Jump to content


Fotografije

Vredi li Merida?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
81 odgovora na ovu temu

#1 Luckyyy

Luckyyy
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Postavljeno 16 September 2015 - 10:02 AM

Kupujem bicikl i znam da ne volite da previše dužim, pa evo:

 

-treba mi bicikl za uglavnom asfalt, dakle treking varijanta

-želim isključivo novi (neću polovne varijante), solidan, i ne preskup

-dugo sam gledao i to bezbroj modela i ova Merida mi je zapala za oko (jedino što ima taj prednji amortizer, ali ok)  i na popustu je u Capriolu gde mogu da uzmem na rate

 

 

Šta mislite o ovom modelu i generalno o Meridama?

 

Poz i najlepše hvala!

 

http://www.capriolo....0md-crno-zelena

 

 

Ukoliko ne, može i neki predlog...

Attached Thumbnails

  • merida_20d_zelena.jpg

  • 0

#2 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 16 September 2015 - 10:19 AM

Merida kao merida je ok firma i mnogi je voze sa zadovoljstvom. Kod tebe izgleda da nisu presudne tehnicki detalji nego da je nov i da ti je "zapao za oko". Dakle ako mozes da odvojis tu sumu na rate i ako ti se dopada onda ta merida nosi tvoje ime.

P.S. Prednji amortizer uvek mozes zameniti nekim kvalitetnijim koji ima zakljucavanje.


  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#3 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 16 September 2015 - 10:32 AM

+1

 

I dodati nekih 20ak hiljada na cenu - da se vozi k'o čovek.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#4 Luckyyy

Luckyyy
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Postavljeno 16 September 2015 - 11:20 AM

Možda sam loše objasnio. Nije da mi nisu presudni tehnički detalji, naprotiv. Ova merida mi je "zapala za oko" ne zbog izgleda, već zbog nekog srednjeg rešenja. Ima Lock amortizera, nešto jeftiniju Shimano opremu (Acera X), disk kočnice... i koliko toliko kvalitetan ram. Ne mogu da dodam više ovo ovoga jer sam ograničen finansijama na tih 39.000. Jedina alternativa mi je jeftinija. I to recimo Polarovi modeli tipa Glider, Forester. Glider je recimo 15.000 jeftiniji i razmišljam da li Merida vredi tih 15.000 viška... Bicikl planiram da čuvam i zbog toga jedini je sigurna činenica da želim nov bicikl, da ga ja održavam od nultog kilometra.


  • 1

#5 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 16 September 2015 - 12:39 PM

Licno bih pre kupio meridu nego polar. 


  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#6 damir78

damir78
  • Members
  • PipPipPip
  • 156 posts

Postavljeno 16 September 2015 - 01:59 PM

Davnih dana sam prestao da proizvode delim po tome ko je proizvođač već koje je klase određeni proizvod. Npr, 100% sam siguran da je Merida najviše klase tj. najbolji model Meride, bolji od najnižeg nivoa Pinarella (govorim o drumskim biciklima), tako da pitanje da li vredi Merida ili da li vredi bilo koji Cannondale ili Specialized, jednostavno nema odgovara, jer zavisi od previše faktora.

Kao brend, ono što dobiješ za cenu koju platiš Merida, Focus, Canyon, Cube su po mom mišljenju najbolji što se tiče odnosa cene i kvaliteta ali opet treba posmatrati konkretan model pa dati odgovor. LIčno rado bih vozio Meridu, ne bilo koju, ali Top model sigurno da.


  • 3

#7 Luckyyy

Luckyyy
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Postavljeno 17 September 2015 - 06:50 AM

Potpisujem sve što si rekao. Ja upravo koristim priliku da kupim dobar bicikl (nov) za relativnu svotu. Ne želim da robujem markama pa da kupim recimo Scott-a ili Cannondale-a , a ne izvezem ga dva puta godišnje, al' eto imam Scott-a. Svako treba prvo da odluči za koje namene će mu trebati bajs. Ova Merida mi zadovoljava ono što planiram i mislim da je dobra kupovina.


  • 0

#8 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 September 2015 - 07:48 AM

Ram je osnova za svaku dalju nadogradnju bajsa...nije isto imati tog scota ili speca i neku celicanu..tako da je sa neke strane bitno sta pise na tom ramu. Nije cannodale ono sto jeste samo zato sto ima lepu nalepnicu :) Tako da...kupivsi ovu meridu vremenom ces videti sta ti ne odgovara od delova pa ces zameniti za nesto bolje,takodje mozda ces pozeleti kvalitetnije kocnice,pogon ili vilu,a to mora negde da se pozavrce..Merida je dobar brend. Za sad vozi ovako,pa vidi kako ide i kuda ides..ako vozis 90%asfalt,ja bih izbacio prednji amort i ubacio krutu vilu,takodje ove promax disc kocnice bi zamenio za ili neku bolju disk varijantu,ili sto je za grad i asfalt sasvim u redu kvalitetan v brake,Avid sd3 recimo..potrosni delovi,teraj dok traju,nista im ne fali..i sto je najbitnije : uzivaj u voznji ;)
  • 0

#9 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 17 September 2015 - 08:02 AM

Kruta vila za ram koji je projektovan za amort košta oko 100 evra i nema u Srbiji da se kupi.

 

Brend je samo nalepnica - sve se to pravi u Kini. Na bajsu koji košta ceo manje od 1000 evra, uglavnom je najobičniji ram - bilo da je Capriolo, ili Scott, ili šta ti ja znam. Bitno je da ram odgovara dimenzijama za vozača i namenu, a marka je poslednja stvar kojom bih se opterećivao.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#10 Luckyyy

Luckyyy
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Postavljeno 17 September 2015 - 08:18 AM

U svakom slučaju, hvala drugari i javljam da li sam uspeo da je pazarim jer idem popodne do radnje! A "ustreptao" sam kao tinejdzer... n2:mysmilie704


  • 0

#11 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 17 September 2015 - 08:35 AM

U svakom slučaju, hvala drugari i javljam da li sam uspeo da je pazarim jer idem popodne do radnje! A "ustreptao" sam kao tinejdzer... n2:mysmilie704

n2:Heristical


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#12 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 September 2015 - 08:51 AM

Kruta vila za ram koji je projektovan za amort košta oko 100 evra i nema u Srbiji da se kupi.

Brend je samo nalepnica - sve se to pravi u Kini. Na bajsu koji košta ceo manje od 1000 evra, uglavnom je najobičniji ram - bilo da je Capriolo, ili Scott, ili šta ti ja znam. Bitno je da ram odgovara dimenzijama za vozača i namenu, a marka je poslednja stvar kojom bih se opterećivao.

Cek bre,zar ne moze to da se sredi posebnim soljicama i adapterima?? Nesto poput sistema za tapered?? Sad ako hocu da prodam moju Toru i ubacim krutu vilu moram papreno da placam i narucujem iz inostranstva? Nesto mi to malko nerealno..
Da je brend samo nalepnica ne bih se bas slozio sa tobom...a to se sve pravi u Kini,Tajvanu i ostalim zemljama istoka jer azijat radi za 2$ dnevno,pa je vise nego isplativo tim gigantima tamo da prave i sklapaju.. Ipak,slazemo se da je najbitnije da velicina i geometrija rama odgovara vozacu i njegovim potrebama. :)
  • 1

#13 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 17 September 2015 - 09:57 AM

Cek bre,zar ne moze to da se sredi posebnim soljicama i adapterima?? Nesto poput sistema za tapered?? Sad ako hocu da prodam moju Toru i ubacim krutu vilu moram papreno da placam i narucujem iz inostranstva? Nesto mi to malko nerealno..
Da je brend samo nalepnica ne bih se bas slozio sa tobom...a to se sve pravi u Kini,Tajvanu i ostalim zemljama istoka jer azijat radi za 2$ dnevno,pa je vise nego isplativo tim gigantima tamo da prave i sklapaju.. Ipak,slazemo se da je najbitnije da velicina i geometrija rama odgovara vozacu i njegovim potrebama. :)



Nađi krutu viljušku koja je dugačka koliko i viljuška s amortom. Hoću da znam gde ima, zaista.

Kad se stavi obična kruta viljuška umesto amorta, menja se geometrija bicikla - dobije se vila koja ide praktično pravo na dole, pod 90 stepeni, što čini upravljanje vrlo "nervoznim". Takođe, sedlo će biti onda praktično odmah iznad pogona - zbog kraće viljuške praktično je bajs "zarotiran" za par stepeni unapred. Probao sam to na trekingu i nije mi prijalo. Ne pričam na pamet.


Brend je najvećim delom marketing, šišanje. Puno se ljudi primaju na to. Nekad je to imalo smisla. Sad su se proizvođači opametili: prave da crkne/pukne po isteku garancije. Skuplje ne bude dugotrajnije, robusnije, već samo ima "više opcija", lepši dizajn, možda koji gram manje. To važi za 99% proizvoda danas, pa i za bicikle.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#14 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 September 2015 - 10:11 AM

Nađi krutu viljušku koja je dugačka koliko i viljuška s amortom. Hoću da znam gde ima, zaista.

Kad se stavi obična kruta viljuška umesto amorta, menja se geometrija bicikla - dobije se vila koja ide praktično pravo na dole, pod 90 stepeni, što čini upravljanje vrlo "nervoznim". Takođe, sedlo će biti onda praktično odmah iznad pogona - zbog kraće viljuške praktično je bajs "zarotiran" za par stepeni unapred. Probao sam to na trekingu i nije mi prijalo. Ne pričam na pamet.

Ovo sto pricas ima smisla,kapiram sta hoces da kazes,dobro si objasnio,lepo sam to zamislio u glavi... :) samo mi malo nerealno da nema viljuske sa odgovarajucom duzinom stapova,tj ima ali da je toliko skupa.. Mada mtb ramovi sa odgovarajucom geometrijom i treba samo da podrzavaju amortizer..malo je glupo na race geometriju mtb-a stavljati krutu vilu..ali opet ove neke treking varijante bilo bi fino da ima mogucnosti za zamenu..
  • 0

#15 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 17 September 2015 - 10:21 AM

Ovo sto pricas ima smisla,kapiram sta hoces da kazes,dobro si objasnio,lepo sam to zamislio u glavi... :) samo mi malo nerealno da nema viljuske sa odgovarajucom duzinom stapova,tj ima ali da je toliko skupa.. Mada mtb ramovi sa odgovarajucom geometrijom i treba samo da podrzavaju amortizer..malo je glupo na race geometriju mtb-a stavljati krutu vilu..ali opet ove neke treking varijante bilo bi fino da ima mogucnosti za zamenu..


Kažem, bez ironije, ako nađeš krutu viljušku veće dužine, molim te da javiš gde i pošto. Kako za 26", tako i za 28" točkove. Ima da se nađe cm-do dva duža, ali opet pravi problem. Treba za oko 10 cm da bude duža od standardne. Nekih 48 cm od osovine do ležaja za 28", odnosno 45 cm za MTB.

Ovde je inače priča bila za "treking" Meridu, nije klasičan race MTB.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#16 todos_d

todos_d
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts
  • LocationParmenac - Čačak

Postavljeno 17 September 2015 - 11:27 AM

Ne mešajte Kinu i Tajvan. Tajvan ima fabrike u Kini jer mu je tamo jeftinija radna snaga. Skoro sve što se tiče tehnologije a u vezi kompjutera i elektronike se projektuje i delimično proizvodi na Tajvanu. Inače Tajvan je jedna od najrazvijenijih zemalja sa dosta visokim standardom. 


  • 1

#17 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 17 September 2015 - 12:46 PM

Ne mešajte Kinu i Tajvan. Tajvan ima fabrike u Kini jer mu je tamo jeftinija radna snaga. Skoro sve što se tiče tehnologije a u vezi kompjutera i elektronike se projektuje i delimično proizvodi na Tajvanu. Inače Tajvan je jedna od najrazvijenijih zemalja sa dosta visokim standardom. 

a sta mislis da kopneni Kinezi ne mogu da izrade isto sto i ostvrski-tajvanski Kinezi, ako im se isto plati?

 

Msm da vodeci svetski brendovi ne bi isli u Kinu po jeftinju radnu snagu na ustrb 0,5% kvaliteta. Msm da oko kvaliteta nema kompromisa.

Msm da je razlika sto u Kini sem kvaliteta ima i bofla, skarta i 3ce klase, dok na Tajvanu nema.


  • 0

#18 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 17 September 2015 - 01:29 PM

Kinezi su poslali čoveka u svemir i ovladali atomskom energijom. O mogućnosti da urade vrhunski kvalitet nema spora. Hoćeš kvalitet - daju ti kvalitet. Hoćeš jeftino - daju ti jeftino. Hoćeš da se pokvari po isteku garancije, što velike kompanije projektuju do malte ne u radni sat - može, nema problema. 


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#19 damir78

damir78
  • Members
  • PipPipPip
  • 156 posts

Postavljeno 17 September 2015 - 01:48 PM

Ako misliš

 

Kineska roba = kopija originalne robe

 

To ništa ne valja i treba zaobići u širokom luku. Ali, postoje i kineski brendovi čiji su proizvodi itekako dobri. Treba samo navesti mobilne telefone koji i po karakteristikama i kvalitetu itekako idu u korak sa IPhonom i Samsungom. A ima još bezbroj primera u drugim oblastima.


  • 0

#20 todos_d

todos_d
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts
  • LocationParmenac - Čačak

Postavljeno 17 September 2015 - 03:07 PM

Malo sutra što se tiče mobilnih telefona.

Zato najveći proizvođač Xiaomi ne može van Kine tj u Evropu i Ameriku. Popio bi tužbe samo tako zbog kopija i kradenih patenata. Jeftinije modele niko i ne gleda pa i mogu da se provuku. Po meni jedna od ozbiljnijih je Huawei pandan Simensu ali to su već u pitanju komplikovana tehnološka rešenja i prouizvodi koji naravno imaju dodirnih tačaka sa mobilnim telefonima kroz mreže i infrastrukture. 


  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika