Jump to content


Fotografije

Tockovi


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
626 odgovora na ovu temu

#441 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 19 January 2022 - 11:55 AM

   Evo konačno nešto podrobnije o točkovima od našeg druga sa foruma. Meni se dopada ova korisna priča.

Uzgred budi rečeno i moje skromno mišljenje je da se ne treba baš toliko opterećivati po svaku cenu malim brojem ž(b)ica. Napraviti kompromis izmedju cene, amaterskog bicikliranja i sigurnosti. Takodje je još sveža priča iz nedavne teme o Mavic točkovima pa sam još bliži sada svom stavu :)

   Mada kao što reče autor videa, kontroverzna je tema dosta, ne samo medju nama biciklistima već i serviserima, proizvodjačima itd

 

 


  • 2

#442 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 19 January 2022 - 02:54 PM

@Falloutboy    Obavezno kupi Dremel EZ SpeedClic set (link) za ceonu brusilicu, bez obzira koju imas. I nije ni plavi bosch kralj ja malo zahebo svoj pa ne radi vise dugme za blokiranje osovine, a od samog pocetka alat ima jake vibracije...


  • 1

#443 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 19 January 2022 - 03:05 PM

@Falloutboy    Obavezno kupi Dremel EZ SpeedClic set (link) za ceonu brusilicu, bez obzira koju imas. I nije ni plavi bosch kralj ja malo zahebo svoj pa ne radi vise dugme za blokiranje osovine, a od samog pocetka alat ima jake vibracije...

 

Hvala na savetu - slažem se. SpeedClick i keyless prihvat nastavaka su "za pod obavezno" s tavkim alatima, barem po meni.

 

Pazario:  :)

 


  • 2

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#444 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1363 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 March 2022 - 12:00 AM

Da li neko ima iskustva sa aero točkovima u koje može da dospe voda/kišnica? Video sam na netu da ljudima ulazi voda u felne, čak i u gume, zavisno da li prolazi kroz niple ili ventil... Koliko je to česta pojava i da li se rešava zaptivanjem rupe ventila? Da li svi imamo vode u prostoru između nipli i trake?
  • 0
The sea, the sea

#445 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 14 March 2022 - 11:55 AM

Razmišljam malo o eventualnom prolećnom abdejtu drumskog bajsa pa me interesije da li može u ovaj profil da ide guma 23mm? Ako može pomoć.
Radi se o Vision Team 35 Comp SL točkovima.

Attached Thumbnails

  • Vision Team 35 Comp SL.jpeg

  • 0

#446 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 14 March 2022 - 12:07 PM

Razmišljam malo o eventualnom prolećnom abdejtu drumskog bajsa pa me interesije da li može u ovaj profil da ide guma 23mm? Ako može pomoć.
Radi se o Vision Team 35 Comp SL točkovima.

Može!
Mada preporučujem 25mm zbog udobnosti.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 1

#447 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 14 March 2022 - 12:08 PM

Živ mi bio!! :)

(Volim nešto baš 23mm, navikao sam godinama više...)
  • 0

#448 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 14 March 2022 - 02:54 PM

Da zamolim za još jednu informaciju, da li mogu ovi točkovi (Vision Team 35 Comp SL) na drumski bajs sa Sora 9-o faz-om?

Uz točkove ide spajser za 10b, budi rečeno.


  • 0

#449 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 14 March 2022 - 04:07 PM

Da zamolim za još jednu informaciju, da li mogu ovi točkovi (Vision Team 35 Comp SL) na drumski bajs sa Sora 9-o faz-om?
Uz točkove ide spajser za 10b, budi rečeno.

Može ako je nabla za shimano standard, naravno bez spejsera montiraš kasetu.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#450 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 14 March 2022 - 04:37 PM

Nabla je Shimano FH-RS300.
Sadašnji točkovi koje sam mislio da menjam su: obruči - RODI STYLUS 700C 32H.


  • 0

#451 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 14 March 2022 - 05:20 PM

Nabla je Shimano FH-RS300.
Sadašnji točkovi koje sam mislio da menjam su: obruči - RODI STYLUS 700C 32H.

Postoji shimano i campagnolo standard za nablu tj. freehub.
Ako su Vision točkovi sa nablom za shimano i za 10-faz, onda možeš da montiraš shimano 9-faz kasetu na te točkove.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#452 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 14 March 2022 - 05:29 PM

Hvala ti puno na pomoći.
  • 0

#453 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 14 March 2022 - 08:43 PM

Danas postoje Shimano HG, Shimano MS, SRAM XD, SRAM XDR i Campagnolo freehub, ali je nebitno za ovu pricu. Ipak da znate za ubuduce.


  • 0

#454 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 14 March 2022 - 09:14 PM

Ti točkovi, ako imaju Shimano nablu, predviđeni su za 8 do 11 brzina uz odgovarajući spejser ako je potrebno.

 

Inače, iste takve točkove sam uzeo jesenas i prezadovljan sam za sada. Nisam relevantan da pričam o nekom dugoročnom kvalitetu, jer su kupljeni za bajs koji se vozi svega možda 1000 do 2000 km godišnje i to za vreme godišnjeg odmora, tako da kod mene neće videti mnogo kilometara, čak i kada se pomnože sa godinama. Međutim, prvi utisak je zaista dobar. Mnogo bolji od onih Vision 30 točkova jer je felna 5 mm dublja i samim tim jača, bolje podnosi eventualne mehaničke sile. Upao sam tu i tamo u poneku rupu na putu sa njima /ali ništa baš strašno), pomerile se nisu. Jako lepo izgledaju u toj mat boji sa tim aero žbicama u obliku oštrice, freehub se lepo i glasno čuje, imajun nable sa kasetnim ili ti industrijskim ležajevima. Platio sam ih na nekoj akciji 220 eura i za taj novac, ubeđen sam da nisam mogao da uzmem bolje, nove točkove. Uostalom, evo i fotka da vidiš kako ulepšaju bajk...

 

 

Attached Thumbnails

  • IMG_20210831_1325016.jpg
  • IMG_20210831_1324516.jpg

  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#455 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 14 March 2022 - 09:37 PM

Vrhunski su, tako sam i zamišljao.
Nego majstore koje sam kontaktirao neće da "budže" na 9-o faznu kasetu tako da mi je verovatno propala ideja. Nisu sigurni i ne mogu da garantuju da će sve biti kako treba pošto na sajtu piše da su za 10 i 11 fazne kasete. Ne mogu ljudi prosto da garantuju. Na žalost.
  • 0

#456 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 14 March 2022 - 10:03 PM

Vrhunski su, tako sam i zamišljao.
Nego majstore koje sam kontaktirao neće da "budže" na 9-o faznu kasetu tako da mi je verovatno propala ideja. Nisu sigurni i ne mogu da garantuju da će sve biti kako treba pošto na sajtu piše da su za 10 i 11 fazne kasete. Ne mogu ljudi prosto da garantuju. Na žalost.

Šta bre da budže i koji su to majstori, pojma nemaju!
Nema nikakvog budženja, samo stave kasetu i gotovo!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#457 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 14 March 2022 - 10:08 PM

Danas postoje Shimano HG, Shimano MS, SRAM XD, SRAM XDR i Campagnolo freehub, ali je nebitno za ovu pricu. Ipak da znate za ubuduce.

Pričaš za drumske točkove do 11 brzina?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#458 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 14 March 2022 - 10:24 PM

Uopsteno, mada je SRAM XDR za drumase... A neki stavljaju i MTB delove na ne-MTB bicikle... pa nije zgorega znati. A stavlja se i drumska kaseta na DH bicikle...


  • 0

#459 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 14 March 2022 - 10:34 PM

@vidak

Pa kažem, čim piše na sajtu proizvodjača da po specifikacijama na te točkove idu 10 i 11 faza samo ne bi da “budže”...

 

Nemam neku potrebu sada da uzimam 10-o i 11-o fazne kasete samo zbog točkova ili bajseve kad me ova Sora 9-o fazna služi već 2 godine besprekorno, koliko je i star sam bajs koji je kupljen nov u Planetbike-u. Pristupačna cena svega od potrošnih delova (mada sem lanca nisam ništa ni menjao) i ima ih uvek. Ne bi sada menjao nešto odlično za nešto savremenije, nemam potrebu. Mada nema više da se kupi ni novih drumaša već su sve graveli.

 

To su oni Planetovi žuto beli ramovi Scott Addict, moj sa Sorom a prodavani su i sa Tiagrom i sa 105-icom. Ništa na njemu ne bi dirao već samo sam mislio točkove da unapredim malo, da, zamenio sam i stavio ravan korman još ranije samo.

 

Ako znaš nekog majstora koji bi to uspešno odradio, javni ;)


  • 0

#460 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 March 2022 - 10:39 PM

Ja nisam nikakav majstor, a to sam malopre uradio. Skinuo Sora kasetu i spejsere, stavio 11 faznu kasetu. Tebi treba samo spejser i da staviš kasetu. Petnaest minuta posla za ne-majstora, ako imaš spejser. Ako nemaš, to svaki majstor ima, a on završava to za manje od deset minuta.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika