Jump to content

Fotografije

Tockovi

• Molimo uloguj se da bi odgovorio
123 odgovora na ovu temu

#121 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 736 posts

Postavljeno 01 September 2019 - 05:28 AM

Dobar izbor. Možda se neki neće složiti da je Ksyrium odličan točak, ali težina od samo 1500 grama u tom cenovnom rangu je super. Taj točak će ti trebati kad god budeš odlučio da se nekud pentraš i nećeš zažaliti. 

A DT swiss nisam probao ali mi sa tako malo većim brojem žbica deluje baš jako. Koja je težina za DT Swiss set? I reci mi da li je na DT swissu glasan ili tih freehub? 

• 0
"I have no idols. I admire work, dedication and competence. "
A. Senna

#122 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3232 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 September 2019 - 11:08 AM

Misliš na 105 5800 nablama? :D Freehub je tih, standardno za Shimano. Težina svuda na netu je 2kg tačnije 1985g (890+1095) znači isto kao ovaj par što vozim 4 godine (R501+Aksium) mada ja sam ih kuhinjskom vagicom izmerio na 1900g ali moguće da ta analogna greši osetno. Ovde nemam digitalnu, u selu mi je. U svakom slučaju teški su i ružni, ne planiram to da vozim, biće za budući treking i za bekap za drumaša. Nisam ni ubeđen da broj žica čini te točkove a za felne sam čuo oprečna mišljenja. Ipak deluju kvalitetno i navodno su ručno pleteni, guglao sam dosta ti točkovi nisu uopšte jeftini, uzeo sam ih samo zato što su novi skoro nevožni a džabe.

• 0

#123 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 736 posts

Postavljeno 01 September 2019 - 12:29 PM

A jeste, to sam prevideo da su nable 5800. Mene jedino to odvraća od Shimano točkova. Ja baš ne volim kad je tako tih freehub, volim kad ne pedalam da i dalje nekako imam interakciju sa točkovima, a to mi je najlepše preko zvuka od freehub-a. :)

Ima DT Swiss i drugih točkova koji imaju glasnije freehubove, i dosta su lakši, samo naravno i osetno skuplji.

• 0
"I have no idols. I admire work, dedication and competence. "
A. Senna

#124 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3232 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 September 2019 - 08:19 PM

Da li neko ima proveren info da li stari Shimano R550 točkovi imaju onaj marker potrošenosti felne (rupicu, udubljenje)?

Meni čovek kaže da nemaju ali meni to nema nikakve logike, pošto R500 i R501 imaju.

• 0

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika