Jump to content


Photo

Koji sat za trčanje


  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#1 summum

summum
  • Members
  • 7 posts

Posted 06 October 2015 - 08:19 AM

Kupio bih sat za trčanje za moju suprugu. Medjutim, ona ne trči puno, ali zajedno planinarimo :D

 

Mora da ima merenje otkucaja srca i da izgleda lepo, jer bi ga nosila svakodnevno, pa i na poslu i da može da se meri distanca.

 

Mnogo satova mi pada na pamet, mnogo je različitih funkcija, mnogo je caka (npr mora da se doplati za dodatak da bi proradila neka funkcija itd) i mnogo je različitih cena.

 

Ono što se meni svidja je:

 

Sigma 26.14, ali nema merenje distance, a najlepši je od Sigminih satova - 60 eura

 

Sigma 14.11, ima merenje distance, otkucaji srca, ali nije toliko lep kao 26.14 - 100 eura.

 

Polar M400. Lep, fin, ima dosta opcija i GPS je sat. Mora da se doplati za senzor za otkucaje srca i cena sata sa senzorom je 160 eura. Medjutim, koliko sam shvatio, sat ima funkciju GPS-a, ali ne može da meri distancu dok se ne dokupi GPS senzor koji košta 100 eura. Može li neko da mi potvrdi ovu informaciju?

 

Molim vas za preporuku

 

Hvala svima.


  • 0

#2 summum

summum
  • Members
  • 7 posts

Posted 06 October 2015 - 08:39 AM

I Garmin Vivosmart je u igri.


  • 0

#3 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Posted 06 October 2015 - 09:03 AM

Pogledaj ove http://www.beosport....74&brend=suunto


  • 0

#4 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Posted 06 October 2015 - 09:54 AM

Suunto su odlični merni uređaji ali nisu jeftini.

 

Problem sa GPS satovima je što jedu baterije pa kada je GPS veza aktivna potrebno ih je puniti ko mobilni. Skoro svakodnevno.

 

Mislim da je za distancu bolje rešenje merenje preko mobilnog i neke od brojnih aplikacija, a sat neka bude pulsmetar, mada je moguće i pulsmetar dobiri preko mobilnog.


  • 1

#5 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Posted 06 October 2015 - 10:34 AM

Veoma detaljne opise velikog broja sportskih satova imaš ovde:

http://www.dcrainmaker.com/

 

Za dotični Polar ne treba dodatni GPS senzor.

 

I da, preporučujem da počnete da trčite prvo pa onda vidite šta vam treba, umesto da uzmete sat kako bi to bio izgovor za trčanje :). U međuvremenu će i pasti cena novijih satova sa optičkim senzorom.


  • 1
Pozdrav

#6 summum

summum
  • Members
  • 7 posts

Posted 08 October 2015 - 02:41 PM

Hvala na odgovorima.

 

malopre sam bio u radnji, ali nisam uzeo nijedan, jer ne znam koji bih uzeo. Znam da mora biti kao traka na ruci, a bitno mi je da ima za otkucaje srca. 

 

Garmin Vivofit + senzor je oko 130 eura. Ne svidja mi se mnogo jer ima ekrančić.

 

Garmin Vivosmart + senzor: 170 eura, ali ima samo crne boje. Bez senzora ima ljubičaste boje, što bi bilo idealno za moju suprugu, medjutim nema senzor, a samo senzor dodatno košta 85 eura. 

 

Polar Loop + HR7 senzor: ~130 eura. Super kombinacija, medjutim previše problema sa konektovanjem senzora sa Loop-om.


  • 0

#7 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Posted 08 October 2015 - 03:09 PM

http://www.beosport....uscia-box_79488

http://www.beosport....6-d-fusion_1373

http://www.beosport....pink-pack_79487

http://www.beosport....ning-pack_79483


  • 0

#8 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Posted 08 October 2015 - 09:34 PM

Vodi računa da je u senzoru pulsa zamenjiva baterija. Polar ima ili je imao senzore kadence i pulsa u kojima nije mogla da se menja batewrija.


  • 0

#9 summum

summum
  • Members
  • 7 posts

Posted 09 October 2015 - 01:00 PM

uf, što mi okači ovo Dušane  n2:crazy

Produži mi razmišljanje, a imam rok do ponedeljka :D

 

Hvala pavaobg, nisam to znao. Najgore što mnogi prodavci ne znaju o tome, pa moram dase odlučim za model-dva i prelistam internet da vidim kakvi su. 


  • 0

#10 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Posted 13 October 2015 - 11:32 PM

I sta je na kraju kupljeno, sat ili zimovanje?


  • 0

#11 summum

summum
  • Members
  • 7 posts

Posted 19 January 2016 - 09:50 AM

I sat i zimovanje  n2:crazy  Ali smo u poslednjem trenutku otkazali zimovanje iz privatnih razloga.

 

Narukvica Vivosmart

 

garmin.jpg
 
Preporuka svima. Poprilično je tačan, ima dovoljno informacija, baterija traje oko 7 dana i više nego dovoljno (s obzirom da telefone punimo svakodnevno). Vodootporan, izdržljiv (gumiran).
 
Blaga preporuka za sve i ja bih uzeo za sebe tako nešto, jer sat kao sat ne bih mogao da nosim dugo, a ovaj je i više nego dovoljan za planinarenje, trčanje, hodanje itd.
 
Cena ~185 eura sa poštarinom.

  • 0

#12 zookarma

zookarma
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 19 January 2016 - 11:18 AM

http://www.mi.com/en/miband/ 

 

Meni se ovo cini kao bolja kupovina a takodje mi i Polar M400 deluje kao bolja kupovina  :-) 

 

http://www.wareable....-mi-band-review


  • 0

#13 summum

summum
  • Members
  • 7 posts

Posted 19 January 2016 - 05:40 PM

Prvi link je 404 error

 

Što se tiče ćajomija, to je marka u usponu. Prijatelj ima action camera i služi ga super sa 50% jeftinije cene od GoPro-a, a karakteristike iste (čini mi se da od update software-a) jedna ili dve karakteristike su bolje kod ćajomija.

 

Za sada nisam hteo da rizikujem i probam to, jer je bio bitan poklon.

 

I bio mi je potreban dizajn koji nije upadljiv. Supruga radi u kancelariji i ne ide bilo koji dizajn na ruci uz prikladnu poslovnu odeću. Oko toga sam glavu polomio koji od ponudjenih dizajnova na tržištu, uz fine karakteristike, je optimalan.

 

Što se tiče M400, meni je to bila želja,kao i V800 (doduše on je dosta veći). Ali, pošto sam probao nekoliko puta džogiranje i planinarenje sa garminom vivosmart, verovatno bih i sebi uzeo narukvicu, a ne sat, jer sat generalno ne volim naruci i uz neku košulju pre ide narukvica, nego sportski sat.

 

Ima tu par mana na vivosmart-u, ali ništa značajno.


  • 0

#14 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Posted 19 January 2016 - 06:36 PM

Kako se vivosmart koristi za planinarenje?


  • 0

#15 summum

summum
  • Members
  • 7 posts

Posted 19 January 2016 - 06:52 PM

Stavis ga na ruku, pokrenes mod snimanja  n2:crazy

 

Naveo sam u kontekstu da je meni dovoljan i za planinarenje: predjeni km, prosecan otkucaj srca, kalorije (supruzi i koraci, jer ima *GOAL* funkciju).

 

Samo sam pomenuo za sta sam ga koristio i meni je dovoljno. Nema GPS, ali trenutno ne vidim potrebu za njim. Ako mi treba jos neka dodatna opcija, npr visina na kojoj se nalazim, cimnem mobilni iz dzepa i GPS Essentials je tu.


  • 0

#16 shonepa

shonepa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 321 posts

Posted 25 March 2017 - 12:10 PM

Sve što meri distancu a nema GPS ne može biti skroz tačno...


  • 0

#17 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Posted 25 March 2017 - 06:16 PM

Sve što meri distancu a nema GPS ne može biti skroz tačno...

 

Praktično sve što meri bilo šta ne može biti skroz tačno.  :)


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#18 Bradonja

Bradonja
  • Members
  • PipPipPip
  • 111 posts
  • LocationSmederevo

Posted 25 March 2017 - 06:46 PM



Praktično sve što meri bilo šta ne može biti skroz tačno. :)


Vaga za merenje kilaze je uvek tacna,u gram



Послато са 8050D уз помоћ Тапатока
  • 0

#19 shonepa

shonepa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 321 posts

Posted 25 March 2017 - 06:52 PM

Praktično sve što meri bilo šta ne može biti skroz tačno.

Pa tako nekako, ali sat bez GPSa meri distancu na osnovu broja koraka, pa tu greška može biti mala a i ogromna...Dok GPS pravi grešku, ako je uopšte i pravi, koja je zanemarljiva...


  • 0

#20 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Posted 25 March 2017 - 07:09 PM

Nije bas zanemarljiva, par dana sam trcao s drugom krug oko Ade, krecemo uvek sa istog mesta jer se nalazimo kod prvog kioska, i na 7,5 km razlika je 200-500 metara. Verovatno zavisi od konekcije sa satelitom, a koristim telefon koji ima bolji prijemnik od sata.

Sent from my E6633 using Tapatalk
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users