Jump to content


Fotografije

Prelom lakta - Savet


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
6 odgovora na ovu temu

#1 tropoli

tropoli
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 01 October 2015 - 10:24 AM

Imam sledeci problem, pre 3.5 meseca sam slomio glavu radijusa lakta posle pada sa bicikla - 4 nedelje sam nosio gips i pored  skoro 2.5 meseca fizikalne terapije jos uvek nisam uspeo da povratim obim pokreta (fali mi oko 25 stepeni u ekstenziji i fleksiji - supinacija i pronacija su u redu) U petak sam ponovo slikao lakat na rengenu i lepo je zarastao prelom.
 
Prosle nedelje sam kupio elastjoint i biotechove vitamine i minerale i poceo sam da radim sa tegom od 5kg  stojeci pregib za biceps i za triceps dizanje tega iza glave. Problem sto mi se ruka tokom vezbanja popravi nekoliko stepeni, ali nakon sat-dva vremena javi mi se jak spazam/ukocenost i onda moram da odmaram ruku dan-dva da bi se vratila u prvobitno stanje.
 
Da li je neko mozda imao slicnu povredu? Molim preporuku za fizijatra,fiziterapeuta bg/ns - novac nije problem....

  • 0

#2 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 01 October 2015 - 10:41 AM

Probaj ovde

http://www.masterphysical.net/


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#3 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 01 October 2015 - 05:56 PM

Zdravo.Lomio sam obe kljucne kosti i butnu kost ispod kuka.kod rehaboilitacije je najvaznije ne biti lijen.Mora se vjezbati svaki dan.Na duge staze se uvijek isplati.Lakat i koljeno su specificni zglobovi.Bar meni kao laiku se tako cini.Mozda da radis vjezbe sa tegom od 2 kg.Tih 5kg poslije povrijede mozda je malo previse.Zelim ti brz oporavak.
  • 0

#4 tropoli

tropoli
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 01 October 2015 - 08:29 PM

Hvala na odgovorima. 

 

@Grbic

Cuo sam dosta pohvala za Master, doduse dok je Vlada radio kod njih. Mislio sam prvo da odem u Sokobanjsku, ali je izgleda kod njih nemoguce zakazati pregled,bar putem telefona.

 

@Pjesak1972

Sve si u pravu! Probacu da smanjim tezinu da vidim kako ce ruka reagovati - danas sam krenuo i sa plivanjem. Cilj mi je da popravim obim pokreta za makar desetak stepeni, jer trenutno i obavljanje osnovnih higijenskih radnji predstavlja problem...


  • 0

#5 IgorMiletic

IgorMiletic
  • Members
  • PipPipPip
  • 101 posts

Postavljeno 01 October 2015 - 08:54 PM

http://www.fiziocentar.rs
  • 0

#6 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 October 2015 - 06:23 AM

Lakat je specifičan zglob.. koleno je još osetljivije. Ja sam posle pada i udarca laktom u beton imao bol narednih 3-4 meseca. Od tog dana pa u narednih godinu i neki mese preko nisam mogao da budem oslonjen na lakat duže od 10-15 min.. treba dosta vremena da posledice udarca i povrede nestanu. Ako je snimak pokazao da je sve dobro zaraslo samo lagane vežve i strpljenja.. proći će.


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#7 Bzzzz

Bzzzz
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 27 October 2015 - 12:07 PM

Nisam do sada pisao na forumima vise sam prelistavao i skupljao informacije koje su mi koristile tako da mi je prvi post ali verujem da svaka pomoc znaci,pogotovo kad je povreda u pitanju... Imao sam nesto slicno u februaru ove godine samo je bilo naprsnuce lakta u pitanju i lakat je u trenutku pada ispao ...povreda tetive i misica u svakom slucaju zeznuto s@#$nje ... problem je kod gipsa sto on fixira ruku na duzi period i posle povratak na staro je izuzetno tezak zbog misica i te iste tetive koji su bili zgrceni dug period u gipsu.. i to kazem jer kod mene je doktor insistirao na samo 2 nedelje gipsa bas iz tih razloga ... samo fizikalna terapija i vezba, ne treba velika tezina jer sam sa flasom od 2 litra to isto sto i ti probao ... velika tezina moze cak i da te zezne.Uvece kad legnem stavljao sam lakat na ivicu kreveta i dok gledas malo tv pre dremke sa tegom(flasom)spustas ruku koliko ti to ruka dozvoljava,nadji onu takozvanu ''konjsku mast'' u apoteci ali crvenu i mazi na lakat i misice okolo nije skupa preterano (oko 800 din do 1000 veca kutija ) ... svaki dan, svako vece +fizikalna i bice bolje siguran sam ...doduse trajace dosta ...kod mene je bilo 2-3 meseca dok u potpunosti se nije povratilo.Nadam se da ti nesto od ovoga znaci i da ti je vec bolje jer sam i ja napisao ovo sa 20 dana zakasnjenja od kad si pisao ... pozdrav


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika