Jump to content

Fotografije

Pedale i sprinterice

• Molimo uloguj se da bi odgovorio
183 odgovora na ovu temu

#181 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10790 posts

Postavljeno 22 February 2021 - 06:10 PM

@dule0911   Klizace ti noga na recumbentu sa platformi, treba da napravis DIY od aluminijuma ili da kupis gotov proizvod. DIY je aluminijumska ploca savijena na vrhu i dnu da ne kliza noga van ploce, zasrafljeno za pedale.

• 0

#182 dule0911

dule0911
  • Members
  • 2258 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 22 February 2021 - 07:51 PM

@lucky_13
Hvala, predpostavih da su uske. Koliko je klizava sama plastika, bar sa patikama koje koristis?
Ne treba mi za kreni/stani, za to imam drugi bajs. Sto se okretanja tice je ista situacija i sa kombinovanim shimano m324 koje imam (za koje mi fali jos jedan par produzetaka osovine, plus su za nijansu male za moj ukus).

@Dusan011
Kliza/spada samo na maloj brzini ili naglom pokretu ako noga nije gde treba. To se svodi na jace kretanje iz mesta ili kad poskocim preko vece rupe, sto mi je prihvatljivo za sad. Bar je tako sa ovim pedalama koje koristim zadnje tri nedelje: https://www.2bike.rs...le-vp-836-urban
Dosle uz bajs, stavio sam produzetke od 15 ili 18mm ne secam se. Drze nogu ok, bar u trenutnoj poziciji sedenja na Q45, scott spd patike i povrsina pedala kao smirgla.

Medjutim za novi bajs imam spd pedale sa vec duzom osovinom, ali ne mogu odmah spd da koristim. Zato mi treba nesto za prelazni period, tj nadam se da ce biti prelazni.
  • 0

#183 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • 10790 posts

Postavljeno 22 February 2021 - 08:06 PM

To je izrazen problem kod trike-ova koji po pravilu sede nize od BB, kod tvog Q45 i nije toliki problem jer ti je ram tako reci mali pa si skroz odaljio BB koliko moze a kod Q45 to odaljavanje spusta BB nize pa ti izgleda podnosljivo. Ne mogu sad da nadjem fotku kako je covek napravio od aluminijumske ploce ali sustina je da peta ima potporu. Pretpostavljam da zbog bezbednosti ne zelis da se vezujes trakama zato sam ti predlozio DIY varijantu.

• 0

#184 vidak

vidak
  • Members
  • 3193 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 22 February 2021 - 08:13 PM

@lucky_13
Hvala, predpostavih da su uske. Koliko je klizava sama plastika, bar sa patikama koje koristis?
Ne treba mi za kreni/stani, za to imam drugi bajs. Sto se okretanja tice je ista situacija i sa kombinovanim shimano m324 koje imam (za koje mi fali jos jedan par produzetaka osovine, plus su za nijansu male za moj ukus).

@Dusan011
Kliza/spada samo na maloj brzini ili naglom pokretu ako noga nije gde treba. To se svodi na jace kretanje iz mesta ili kad poskocim preko vece rupe, sto mi je prihvatljivo za sad. Bar je tako sa ovim pedalama koje koristim zadnje tri nedelje: https://www.2bike.rs...le-vp-836-urban
Dosle uz bajs, stavio sam produzetke od 15 ili 18mm ne secam se. Drze nogu ok, bar u trenutnoj poziciji sedenja na Q45, scott spd patike i povrsina pedala kao smirgla.

Medjutim za novi bajs imam spd pedale sa vec duzom osovinom, ali ne mogu odmah spd da koristim. Zato mi treba nesto za prelazni period, tj nadam se da ce biti prelazni.

Možda ovako nešto, sa jedne strane velika platforma sa izmenljivim pinovima a sa druge strane spd, inače imam ovakve i servisiraju se lako, imaju igličasti i kuglični ležaj unutra https://www.ebay.com...4.m46890.l49292

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika