Jump to content


Fotografije

Pedale i sprinterice


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
275 odgovora na ovu temu

#201 Grunf_66

Grunf_66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 287 posts

Postavljeno 07 October 2021 - 03:07 PM

Ako je pritisak nakon par sati vožnje možda nešto i bude od toga.Ako stišću od početka mrka kapa.Sve se prave da budu krute pa teško da će da se rašire vremenom.


  • 1

#202 markhizio

markhizio
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts
  • LocationRuma

Postavljeno 07 October 2021 - 04:28 PM

Ako je pritisak nakon par sati vožnje možda nešto i bude od toga.Ako stišću od početka mrka kapa.Sve se prave da budu krute pa teško da će da se rašire vremenom.

 

Trebaju mi onda neke sa širim kalupom napred. Imate li neki predlog za tako nešto u budžet varijanti? :) Kupujem prvi put.

 

Inače kopito mi je 31 cm, pa je zeznuto za broj naći ovde.


  • 0

#203 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 07 October 2021 - 06:10 PM

Trebaju mi onda neke sa širim kalupom napred. Imate li neki predlog za tako nešto u budžet varijanti? :) Kupujem prvi put.

 

Inače kopito mi je 31 cm, pa je zeznuto za broj naći ovde.

Greska,nije kopito,nego, sapa ( poznato je jelda da medjedi imaju sape) O:) . E vidis, ispada da u svetu ne postoje ljudi sa sirokim  stopalima. Ja sam oduvek mucio muku  sa time sto i tebe muci. znaci jedini izlaz ti je da ih nosis po kuci  da ih malo stopalo rasiri,da znoj i pritisak ucine svoje,,normalno bol moras da istrpis,inace ovako na biciklu tesko da ce se oblikovati prema tvojoj nozi. Postojali su nekada i kalupi,ne znam gde ima da se kupe i da li ima uopste,koji su sluzili da zadrze pravilan oblik obuce a ujedno su i vremenom rasirili malo prednji deo.Evo ovo,pa probaj da nadjes

 

SSA56944.JPG   

 

Nema na cemu   :grin:


  • 0

#204 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 07 October 2021 - 07:31 PM

Ako je malo uže nego što treba onda obućar može na kalupu malo da raširi obuću. Za normalne cipele to radi posao a da li sprinterice tu spadaju, verovatno zavisi od korišćenih materijala. 


  • 0
.

#205 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14611 posts

Postavljeno 07 October 2021 - 08:19 PM

Shimano ima obelezje WIDE, Sidi ima obelezje MEGA za siru obucu.


  • 0

#206 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Postavljeno 08 October 2021 - 03:02 PM

Ja sam hteo da uzmem Scott-ove sprinterice ali su mi bile uske i prodavac mi je rekao da se nece rasiriti jer su i napravljene od vestackih materijala bas sa namerom da se ne promeni oblik i da ostanu krute. 


  • 0

#207 markhizio

markhizio
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts
  • LocationRuma

Postavljeno 08 October 2021 - 07:04 PM

Vratih ih danas prodavcu sa cikloberze.


  • 0

#208 markhizio

markhizio
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts
  • LocationRuma

Postavljeno 08 October 2021 - 07:06 PM

Ja sam hteo da uzmem Scott-ove sprinterice ali su mi bile uske i prodavac mi je rekao da se nece rasiriti jer su i napravljene od vestackih materijala bas sa namerom da se ne promeni oblik i da ostanu krute. 

 

Koje si kupio na kraju?


  • 0

#209 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Postavljeno 08 October 2021 - 08:28 PM

https://www.2bike.rs...-2#.YWCp5LgzbIU

 

to su mi prve drumske sprinterice pa ne mogu da ih uporedim .

udobne su, skoro kao obicne patike, mislim na sirinu, dubinu,, stim da su jako krute, ne savijaju se uopste, i to valjda tako treba. ne moze da se seta sa njima. 


  • 0

#210 markhizio

markhizio
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts
  • LocationRuma

Postavljeno 08 October 2021 - 10:21 PM

https://www.2bike.rs...-2#.YWCp5LgzbIU

 

to su mi prve drumske sprinterice pa ne mogu da ih uporedim .

udobne su, skoro kao obicne patike, mislim na sirinu, dubinu,, stim da su jako krute, ne savijaju se uopste, i to valjda tako treba. ne moze da se seta sa njima. 

 

Da, znam da nisu za hodanje. Bitno da ne stezu nista. Pitanje je da li posteje u mojoj velicini. Koja im je bila cena?


  • 0

#211 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Postavljeno 09 October 2021 - 05:52 PM

mislim 120e


  • 0

#212 markhizio

markhizio
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts
  • LocationRuma

Postavljeno 26 October 2021 - 12:23 PM

Ko od kolega nosi fizik drumske sprinterice? Voleo bih da cujem da li su udobne, posebno napred oko prstiju. Ne mogu nigde da nadjem broj ovde pa cu morati sa bike24 da narucim. Probavao sam DMT i Scott ali mi ne odgovaraju.

 

Ne bih da se zeznem :)


  • 0

#213 Bobanultegra

Bobanultegra
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 435 posts
  • Locationleposavic

Postavljeno 26 October 2021 - 01:00 PM

Nosim fizik R4 dve godine i zadovoljan sam. 43 broj dužina uloška 27,8 cm Ne bih rekao da su mnogo široke napred
  • 0

#214 markhizio

markhizio
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts
  • LocationRuma

Postavljeno 26 October 2021 - 01:12 PM

Nosim fizik R4 dve godine i zadovoljan sam. 43 broj dužina uloška 27,8 cm Ne bih rekao da su mnogo široke napred

 

Nemam siroko stopalo ali mi ove nekako bile uzane. Da li su im precizne mere na sajtu?


  • 0

#215 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 26 October 2021 - 04:44 PM

Gde zivis? Svrati probaj moje da znas na cemu si. Fizik R5 tempo, 48 broj
Mislim da ih nisam razgazio toliko da bude neprezentativno, 10-12h ih ukupno nosio, mozda.
  • 0

#216 markhizio

markhizio
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts
  • LocationRuma

Postavljeno 26 October 2021 - 05:43 PM

Gde zivis? Svrati probaj moje da znas na cemu si. Fizik R5 tempo, 48 broj
Mislim da ih nisam razgazio toliko da bude neprezentativno, 10-12h ih ukupno nosio, mozda.

 

Ruma. Jedino da ih probam ovde pa da ih vratim kurirom na poverenje :)


  • 0

#217 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 05 August 2022 - 01:40 PM

Nakon mnogo godina nepranja sprinterica jer sam ih tek povremeno koristio kao rezervne sprinterice, nagovorim ženu da ih ubaci u veš mašinu zajedno sa radnim odelom. Sve je oprano na nekih 30 stepeni sat vremena, a kada ih je supruga izvadila iz mašine konstatovali smo da se đon totalno odlepio od sprinterice. :(

E sad ima ovim sprintericama dosta godina, bar jedno 7, ali činjenica je da nisu nigde pukle niti jako oštećene a imam za njih i pedale i pločice pa mi je žao da tek tako dignem ruke od njih. Ima li neko ideju kako da ovo vratim u pređašnje stanje?

Meni na pamet pada jedino super lepak ili da to nosim kod nekog obućara da to reši kako Bog zapoveda. Nešto treće možda?

Attached Thumbnails

  • IMG_20220805_1518587.jpg
  • IMG_20220805_1519222.jpg

  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#218 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 05 August 2022 - 01:58 PM

Obućar naravno.

Na stranu što mi ta opsesija pranje nečega što nije predviđeno za pranje u veš mašini nikada nije bila jasna. 


  • 2
.

#219 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 05 August 2022 - 02:45 PM

Taman sam se pitao da li mogu sprinterice u mašinu :)
Jedino dobar obućar možda to može srediti. Mora napraviti tu čvrstu vezu da se ne bi rasipala energija bez potrebe.
  • 0

#220 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 05 August 2022 - 03:42 PM

Obućar naravno.
Na stranu što mi ta opsesija pranje nečega što nije predviđeno za pranje u veš mašini nikada nije bila jasna.


A zbog čega sprinterice ne treba prati u mašini u mlakoj vodi na 30 stepeni? Gde to piše?

Primera radi, prao sam i Mtb sprinterice i ništa im nije. ŠTaviše, sad su kao nove...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika