Jump to content


Fotografije

Ukraden Capriolo Roadster u Nišu ispred Tempa, Vizantijski bul.


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
19 odgovora na ovu temu

#1 rookie

rookie
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 23 September 2015 - 05:38 PM

Ukraden Capriolo Roadster Tour (kao sa slike) danas u Nišu ispred Tempa, Vizantijski bul. u sred bela dana - propisno vezan.

 

Model iz 2012. serijski broj 711129559

 

capriolo.jpg


  • 0

#2 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 23 September 2015 - 06:46 PM

Takvih kao sa slike imaš više desetina/stotina na ulicama u Srbiji pa teško možeš očekivati pomoć na osnovu informacija koje si dao. Da li je sve od fabričke opreme na njemu ili si nešto menjao? U kakvom je stanju? Da li imaš neku sliku koju si sam napravio? I još jedna stvar, šta smatraš pod tim "propisno vezan"?


  • 0

#3 Z4RE

Z4RE
  • Members
  • PipPip
  • 51 posts
  • LocationNiš, Srbija

Postavljeno 24 September 2015 - 01:53 PM

Jel vrede nešto snimci njihovih kamera ispred?
  • 0

#4 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 25 September 2015 - 10:54 AM

Vrede samo u slucaju da neko sa snimka moze da prepozna lopova.
  • 0

#5 Z4RE

Z4RE
  • Members
  • PipPip
  • 51 posts
  • LocationNiš, Srbija

Postavljeno 25 September 2015 - 11:46 AM

Naravno, pitao sam u ovom konkretnom slučaju.
  • 0

#6 rookie

rookie
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 26 September 2015 - 08:58 AM

Bicikl je bas kao sa slike, osim sto sam sediste relativno skoro zamenio jer su originalno ukrali na ostom mestu pre 2m, trebalo je da ocekujem ovo. Novo je bilo vezano za ram posebnim lancem - to je recimo specificno za ovaj bicikl.

Sam bicikl je vezan za ram, prilicno debelim lancem, mada verujem da im nije problem da to preseku.

Inace tempo snima samo svoj hodnik i nesto malo ispred. Postoji i bankomat koji je bas blizu ali verujem da ne snima nonstop.

Prijavljeno je policiji, navodno u poslednje vreme lopovi dosta operisu po tom kraju.

 

Gotovo sam se pomirio da od pronalazenja nema nista. Jel ima neko neku preporuku kako bolje zastititi bickl, vidjam i neke alarme, da li neko zna da li to uopste vredi?

 

Hvala, Pozdrav!


  • 0

#7 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 September 2015 - 09:12 AM

Ne odvajaj se od njega i nece ti ga ukrasti...ako moras da vezujes,onda vezuj ono za sta si spreman da ti ukradu svakog trena i da ti ne bude zao...u suprotnom slaba vajda od bilo kakvog lanca..
  • 1

#8 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8882 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 26 September 2015 - 09:45 AM

Bicikl je bas kao sa slike, osim sto sam sediste relativno skoro zamenio jer su originalno ukrali na ostom mestu pre 2m, trebalo je da ocekujem ovo. Novo je bilo vezano za ram posebnim lancem - to je recimo specificno za ovaj bicikl.

Sam bicikl je vezan za ram, prilicno debelim lancem, mada verujem da im nije problem da to preseku.

Inace tempo snima samo svoj hodnik i nesto malo ispred. Postoji i bankomat koji je bas blizu ali verujem da ne snima nonstop.

Prijavljeno je policiji, navodno u poslednje vreme lopovi dosta operisu po tom kraju.

 

Gotovo sam se pomirio da od pronalazenja nema nista. Jel ima neko neku preporuku kako bolje zastititi bickl, vidjam i neke alarme, da li neko zna da li to uopste vredi?

 

Hvala, Pozdrav!

Na javnom mestu bolje nego u ulazu. Ovde sam opisao vrste zaštita, a sad u sredu izlazi tekst o tome gde i kako vezati:

 

http://www.bikegreml...rave-za-bicikl/


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#9 todos_d

todos_d
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts
  • LocationParmenac - Čačak

Postavljeno 26 September 2015 - 10:43 AM

Vredi alarm ja ga imam na bicikli i kad se bicikla pomeri alarm baš vrši posao ali ne treba verovati u njega, on samo služi za odvraćanje. Kad zaključam biciklu npr ispred pošte to je javno mesto međutim i tad ga iz pošte držim na oku. Ako nemaš baš baš propisnu sajlu  ili U šipku koja je propisno kaljena nema mnogo pomoći. E to već košta. Ja osim alarma imam i sajlu presvučena plastificiranom gumom koja košta 350 din. Nisam se baš pretrgao. I kući je držim u letnjoj kujni vezanu za nogar od astala. Šta ti je trip jbg.

p.s. Jednom sam je parkirao javno ne vezanu i posmatrao prolaznike sa dvadesetak metara. Baš privlači pažnju. Nekoliko njih je prišlo i posmatralo je izbliza ali nikom nije palo na pamet da je dotakne. Jedan od stvari koje odvraća je i javno mesto jer lopov ipak nije siguran da li si ti u neposrednoj blizini. Nikad ali nikad je ne treba vezati u grupi drugih bicikala i na mestu koja su tzv. mrtvi uglovi. Malo navika, malo shvatiš da jednostavno ne smeš da je ostaviš na pojedinim mestima i to je to. 


  • 0

#10 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8882 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 26 September 2015 - 11:45 AM

Meni su motor ceo preneli 10 metara dalje da odrade nešto na trotoaru. Sa sve alarmom. Bez da se iko potresao, uključujući i mene - na 100 metara dalje u gradu, na prometnom mestu, ne čuješ više alarm. Pre bih se uzdao u jači lanac, nego u alarm. Ne škodi, ali pre bih dao pare za bolji lanac, nego za alarm.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#11 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 28 September 2015 - 08:32 AM

Vidi ovako to sa javnim mestom nije nikakva sigurnost. Drugar vezuje bicikl ispred tempa i tog trenutka kapira da je zaboravio ključeve . Odlazi u tempo i uz sve predviđeno kupuje i cvicangle. Kada je izašao trebalo mu je oko 10min da preseče sajlu, niko apsolutno niko mu nije ni prišao niti pokušao da ga zaustavi.
Ono što sam od njega naučio da je vrednost sajle/lanca ili već šta god 10% od vrednosti bicikla.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#12 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 28 September 2015 - 09:36 AM

Pa sve i da nekom kradu auto ne vidim sto bi se neki kupac hiper marketa bavio time, mozda neko samo obija svoj auto....
  • 0

#13 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14588 posts

Postavljeno 28 September 2015 - 09:50 AM

@todos_d, sad si im lepo napisao gde i sa cime cuvas bicikl, ima i lokacija gde si, negde imaju i slike tebe i bicikla, super.


  • 1

#14 todos_d

todos_d
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts
  • LocationParmenac - Čačak

Postavljeno 28 September 2015 - 10:00 AM

Hahaha  neka banu. Nije sve u lancima i alarmima ima nešto i u psima i kamerama. Jbg reko da sam istripovan.


  • 0

#15 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14588 posts

Postavljeno 28 September 2015 - 10:18 AM

Dem, sad znaju da imas i pse i kamere.


  • 0

#16 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8882 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 28 September 2015 - 10:20 AM

Vidi ovako to sa javnim mestom nije nikakva sigurnost. Drugar vezuje bicikl ispred tempa i tog trenutka kapira da je zaboravio ključeve . Odlazi u tempo i uz sve predviđeno kupuje i cvicangle. Kada je izašao trebalo mu je oko 10min da preseče sajlu, niko apsolutno niko mu nije ni prišao niti pokušao da ga zaustavi.
Ono što sam od njega naučio da je vrednost sajle/lanca ili već šta god 10% od vrednosti bicikla.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

 

Ljudi često ostave bajs u ulazu, ispred stana u hodniku, misleći da je bezbedniji od javnog mesta. Zašto je javno mesto ipak bolje od ulaza? U ulazu mogu na miru da rade, vide i čuju ako neko nailazi. Na javnom mestu ne znaju kad ćeš naići, ili, ako ne snime kad parkiraš, ne znaju ko je vlasnik. Pa je nešto veći rizik. Ni jedno ni drugo nije bezbedno.

 

Što se lanca tiče, koliko sam video, ispod 50 evra nema rešenja koje ima i dobar cilindar (da se ne češlja lako) i dobar čelik (da se ne seče sečicama koje staju ispod jakne). Bicikl od 50 evra zaključan lancem od 5 evra neće biti bezbedan. Biće veoma lak plen.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#17 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 28 September 2015 - 10:23 AM

Zato i ne vozim bicikl od 50e.:-)

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#18 todos_d

todos_d
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts
  • LocationParmenac - Čačak

Postavljeno 28 September 2015 - 01:48 PM

Dem, sad znaju da imas i pse i kamere.

Moraju nekako još da otključaju one touch lock vrata i ne aktiviraju tihi alarm koji je povezan sa kamerom koja bulji u ta vrata.
Ako uspeju to da preskoče i biciklu otključaju i neaktiviraju i na njoj alarm onda svaka čast. Usput da nekako ne uznemire pse. Ne znam jedino da odvale zid sa komšijine strane i to je moguće.
  • 0

#19 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 601 posts

Postavljeno 29 September 2015 - 06:55 AM

Svaka sajla ili lanac mogu se preseci ili otvoriti samo je pitanje vremena. Tako da ako vec ostavljate stavite vise jeftinijih sajli ako vec nemate neku skuplju kvalitetnu. Slazem se da je bolje ostavljati na javnom mestu gde ima vise ljudi, posebno ukoliko stoji ispred objekta koji ima svoje obezbedjenje. Ljubazno ih zamolite da malo pogledaju na bajs. Ja cesto idem bajsom u Tempo na Vilinim vodama u Bg-u, i vezem ga direktno za ogradu ispred ulaza, tako da je i na oku obezbedjenja sto stoji na ulazu.
  • 0

#20 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 29 September 2015 - 07:10 AM

S jedne strane uvek se može desiti da se ukrade, samo je na nama da preduzmemo sve što možemo da do 

toga ne dodje.

Treba u svakom trenutku biti svestan da se može desiti, stalno misliti o tome.

 

Evo primer, kad god nešto u gepek kola stavljam, ja se obavezno okrenem da vidim da li neko stoji sa strane.

Zato što mislim da neko može da vidi da nešto stavljam...

Znači samo oprez, na žalost mora tako inače čas posla ostenmo bez nečega što nam znači.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika