Jump to content


Fotografije

Lukavi kupci ...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
62 odgovora na ovu temu

#1 djs_cale

djs_cale
  • Members
  • PipPipPip
  • 132 posts

Postavljeno 29 October 2015 - 12:16 PM

Evo jos jedne teme za chat , posto se stalno pominju "lukavi prodavci" daj da pomenemo i drugu stranu medalje . Posto sam i kupac i prodavac na berzi . Napisite svoje iskustvo .


  • -1

#2 Bzzzz

Bzzzz
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 29 October 2015 - 04:28 PM

Neznam ima li mnogo da se kaze iz prostog razloga jer kupac prihvata cenu koju prodavac odredi kao najmanju mogucu za njega.Kurirska sluzba ne daje paket dok kupac ne plati tako da prodavac bilo lukav ili ne je manje vise osiguran i dobija svoj novac dok kupac lukav ili ne opet rizikuje ono sto je u paketu kad otvori isti(polupano ,izgrebano,izakano ili regularno...doduse u zavisnosti od dogovora).Prodavac treba slikama da se osigura da ne bi doziveo posle razvlacenje njegovog imena po forumima i sl.A o ne preuzimanju paketa pogotovu o pokusajima ucene oko istog je suvisno pricati.....to su potezi ocajnika,dece ili prosto receno idiota(to je po meni blaga rec)


  • 2

#3 Tarkus

Tarkus
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 29 October 2015 - 06:05 PM

Evo jos jedne teme za chat , posto se stalno pominju "lukavi prodavci" daj da pomenemo i drugu stranu medalje . Posto sam i kupac i prodavac na berzi . Napisite svoje iskustvo .

 

Ko o čemu, k.... o poštenju


  • 3

#4 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 29 October 2015 - 08:25 PM

Ko o čemu, k.... o poštenju

Kao prvi post mozda da se predstavis, da pozdravis drustvo sa foruma...


  • 0

#5 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 29 October 2015 - 08:27 PM

Ja najvise volim kad me kupci pitaju zasto ovo prodajes, a pitaju previse cesto...

 

Stvarno ne znam sta bih na to odgovorio osim: "zbog para" ;)


  • 1

#6 Tarkus

Tarkus
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 29 October 2015 - 08:47 PM

Zovem se Goran iz Pančeva sam


  • 1

#7 Tarkus

Tarkus
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 29 October 2015 - 09:17 PM

Mene lično nije prevario dotični biznismen, ali jeste neke moje prijatelje. Smatram da neko ko je ostetio dosta ljudi koji su kupovali od njega, a da pritom nije nadoknadio štetu oštećenima ne zaslužuje da otvara ovakve teme, jer na taj način ispada lažni moralista. Vidim da čovek prodaje dosta delova koji su pritom kopije sa kinseskih sajtova a da nije nigde naveo.


  • 2

#8 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 29 October 2015 - 09:49 PM

Mene lično nije prevario dotični biznismen, ali jeste neke moje prijatelje. Smatram da neko ko je ostetio dosta ljudi koji su kupovali od njega, a da pritom nije nadoknadio štetu oštećenima ne zaslužuje da otvara ovakve teme, jer na taj način ispada lažni moralista. Vidim da čovek prodaje dosta delova koji su pritom kopije sa kinseskih sajtova a da nije nigde naveo.

Kako je prevario tvoje prijatelje? 


  • 0

#9 Tarkus

Tarkus
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 29 October 2015 - 09:53 PM

Tako što im je prodao neispravne delove, a u oglasu je navedeno da je savrseno stanje, koliko se secam u pitanju je bila pogonska grupa kao viljuška koja se luftirala.


  • 1

#10 Tarkus

Tarkus
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 29 October 2015 - 09:58 PM

Doduše pre par godina je to bilo, vidim da se i ovde na forumu pisalo da je oštetio neke ljude pa da nije hteo da im nadoknadi.


  • 1

#11 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 29 October 2015 - 11:26 PM

Sve to na stranu, tema kao tema je OK. Ako ima ljudi koji ne podižu paket i slično. Za neke generalne česte probleme.

 

Komentare o prodavcu treba ostaviti u temi sa imenom prodavca, ne ovde.

 

Komentare o konkretnom kupcu opet mislim da više ima smisla ostaviti u posebnoj temi sa imenom kupca.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#12 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5443 posts

Postavljeno 30 October 2015 - 06:55 AM

Komentare o konkretnom kupcu opet mislim da više ima smisla ostaviti u posebnoj temi sa imenom kupca.

takodje se bojim da ovakva tema nema smisla, kao sto ga je (imho) izgubila tema lukavi prodavci

koja se (opet po meni) pretvorila u prepucavanje umesto izvor informacija.

 

Dok ne zazivi sistemsko ocenjivanje ja cu na forumu da proveravam prodavca/kupca pre trgovine

i da otvaram teme da podelim utiske o trgovini sa onima koji nemaju svoje teme.


  • 0

#13 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 30 October 2015 - 08:47 AM

Kao kupac sam do sada imao jedno lose iskustvo, kao prodavac jos ni jedno a iskreno se nadam da ce tako i da ostane :) 

Uostalom, dugo vec pratim oglase tako da vec manje vise znam sta od koga da ocekujem. 


  • 1

#14 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 30 October 2015 - 11:12 AM

Sve to na stranu, tema kao tema je OK. Ako ima ljudi koji ne podižu paket i slično. Za neke generalne česte probleme.

 

Komentare o prodavcu treba ostaviti u temi sa imenom prodavca, ne ovde.

 

Komentare o konkretnom kupcu opet mislim da više ima smisla ostaviti u posebnoj temi sa imenom kupca.

Kupac je možda jednom pa posle ko zna kada... koliko je relevantno etiketriati nekog kupca ???

 

Prodavci su ti koji se stalno oglašavaju, a kako neko nepisa, kupac ima vrlo malo prostora da zezne prodavca.


  • 1

#15 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 30 October 2015 - 01:34 PM

vladags, on 30 Oct 2015 - 12:12 PM, said:
Kupac je možda jednom pa posle ko zna kada... koliko je relevantno etiketriati nekog kupca ???

Koliko je relevantno etiketirati bilo koga? I utisci sa prodavcima su utisci 10ak kupaca najviše, na više stotina prodatih artikala (barem prodavci koji prodaju profesionalno, ne ono kad prodaš neki deo povremeno, a ne baviš se preprodajom redovno). Računam da može da koristi, a ništa ne škodi.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#16 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 30 October 2015 - 03:05 PM

Sticajem okolnosti jutros sam bio kod Slavise kuci kada je zvao potencijalni kupac. Posle desetak sekundi razgovora kupac kaze Slavisi da ako nije problem da ga on pozove jer je tanak sa kreditom. Naravno Slavisa ga pozove i razgovor se oduzi da su mi m... otekla. U jednom trenutku Slavisa spusta telefon i kaze mi pogledaj on se javlja na drugi telefon. Podize opet telefon a lik i dalje prica sa nekim, da bi posle zavrsenog razgovora rekao Slavisi da ce da ga pozove za desetak minuta. Nakon desetak minuta ga zove i zavrsava razgovor za 6 sekundi. Nije doslo ni do kakvog zajeba, ali eto kako znaju da se ponasaju "kupci koji su uvek u pravu".


  • 0

#17 djs_cale

djs_cale
  • Members
  • PipPipPip
  • 132 posts

Postavljeno 15 March 2016 - 06:51 PM

Poslao sam pogon kupcu koga necu da imenujem , a on nezadovoljan neispravnim soljicama  vrati samo soljice i ja mu vratim pare i platim postarinu .Pa sta ? reci cete....Pa nista , poslao sam mu ispravne ultegra drumske soljice a dobio nazad neispravne mountain....lukavi kupci . Zato od tog slucaja PRIHVATAM SVE REKLAMACIJE ali slanje bez otkupa pa kad se uverim da mi je vracena moja roba - uplata . TO VAZI ZA SVE MOJE OGLASE , BEZ OBRAZLAGANJA MOZETE VRATITI , makar ste se predomislili ili Vam se ne svidja boja . Naravno da onda Vi snosite troskove slanja . JEDINO JA NA BERZI NUDIM OVAKVU POGODNOST .Letvica je podignuta , da vidim ko ce je preskociti .Na KP imam samo pozitivne ocene i kao kupac i kao prodavac ali me tamo ocenjuju ljudi sa imenom i prezimenom i uvrede su kaznjive a ovde anonimusi pljuju i vredjaju nekaznjeno .Razmislite o tome  Pozdrav svima i onima koji me pljuju i objektivnim forumasima i musterijama .


  • 0

#18 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5443 posts

Postavljeno 15 March 2016 - 09:21 PM

...poslao sam mu ispravne ultegra drumske soljice a dobio nazad neispravne mountain....lukavi kupci ...

msm da kad imas posla sa oloshom iz opisa

onda bi te taj olosh pljuvao kako nisi prihvatio reklamaciju.

 

Prozivku na forumu ne bi izbegao ali bar ne bi finansijski minusirao.

 

Msm da bi trebalo da imenujes kupca

da se neko drugi ne nasanka tako/slicno


  • 0

#19 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 16 March 2016 - 08:00 AM

Slazem se da bi bilo korisno da se napise ime,tj nick, kupca, naravno ako je clan foruma. U suprotnom nema mnogo vajde...


  • 0

#20 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1500 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 16 March 2016 - 08:07 AM

msm da kad imas posla sa oloshom iz opisa
onda bi te taj olosh pljuvao kako nisi prihvatio reklamaciju.
 
Prozivku na forumu ne bi izbegao ali bar ne bi finansijski minusirao.
 
Msm da bi trebalo da imenujes kupca
da se neko drugi ne nasanka tako/slicno

Nema poente. I ovako sr to zaboravi ubrzo... Ovde se prodavci svaki put na lomacu stavljaju a kupci su ponekad bezobrazniji od njih. Sta sve zele da kupe za male pare to je strasno. Ako se daju poslednje pare za neke xt kocnice koje su i ovako ispod svake cene na berzi onda te kocnice nisu za tebe. Neces imati para da im sledeci put kupis pakne. Ljudi bi da voze full xtr/dura-ace bajkove za oko 500e ako moze.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika