Jump to content


Fotografije

Tockovi


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
626 odgovora na ovu temu

#401 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 11 May 2020 - 03:16 PM

Moze li savet oko odgovarajucih duzina zica zadnjeg tocka ? DT calculator mi je izbacio ovo, pa se dvoumim izmedju preporucenih duzina (288/285) ili varijante 290/286 mm. Inace, duzina nipli je 14 mm i od alumijijuma su, ako ima nekog znacaja. 

 

dimenzije.jpg

 

 

Za prednji tocak se troumim izmedju 293, 294 i 295 mm

 

dimenz2.jpg

 

 


  • 0

#402 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 11 May 2020 - 10:29 PM

Jel imao neko iskustva sa asimetricnim profilom obruca? Navodno bi trebalo da su izdrzljiviji u smislu dotezanja zbica.

Kontaktirao sam na @Fiery preporuku Hunt i njihov predlog ako necu da cekam do avgusta je ovaj komplet tockova koji ima asimetricne obruce:

https://www.huntbike...4wide#techspecs

 

Igrom slucaja sam relativno povoljno nabavio malo jaci/tezi set 700c tockova sa dinamom i 32 zice kad zatreba da se tovari bajs, tako da ne moram vise da jurim tockove za 120-130kg. Ovi sto su mi predlozili imaju 28 zica i trpe 115kg, a meni za najcesce voznje treba do 110kg (ja + bajk oko 105, plus bidoni itd), sto se taman uklapa.


  • 0

#403 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 11 May 2020 - 10:59 PM

Mozda samo pokusavaju da ti prodaju te tockove po sistemu ako neces da cekas imamo ove (koji se slabije prodaju)...

Po mojoj logici zbice bi trebalo da budu jace nategnute na prednjem tocku sa leve strane do diska i pozadi sa desne strane gde je kaseta sto se postize sa obicnim simetricnim obrucima.


  • 0

#404 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 16 May 2020 - 03:36 PM

Ne mogu eliminisati luft u zadnjem tocku, par puta sam ga dotezao i sad vise ne moze. Rastavio, nadjen desni konus pojeden, ocistim kuglice i solju, ne vidim tragove. S drugog bicikla maznem konus, nov, mijenjao sam osovinu na njemu pa znam. Namontirao al nista nisam dobio, i dalje isti luft. Sta ne radim dobro?IMG_20200516_155148.jpg

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#405 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 16 May 2020 - 08:04 PM

Nisu ti svi konusi kompatibilni, nekad ne moze da se izvuce luft, ako si omasio.
Inace ako je konus pojeden, moras nove kuglice, sigurno su krzave.


Sent from my Redmi 7A using Tapatalk
  • 0

#406 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 16 May 2020 - 09:06 PM

Nemam ih, imam dvije vrste al manje od ovih, inace bi ih promijenio bez gledanja. Bil moglo da stavim te manje koliko ih stane dok ne nabavim novu osovinu i kuglice, nema to nigdje u blizini. Uz malo srece padace kisa ovih dana pa mi nece ni tesko pasti sto sam neispravan :)

Sutra cu opet rastaviti pa izmjeriti koje su kuglice bio sam siguran da ce biti ok pa nisam obracao paznju

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#407 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 17 May 2020 - 10:23 AM

Otjerao lokalnom majstoru, ono ima 100 godina al sta cu, nemam kome. Kuglice nema ima one lezajeve s vjencicem, konuse ima nove neke sto ne pasu na moju osovinu. Prevrnem mu pola radione i nadjem osovinu polovnu sa ispravnim konusima, namontiramo, za sad dobro. Ne kontam, ako su konusi razliciti kako ja da ubodem da narucim one koji meni trebaju. Jel prema kuglicama? Btw, smontirah to a zaboravih da izmjerim kuglice :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#408 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 17 May 2020 - 10:27 AM

Pa to kupujes po tipu nable, najbolje da odneses staru kao uzorak.
  • 0

#409 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 17 May 2020 - 01:32 PM

Eh da sam u gradu i da ima kupiti dijelova to bi bilo mnogo ljepse nego ovako ali tako je kako je. U pravu si, stari bicikl, isto konusi, isto 9 kuglica al manjih, manja i nabla vizualno. Nista rastavicu opet pa izmjeriti kuglice i zamoliti nekog da mi posalje takve. Kakava je solucija lezaj s vjencicem, jel se mora cesce mijenati zato sto je manje kuglica ili radi isto?

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#410 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 17 May 2020 - 04:11 PM

Bolje je bez venčića - više kuglica deli teret.

Standardne dimenzije:

https://bicikl.bikeg...ajeve-bicikala/
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#411 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 17 May 2020 - 04:30 PM

Ne mogu eliminisati luft u zadnjem tocku, par puta sam ga dotezao i sad vise ne moze. Rastavio, nadjen desni konus pojeden, ocistim kuglice i solju, ne vidim tragove. S drugog bicikla maznem konus, nov, mijenjao sam osovinu na njemu pa znam. Namontirao al nista nisam dobio, i dalje isti luft. Sta ne radim dobro?attachicon.gifIMG_20200516_155148.jpg

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk

 

Ако је задњи точак куглице су 6.35мм. Конусе је најбоље куповати по узорку, то по типу набле осим за фирмиране набле у више од 50% случајева не пије воду.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#412 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 17 May 2020 - 04:37 PM

Moze li savet oko odgovarajucih duzina zica zadnjeg tocka ? DT calculator mi je izbacio ovo, pa se dvoumim izmedju preporucenih duzina (288/285) ili varijante 290/286 mm. Inace, duzina nipli je 14 mm i od alumijijuma su, ako ima nekog znacaja. 

 

dimenzije.jpg

 

 

Za prednji tocak se troumim izmedju 293, 294 i 295 mm

 

dimenz2.jpg

 

Милиметар дужа/краћа жица нема никаквог значаја на ниплу 14мм. Битно је да дужина навоја жице буде покривена дужином навоја нипле. ДТ калкулатор је прилично прецизан ако си убацио добре димензије набле и фелне.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#413 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 17 May 2020 - 05:26 PM

Ако је задњи точак куглице су 6.35мм. Конусе је најбоље куповати по узорку, то по типу набле осим за фирмиране набле у више од 50% случајева не пије воду.

To je ok mjera, ove vece sto imam u rezervi su 5.7, manje 4.9 i ja sam ih koristio na starom biciklu. Sve sa osovinama i konusima iz Kine narucio i kontam da imam toga zadovoljno u rezervi
Ako su 6.35 nazad kolike bi trebale biti napred, napred je shimano dinamo nabla, narucio bih s alija po 100kom da ne moram razmisljati o njima

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#414 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 17 May 2020 - 06:30 PM

Милиметар дужа/краћа жица нема никаквог значаја на ниплу 14мм. Битно је да дужина навоја жице буде покривена дужином навоја нипле. ДТ калкулатор је прилично прецизан ако си убацио добре димензије набле и фелне.

 

Hvala na odgovoru Grbicu. Dok se nisi ti javio, niko od upucenih nije odgovorio (zamrzela me zlopamtila na temi o koroni), pa sam u medjuvremenu odradio domaci zadatak i proucio materiju malo bolje i dosao do konkretnijih podataka. Ispobao sam nekoliko kalkulatora i dosao do jednog koji za razliku od DT kalkulatora u proracunu duzine zica uracunava i istezanje zica. Ovo je taj kalkulator https://www.wheelpro.co.uk/spokecalc/  jedina mana mu je sto ne pravi korekciju duzine zica spram razlicitih duzina DT nipli, ali i nije neki problem realno, svako to moze i sam da odradi. 

 

Kalkulacija izgleda ovako za prednji tocak

dimenzije-zica-najtacnije-prednji-tocak.

 

i ovako za zadnji tocak

dimenzije-zica-najtacnije-zadnji-tocak.j

 

Potrebno je te duzine zica smanjiti za 1 mm zbog DT nipli od 14 mm, pa mi se za kupovinu namecu sledece duzine zica: prednje 293 mm, zadnje leve 288 mm i zadnje desne 284 mm.


  • 0

#415 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 24 August 2021 - 02:18 PM

Jedno pitanje, ako neko zna...

Za par dana bi trebalo da mi stignu novi točkovi. Poneo bi ih sa sobom u Srbiju, autom. Naravno otpakovao bi ih ali videće se da su novi. Da li ti točkovi koje kupujem isključivo za ličnu upotrebu podležu plaćanju carine i pdv-a na granici? Kakav je zakon po tom pitanju?


Hvala...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#416 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 24 August 2021 - 02:24 PM

Zakon je da se za sve preko 100€ po osobi plača carina (carina 10% i tu je i PDV 20% pa ukupno ti izadje oko 33% na vrednost robe pošto se plaća PDV na vrednost opterećenu carinom) osim za lične stvari. Ali ako ih malo uprljaš prijavi ih kao polovne te će tako lako proći.
Možeš u Nemačkoj da vratiš PDV na njih ako ih hoćeš ovamo u Srbiju. Overi obrazac povrata PDVa i račun kod carine na izlazu iz EU samo.
  • 0

#417 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 24 August 2021 - 02:38 PM

Jedno pitanje, ako neko zna...

Za par dana bi trebalo da mi stignu novi točkovi. Poneo bi ih sa sobom u Srbiju, autom. Naravno otpakovao bi ih ali videće se da su novi. Da li ti točkovi koje kupujem isključivo za ličnu upotrebu podležu plaćanju carine i pdv-a na granici? Kakav je zakon po tom pitanju?


Hvala...

Budi bez brige, niko ih neće ni pogledati

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
  • 0

#418 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 24 August 2021 - 02:41 PM

Najverovatnije. Tako je.
Ko nije u toku sa vrednosti (a nije) neće ni obratiti pažnju.

Vozio sam ih ja mnogo puta preko granica i nikad me niko nije pitao za njih i sve kad ih vide.


  • 0

#419 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 24 August 2021 - 03:36 PM

Covek nije ni rekao koja vrednost je u pitanju...

a znajuci ga sumnjam da kupuje neke duboke karbonske sa diskovima n2:hahaha


  • 0

#420 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 24 August 2021 - 04:15 PM

Znači zna da škrtari na točkovima. Pa što sam se ja ovoliko onda trudio i pisao. Imao sam sliku strogo dubokih karbonskih aero točkova sa tek po kojom žičicom :) pa sam se i sam zabrinuo da mu ih neko ne zapleni na granici :) :)
Ne bi izdržao, kao ni ja.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika