Jump to content


Fotografije

Pedale i sprinterice


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
275 odgovora na ovu temu

#21 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 11 September 2015 - 11:59 AM

SPD. Matora verzija drumskih SPD pedala.


  • 0
.

#22 ZeljkoPjevac

ZeljkoPjevac
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 September 2015 - 02:21 PM

SPD. Matora verzija drumskih SPD pedala.

Hvala puno... Znaci koliko sam ja ukapirao posto sam pocetnik najbolje u ponudi su ove sa zutim plocicama?

 

http://www.2bike.rs/...-1#.VfLjXpe3Q-I


  • 0

#23 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 11 September 2015 - 02:47 PM

Hvala puno... Znaci koliko sam ja ukapirao posto sam pocetnik najbolje u ponudi su ove sa zutim plocicama?

 

http://www.2bike.rs/...-1#.VfLjXpe3Q-I

spadaju u istoriju :)

 

U vreme jos dok je LOOK pravio svima automat pedale, SHIMANO je pokusao da se otrgne adaptirajuci svoj (uslovno receno) *mtb* sistem nazvan SPD za drum. Prva stvar sto su uradili je da napuste dvostrano kopcanje i izdizajnirali pedalu koja ima asimetrican raspored mase tako da uvek stoji u polozaju za kopcanje, sa podignutom prednjom *stranom*. Msm da je prvo krenuo sa modelom PD-A510 iz serije 105/105SC predvidjenom za cikloturiste (zbog hodanja) a kasnije i sa strogo drumskim modelima u serijama DA i nesto masivnije ULTEGRA600.

 

Za ove predale idu klasicne SPD kopce koje se montiraju pomocu 2 vijka koji stoje *jedan pored drugog* sa obzirom na klasu dobija se proizvod visokog kvaliteta.


  • 0

#24 ZeljkoPjevac

ZeljkoPjevac
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 September 2015 - 03:09 PM

Jel mi ovo pricas za one Ultegra 600 ili za ove SPD-SL?
  • 0

#25 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 September 2015 - 03:11 PM

Evo ja baš počeo da pišem da ćeš sad još više da se zbuniš :) citirao je pogrešan link.
Ja da uzimam verovatno bih uzeo baš onako nešto sa žutim pločicama, mada nisam se mnogo udubio u teoriju oko look sistema a kamoli probao bilo šta od toga. Vozim običan spd za mtb do daljnjeg.
  • 0

#26 ZeljkoPjevac

ZeljkoPjevac
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 September 2015 - 03:26 PM

Skroz sam se zbunio, nista mi nije bilo jasno ali pretpostavio sam da prica za one druge :)
  • 0

#27 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 11 September 2015 - 03:44 PM

nije bas sve kako planiramo :)
sori na izazvanoj zabuni
post #23 sam zamislio da izgleda ovako:

http://www.2bike.rs/...le#.VfKSfZe3Q-I

 

A u koju kategoriju spadaju ove?

 

spadaju u istoriju  :)

 

U vreme jos dok je LOOK pravio svima automat pedale, SHIMANO je pokusao da se otrgne adaptirajuci svoj (uslovno receno) *mtb* sistem nazvan SPD za drum. Prva stvar sto su uradili je da napuste dvostrano kopcanje i izdizajnirali pedalu koja ima asimetrican raspored mase tako da uvek stoji u polozaju za kopcanje, sa podignutom prednjom *stranom*. Msm da je prvo krenuo sa modelom PD-A510 iz serije 105/105SC predvidjenom za cikloturiste (zbog hodanja) a kasnije i sa strogo drumskim modelima u serijama DA i nesto masivnije ULTEGRA600.

 

Za ove predale idu klasicne SPD kopce koje se montiraju pomocu 2 vijka koji stoje *jedan pored drugog* sa obzirom na klasu dobija se proizvod visokog kvaliteta.


  • 0

#28 ZeljkoPjevac

ZeljkoPjevac
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 September 2015 - 04:33 PM

Hvala Igore, a ovaj poslednji link sto sam okacio to su te pedale koje su trenutno najbolje?


  • 0

#29 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 11 September 2015 - 06:25 PM

Hvala Igore, a ovaj poslednji link sto sam okacio to su te pedale koje su trenutno najbolje?

od automata vozim iskljucivo SPD tako da ne mogu puno da ti pomognem po tom pitanju, sori.

 

Na drumskom biciklu duze od 10 godina imam drumske SPD pedale DuraAce (znaci klasa iznad ovih Ultegra 6500 sa tvog linka) i super sam zadovoljan

jer mogu da koristim MTB obucu sa djonom koji omogucava (mnogo) lakse hodanje, a nije mi bitno sto to "ne paše" vizuelno.


  • 1

#30 ZeljkoPjevac

ZeljkoPjevac
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 September 2015 - 09:29 PM

od automata vozim iskljucivo SPD tako da ne mogu puno da ti pomognem po tom pitanju, sori.

 

Na drumskom biciklu duze od 10 godina imam drumske SPD pedale DuraAce (znaci klasa iznad ovih Ultegra 6500 sa tvog linka) i super sam zadovoljan

jer mogu da koristim MTB obucu sa djonom koji omogucava (mnogo) lakse hodanje, a nije mi bitno sto to "ne paše" vizuelno.

Puno ti hvala na pomoci


  • 0

#31 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 13 September 2015 - 02:54 PM

http://www.2bike.rs/...02#.VfWMMtKqpHw

 

taze oglas


  • 0

#32 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 13 September 2015 - 04:20 PM

Taze oglas a pedale iz proslog veka  n2:Heristical .

 

Ja bih licno ali to je samo moje misljenje, ovako nesto:

http://www.2bike.rs/...ultegra-pd-6620


  • 0
.

#33 djoti

djoti
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts

Postavljeno 04 October 2015 - 03:31 PM

Pozdrav  drugari imam problem sa pedalama , u pitanju je spd kombinovana  pedala  i navoj za podesavanje skidanja plocice +- tj gde se steluje  da onaj feder otpusti  da se lakse skida plocica mi nekako oblajznuo ne moze ni jedan inbus da okrene samo se vrte u krug , dok druga pedala savrseno radi , sta da radim ,...


  • 0

#34 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 04 October 2015 - 05:14 PM

Za u buduće, da se izbegnu slične situacije, nabavi dobre imbuse, ako već nemaš. Unior su sasvim OK.

 

Naprskaj šraf nekim odvijač sprejom (penetratirn oil, što bi rekli stranci), ostavi da prenoći, tako par puta, onda probaj da ga zasečeš, ako se može prići, da napraviš kanal za ravan šrafciger. Ili probaj bušilicom tanjom da ubušiš, pa u kontra smer da staviš okretanje. Ne znam ima li neko pametniju ideju.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#35 petra85

petra85
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts

Postavljeno 07 April 2016 - 10:22 AM

Pozz ljudi moze li mala pomoc.Imam sprinterice sa LOOK plocicama kako mislim tri srafa.Kupim pedale isto LOOK ali plocice ne mogu da se zakace.Zanima me da li postoje vise vrsta plocica sa tri srafa.Ne znam kako ovde da okacim fotku da bih znao koje plocice da izmem?


  • 0

#36 petra85

petra85
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts

Postavljeno 07 April 2016 - 10:24 AM

inace ovo su pedale ovakve  http://www.2bike.rs/...on#.VwY1VPl95UQ


  • 0

#37 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 April 2016 - 10:28 AM

Za pedale sa linka trebaju ti Delta Look plocice.
Sportski Pozdrav.
  • 1
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#38 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 07 April 2016 - 10:29 AM

Imas dva modela look plocica tebi treba stariji model delta, noviji se zove look keo.
E sad u zavisnosti od toga koje su boje plocice zavisi koliko ti je noga slobodna u pedali i ide od 0 pa do mislim 9 stepeni.
Ups, sad vidim da si vec dobio odgovor...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 1

#39 petra85

petra85
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts

Postavljeno 13 April 2016 - 06:30 AM

Kupih look delta plocice ali ni one ne dgovaraju.To jest odgovaraju uklope se ali same ispadaju iz pedale!Totalno sam poludeo :D


  • 0

#40 petra85

petra85
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts

Postavljeno 13 April 2016 - 06:32 AM

Po savetu vasem kupio sam ove ali ispadaju mamu im   http://www.2bike.rs/...-3#.Vw3n0Pl95UQ


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika