Jump to content


Fotografije

Selle SMP TRK ili SMP Extra


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
5 odgovora na ovu temu

#1 ciklo89mare

ciklo89mare
  • Members
  • PipPip
  • 65 posts

Postavljeno 28 October 2015 - 08:56 PM

Pozz drugari interesuje me konkretno razlika izmedju ova a dva modela, ako je neko imao prilike da ih testira..
Planiram da pocastim sebe sa jednim dobrim mountain bike sedistem, pa posle duge pretrage i citanja dosta kometara vidim da se SMP TRK pokazao dosta dobro.
E sad, pored njega sam video i SMP Extra, sa takodje pozitivnim komentarima od strane drugih korisnika..
Ne znam generalno razliku izmedju ova dva modela pa bih bio zahvalan ako bi mi neko malo pojasnio..
I jos nesto.. Vidim da postoje verzije sa gelom i bez, pa koja bi to bila pametnija kupovina? Hvala svima na strpljenju i savetima ;)
  • 0

#2 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 28 October 2015 - 11:52 PM

Osnovna razlika je u tome što je Extra uže i tvrđe jer je predviđeno za spušten položaj tela tokom vožnje (recimo za drumaša), dok je TRK baš treking sedište, malo je mekše i zbog svoje širine je najudobnije je u srednjem položaju.


  • 0

#3 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 29 October 2015 - 12:29 AM

Osnovna razlika je u tome što je Extra uže i tvrđe jer je predviđeno za spušten položaj tela tokom vožnje (recimo za drumaša), dok je TRK baš treking sedište, malo je mekše i zbog svoje širine je najudobnije je u srednjem položaju.

 

TRK ima u sebi gela i samim tim je udobnije (kao i zbog širine, što spomenu kolega) ali je i teže. EXTRA nama gel, uže je i neudobnije, ali je i lakše.

 

Za mene se to svodi hoćeš li da nosiš gel u gaćama ili na sedištu :))))

 

Imam višegodišnje i višekilometarkso iskustvo sa TRK-om i mogu da kažem da je, bar za moje du.e odlično, vozio sam i po 200km na njemu bez problema (trekking/touring varijanta) bez uloška.

Ali mi se čini da je za MTB/offroad varijantu, zbog "lakoće" bajsa, poželjnije turiti gel u gaće pošto u ofroudu valja nekad i poneti bajk, a i balans je bolji kad nema pola kile sedišta tako visoko iznad težišta (mene s bisagama od dvaj's kila baš zabole koliko ima sedište :))). Ture su također kraće i češće se ustaje/stoji, pa je za tu namenu možda bolje EXTRA, iako je, čini mi se, namenjeno drumašima.


  • 0

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#4 ciklo89mare

ciklo89mare
  • Members
  • PipPip
  • 65 posts

Postavljeno 29 October 2015 - 05:27 AM

Hvala drustvo na savetima.. ;)
Odlucio sam se za TRK bez gela posto i onako ganjam gace sa dobrim uloskom..
E sad postavlja se pitanje za cenu.. Prodaje lik na berzi za 45e i tvrdi da je orginal, a gledajuci po drugim sajtovima cene su vece za nekih 10e...? Jel bi mogao neko da pogleda na oglasima da li je orginal, ko se razume i ko ga je vec imao, da se ne zaletim i kupim nesto drugo pod tim imenom? Hvala hvala hvala unapred.. ;)
  • 0

#5 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 October 2015 - 10:15 AM

Odlucio sam se za TRK bez gela posto i onako ganjam gace sa dobrim uloskom..

 

Kad nađeš javi na forumu negde šta si našao i kako te služi :)

Pošto i meni treba nešto ozbiljnije sa stvarno dobrim uloškom, i ovog puta ne smem da kiksnem tj da kupim pa da bude neupotrebljivo (udobnije bez ičega nego s uloškom). Za sada što sam video malo bolje mi deluju ulošci u sportofisu nego u planetu a cene su tu negde ili malo manje. Ali treba mi još iskustava korisnika iz prve ruke. No za to ima vremena do proleća.


  • 0

#6 ciklo89mare

ciklo89mare
  • Members
  • PipPip
  • 65 posts

Postavljeno 29 October 2015 - 12:24 PM

Javljam nema problema ;)
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika