Jump to content


Fotografije

Pedale i sprinterice


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
275 odgovora na ovu temu

#241 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 08 October 2022 - 08:55 AM

Meni nikada nije bilo vazno da li je zima ili leto nego samo najmanja temperatura koja je za mene prihvatljiva. Ja ne mogu da vozim kada je ispod 5 stepeni, tj mogao bih da mi voznje nisu sve preko 3,5 sata, tu vec pocinje da biva hladno. Mnogo se energije gubi na grejanje tela, plus na samo okretanje pedala i dolazi do toga da postaje dosta hladno.

Sto se tice kamasni imao sam dosta modela i na tih nekih 5 stepeni vrlo brzo bi mi bilo hladno. Kupio sam NW zimske sprinterice ima sigurno oko 10 godina kako ih koristim. Sada sam gledao na nima nema cak ni oznaka koji je model, verovatno neki od prvih modela, ali sa njima zime na nogama nema. Moze svuda da mi bude  zima ali na nogama ne. Tako da je moja preporuka za duze voznje samo nesto tako.


  • 1

#242 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 08 October 2022 - 11:02 AM

Nemam ja ni vremena za duže vožnje zimi. Leti ustanem ranije pa dok moji spavaju ja pobegnem na biciklu. Zimi je u 8 ujutru dosta hladnije nego na primer u 10. Tako da ja krenem u 10 i vratim se u 12. Duže ne mogu, čeka me ćerka da se igramo. :)

Zbog svega toga, mislim da bi dobre kamašne plus termo čarape bile optimalno rešenje...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#243 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 08 October 2022 - 12:32 PM

Ako su kratke voznje mogu da posluze. Nego ovo pisem da ne prodjes put koji smo svi prosli, a to je kupovina gomila nekih kamasni, koje nisu niti jeftine, niti nesto stite, pocepaju se brzo, da bi na kraju uradio ono sto si trebao na pocetku, a to je da odmah kupis sprinterice zimske. Na kraju ispadne jeftinije i bolje.


  • 0

#244 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 08 October 2022 - 01:22 PM

Svako je priča za sebe, najbolje da proba pa vidi. Neko na 3 stepena vozi ono što ja vozim na 12, različit je osećaj hladnoće kod raznih ludi. Ali u svakom slučaju noge moraju da budu tople. Mislim, ne moraju ali će stići na naplatu u starosti. Kada vidim da na 7-8 stepeni voze sa golim zglobovima diže mi se kosa na glavi.


  • 1
.

#245 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 08 October 2022 - 01:49 PM

Najgore mi je kada se prevarim u proceni vremena, e tada se obicno smrznem. Imam tri para sprinterica, "letnje" Sidi, skroz supljikaste, onda neke Shimano skroz zatvorene od debljeg matrijala, njih zovem "jesenje" i ove NW zimske. Kada je prelazna temperatura,mene mrzi da obujem zimske, zato sto su velike, nezgrapne i da mi se kao ne znoji noga, e onda se smrznem. Onda posle nekih sat i po, ne osecam vise prste, pa udjem u prvu prodavnicu, uzmem neke kese pa ispod i preko carapa i tako se spasem do kuce. Treba mnogo iskustva oko oblacenja, ako se ima izbor sta obuci, ako nemas, onda je sve lakse.


  • 0

#246 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 08 October 2022 - 02:25 PM

Daleko od toga da nisam nikad vozio zimi pa da ne znam šta mi odgovara. U suštini vozim ja svake zime, možda bude jedno 5,6 nedelju u toku zime da ne vozim, kad baš ima padavina i kad je minus.

Kao što rekoh, meni se kao najbolje rešenje pokazalo kombinacija dobrih neoprenskih kamašni, termo čarapa i uloška sa aktivnim ugljem. Međutim, te stare kamašne su počele malo da se cepaju a i predviđene su samo za drumske sprinterice. Zato i jesam pitao za neku preporuku i te Giyo kamašne što je Chamade preporučio, za te pare sigurno nisu loša varijanta.

Ako nešto budem baš uporan da češće vozim zimi, kontam da ću uzeti zimske sprinterice, mada i kad su noge tople, vožnja zimi donosi sa sobom druge "blagodeti" pa me zbog svega ranije navedenog i ne privlači previše...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#247 lucky_13

lucky_13
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 08 October 2022 - 05:43 PM

Ako nešto budem baš uporan da češće vozim zimi, kontam da ću uzeti zimske sprinterice, mada i kad su noge tople, vožnja zimi donosi sa sobom druge "blagodeti" pa me zbog svega ranije navedenog i ne privlači previše...

Ja sam kupio ove sprinterice: https://www.bike-dis...2BoC-14QAvD_BwE

 

Kad zahladi malo vise prenecu ti utiske :)


  • 1

#248 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 459 posts

Postavljeno 08 October 2022 - 07:38 PM

Nemam ja ni vremena za duže vožnje zimi. Leti ustanem ranije pa dok moji spavaju ja pobegnem na biciklu. Zimi je u 8 ujutru dosta hladnije nego na primer u 10. Tako da ja krenem u 10 i vratim se u 12. Duže ne mogu, čeka me ćerka da se igramo. :)

Zbog svega toga, mislim da bi dobre kamašne plus termo čarape bile optimalno rešenje...

 

Da se vratim na ovo - moj utisak je da što se toplote tiče nema značajne razlike između "zimskih" patika i normalnih patika sa ok kamašnama. I sa jednim i sa drugim mogu negde oko 2 sata da vozim bez problema čak i ispod nule a da noge ne mrznu. Za duže od toga sam i ja nabavio te uloške koji greju, i to je super stvar, ali mi je malo bedak što je baš toliko potrošna roba pa gledam da koristim samo kad baš nešto hoću zimi da vozim duže, a to obično nije više od 1-2 puta u toku godine. Većina vožnji zimi mi i jesu oko dva sata što je sasvim ok i sa jednim i sa drugim rešenjem. 

 

Sad kamašne, našao sam to su otprilike ove (samo što je na mojim stari logo i u reflektivno žutoj su boji) https://planetbike.r...21205210-c.html i od neoprena su. Interesantno je da sam ja prvo uzeo ovaj broj L (41-43) pošto su mi patike 43, ali su definitivno bile male pa sam zamenio za XL (44-46) ali i njih je navući na malo robustnije MTB sprinterice onako poduhvat, tako da to treba imati u vidu, ali kad se nameste leže baš dobro. 

 

S druge strane ove Celsius patike su zaista super jer je sama procedura oblačenja znatno pojednostavljena, plus su po mom mišljenju jedina realna opcija ako se ide u neke mtb avanture sa blatom i slično, kamašne tu nemaju šta da traže. Ili na primer voziš po snegu i sl. Primera radi situacija kao iz priloga.

 

IMG_20211211_114107.jpg


  • 1

#249 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 08 October 2022 - 11:07 PM

Slika, znači kao da si vozio po minskim poljima. :)
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#250 hari49haler

hari49haler
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 286 posts

Postavljeno 01 November 2022 - 09:25 AM

Trebaju mi platformske pedale za drumaša, do 4000rsd ako ima neke dobre.
Znam da platforme ne idu na drumaša al još nisam spreman da pređem na sprinterice ni mentalno ni finansiski.
Za izbor drumaša i guma za isti ste pomogli a sa pedalama bi zaokruzili priču(trilogiju).
Ako može neka preporuka
  • 0

#251 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14603 posts

Postavljeno 01 November 2022 - 12:06 PM

Ja cu tebi, izgleda sve da nadjem, prvo gume sada pedale :) Evo ove (link), platformske pedale za drumasa moraju da budu uzane jer je osovina pogona blize tlu pa da ne grebu u krivini.

 

promend_bicycle_pedals_road_bi_1589597504_1af4dd06_progressive.jpg


  • 0

#252 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 470 posts

Postavljeno 27 May 2023 - 08:15 AM

Procitah skoro sve teme, ali ne nadjoj ono sto me interesuje.

Imam Look delta pedale i Lake cx238 sprinterice. Dobio sam i plocice za pedale delta,a imam i zute za shimano.

Medjutim, posto imam 3 bicikla, uzeo bih 3 para istih pedala. Ako se ne varam, razlikuju se plocice za look delta i look keo, tako da ne mogu da koristim i da jurim ove delta.

Zati ostaje pitanje jel bolje uzeti look keo ili neke shimano spd sl. Naravno polovne za pocetak i jedan po jedan par.

Kakva je dugotrajnost plocica kod look/shimano, dugotrajnost pedala, servisiranje u krajnjem slucaju? Tezina ne igra previse ulogu jer samo ja imam dosta viska kg koji treba skinuti.

Video sam da su neki porucivali i welgo plocice, kao i sa alija.. jel vredi to ili je bacanje para?

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
  • 0

#253 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 27 May 2023 - 12:15 PM

Wellgo je super, isti đavo kao i look i šimano, drugačije su boje i uglovi pomeranja slobodnog hoda ali u suštini slično.
Trajanje pločica zavisi od hodanja po betonu, treba kupiti zaštitne navlake za hodanje koje štite pločice i napravljene su od gume pa se ne klizaju kad hodaš.
Šimano ima niži profil i lakše je hodati u njima, look keo malo viši profil, ali i jedne i druge su dosta nepraktične za hodanje.

Koristim wellgo pločice za look keo sistemom i traje to godinama kada se čuva i ne hoda puno bez navlaka.
Da još bitna stvar wellgo i na samim pločicama ima ugrađenu gumu pa se manje kliza pri hodanju.
Ima i look takav model ali značajno skuplji od wellgo a ništa bolji po meni.
Eto...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#254 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 27 May 2023 - 12:42 PM

Zato kupiš lepo Shimano SPD sistem i sa bilo kojim sprintericama hodaš normalno ko čovek. Ako negde u toku vožnje sedneš nešto da popiješ i pojedeš, ne moraš da nabadaš na tim štiklama, da se klizaš po pločicama i stepenicama i daleko se lakše ukopčavaš sa spd sistemom jer kopčanje sa obe strane mnogo znači pogotovo pri kretanju na strmom brdu.

Jesu drumske sprinterice i pedale i elegantnije i lepše, ali su spd toliko praktičnije da to odnosi definitivnu pobedu.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#255 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 27 May 2023 - 02:35 PM

Nije samo lepota i elegancija prednost drumskih sprinterica, pločica i pedala


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#256 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 470 posts

Postavljeno 27 May 2023 - 02:50 PM

Wellgo je super, isti đavo kao i look i šimano, drugačije su boje i uglovi pomeranja slobodnog hoda ali u suštini slično.
Trajanje pločica zavisi od hodanja po betonu, treba kupiti zaštitne navlake za hodanje koje štite pločice i napravljene su od gume pa se ne klizaju kad hodaš.
Šimano ima niži profil i lakše je hodati u njima, look keo malo viši profil, ali i jedne i druge su dosta nepraktične za hodanje.

Koristim wellgo pločice za look keo sistemom i traje to godinama kada se čuva i ne hoda puno bez navlaka.
Da još bitna stvar wellgo i na samim pločicama ima ugrađenu gumu pa se manje kliza pri hodanju.
Ima i look takav model ali značajno skuplji od wellgo a ništa bolji po meni.
Eto...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

A kako su ti se pokazale look pedale? Razmisljam se da uzmem na CB neke look keo 2 max ili look keo clasic..

Sprinterice su wide i def su mi pola broja vece, jer osecam da mi se kod pete pomeraju iako su dobro stegnute, ali mislim da bi broj manje bile problem..

Cekam i Shimano rc901 da stignu i da probam, ali za one su uze od ovih lake.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
  • 0

#257 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 27 May 2023 - 02:55 PM

Nemam look pedale, moje su xpedo sa karbonskim kavezom a kompatibilne su sa look keo standard pločicama.
Malo su i lakše nego look, dobile su luft, ali ne osećam u vožnji ništa.
Trebalo bi da ih otvorim i pregledam šta ima unutra i da eventualno promenim neki ležaj ili biksnu, ali me mrzi.
Presudno je bilo što sam ih uzeo nove sa dva seta pločica za 30e i evo već godinama rade posao, trenutno trošim treći set pločica.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#258 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 27 May 2023 - 03:06 PM

Procitah skoro sve teme, ali ne nadjoj ono sto me interesuje.

Imam Look delta pedale i Lake cx238 sprinterice. Dobio sam i plocice za pedale delta,a imam i zute za shimano.

Medjutim, posto imam 3 bicikla, uzeo bih 3 para istih pedala. Ako se ne varam, razlikuju se plocice za look delta i look keo, tako da ne mogu da koristim i da jurim ove delta.

Zati ostaje pitanje jel bolje uzeti look keo ili neke shimano spd sl. Naravno polovne za pocetak i jedan po jedan par.

Kakva je dugotrajnost plocica kod look/shimano, dugotrajnost pedala, servisiranje u krajnjem slucaju? Tezina ne igra previse ulogu jer samo ja imam dosta viska kg koji treba skinuti.

Video sam da su neki porucivali i welgo plocice, kao i sa alija.. jel vredi to ili je bacanje para?

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Nisi dobro čitao. Ili ova ili neka druga tema gde je naširoko objašnjavano Keo protiv SPD-SL. I trajanje i škripanje i hodanje i težina... šta god ti padne na pamet. 


  • 0
.

#259 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 27 May 2023 - 03:45 PM

Nije samo lepota i elegancija prednost drumskih sprinterica, pločica i pedala
Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


Nego na primer?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#260 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1365 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 May 2023 - 04:05 PM

Prenos snage bi trebalo da je efikasniji u korist drumskih, najviše zbog pločica i pedala sa većom kontaktnom površinom, takođe su uglavnom lakše drumske od mtb sprinterica, a mogu da budu i malo aerodinamičnije... Sveukupno, više odgovaraju trendu da vožnja drumskog bicikla ide na stranu efikasnosti, aerodinamike, manje težine sistema itd.

Sa druge strane, ja i dalje koristim mtb/spd na treking/gravel/touring bajsu i savršeno mi odgovara mogućnost normalnog hodanja van bajsa, lakšem ukopčavanju zbog dvostranih pedala i većoj toleranciji na zemlju i 'strana tela' koja se nakupe na pločicama kad hodam van asfalta. Na drumašu već par godina drumske sprinterice mi imaju više smisla, ali njega svakako većinski koristim za vožnje na kojima nema potrebe za mtb obućom. Skočiti bilo kojim bajsem do grada ili prodavnice u običnim patikama se podrazumeva i nema neke razlike između pedala, jednako je polu-nezgodno, ali se navikneš pa teraš svejedno :)
  • 0
The sea, the sea




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika