Jump to content


Fotografije

GIANT Talon 29er2 2015


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
20 odgovora na ovu temu

#1 todos_d

todos_d
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts
  • LocationParmenac - Čačak

Postavljeno 20 August 2015 - 10:09 PM

Scott Aspect 35 koji me je verno služio 5 godina posle aukcije koja je izlicitirana dobija za 2-3 dana novog vlasnika. A ja sam već postao vlasnik ovog Gianta. Prvi utisak je fantastičan prelepa završna obrada odmah upada u oči. Nisam jedino zadovoljan gumama koje nisu iz specifikacije a trebale su da budu Schwable smart sam a dobio sam nekakve plastificirane Maxxis crossmark. Jednostavno mi se ne sviđaju i brlo će brzo leteti a doći će onakve kakve sam već imao ravne bez krampona. Veličina točka 29 odaje potpuno drugačiji utisak.  ram je L i izgleda prividno kao da je na 26 ici XL kao što je moj Scott bio. Nisam je još probao pošto sam je večeras sklopio. Slike ću postaviti neki drugi dan. Evo fabričke specifikacije mada kao što sam rekao gume su drugačije. Nadam se da nije još nešto promenjeno.

http://www.giant-bic...#specifications


  • 0

#2 todos_d

todos_d
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts
  • LocationParmenac - Čačak

Postavljeno 20 August 2015 - 10:22 PM

Ono što sam čitao po forumima to su loše kočnice Tectro. To ću tek da vidim mada ne verujem da ću ih koristiti na teškim spustovima jer ja nisam takav tip vozača. Međutim smatram da i u  gradskim situacijama kočnice tzreba da budu tip-top. Videću kako će se pokazati. Moje bivše deore na Scottu ni posle pet godina nisu pokazale ni traga pohabanosti, curenja i tih stvari što bi kočnice napravile lošim.


  • 0

#3 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 20 August 2015 - 10:28 PM

Ne fali nista Tectro kocnicama, jesu entry level ali radice posao za koji su predvidjene.

Nek je sa srecom kupovina


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#4 todos_d

todos_d
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts
  • LocationParmenac - Čačak

Postavljeno 21 August 2015 - 09:18 AM

Prva slika novog brdskog trkačkog konja.

 

giant-29er.jpg


  • 1

#5 todos_d

todos_d
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts
  • LocationParmenac - Čačak

Postavljeno 22 August 2015 - 05:54 AM

Ogrešio sam se o ove gume Maxxis nazvavši ih plasticifiranim. Možda i jesu ali ja sinoć po obilnoj kiši nisam došao sa mokrim nogavicama obućom punom vode i čuvenom štraftom na leđima. Kako rasipa vodu nisam provalio mada sam pokušao da ukapiram šta radi sa vodom. Izgleda da i donji ram koji je poveliki služi kao štit a verovatno imaju i veličina guma nekakvu ulogu u svemu tome. Sve u svemu nešto potpuno neočekivano s obzirom šta sam ranije sve po kiši preživljavao.

 

A opšti utisak je da je bicikla sasvim solidno brza po ravnom terenu i da ne zamara pri vožnji. Uvek sam imao problema sa sedištem i zamorom u rukama.


  • 0

#6 todos_d

todos_d
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts
  • LocationParmenac - Čačak

Postavljeno 28 August 2015 - 09:51 AM

biciklista.jpg


  • 0

#7 todos_d

todos_d
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts
  • LocationParmenac - Čačak

Postavljeno 01 September 2015 - 10:40 AM

Neko je na forumu pominjao kao nema nikave razlike između 26 i 29 inča. Ima i te kakve a to mogu da osete rekreativci i napredni rekreativci u koju kategoriju i ja spadam. Lakše se okreće brže ide, ja sam izašao uz jedan uspon iz prve a ranije nisam sa prethodnom biciklom uspeo ni iz tri puta. Možda nekom zvuči sad da lupetam ali sam dosta prešao sa prethodnom biciklom koja je imala točkove od 26 inča i bolji pogon. Kompletan deore a na ovoj je kombinacija ručice menjača, srednji pogon, zadnji pogon: acera, alivio, deore shadow. Pretpostavljam da je i ovaj slabiji deo na bicikli napredovao za pet godina koliko je razlika između moje prethodne Scott aspect 35 i ove Giant talon 29 2er ali ipak da se zna razlika i klasa u kojoj spadaju ove dve bicikle.  


  • -1

#8 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4584 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 02 September 2015 - 06:22 PM

Lepo ja kazem 29 je zakon!
  • 1

#9 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 02 September 2015 - 06:24 PM

Jos jedan za 29
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#10 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 02 September 2015 - 06:28 PM

Takodje,zato sto imam dovoljno godina pa ne vozim agresivno.Da sam mladji bio bih za 26.
  • 0

#11 coolg66

coolg66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts

Postavljeno 02 September 2015 - 08:40 PM

Lepo ja kazem 29 je zakon!

Cudno je ovo sa 29kama...vozio sam 26 full sus pet godina, od pre godinu dana sam presao na 29 ku bogu hvala... sada kad provozam 26 nikako da se nacudim kako sam to cudo sa malim tockovima mogao uopste da vozim... Ipak za voznju 29ke treba malo bolja kondicija,i ne ide lakse uzbrdo... ali da prelazi preku rupa i kamenja kao od sale to je tacno. Za mene je spust sa njim poprimio sasvim drugi karakter... jako jako dobra stvar  !!!

Giant talon ima odlican ram i puno dobrih misljenja na ino forumima... pa uzivaj...


  • 0

#12 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 02 September 2015 - 09:13 PM

26 je okretniji i točkovi su jači. Manje mesta zauzima u liftu (za istu visinu vozača ram). Lakši je i kompaktniji. Kome je to bitno.

 

29 točkovi se brže kotrljaju - i po ravnom i preko neravnina. Manje trucka. :)

 

Uzbrdo? To se rešava prenosom. Obim točka 29-ke je veći, pa treba više zuba pozadi, ili manje napred da bi se zadržala ista dužina prenosa kao na 26. Ali to se da udesiti po željama & potrebama.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#13 todos_d

todos_d
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts
  • LocationParmenac - Čačak

Postavljeno 03 September 2015 - 05:16 AM

Imao sam i spust po asfaltu, 40kmh. Osećaj neverovatan, uporediv sa seksom. n2:man_in_love Mislim da može i brže samo što ipak nemam još puno poverenje u biciklu, osećaj ko da će da se raspadne. Ima još jedan detalj koji mi je upadao u oči dok sam vozio Scotta 26 inča. Verovatno su u pitanju jeftine naočare koje dok sam nosio davale utisak kao da sedim nešto povišeno na bicikli. A bez njih kao da sam na nekoj dečijoj. Ovu drugu nisam ni vozio bez naočara pa je efekat sa uzdignutim nosem na gore! n2:party-021


  • 0

#14 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 03 September 2015 - 06:53 AM

Sa cime li bi poredio da si vozio 40kmh ali po sumi? :D
Po asfaltu se 40 vozi i bez nizbrdice

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
  • 3

#15 todos_d

todos_d
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts
  • LocationParmenac - Čačak

Postavljeno 03 September 2015 - 12:44 PM

Ja sam naglasio da sam napredni rekreativac a ne ko vi poluprofesionalci ili ful profesionalci. Velika je to razlika. Sa starom sam razvijao na nizbrdici oko 45kmh ali nekako sediš niže, meni je na prethodnoj i ram bio veći za broj pa mi je šticna bila spuštena. Rekao sam već da sam jednom leteo sa brda oko 2km skoro pa napunio gaće i od tada više nisam vozio na neasfaltiranom putu. Ali vi koji sve više vozite takve spustove sve vam se više traže veći izazovi za koje treba da budete jelte u top formi. Meni je 44 godine i sasvim je dovoljno na kom sa nivou.


  • 0

#16 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 03 September 2015 - 12:58 PM

Hvala ti za ovo Vi poluprofesionalci ili full profesionalci.


  • 1

#17 LordSoru

LordSoru
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 354 posts

Postavljeno 03 September 2015 - 02:06 PM

@sajlonac

Uuuu, rekao ti da si poluprofesionalac.

@todos_d
Fin bajs, dobrodošao u 29 klub. Može to dosta brže nizbrdo od 40km/h, samo pametno.
  • 1

~be here now~


#18 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5466 posts

Postavljeno 03 September 2015 - 02:48 PM

... Može to dosta brže nizbrdo od 40km/h, samo pametno.

ima li potrebe?

 

Vidis da je kolezi super

Imao sam i spust po asfaltu, 40kmh. Osećaj neverovatan, uporediv sa seksom. n2:man_in_love

jes pa da mu se na 60kmh ogadi sex, samo polako, korak po korak :)

samo da ne bude sex: sjebo se nizbrdo!  n2:hahaha


  • 2

#19 todos_d

todos_d
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts
  • LocationParmenac - Čačak

Postavljeno 11 November 2015 - 11:10 AM

cycle-2.jpg


  • 0

#20 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 13 November 2015 - 07:15 PM

ne, stvarno.. šta ima profi voziti po šumi, npr noću svašta?!? :D

ti ajd bar danju i sporije od 40 uvek bolje nego asfalt, plus kiseonik


  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika