Jump to content


Fotografije

upgrade bajka..pomoc prijatelja..


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
30 odgovora na ovu temu

#1 Dragon76

Dragon76
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 30 September 2015 - 06:08 PM

Sklopio bajk pre 10 god.na ciklonautu i terao do sad,nista nisam menjao sem guma i paknova,ja odrzavao.Sljaka se za malu kintu a volim bajk,skupio 300e da pazarim vilu,tockove(da budu industrija,imam gume i kasetu) i hidraulicne kocnice.Na njemu je rock shok judy tt,zac19 lx glave,lx v-brake i vala je odsluzilo.Nisam bas u toku sa novijim delovima pa mi treba savet iskusnih ljudi da napravim najbolju kupovinu za taj novac.Vozim asfalt-brda ali ne ekstremna,ram je bez zadnjeg amortizera,moja.tezina oko 80kg.Reba ili nesto drugo..mavic,dt swis ili nesto trece..formula,shimano,avid...Ako vas ne mrzi..unapred hvala


  • 0

#2 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1410 posts

Postavljeno 30 September 2015 - 07:53 PM

Reba je odlican odnos cena-kvalitet

Tockovi su stvar licnog izbora...

Kocnice pa kao i tockovi,moras da probas da bi znao sta ti najvise odgovara


  • 0

#3 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5444 posts

Postavljeno 30 September 2015 - 09:13 PM

Sklopio bajk pre 10 god.na ciklonautu i terao do sad,nista nisam menjao sem guma i paknova,ja odrzavao.Sljaka se za malu kintu a volim bajk,skupio 300e da pazarim vilu,tockove(da budu industrija,imam gume i kasetu) i hidraulicne kocnice.Na njemu je rock shok judy tt,zac19 lx glave,lx v-brake i vala je odsluzilo.Nisam bas u toku sa novijim delovima pa mi treba savet iskusnih ljudi da napravim najbolju kupovinu za taj novac.Vozim asfalt-brda ali ne ekstremna,ram je bez zadnjeg amortizera,moja.tezina oko 80kg.Reba ili nesto drugo..mavic,dt swis ili nesto trece..formula,shimano,avid...Ako vas ne mrzi..unapred hvala

daj sliku, nemoj da se stidis

kad kazes huidrauliku mislis na...sta?

Za koliki hod vile je predvidjen ram, koliko je bio hod JUDY TT i koliki hod bi hteo?

 

msm da pravo vreme za kupovinu upravo dolazi

a u zavisnosti sta trazis RS Reba, DT340 msm da sa malo srece mogu da se navataju na berizi do 200e u dobrom stanju

sto ti daje prostora za kocnice, ali uz velik oprez. Ako ne poznas tematiku trebace ti savet a takve prilike brzo odu.


  • 0

#4 Dragon76

Dragon76
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 02 October 2015 - 04:36 AM

Izvinjavam se,nisam pisao par dana,imao problem sa okom,slajferica i metalni opiljak.

Hidraulika-mislim na disk kocnice.

Ram je velicina 19 a JUDY je bio 80mm,pa uzeo bih 100mm

 

Problem je sto bas i ne poznajem tematiku i zato trazim savet iskusnijih.Pomoglo bi mi par predloga sa tacnim oznakama modela i neki dobar kontakt.Citao po forumima ali mi se sve izmesalo a svaki ciga svoga konja hvali.


  • 0

#5 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5444 posts

Postavljeno 02 October 2015 - 06:22 AM

Izvinjavam se,nisam pisao par dana,imao problem sa okom,slajferica i metalni opiljak.

Hidraulika-mislim na disk kocnice.

Ram je velicina 19 a JUDY je bio 80mm,pa uzeo bih 100mm

 

Problem je sto bas i ne poznajem tematiku i zato trazim savet iskusnijih.Pomoglo bi mi par predloga sa tacnim oznakama modela i neki dobar kontakt.Citao po forumima ali mi se sve izmesalo a svaki ciga svoga konja hvali.

koji je ram?

Treba da ima mogucnost prihvata disk celjusti da bi mogao da ides dalje u svojim planovima


  • 0

#6 Dragon76

Dragon76
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 02 October 2015 - 11:30 AM

Ram je Mistral Team Pro Race Technology,alu series 7005. Ram ima mogucnost vesanja disk kocnica :) Fala sto se bakces sa mnom...dodjem pivo i uz ako se vidimo :)
  • 0

#7 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5444 posts

Postavljeno 02 October 2015 - 02:07 PM

Ram je Mistral Team Pro Race Technology,alu series 7005. Ram ima mogucnost vesanja disk kocnica :) Fala sto se bakces sa mnom...dodjem pivo i uz ako se vidimo :)

msm da drugar ima takav ram na kojem je suntour vila od 80mm hoda.

sa obzirom da si rekao da neces da vozis nista ekstremno preporucujem da se zadrzis na tih preporucenih 80mm

sto se lako resava ako nadjes REBA amort od 100mm


  • 0

#8 Dragon76

Dragon76
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 02 October 2015 - 04:30 PM

Ok..znaci reba ali koja..ima ih na berzi dosta..neka preporuka..mozda znas nekog ok prodavca,bez uvaljivanja.Tockovi dt 340 ako se pojave na berzi...druga alternativa?I ostaju kocnice..tu je izbor veliki..sta odabrati?
  • 0

#9 AleksandarAntonic90

AleksandarAntonic90
  • Members
  • PipPipPip
  • 88 posts

Postavljeno 02 October 2015 - 05:28 PM

Magura ili shimano, moje dosadasnje iskustvo. Jednostavno imaju sve, modulaciju, snagu kocenja, pouzdane... nisu fensi izgleda ali zato rade posao. Sad od finansija zavisi koja klasa, slx, xt od shimana su siguran izbor...


  • 0

#10 Dragon76

Dragon76
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 03 October 2015 - 02:16 PM

Kontam shimano xt je otprilike dobra varijanta mada ih nema toliko u ponudi.Od vila reba samo odabrati dobru od ponudjenih.Jedino sto me buni su tockovi,dt 340 jesu ok ali su retki koja jos alternativa postoji?Koji jos model i marka mogu da budu adekvatna zamena?Slobodno moze neko da mi se javi ko ima nesto da proda od ovih stvari a da su ok.
  • 0

#11 bataSale

bataSale
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts

Postavljeno 23 October 2015 - 09:12 AM

Mozda si mogao i ceo bajk da promenis za tih 300e + jos ako prodas svoj bajk, ako nisi emotivno vezan za njega heheh. Ponuda na berzi je velika pa samim tim su i cene jako pristupacne za novije bicikle.

Koliko si visok?


  • 0

#12 shonepa

shonepa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 321 posts

Postavljeno 29 March 2017 - 10:09 PM

Da ne otvaram novu temu, pitacu ovde. Već par godina vozim Bulls mtb sa marathon gumama. Čisto gradska vožnja, zato i te gume. Sad bih ponekad da malo sidjem sa asfalta. Ideja mi je da uzmem još dva točka sa gumama za off road... Kapiram da moram voditi računa o zadnjem i kaseti na njemu da bude sa istim brojem brzina. Kod prednjeg je to jednostavnije. Amortizer je već pomenuti u ovoj temi, Judy tt... Nisam toliko stručan da dam ocenu u kakvom je stanju, meni služi odlično, nema nigde lufta...
Da li je neko radio nesto slično? Svaka sugestija je dobro došla :)

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
  • 0

#13 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14520 posts

Postavljeno 30 March 2017 - 01:47 AM

Ako je Judy tt pretpostavljam da ces voziti lagani XC, nekoliko godina star Bulls verovatno 26" tockovi. Za pocetak uzmi samo nove gume sa kramponima pa ih montiraj na stare tockove umesto maratonki. Recimo napred Bonrager XR2 team 2.1 (link) i pozadi Kenda K1109 kick back 2.1 (link) ove ce se verovatno dobro kotrljati i po asfaltu. I kad vozis offroad nemoj da prepumpas gume, sto nizi pritisak to bolje ali ne toliko nizak da probusis gume.


  • 0

#14 shonepa

shonepa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 321 posts

Postavljeno 30 March 2017 - 06:18 AM

Ma da, malo po peščari za početka, ili po utabanim stazama... Ništa kamenje i lomljenje zglobova :)

Jeste guma 26"

Ako bih kupovao i točkove, da li će odgovarati da budu sa diskovima? Zbog širine...

Hvala


  • 0

#15 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 30 March 2017 - 07:34 AM

Ma da, malo po peščari za početka, ili po utabanim stazama... Ništa kamenje i lomljenje zglobova :)

Jeste guma 26"

Ako bih kupovao i točkove, da li će odgovarati da budu sa diskovima? Zbog širine...

Hvala

 

Ima točkova s diskovima standardne širine (100 mm prednji, 135 mm zadnji).

 

A ima i novijih, širih, sa punom osovinom, za jača  zlostavljanja po džombama.  :)


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#16 shonepa

shonepa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 321 posts

Postavljeno 30 March 2017 - 06:23 PM

Znaci sa ili bez diska ista je širina?

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
  • 0

#17 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 30 March 2017 - 06:34 PM

Da. Ako ne tražiš baš egzotičnu nablu (sa punom osovinom), najverovatnije da ćeš naići na standardnu širinu - čak i sa diskom.

Svakako se može proveriti, premeriti pre kupovine.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#18 shonepa

shonepa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 321 posts

Postavljeno 30 March 2017 - 08:55 PM

Ok. Hvala

Sent from my K013 using Tapatalk
  • 0

#19 shonepa

shonepa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 321 posts

Postavljeno 20 April 2017 - 08:49 AM

Da ne otvaram novu temu a nisam našao slično... Kako sam vec rekao, hocu da kupim polovne tockove...Da li se neko sretao sa problemom istrošenosti kočione površine na felnama? Kako to da proverim, a da ne pogledam sam točak? Ima li neka tema na kojoj mogu da procitam? 


  • 0

#20 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 20 April 2017 - 10:19 AM

Da ne otvaram novu temu a nisam našao slično... Kako sam vec rekao, hocu da kupim polovne tockove...Da li se neko sretao sa problemom istrošenosti kočione površine na felnama? Kako to da proverim, a da ne pogledam sam točak? Ima li neka tema na kojoj mogu da procitam? 

 

Nasloni ravan predmet na felnu i vidi koliko sredina bude udubljena. Može se i pod prstom, manje precizno, osetiti. 1mm prostora je u principu potrošena felna.

 

P3094663.jpg


  • 2

bikegremlin-logo-250x80-1.png





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika