Jump to content


Fotografije

Pedale i sprinterice


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
275 odgovora na ovu temu

#181 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 22 February 2021 - 06:10 PM

@dule0911   Klizace ti noga na recumbentu sa platformi, treba da napravis DIY od aluminijuma ili da kupis gotov proizvod. DIY je aluminijumska ploca savijena na vrhu i dnu da ne kliza noga van ploce, zasrafljeno za pedale.


  • 0

#182 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 22 February 2021 - 07:51 PM

@lucky_13
Hvala, predpostavih da su uske. Koliko je klizava sama plastika, bar sa patikama koje koristis?
Ne treba mi za kreni/stani, za to imam drugi bajs. Sto se okretanja tice je ista situacija i sa kombinovanim shimano m324 koje imam (za koje mi fali jos jedan par produzetaka osovine, plus su za nijansu male za moj ukus).

@Dusan011
Kliza/spada samo na maloj brzini ili naglom pokretu ako noga nije gde treba. To se svodi na jace kretanje iz mesta ili kad poskocim preko vece rupe, sto mi je prihvatljivo za sad. Bar je tako sa ovim pedalama koje koristim zadnje tri nedelje: https://www.2bike.rs...le-vp-836-urban
Dosle uz bajs, stavio sam produzetke od 15 ili 18mm ne secam se. Drze nogu ok, bar u trenutnoj poziciji sedenja na Q45, scott spd patike i povrsina pedala kao smirgla.

Medjutim za novi bajs imam spd pedale sa vec duzom osovinom, ali ne mogu odmah spd da koristim. Zato mi treba nesto za prelazni period, tj nadam se da ce biti prelazni.
  • 0

#183 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 22 February 2021 - 08:06 PM

To je izrazen problem kod trike-ova koji po pravilu sede nize od BB, kod tvog Q45 i nije toliki problem jer ti je ram tako reci mali pa si skroz odaljio BB koliko moze a kod Q45 to odaljavanje spusta BB nize pa ti izgleda podnosljivo. Ne mogu sad da nadjem fotku kako je covek napravio od aluminijumske ploce ali sustina je da peta ima potporu. Pretpostavljam da zbog bezbednosti ne zelis da se vezujes trakama zato sam ti predlozio DIY varijantu.

 


  • 0

#184 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 22 February 2021 - 08:13 PM

@lucky_13
Hvala, predpostavih da su uske. Koliko je klizava sama plastika, bar sa patikama koje koristis?
Ne treba mi za kreni/stani, za to imam drugi bajs. Sto se okretanja tice je ista situacija i sa kombinovanim shimano m324 koje imam (za koje mi fali jos jedan par produzetaka osovine, plus su za nijansu male za moj ukus).

@Dusan011
Kliza/spada samo na maloj brzini ili naglom pokretu ako noga nije gde treba. To se svodi na jace kretanje iz mesta ili kad poskocim preko vece rupe, sto mi je prihvatljivo za sad. Bar je tako sa ovim pedalama koje koristim zadnje tri nedelje: https://www.2bike.rs...le-vp-836-urban
Dosle uz bajs, stavio sam produzetke od 15 ili 18mm ne secam se. Drze nogu ok, bar u trenutnoj poziciji sedenja na Q45, scott spd patike i povrsina pedala kao smirgla.

Medjutim za novi bajs imam spd pedale sa vec duzom osovinom, ali ne mogu odmah spd da koristim. Zato mi treba nesto za prelazni period, tj nadam se da ce biti prelazni.

Možda ovako nešto, sa jedne strane velika platforma sa izmenljivim pinovima a sa druge strane spd, inače imam ovakve i servisiraju se lako, imaju igličasti i kuglični ležaj unutra https://www.ebay.com...4.m46890.l49292

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#185 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 458 posts

Postavljeno 26 March 2021 - 12:31 PM

Ja sam danas dobio ove Pocket pedals adaptere i provozao sam ih samo malo ali evo nekoliko prvih utisaka. Ovo je praktično neka guma-plastika, dosta je lagano, lako se stavlja i skida na SPD pedale. Paše i na SPD-SL, samo se okrene, ali to nemam da probam.

U vožnji je utisak dosta povoljan - lepi su ovi kramponi i drže stopalo skoro kao normalne flat pedale. Nezgodno je sto kad stanes je zadnji kraj adaptera teži pa se okrenu pod 90 stepeni, tj budu vertikalne ali sam se navikao posle par minuta. Drugo je pitanje dugovečnosti - nisam siguran da li će neki kramponi da se pokidaju za fazon 6 meseci, videcu, a pogotovo sto nije jeftina zezalica, skoro 40ak eur me izašlo. S druge strane nikako nisam mogao da se naviknem na pola-pola pedale, nit su mi bile dobre flat, nit SPD, tako da mi ovo deluje kao bolje rešenje. IMG_20210326_123929.jpg IMG_20210326_123921.jpg
  • 0

#186 lucky_13

lucky_13
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 342 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 March 2021 - 09:46 AM

@lucky_13
Hvala, predpostavih da su uske. Koliko je klizava sama plastika, bar sa patikama koje koristis?
Ne treba mi za kreni/stani, za to imam drugi bajs. Sto se okretanja tice je ista situacija i sa kombinovanim shimano m324 koje imam (za koje mi fali jos jedan par produzetaka osovine, plus su za nijansu male za moj ukus).
 

Izvini, tek sad sam video ovo pitanje.

Ja nisam imao nikakav problem sa klizanjem noge kod ovih adaptera, mada ih nisam mnogo koristio i nisam ih koristio u nekim zahtevnim uslovima. A sto se okretanja pedale tice, isto je kao kod kombinovanih, kod kojih se kopca okrene na dole cim spustis nogu.


  • 0

#187 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 01 April 2021 - 01:12 PM

Gledam drumske sprinterice. Neki komentar za naredne modele? Po cenama sa linkova, sa porezom.

 

Fizik Tempo Overcurve R5 (favorit)

Northwave Core Plus 2

Lake CX176

Shimano SH-RP400

Scott road comp boa

Naredna dva modela malo manje interesantna zbog sistema zatezanja, ali ulaze u obzir

Northwave Core 2

Pearl Izumi Try Fly Select v6

 

Parametri su:

- Gornji limit 150e, da ne placem previse ako mi ne odgovaraju.

- Imam sirok taban, posto sirinu retko ko navodi, gledam 305-310mm+ gaziste.

- Idealno neke koje disu, imam kamasne za hladno vreme

 

Scott mtb sprinterice br. 48 mi odgovaraju bolje nego 47 (32 vs 31cm gaziste po njihovoj tabeli), ali su mi 48 i dalje malo uske, na duzim voznjama osetim. Predpostavljam da su im kalupi slicni i za drumske pa ih zato izbegavam, ali mozda odem da probam ove bele u planetbike sto sam linkovao (imaju ih u 47).

Ne znam da li ostali od navedenih imaju siri kalup (ili siri u odnosu na Scott), koje su kruce/kvalitetnije itd.

 


  • 0

#188 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 01 April 2021 - 01:35 PM

Ove Fizik su dobre (gornja sredina), imam ih već 2 godine. Kao nove su i dalje, vozim ih jesen i proleće rano. Nisu baš toliko za leto, nemaju ventilaciju odozdo a crne su i nije baš tako tanak materijal pa...
Ove Scott sa 1 "točkićem" osim lepog izgleda dosta su slabe. Takođe sam ih imao i počele da žvaću posle 3 meseca.
Ako imaš mogućnost ove Scott sa 2 točkića ali one su oko 200e. Kada sam mislio da prođem jeftino pravio sam kompromise i gubio na svemu... Na kraju sam naručio u PB Scott bele novi model, nemaju ih u prodaji vidim, karbonske potpuno, matetijali bez šavova, ventilacija sa svih strana, minimalna masa, kvalitet, prosto neverovatna razlika, da ne dužim... vrede toliko. To su ove u PB od oko 25000 ali novi model, u principu promenili malo boju i neke detalje.
  • 0

#189 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 01 April 2021 - 01:47 PM

Daj link ili makar model tih sto si uzeo.
Ove sa dva tockica nemaju moj broj u PB, a napamet da porucujem Scott nakon trenutnog iskustva sa njihovim mtb sprintericama, nisam siguran da bih rizikovao (uzan kalup). Za cenu sam napisao gornji limit samo iz tog razloga, jer ne volim obucu online da kupujem, samo sam za ovo primoran jer u mom broju izbora nema. Tako da u principu moze i 200e, ako sam sigurniji da ce mi odgovarati.


  • 0

#190 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 01 April 2021 - 01:57 PM

https://www.scott-sp...oad-rc-evo-shoe
to su te. Vrhunske su zaista.

To su kao ove iz PB samo je ovo stariji model pa nisu imali moj broj pa sam naručio kod njih i dobio ovaj gore novi model po ceni ovoga
https://planetbike.r...hite-black.html
  • 0

#191 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 01 April 2021 - 02:23 PM

Kao sto sam predpostavio, nema mog broja na bike24 :) Hvala svakako.


  • 0

#192 LordSoru

LordSoru
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 354 posts

Postavljeno 15 May 2021 - 09:19 AM

Uzeh Scott Comp MTB Boa u PB.

I da nisam smarao ortaka koji radi u PB da mi ih poručuje, čovek sredio i popust, verovatno bih odustao od kupovine.

Prvi put kupujem Scott i ima glupe veličine.
42 koji inače nosim mi je u dužini ok ali preuzan, dok je 43 u širini ok ali u dužini veći nego što mi treba. Tako da uzeh 43 jer su mi iskustva sa prethodnim sprintericama takva da se ne opuste vremenom, pre se razlepe nego da se opuste.

Videćemo vremenom kakve su u vožnji.

Btw jednu sajlu nagnječih u startu slučajno pa aplicirah na BOA sajtu za onaj free replacement kit u slučaju ako pukne nekad da zamenim. Priložih slike, dobio potvrdni mejl da će mi poslati, videćemo kako funkcioniše slanje u zemlje trećeg sveta.IMG_20210512_213317.jpg

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
  • 0

~be here now~


#193 LordSoru

LordSoru
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 354 posts

Postavljeno 20 May 2021 - 04:45 PM

BOA, fenomenalna korisnička podrška.

Dok sam skidao etiketu, presečem i sajlu. Aplicirao za novu sajlu i u roku od šest dana dobio set, točkić sa sajlom za obe patike.IMG_20210520_171308.jpg

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
  • 0

~be here now~


#194 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 20 May 2021 - 05:23 PM

Gde? Može adresa, sajt...

Ne crkava često ali valja imati uvek u rezervi. 


  • 0

#195 LordSoru

LordSoru
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 354 posts

Postavljeno 20 May 2021 - 05:29 PM

Zvanični BOA sajt. Lako ćeš se snaći, pod support imaš opciju free replacement ili tako nešto. Jedino što moraš priložiti sliku pokvarenog/oštećenog dela.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
  • 0

~be here now~


#196 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 20 May 2021 - 05:47 PM

Pa super stvar.

Hvala ti.

 

U PB su 2000 din/kom, sigurno da su jeftinije


  • 0

#197 LordSoru

LordSoru
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 354 posts

Postavljeno 20 May 2021 - 06:36 PM

Pazi da izabereš svoj model. Te u PB su za stariji model.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
  • 0

~be here now~


#198 markhizio

markhizio
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts
  • LocationRuma

Postavljeno 07 October 2021 - 11:01 AM

Kupio sam DMT R6 sprinterice. Duzina je perfektna ali me malo stezu oko prstiju. Da li je to normalno i hoce li se rasiriti nakon nekog vremena?


  • 0

#199 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 October 2021 - 12:37 PM

Ne znam za DMT, ali Scott se nisu raširile ni milimetar. Meni su bile niske u prednjem delu (pritisak na nokat palca odozgo) i nosio sam ih par meseci, nadajući se da će da popuste. Kad je nokat poplaveo shvatio sam da pametniji popušta i prestao.
  • 0

#200 markhizio

markhizio
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts
  • LocationRuma

Postavljeno 07 October 2021 - 01:12 PM

Ne znam za DMT, ali Scott se nisu raširile ni milimetar. Meni su bile niske u prednjem delu (pritisak na nokat palca odozgo) i nosio sam ih par meseci, nadajući se da će da popuste. Kad je nokat poplaveo shvatio sam da pametniji popušta i prestao.

 

Bedak. Osecam i ja pritisak na palac na desnoj nozi. Leva je ok. Moracu da vratim onda.


  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika