili namazanka kome je jedini izgovor vreme reklamacije,u ovakvim slucajevima je neophodno biti iskusan u verbalnoj komunikaciji i uzivo,ne bi se preterano oslanjali na postenje jer ga je sve manje,greska kupca postoji samo ako pogresi u citanju opisa i neiskusno kupi nesto u sta nije upucen,mislim najbesmisleniji izgovor prodavca je izvlacenje i prebacivanje krivice na kupca kako je on izvozio istrosio delove pa ih zeli vratiti,nije ni smesno cak nego drsko i to se ne treba tolerisati i ne dozvoliti da se lako izvuce
  • 0

#17 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 15 December 2015 - 09:44 PM

Tvrdnje da
Meni nije logicno da svako pojedinacno odredjuje koliki rok probe ce dati,mozda ako to navede u samom oglasu,sto ne verujem da ide ikom u prilog...

nisam siguran da sam ovo razumeo.

Ako prodavac javno kaze koji je rok za reklamaciju msm da to onda ide u prilog i prodavcu i kupcu.

Ako kupcu to ne odgovara nece ni da kupi,

ako se javi nakon navedenog roka prodavac nema nikakvu obavezu da prihvati reklamaciju.

Ili se nadje neko 3ce, komprisno resenje, unapred dogovoreno ili kasnije izpregovarano.


  • 0

#18 Saska

Saska
  • Members No Voting
  • PipPip
  • 43 posts

Postavljeno 16 December 2015 - 06:28 AM

Ispada da je bolji-posteniji onaj ko bi dao 10 dana u odnosu na drugog od 2 dana roka,kao prodavcu sebi pravim problem ako moram cekati 2-3 dana da kupac proba deo jer nema potrebe da mi stoji novac u dzepu,ili cu ga potrositi ili uloziti dalje,ogroman problem u odnosu na skracivanje mogucnosti za daljom prodajom,odbijanjem potencijalnih kupaca,brisanjem i ponovnim postavljanjem oglasa itd,kao kupac opet imam zurbu da sto pre montiram deo i testiram,mozda bude vikend ili radni dani pa se nema vremena,sad vecina servisa ne radi po ovom vremenu i zimi,lakse mi je da dodje kupac da mu montiram i odmah proba i svi srecni,jer prilikom montaze moze doci do ostecenja neiskusnim rukovanjem ili losim alatom,znaci opet rok kao sam nista ne znaci,uvek se na ovo mozemo vaditi ili na ostecenja u transportu,skinem srafove pogona posaljem liku kaze 1 mu oblajznuo,i sta sad kad sam ih xxx puta skidao bez problema najkvalitetnijim alatom,znam da nije moja greska i ne mogu mu 1 nabaviti,on bio bolestan nekoliko dana,najlakse da mu kazem da je zakasnio s reklamacijom,mene bi takav odgovor vredjao i opet je do korektnog prodavca kome nije bitan rok nego zadovoljan kupac


  • 0

#19 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 16 December 2015 - 07:06 AM

Ispada da je bolji-posteniji...

po meni ispada bolji i posteniji onaj koji sve unapred kaze i dogovori.

Kupac kome ne odgovaraju moji uslovi neka se ili ne javlja na oglas ili neka se javi da pregovara.

Kada kaze kupujem...dalje nema pregovora ni dogovora osim onog sto je receno i dogovoreno.

 

Kada kupujem ocekujem da je sve onako kako je receno u oglasu i kako smo se dogovorili.

Nista vise od toga, ali ni manje. Ako je full XT onda ne moze...npr. leva kurbla ili zadnja kocnica da bude lx.

To cu da te zovem sutradan i da te pitam kako da resimo...prodavac je odgovoran za opis u oglasu.

Ako nije naveo full xt i oglasio kao stanje kao na slikama...nemam sta da se bunim.

Ko mi je kriv sto nisam gledao, sto sam mislio da je dobra prilika pa sam pozurio pre drugih,s to nisam trazio dodatne slike ili info.

...on bio bolestan nekoliko dana...

mogao je da javi...paket stigao, bolestan sam, molim te produzi rok..i sl. Vec sam u ovoj temi rekao, ako su ljudi normalni sve ce da se dogovore.

...najlakse da mu kazem da je zakasnio s reklamacijom,mene bi takav odgovor vredjao i opet je do korektnog prodavca kome nije bitan rok nego zadovoljan kupac

po meni je trgovina na berzi, i sve sto ima veze sa novcem...jednostavno biznis i treba da bude kako se dogovorimo.

Meni, kao prodavcu, tako neodgovoran kupac ne bi trebao. Samo pravi problem.


  • 0

#20 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 16 December 2015 - 08:24 AM

Zar nije osnovno pravilo kod kupovine polovne robe to da nema garancije?

 

Kad god kupujem nešto polovno, polazim od toga da neću dobiti pare nazad (verovatno ni zamenu u robi) i da moram dobro da se razumem i gledam to što kupujem. Ne očekujem da će mi iko reći mane stvari koju prodaje, niti stvarni razlog prodaje. Jednostavno, dok ne upoznam čoveka i ne uverim se u suprotno, posle duže saradnje, polazim od toga da će me hteti prevariti. U takvoj zemlji živimo, ko to ne shvati, taj će se svaki put čuditi i nervirati.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika