Jump to content


Fotografije

Pedale i sprinterice


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
275 odgovora na ovu temu

#161 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 15 April 2020 - 05:05 PM

Time Xpresso su jedne od lakših pedala. Na primer Xpresso 2, 230 g par za manje od 30. Mana su pločice koje se malo brže troše i što možeš lako da se posečeš na njih :). Ali to je valjda i svrha drumaša, da bude sprava za mučenje.


  • 2
Pozdrav

#162 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 15 April 2020 - 10:28 PM

Time ima dve glavne mane za moj ukus. Prva je što nema finog podešavanja razmaka među stopalima, već samo dve fiksne pozicije u zavisnosti od toga koju pločicu staviš na koju sprintericu (pločice nisu identične). Druga je za nekoga možda i prednost, a to je samocentrirajući slobodan hod. Znači moguće je rotirati stopalo levo-desno, ali ga opruga uvek vraća u sredinu. Tenzija bi trebalo da je podesiva, ali ne može da se izbaci potpuno.

Prednosti su široka, stabilna platforma, lako ukopčavanje i mala težina.
  • 0

#163 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 April 2020 - 11:22 AM

Shimano Dura Ace iz serije 9000, kao na ovoj slici su ubedljivo najkvalitetnije pedale koje sam ikad imao. Posle 5 godina korišćenja nisu dobile ni malo lufta i dalje se lepo i tečno vrte. Jesu skupe ali vrede svaki evro. Interesantno je da Shimano Ultegra brzo dobija luft. Sa nizim klasama nemam iskustva. Sa druge strane Look dosta često pucaju, bar sam ja vidjao mnogo skupljih karbonskih primeraka koji su pukli. Tako da što se mene tiče za drum isključivo Shimano Dura Ace. Imam i Speedplay koje su lakše nego Dura Ace, ali i pored sve volje da ih koristim nekako mi nisu odgovarale. Preveliki pritisak vrše u jednoj tački i hodanje sa njihovim pločicama namontiranim na sprintericama, može biti opasno ako se dobro ne pazi.

Siguran sam da je kvalitet vrhunski samo kažem 130 eura za polovne pedale mi je suludo pa još kad vidim da je to težina koje imaju Look od 25 eura a jednako lepo izgledaju..

I ja vozim intenzivno već više od 5 godina XT M770 pedale plaćene 20 eura a i dalje nemaju ni mrvicu lufta, perfektno se vrte ne zahtevaju servis, pritom se lako otvaraju i servisiraju bez nekog specijalnog alata, davno sam to radio i oduševio se  kako su urađene vidi se da je sve vrhunskog kvaliteta, tolerancije su malecke ležajevi utegnuti. Opruge itd sve utegnuto kao praćka i radi kao sat, tenzija odlična od male do veoma jake (što ja volim) i ništa na njima ne rđa izgledaju i dalje odlično sem bočnih strana koje su izgrebane od mnogo korišćenja naslanjanja padanja.. Za razliku od recimo M324 koje izrđaju komplet čim pokisnu i ostanu jednu noć na hladnom, mokre. Jedina mana ovih XT pedala je težina od 350 grama inače bi ih još dugo i srećno vozio, uz neke ozbiljnije i lepše, kruće MTB sprinterice. E da, još uvek srećno ganjam one Shimano što sam uzeo davno od tebe :) i dalje izgledaju kao nove. Samo ipak se primeti mala razlika u krutosti i površini pritiska na drumskim pa bih zato za ozbiljniji bajs da pređem i apgrejdujem i pedale/sprinterice na ozbiljnije.

 

718q1d-5nqL._AC_SX425_.jpg


  • 1

#164 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 30 November 2020 - 10:33 PM

Odlučio sam se ipak (za vreme ovih zimskih dana i pauze) da predjem sa Look Keo pedala na Shimano i to Shimano 105 SPD-SL PD-R7000
https://planetbike.r...pd-r7000-2.html
Šta mislite o izboru, imate li neka iskustva? Hvala unapred.
  • 0

#165 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 01 December 2020 - 08:33 AM

Nisam vozio Look tako da s njima ne mogu da uporedim, ali imam Shimano Ultegra pedale iz te generacije (PD-R8000), kao i starije 105 (PD-5700). Novi model se primetno teže iskopčava čak iako se podesi na minimum tenzije; osećaj je skoro kao da je nešto lepljivo ili kao da se zaglavilo negde u mehanizmu. Noga se navikne posle prve ili druge vožnje i dalje nema problema, ali u početku bude malo zabrinjavajuće kada se treba brzo iskopčati. Ukopčavanje ide bez problema od početka, čak imam osećaj da je možda malo lakše uhvatiti pedalu vrhom pločice na novim nego na starim.


  • 0

#166 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 01 December 2020 - 10:34 AM

Imaš li možda neki bolji predlog mada navići će se ako je tako samo na početku.
  • 0

#167 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 01 December 2020 - 08:24 PM

Nemaš razloga da brineš ako nemaš neku povredu koja biti pravila problema s tvrdim iskopčavanjem. Samo imaj to na umu u početku, da te ne iznenadi.


  • 0

#168 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 December 2020 - 09:18 PM

Ja sve podešavam na najtvrđe moguće. Ne sviđa mi se kad lako upada i ispada noga.


  • 0

#169 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 01 December 2020 - 09:37 PM

Hvala vam momci. Uzeću ih.
  • 0

#170 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 24 December 2020 - 03:34 PM

Да ли су замењиви пинови за педале сви истог навоја и промера?
  • 0

#171 nemanjaCoder

nemanjaCoder
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 03 February 2021 - 08:37 AM

Zdravo svima, zna li neko gde u Srbiji moze da se kupi ovakav adapter za SPD-SL pedale https://www.mantel.c...t-pedal-adapter a da nije u insotranstvu, zbog dostave?


  • 0

#172 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 04 February 2021 - 10:30 AM

Postoje Btwin adapteri za SPD-SL, proveri da li ih možda imaju u Decathlonovoj prodavnici.

 

Jedna mogućnost je i da ih odštampaš :):

https://www.thingive...m/thing:3259365


  • 0
Pozdrav

#173 nemanjaCoder

nemanjaCoder
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 06 February 2021 - 03:03 PM

Hvala za odgovor, nema kod nas u Dekatlonu a ni ovi sa KP ne mogu da mi nabave iz Madjarske
Nista ako ne nadjem nigde videcu da nadjem nekog ko moze da uradi 3D stampu


  • 0

#174 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 06 February 2021 - 05:15 PM

A Aliexpres, ima li tamo?
  • 0

#175 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 06 February 2021 - 05:48 PM

Za deo koji (bilo kako) moze da se poruci na netu, ne bih ni pokusao da se cimam za 3d stampu. Em treba ubosti materijal slicnih karakteristika, em uglavnom cena za 1 komad/par je dosta veca od gotovog proizvoda.
  • 0

#176 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 06 February 2021 - 08:09 PM

€ 5,98 | G41 Straße auto lock stepping flache schalter für LOOK/SPD straße system lock schritt schloss fahrrad zubehör
https://a.aliexpress.com/_mO7iXif
  • 1

#177 nemanjaCoder

nemanjaCoder
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 07 February 2021 - 05:47 PM

Gledao sam na AliExpress ali mi je za sve trazio neku nenormalnu postarinu, mada Milan ovo sto je okacio je ok postarina, 6$ tako da cu to verovanto da narucim

Hvala


  • 0

#178 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 February 2021 - 09:39 AM

Hm, sad kad prelazim na Look Keo, naletim na ovaj video. Iako prenemaganje ovog lika ide na živce, sadržaj mu je uglavnom OK. A na osnovu ovog, pedale izgledaju prilično dobro.

https://youtu.be/Mwt4SXTqJA0
  • 0

#179 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 22 February 2021 - 03:40 PM

Trebaju mi adapteri na flat/platformu za spd, ima li neko preporuku?

Razmisljao sam da uzmem ove shimano jer su dostupne kod nas, ali mi deluju usko za ono sto mi treba:

https://planetbike.r...-sm-pd22-2.html

Dodatna mana im je cena u Srbiji koja je barem 50% veca nego svuda drugde za nove.

 

Onda sam pretrazivao i naisao na ovo, jel koristio neko, valjaju li?

https://www.aliexpre...2981278379.html

 

Ne treba mi za mtb, vec za asfalt, znaci sprinterice uglavnom ciste bez blata itd.


  • 0

#180 lucky_13

lucky_13
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 22 February 2021 - 05:50 PM

Ja imam ove plastične. Jesu uski ali odrađuju posao.

Generalno su ovi adapteri nepraktični za grad gde često mora da se staje. Čim staneš adapter ode u donji položaj zbog težine, tako da za neke kraće vožnje, u običnim patikama, vozim bez adaptera.


  • 0




2 članova čita ovu temu

0 članova, 2 gosta, 0 anonimnih korisnika