Jump to content

Fotografije

Pedale i sprinterice

• Molimo uloguj se da bi odgovorio
228 odgovora na ovu temu

#221 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 August 2022 - 03:48 PM

A zbog čega sprinterice ne treba prati u mašini u mlakoj vodi na 30 stepeni? Gde to piše?
Primera radi, prao sam i Mtb sprinterice i ništa im nije. ŠTaviše, sad su kao nove...

Čak ni obične patike nije poželjno prati u veš mašini jer se lako deformišu.
  • 3
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#222 Smasher

Smasher
  • Members
  • 2569 posts

Postavljeno 05 August 2022 - 06:07 PM

Bolje ih oprati u veš mašini nego ih ne prati uopšte, pogotovo sportke patike u kojima se noga kao i svaki drugie deo tela, znoji.

Patika se od pranja u veš mašini deformiše u istoj meri kao kad se pere ručno, s tim da je patika uglavnom od prirodnih materijala pa se već posle prvog, drugog nošenja oblikuje i prilagodi prema stopalu.

I dalje me zanima podrobnije objašnjenje zašto sprinterice ne treba prati u veš mašini. (Sem očiglednog primera koji se desio meni, ali kao što rekoh oprah i mtb sprinterice i nije im ništa).
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford

#223 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • 12887 posts

Postavljeno 05 August 2022 - 06:51 PM

(link)

• 0

#224 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 249 posts

Postavljeno 05 August 2022 - 07:21 PM

Znači i 30 stepeni (u mašini) je prevruća voda za sprinterice.
  • 0

#225 sebekkg

sebekkg
  • Members
  • Pip
  • 16 posts
  • LocationKg

Postavljeno 05 August 2022 - 08:00 PM

Koje speinterice preporučujete za osobe sa širim stopalima?
Imam šire stopalo i jači ris.

Sent from my SM-G780G using Tapatalk
  • 0

#226 vidak

vidak
  • Members
  • 3959 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 05 August 2022 - 08:39 PM

Bolje ih oprati u veš mašini nego ih ne prati uopšte, pogotovo sportke patike u kojima se noga kao i svaki drugie deo tela, znoji.

Patika se od pranja u veš mašini deformiše u istoj meri kao kad se pere ručno, s tim da je patika uglavnom od prirodnih materijala pa se već posle prvog, drugog nošenja oblikuje i prilagodi prema stopalu.

I dalje me zanima podrobnije objašnjenje zašto sprinterice ne treba prati u veš mašini. (Sem očiglednog primera koji se desio meni, ali kao što rekoh oprah i mtb sprinterice i nije im ništa).

I ja perem sprinterice u veš mašini.
One moje mtb sam prao bar 50 puta, posle svake, blatnjave offroad vožnje i ništa im nije.
Drumske nisam toliko često možda jednom, dva puta godišnje, jer ne gacam po blatu u njima.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#227 Grunf_66

Grunf_66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 273 posts

Postavljeno 05 August 2022 - 08:57 PM

To ljepilo inače otkaže ako se ne nose patike , posebno ako stoje po godinu dvije.Tako da ih je mašina samo dokrajčila.

• 0

#228 Smasher

Smasher
  • Members
  • 2569 posts

Postavljeno 06 August 2022 - 05:34 PM

To mi nekako ima logike. S tim da se nikad nije desilo da te sprinterice nisma nosio duže od dva, tri meseca, ali u poslednjih par godina retko, iskren da budem.

A baš sam ih prošle nedelje nosio na jednu vožnju gravel bajkom gde sam završio u nekom pesku, pao sa bajsa i lepo zagacao po tom pesku koji je pri tome ušao svuda u sprinterice. Zbog toga i zbog činjenice da nisu godinama prane, reših da ih malo osvežim kad ono međutim.

Ali avah, rešiće se već. :)
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford

#229 Grunf_66

Grunf_66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 273 posts

Postavljeno 06 August 2022 - 07:37 PM

Odnesi kod obućara imaju oni ljepilo za to. I meni se znalo desit uzmem cipele ili patike  koje nisam nosio par godina i đon se odvali. Tako je to kad prestaneš rasti pa se nakupi obuće.

• 0

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika