Jump to content


Fotografije

Koji sat za trčanje


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
55 odgovora na ovu temu

#21 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 25 March 2017 - 07:29 PM

Zavisi od broja satelita na koje je uređaj zakačen. Što više satelita bolja triangulacija rezultira preciznijem merenju.

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
  • 0

#22 milentze

milentze
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Postavljeno 09 October 2017 - 06:08 AM

Posle tacno 2 godine, baterija na satu bez koriscenja gps-a izdrzi 3 dana a kad se spusti na 30% sat se ugasi.

Nisam zvao garmin jer mogu da zamislim koja bi bila cena zamene baterije obzirom da im je gajka svega 3000 dinara.

Pokusao bih sam da odradim zamenu baterije ali eto, cisto da vidim da li neko ima iskustva sa ovakvim sistemom koji nema ni

jedan sraf?

Pretpostavka je da se odvrce jer ne znam koliko bi zabice "drzale" vodu.

20171009_073642.jpg
20171009_073631.jpg
 


  • 0

#23 shonepa

shonepa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 321 posts

Postavljeno 09 October 2017 - 06:51 AM

Evo ja sam pokusao da izgooglam tvoj problem... Za ovaj sat nisam nasao ni zamensku bateriju, tako da verovatno se ne moze ni menjati...Za mnogo modela postoje tutorijali na youtube , na aliexpresu zamenske baterije, ali ne i za ovaj model... I ja sam bio zainteresovan za neki garminov model, nisam jos kupio nista , ali to svakako nece biti garmin...Trenutno imam neki stari sigma koji samo meri puls...Tada mi je i to bilo dovoljno...Mada i sada mi je dovoljno jer ne postoji ni jedan sat koji može više i bolje nego aplikacije na telefonu :)


  • 0

#24 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 09 October 2017 - 07:42 AM

Ako se ne otvara pozadi znači da se otvara od napred.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
  • 0

#25 milentze

milentze
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Postavljeno 09 October 2017 - 09:31 AM

@shonepa
Stoji to da sa telefonom imam skoro sve mogucnosti kao i sa satom osim meraca pulsa. Android(ne svaki) cak podrzava polarovu traku (ne secam se tacno koju) medjutim mnogo je udobnije sa satom pogotovo sto ima opticki senzor.
Zovem servis malo pre i dobijem ponudu koja se ne moze odbiti. 27000 dinara jer garmin ne isporucuje baterije za satove a ta cena je u zameni staro za novo :)
Guglacu dalje po forumima. Mozda nadjem konkretnu bateriju koju koristi pa da vidim ovo sto bakara kaze od napred ;)
 


  • 0

#26 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 09 October 2017 - 02:48 PM

Odnesi to kod nekog casovnicara on ce znati Kako se otvara

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#27 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 09 October 2017 - 03:03 PM

Odnesi to kod nekog casovnicara on ce znati Kako se otvara

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Ako ni on ne zna tu je uvek brusilica finog kamena :)


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#28 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 October 2017 - 03:41 PM

Odnesi to kod nekog casovnicara on ce znati Kako se otvara
Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk



Casovnicar je za satove kao i kljucar za brave. Nema sata koji ne moze da se otvori.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#29 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 09 October 2017 - 07:59 PM

Moze svaki da se otvori. Samo sto posle ne moze svaki da se zatvori  n2:hahaha .


  • 2
.

#30 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 October 2017 - 08:23 PM

Moze svaki da se otvori. Samo sto posle ne moze svaki da se zatvori  n2:hahaha .

Silikon zatvara sve.. što treba i što ne treba   n2:Heristical


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#31 shonepa

shonepa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 321 posts

Postavljeno 10 October 2017 - 05:50 AM

Moje iskustvo kaže da ako nema tutorijal na youtube, znači da ne postoji mogucnost , o bilo čemu da se radi :D Nadam se da nisam u pravu za ovaj slučaj... Ako ga otovoriš, videces koja je baterija, jer ne mora da bude baš takva ista, bitno je da može da stane...Samo gledaš da je litijumska ...

Silikon- ko ga izmislio trebalo je nobelovu da dobije :D samo gledaj da bude neki skuplji-kvalitetniji...jer ih ima XYZ vrsta


  • 0

#32 milentze

milentze
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Postavljeno 10 October 2017 - 09:26 AM

Vidim insliracija radi na sprdjnu. Ako ako.
Nema veze, kad odradim ovo silnu lovu cu posle da zgrnem na zameni baterija.  n2:naughty

NOTHING IS IMPOSSIBLE WITH THE RIGHT ATTITUDE AND A HAMMER 
untitled.JPG
  • 1

#33 Rolle

Rolle
  • Members
  • Pip
  • 10 posts

Postavljeno 20 July 2018 - 07:53 AM

Znam da je verovatno već sve rešeno po pitanju ove kupovine, ali nekom će možda koristiti iskustvo.

Ograđujem se takođe sa informacijom da su iskustva stara oko 10 godina, međutim ne verujem da se nešto značajno promenilo.

 

Dakle pre jedno 10 godina imao sam Sigmin sat sa pulsmetrom (tada su GPS satovi bili retki) i sahranio sam ga posle manje od 1 godine intezivnog korišćenja (trening svaki dan, nekad i po nekoliko sati uz to da se prirodno pojačano znojim). Za mene je on, iako je bio jeftiniji od konkurencije, bio veliko razočarenje.

 

Nakon toga sam na ebay-u našao na dooobrom popustu Garmin Forerunner 305 jer su ga u tom trenutku menjali modelom 310xt.

Ukratko sat me je oduševio. Još uvek radi i još uvek ga nosim na treninge, nema većih vidljivijih tragova korišćenja a većim delom je korišćen po šumi a pričamo o satu koji se koristi već skoro 10 godina, Iako nije vodootporan preživeo je litre znoja i brdo kiša. Naravno sat je malo džombast i ružnjikav ali pričamo o starom modelu i satu koji se nosi samo na treninge.

Ono što mi se ne sviđa kod Garmina jeste politika cena, jer mislim da deru kožu za svoje uređaje i naplaćuju i brend, ali opet sa druge strane znam masu ljudi koji su prezadovoljni njihovim proizvodima - i satovima i sonarima i moto navigacijama a svi oni se koriste u otežanim uslovima eksplatacije.

Dakle ako kupovina nije hitna uvek bih prvo potražio Garmin na nekoj rasprodaji ili oglasima pa tek onda gledao druge opcije. Moj brat je npr. kupio upola cene potpuno nov neotpakovan Forerunner 505 na KP, i to u trenutku kad se tek pojavio, jer je momak koji ga je prodavao greškom dobio 2 kom za rođendan. Znam da je ovo baš ekstreman slučaj, ali rasprodaje i nisu tako retke.

 

Neko je spomenuo kratko trajanje baterije - meni baterija izdrži nekoliko treninga bez problema(pričam o trčanju), pritom imamo u vidu da ovo nisu satovi koji se nose svaki dan/ceo dan, da bi se dopunjavali svaki dan.

Pedometak bih obišao jer zna da bude jako neprecizan, pogotovo na planinarenju koje je neko spomenuo jer su u pitanju velike kilometraže, a pritom će i dužina koraka varirati u zavisnosti da li se pušta korak po ravnom, penje neka uzbrdica ili neke stene ispod vrha.

Xiamo Band je zanimljiva stvarčica ali neki korisnici su se žalili na preciznost senzora. Meni lično je mnogo zanimljiviji Xiamo Amazfit 2 sat, koji pored svih stvari koje nudi pruža i mogućnost nasnimljavanja muzike koju posle slušamo preko bluetooth slušalica čime izbacujemo mobilni/mp3 plejer iz priče, a oni meni često znaju da budu slaba tačka ili da nerviraju. Lumia 510 je sahranjena znojem nakon pola godina korišćenja, a nosio sam je u armband-u.

 

Nadam se da nisam udavio i da ce ovo nekom koristiti.


  • 1

#34 fudimenti

fudimenti
  • Members
  • PipPip
  • 54 posts

Postavljeno 20 July 2018 - 04:05 PM

Amazefit Pace koristim već godinu dana. Doduše za vožnju bicikla iako mu je osnovna namjena tada kada je izašao bila trčanje. Ovaj novi Stratos nisam probao ali po recenzijama se ne isplati prelazak jer osim izgleda (krajnje subjektivna kategorija) možeš da plivaš da njim dok s ovim ne već samo tuširanje, kiša, znoj. Različiti su i pinovi za punjenje. Baterija je odlična, GPS precizan, pedometar mi je neprecizan, heart rate je konstanta tako da ako laže, laže isto- orijentir ok. Cijenom je mnogo primamljiviji od razne zvučne konkurencije <100€. Po meni preporuka

Sent from my Le X820 using Tapatalk
  • 0

#35 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 July 2018 - 09:30 PM

Ja sam danas video neku narukvicu za trčanje, meri svašta nešto i poveže se blututom, prikazuje i notifikacije, i sms poruke, kul gadget, a manje od 20 funti na amazonu. Možda ću da kupim


  • 0

#36 Rolle

Rolle
  • Members
  • Pip
  • 10 posts

Postavljeno 21 July 2018 - 10:12 AM

Ima brdo takvih narukvica na Aliexpress, Gearbest, Geekbuying i sličnim e-prodavnicama.

Pregledaj sve pa vidi šta ti najviše odgovara.

 

Za malo više nova ima Huawei Band Pro 3 koji ima ugrađen i GPS(samo Pro verzija), a većina narukvica ih nema ili pozajmljuju podatke sa telefona.

Opet za oko 100$ može da se kupi Amazifit 1, odnosno za oko 150$ Amazifit 2 satovi koji su se ok pokazali, imaju preglednije ekrane a eleminiše se potreba za nekim playerom ili telefonom za one koji uvek trče sa muzikom (kao ja :-) ).


  • 0

#37 hari49haler

hari49haler
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 286 posts

Postavljeno 02 May 2022 - 03:19 PM

Šta mislite o ovo satu?
https://www.kupujemp...oglas/134276854
Znači, nisam zahtevan korisnik, treba mi samo da mi snimi rutu i da posle to prebacim na stravu i to je sve.
  • 0

#38 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 02 May 2022 - 04:49 PM

Koja je poenta sata ako moraš i telefon da nosiš, i to posle svakako sinhronizuješ sa telefonom?

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
  • 0

#39 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4565 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 02 May 2022 - 05:18 PM

Koja je poenta sata ako moraš i telefon da nosiš, i to posle svakako sinhronizuješ sa telefonom?

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Ne moraš da nosiš telefon.
Po završetku aktivnosti svi podaci ostaju pohranjeni u satu, a sinhronizuješ ih sa nekim programom preko telefona kad dođeš kući.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#40 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 02 May 2022 - 06:30 PM

Bez GPS-a može samo pedometar, a i on reaguje na bazi pomeranja ruke (ako vrtiš ruku u krug tokom zagrevanja dodavaće ti korake).

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika