Jump to content


Fotografije
- - - - -

sediste


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
3 odgovora na ovu temu

#1 0radak0

0radak0
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 02 August 2015 - 08:41 AM

veliki pozdrav za drustvo na forumu....

i ja da nesto pitam....kako da znam koje mi sediste odgovara i imaju li neke mere za to.....hvala

 


  • 0

#2 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 August 2015 - 08:58 AM

To ti je lutrija brale... Moras da ga lovis ako me razumes..lako moze biti da ono sto meni extra odgovara,tebi ce muke praviti i obrnuto.. Najbolje da prelistas malo forum,ima polemika oko sedista koliko hoces,prosudis sam po komentarima koje bi ti odgovaralo,odes vidis ga uzivo (probas po mogucstvu) ,ako ti se cini da ce ti odgovarati,kupis ga a sa njim i biciklisticke sa nekim gel uloskom,i teraj.. Takodje moras imati na umu da zadnjica mora da ti se malo privikne na novu sredinu,posebno ako ne vozis mnogo,misici da ojacaju... U svakom slucaju vodi se onom "no pain no gain" ;)
  • 1

#3 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 02 August 2015 - 11:29 AM

veliki pozdrav za drustvo na forumu....
i ja da nesto pitam....kako da znam koje mi sediste odgovara i imaju li neke mere za to.....hvala

Ima, zavisi od proizvodjaca, uglavnom na sajtovima proizvodjaca imas tabele, vodic i preporuke u vezi odabira, ali u principu trebalo bi da bude minimum 15mm sire od sirine sedalnih kostiju, to je pocetna stvar na koju treba obratiti paznju, sto je veci ugao sedenja treba i sire sediste a kad urvrdis sirinu obrati paznju na oblik i duzinu, tvrdocu itd. u odnosu na stil voznje tj za koji tip bicikla ti treba... uzmi parce kartona i postavi na tvrdu stolicu sedi u polozaj u kome sedis na bajsu, na kartonu ce ostati dva udubljena kruga koje formiraju sedalne kosti, izmeri razmak izmedju centara ti krugova i dobices razmak sedalnih kostiju. Na to dodaj 15mm i dobio si sirinu za drumasa, za 90º city ili treking dodaj jos 15mm.
Za manji ugao od 90º a veci od 30-40º , mera je nesto izmedju ove dve mere zavisno od ugla sedenja...
  • 3

#4 Dado-ltd

Dado-ltd
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts

Postavljeno 19 August 2015 - 08:31 AM

Ja imam 2 sedista.Na kratke voznje i po gradu koristim mtb sediste Sele Italija(gel),probao ga na duze voznje ali bulja pocne da boli vec nakon 50km.I imam Sele Basano 3 zone komfort plus.Odlicno treking sediste,koristio ga na voznjama do 160km i nisam imao nikakvih neugodnosti.Sad,kao sto Allex napisa moras da trazis sta ti odgovara.Da promenis i par modela dok ne nadjes sta ti odgovara.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika