Jump to content


Fotografije

Tockovi


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
626 odgovora na ovu temu

#521 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 15 June 2022 - 07:12 PM

Ode moj hvaljeni Stylus danas. Čujem poče da češe točak o paknu, sidjem kad on pravi lepu osmicu, pukla žica. Raširih paknove i nekako stigoh tih preostalih 50 km...

Moram da menjam točkove ipak...

 

Ono što mogu odmah kupiti uz pristojnu cenu (i valjda takav i kvalitet) je samo ovo, u smislu da je na raspolaganju odmah

https://planetbike.r...m-clincher.html

 

 

Gledah nešto i oglase, nema ništa za mene čini mi se, uz uslov da ide isključivo guma 23mm i 9-o fazna kaseta. 

Ako nešto imate da predložite valjalo bi mi jer ujutro naručujem ove iz Planeta ako nema ništa drugo, šta ću, moram..

Hvala!


  • 0

#522 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 15 June 2022 - 07:49 PM

A sto ne zamenis samo zbicu, ili kupis samo kvalitenu nablu i zbice i Gadjan ti napravi tocak.


  • 1

#523 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 15 June 2022 - 07:53 PM

Izgubio sam nešto poverenje danas u njih. Izgreban asfalt na deonici Ustiprača - Foča, oko Goražda negde oko 2-3km (treba da se radi) i ako sam polako išao mislim da je tu pukla. Na prošlom bajsu mnogo duže su mi trajali točkovi iste marke.

Razmisliću to oko pletenja, nisam razmišljao do sada o tome. Mogla bi biti dobra ideja. 


  • 0

#524 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 15 June 2022 - 08:05 PM

Ja bih ionako promenio sve zbice, ako uspes da nadjes neke DTswiss tanjene, nije jeftino ali verovatno najbolje resenje sto se tice performansi. Zbica pukne kad nije zategnuta, nije bitna brzina.


  • 0

#525 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 15 June 2022 - 08:09 PM

Nije ni pukla nego izletela iz nable nekako.Kao da je ovaj što mi je ispravljao felnu skoro uvio žbicu, nije podmazao niplu pre rada itd i ona sad izletela. Ne znam...tako mi se čini koliko sam mogao na putu da procenim.


  • 0

#526 zoksi

zoksi
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 277 posts

Postavljeno 15 June 2022 - 09:01 PM

https://sportzona.rs...pe-red-sticker/
  • 1

#527 zoksi

zoksi
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 277 posts

Postavljeno 15 June 2022 - 09:03 PM

Na ovu cenu imas I 10% popusta I besplatnu postarinu.
  • 1

#528 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 15 June 2022 - 11:39 PM

Ovo je već dobra cena.
Hvala ti na preporuci.
  • 0

#529 vladetaub

vladetaub
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 465 posts
  • LocationUb

Postavljeno 17 June 2022 - 12:29 PM

Za Pustolova: Ja vozim točkove WH-R501A samo su moji dubine 30mm a ovi u ponudi su 24mm. Slažem se sa onim što je Smasher napisao. Još da dodam da sam težak 101kg i da u vožnji čuvam točkove.

Za Gađana: Jesi li stavio žice na prodaju,možda zatreba! Ako su ti felne dubine 30mm.


  • 0

#530 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 17 June 2022 - 03:15 PM

Ma da, Smasher je kolega čije mišljenje uvažavam i realan je čovek, nepristrasan i objektivan, voljan da pomogne (bez proseravanja) itd.
Ovi iz Sport zone su profesionalni maksimalno i dobro reče Zoksi, dobih 10 posto popusta i besplatna poštarina i dobih ih po ceni tačno 50 eura manje nego u PB. Poručio juče i stigli jutros odmah, sve pohvale. Zadovoljan!
Pa ja sam sa "smećem" :) kako neko nazva Stylus točkove prešao 12 ili 14 000 km (nisam siguran) a tek ovi ima da idu... Lepo izgledaju u pravu ste.
Hvala kolege mnogo.
Srećna mi onda buduća vožnja :)
  • 0

#531 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 17 June 2022 - 03:45 PM

Neka je sa srećom, čekamo utiske. 


  • 0
.

#532 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 17 June 2022 - 04:02 PM

Nije ni pukla nego izletela iz nable nekako.Kao da je ovaj što mi je ispravljao felnu skoro uvio žbicu, nije podmazao niplu pre rada itd i ona sad izletela. Ne znam...tako mi se čini koliko sam mogao na putu da procenim.

imas fotku? Jel izletela iz nable (dole) ili iz niple (gore)?


  • 0

#533 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 17 June 2022 - 04:17 PM

Iz nable, pukla zbici glava.
  • 0

#534 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 17 June 2022 - 04:33 PM

Iz nable, pukla zbici glava.

kao sto kaze kolega

...Zbica pukne kad nije zategnuta, nije bitna brzina.

kad landara odjednom "secuje" u pukne gde je najvece opterecenje, na krivini :(

 

Ja bih ulozio nesto novaca, stavio novu zbicu (po mogucnosti i sve zbice) i sredio tocak, pa nek stoji u rezervi.

Srecni kilometri sa novim tockovima :)


  • 0

#535 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 17 June 2022 - 04:42 PM

Obocno pucaju pozadi vucne zice od zamora, ja bi samo njih sve zemenio, ako je zaista pukla vucna zica.
  • 0

#536 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 17 June 2022 - 07:01 PM

Ma da, zadnja žica je u pitanju tj na zadnjem točku.
Ovo su stvarno jedtini točkovi pa ne znam ima li smisla raditi ih. Možda su negde oko 20-25€ ako se ne varam.
Ali lepo su zaista poslužili, spustalo se niz Zlatibor i Zlatar sa njima, išlo se i 70km/h i sve su izdržali. Nešto razmišljam, sva sreća da imaju 36 žica jer u suprotnom bi ta osmica bila šira pa ne bi ni mogao da se vratim. Nekad je dobro imati i nefensi (jeftine) tolkove :)
  • 0

#537 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 June 2022 - 11:27 PM

Za Gađana: Jesi li stavio žice na prodaju,možda zatreba! Ako su ti felne dubine 30mm.

 

Jesam oglašavao sam, prodao sam već 10 komada ostalo 14. Ali nije koliko znam ta dublje felne, mislim da je 24 mm. Žbice zaboravih tačno, a merio sam ih mislim da su 284 mm ali isto nisam siguran. Na netu su oprečne informacije negde piše 282 negde i 286.

Znam samo da sam proveravao da ih ne pomešam, ali su na tim točkovima sve jednake dužine, nema razlike leva i desna drive side.


  • 0

#538 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 24 July 2022 - 11:39 AM

Kaže Radomir Pavlović u prenosu Tour de France-a da točkovi koji se voze na turu koštaju oko 5000 evra.

To su točkovi koji se okreću kad ih pogledaš :)

 

I kaže kako da znamo da su nam točkovi najviše klase.

Kada podignemo jednu stranu bicikla i držimo par sekundi tada točak mora da se okreće pod "težinom" ventila prvo na jednu stranu pa na drugu i tako sve dok ventil ne bude u krajnjem donjem položaju doveden zemljinom težom tj silom gravitacije. 

Kada sam probao, moj točak drži ventil bočno pod 90 stepeni i ne pomišlja da ga privuče zemljina teža :)

Kako je stanje kod vas?


  • 0

#539 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1366 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 July 2022 - 01:06 PM

Kada se točak okreće pod težinom ventila, znači da su dobri ležajevi i da točak nije izbalansiran... Masa točka ne igra ulogu.
  • 0
The sea, the sea

#540 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 24 July 2022 - 02:47 PM

Masa točka ne igra ulogu.

Igra ali...

Kod aluminijumskih tockova koji nisu vareni, felne se spojene klinovima na suprotnoj strani od ventila...


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika