Jump to content


Photo

Tockovi


  • Please log in to reply
626 replies to this topic

#421 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Posted 24 August 2021 - 04:35 PM

Joj daleko sam ja od profi skupe opreme, a kako mi se čini, još dugo ću biti. VolEm da vozim kad mogu, ne sekiram se mnogo oko natpisa, gramova, "performansi. Imam ja i drugih stvari u životu. :)

Točkovi su na dobrom popustu, svega 200 evrppskih. Razlog zašto ih kupujem je prelazak sa felne širine 13 na 18mm. Trebalo bi da drastično promeni način na koji guma naleže na felnu i asfalt, poboljša udobnost, omogući montažu nešto širih guma u budućnosti ako bude potrebe, a iskren da budem trebalo bi i da skine skoro pola kile težine...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#422 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Posted 05 September 2021 - 01:59 PM

Imam jedno glupo pitanje za tebe. Kako ćeš da dokažeš da ne planiraš da prodaš taj bicikl u Srbiji? To je mene carina pitala, do duše na aerodromu, ali me je pitala. Ja na to pitanje nemam odgovor, iskreno. Možda ćeš morati da potpišeš privremeni unos za bicikl i reći ćeš da ne možeš da živiš bez njega i da si došao da voziš bajs. Realno može da ti traži sve, račun za bicikl, čak može da ti (možda) carini i oporezuje ceo bicikl. Ako si doneo taj bajs iz Srbije trebao si (za ovo ti treba te račun koji najverovatnije nemaš) da ga upišeš u pasoš. Spremi se za najgore i nadaj se da te neće ništa pitati. U suštini ako ideš sa nekim, možeš sesti na bajs posle mađarske granice i preći na biciklu. Niko ne može da kaže odakle voziš bicikl.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#423 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Posted 05 September 2021 - 02:04 PM

Vidi se da je to prilično stari model bicikla. Neće ga ništa ni pitati.
A koliko znam taj bic stoji u Srbiji odavno i vozi ga samo kad dodje na odmor
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#424 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Posted 05 September 2021 - 02:33 PM

Meni bicikl nije ni video pa me je pitao (bicikl bio u torbi). Nemoj da se samo uzdaš u to da te niko ništa neće pitati. Nikako nemoj pokušavati da ga lažeš i da misliš da možeš da ga zajebeš. Ponesi račun (ako samo točkove prenosiš) obavezno. Držimo ti fige!

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#425 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Posted 05 September 2021 - 03:22 PM

Ništa ja ne prenosim nikuda. Poneo sam samo točkove u gepeku i to je to. Svestan sam koje komplikacije postoje prilikom unošenja/iznošenja bajka iz zemlje pa se zbog toga sa tim, bez nužne potrebe ne bih zajebavao....
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#426 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Posted 05 September 2021 - 03:41 PM

Komplikacije su samo ako se roba ne prijavi carini i to na njegovo pitanje "šta imate da prijavite" a bude otkrivena ako se ne prijavi. Smatra se da je to pokušaj krijumčarenja. Tada carinik može da je oduzme i šalje vas uz prekršaj kod sudije za prekršaje gde su kazne od 1 strukog do 4-ro strukog iznosa vrednosti robe. Znači oduzeta roba se ne vraća plus 1-4 puta taj iznos kod sudije, mnogo je. Ne verujem da će to iko uraditi.

 

Za kolege koji inače prelaze granicu u nose bicikl da znaju da postoji Potvrda o privremenom unosu / iznosu robe, bez bilo kakvog (finansijskog) opterećenja. Ta Potvrda namenjena je za sportsku opremu (čamce, štapove za pecanje, skije, kao i bicikle... kao i još dosta toga što nije sportska oprema kao na primer lap-top, vredniji fotoaparati itd itd) i nju uzimate na carini gde se ona popunjava i u nju idu vaši podaci, podaci o robi i sl. i overava se na carini i uz nju posle možete da vratite robu tj bicikl (u oba smera - uvoz ili izvoz zavisno u kom smeru ste je preneli) bez ikakvih problema.


  • 2

#427 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Posted 05 September 2021 - 04:06 PM

Komplikacije su samo ako se roba ne prijavi carini i to na njegovo pitanje "šta imate da prijavite" a bude otkrivena ako se ne prijavi. Smatra se da je to pokušaj krijumčarenja. Tada carinik može da je oduzme i šalje vas uz prekršaj kod sudije za prekršaje gde su kazne od 1 strukog do 4-ro strukog iznosa vrednosti robe. Znači oduzeta roba se ne vraća plus 1-4 puta taj iznos kod sudije, mnogo je. Ne verujem da će to iko uraditi.

Za kolege koji inače prelaze granicu u nose bicikl da znaju da postoji Potvrda o privremenom unosu / iznosu robe, bez bilo kakvog (finansijskog) opterećenja. Ta Potvrda namenjena je za sportsku opremu (čamce, štapove za pecanje, skije, kao i bicikle... kao i još dosta toga što nije sportska oprema kao na primer lap-top, vredniji fotoaparati itd itd) i nju uzimate na carini gde se ona popunjava i u nju idu vaši podaci, podaci o robi i sl. i overava se na carini i uz nju posle možete da vratite robu tj bicikl (u oba smera - uvoz ili izvoz zavisno u kom smeru ste je preneli) bez ikakvih problema.

Odličan post!

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#428 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Posted 05 September 2021 - 04:11 PM

Da! Još je bitno da dodam. Te Potvrde nisu vremenski ograničene tj carina vas njome ne zadužuje vremenski do kada da robu vratite (uvezete / izvezete).

E sada ja neću dalje, dajem vama mašti na volju da tu činjenicu upotrebite u svoju korist :)


  • 0

#429 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Posted 05 September 2021 - 04:24 PM

 Ja sam uzimao te potvrde svaki put kada bih vozio bicikl van zemlje i onda kad bi se vracao i kazem im da imam potvrdu, oni mi kazu, ajde bre koja bicikla. Kao gledaj budalu. Posle vise nisam ni uzimao. Inace za lap top i aparat ti ne treba potvrda, spada u licni prtljag.


  • 0

#430 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Posted 05 September 2021 - 04:39 PM

Kad imaju mnogo posla bude tako mada i ne mogu da sanjaju koliko može da bude vrednost tog bicikla ali mi znamo pa zato treba insistirati na Potvrdi jer nisu svi isti tj ako se vraćaš na drugi granični prelaz ili samo drugu smenu naprave ti nauku ili ti traže da platiš carinu ako nemaš potvrdu...
Da, lap-top i fotoaparati su već lični prtljag, nekad bilo.


  • 0

#431 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Posted 05 September 2021 - 04:39 PM

Da! Još je bitno da dodam. Te Potvrde nisu vremenski ograničene tj carina vas njome ne zadužuje vremenski do kada da robu vratite (uvezete / izvezete).
E sada ja neću dalje, dajem vama mašti na volju da tu činjenicu upotrebite u svoju korist :)

Ja još da dodam da me nikad nisu cimali za bajs, a sto puta sam ga prenosio preko granice i nikad nisam popunjavao taj formular.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#432 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Posted 05 September 2021 - 04:45 PM

Da, sigurno. 

Ali eto da znaju ljudi (sa bajsevima od nekoliko hiljada evra) da ne moraju da strepe ni na granici. Neka sigurnija varijanta koja ne zavisi od nečijeg raspoloženja, vremena i sl,  utemeljena je u zakonu.

Nisam ni ja imao nekih neprijatnosti mada kad je bajs baš besan (a vidi se na gepeku ili krovu) zna da privuče pažnju, dodju i zapitkuju.


  • 0

#433 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Posted 05 September 2021 - 06:52 PM

Da, sigurno. 
Ali eto da znaju ljudi (sa bajsevima od nekoliko hiljada evra) da ne moraju da strepe ni na granici. Neka sigurnija varijanta koja ne zavisi od nečijeg raspoloženja, vremena i sl,  utemeljena je u zakonu.
Nisam ni ja imao nekih neprijatnosti mada kad je bajs baš besan (a vidi se na gepeku ili krovu) zna da privuče pažnju, dodju i zapitkuju.


Čuj, bic od nekoliko hiljada €. Zar misliš da neko od nas ima tako nešto?
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#434 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Posted 05 September 2021 - 08:30 PM

Ima mnogo ljudi ovde sa jako skupim biciklama. Suštinski bicikl ne mora biti skupo plaćen ali može biti da nemaš potvrdu ili račun da si kupio u Srbiji. Onda imaš veliki problem ako hoće da ti pravi problem ili, tačnije, da se drži zakona. Ja sam napisao zbog mog iskustva jer sam to prošao. Neka je bicikl 500e on može da ga carini i možda oporezuje (to bude oko 32-33% od cene bicikla). Na 500e to je preko 150e. Malo li je? Ne želim nikoga da plašim samo pokušavam da kroz svoje iskustvo informišem ljude. Milan je odlično pisao o ovome u par postova gore, šta treba uraditi i onda apsolutno nema tih problema.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 1

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#435 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Posted 05 September 2021 - 08:58 PM

Ja sam prestao da iznosim fotoaparat zbog carinika. Kad iznosim, onda redovno kažu "ne treba ti ništa" i bukvalno sam svaki put insistirao da mi lupe pečat. Dodatno, neko od njih se prave pametni i ne priznaju formular sa sajta carine nego insistiraju da se na licu mesta popunjava ponovo.
Kad unosim, bukvalno me presreću na aerodromu... Uglavnom, više ga ne nosim nigde.
Još jedna bitna informacija. Potvrda o iznošenju važi jednom. Znači, svaki put kad iznosite nešto, morate novu potvrdu. I to što iznesete morate prvi sledeći put da vratite. Ne može neko ko živi na relaciji inostranstvo-Srbija da iznese jednom, da mu to nešto stoji u inostranstvu, a on da putuje tamo-vamo. Kad pokuša da vrati to što je izneo, može da bude problema ako naleti na carinika koji traži dlaku u jajetu.
  • 0

#436 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Posted 05 September 2021 - 09:25 PM

.... I to što iznesete morate prvi sledeći put da vratite...

ne mogu da verujem u ovakvu budalaštinu!?!?


  • 0

#437 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Posted 05 September 2021 - 10:02 PM

:)
Ne mora da se vrati prvi sledeći put naravno, ni drugi, ni peti. Bitno je čuvati potvrdu i imati je kad god se roba vraća.
Da, potvrda važi za jedan izlaz i ulaz ili obratno i poništava se kao što reče kolega gore
  • 0

#438 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Posted 06 September 2021 - 05:15 AM

Ovo pisanije bi isto trebali smestiti u drugu temu. Teško da će ikome pasti napamet da traži objašnjenje o carini u temi o točkovima.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#439 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Posted 06 September 2021 - 08:12 AM

Pa i tamo ,mislim na carini  moraju da se podmazu tockovi,znaci ipak ima  veze sa temom. O:) I to debele.mislim sto je deblji sloj masti tockovi se lakse okrecu  O:)


  • 0

#440 Zoranue031

Zoranue031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Posted 06 September 2021 - 10:20 AM

Prelazio u Bosnu i Crnu goru, bicikla nekad u gepeku, nekad na krovu, pitao me ili ne pitao carinik ili policajac, na obe granice, ja kažem da imam biciklu. Uglavnom mahnu rukom. A često mi je palo na pamet, da može da pravi problem.

Ima onaj stari, bez uvrede prema populaciji:

Svaki dan Cigo prelazi granicu, gura biciklu. Na pitanje ima li šta da prijavi, odgovara da nema ništa. Sumnjiv on carinicima, svi švercuju, pretresaju, ispituju, al džaba, ne mogu ništa da mu pronađu. Prolaze dani i zovne ga jedan carinik, kaže mu Cigo, svi švercuju, a ti prelaziš svaki dan, nemoguće da ništa ne prenosiš,  imaš od sad uvek prolaz preko granice, samo reci švercuješ li šta.

A Cigo će njemu, pa bicikle drug carinik.


  • 1




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users