Jump to content


Fotografije

Varenje rama


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
69 odgovora na ovu temu

#21 gripen

gripen
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 209 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 12 November 2009 - 07:17 PM

Jel ima negde kod nas da se kupe? :mrgreen:
  • 0
Postavljena slika

Postavljena slika

#22 sscetnik27

sscetnik27
  • Members
  • PipPip
  • 51 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 November 2009 - 09:50 PM

Dodji kod mene ja cu da ti zavarim ako je gvozdeni ram u pitanju.
  • 0
.

#23 sscetnik27

sscetnik27
  • Members
  • PipPip
  • 51 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 November 2009 - 09:54 PM

Zaboravih da kazem meni se na pogonskoj osovini bio razjeo navoj pa mi je bilo komplikovano da trazim strugara da mi nareze navoj uzmem brusilicu rasecem ceo srednji pogon imao sam neki stari bajs isecem ceo srednji pogon od njega zavarim na moj capriolo ram ko novo i jace nego sto je bilo.
  • 0
.

#24 gripen

gripen
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 209 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 12 November 2009 - 10:29 PM

Ma nije meni ram pukao, :D pu nemoj da baksuziras :twisted: nego pitam onako, cisto iz radoznalosti :mrgreen:
  • 0
Postavljena slika

Postavljena slika

#25 Genesis_Boy

Genesis_Boy
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts

Postavljeno 15 November 2009 - 01:01 AM

Zna li neko gde ima da se nadju ovi stapici?Ne trebaju mi sada trenutno ali nikad se ne zna kad ce zatrebati....
  • 0
Postavljena slika

#26 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 November 2009 - 02:19 AM

Subotom na Bubanj potoku ima jedan sto ih prodaje. Otprilike se nalazi gde su oni mostici na pocetku reda.
  • 0

#27 Genesis_Boy

Genesis_Boy
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts

Postavljeno 15 November 2009 - 06:01 PM

Aha,hvala ti na informaciji.
  • 0
Postavljena slika

#28 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 16 November 2009 - 02:10 PM

A bre, sve ima u Beogradu... :shock:
  • 0

I chill harder than you party. 


#29 miso

miso
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts
  • LocationNis

Postavljeno 01 February 2010 - 03:28 PM

Kupio bi jedan bajs za DH sve je besprekorno na njemu sem jedne male pukotine na ramu to jest na varu.... Ram je od aluminijuma ... mozeli se to zavariti i dali ce to biti sigurno?
Evo slike od prilike gde se nalazi pukotina!
Na slici se nalazi crna tacka gde je pukotina!

Attached Thumbnails

  • Photo0074.jpg

  • 0
MV

#30 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 01 February 2010 - 03:36 PM

Aluminijum se moze variti. E sad, kad pogledas ovu masinu...U opisu posla joj nisu trotoari i ravan drum, a pukotina je na najnezgodnijem mestu. :-# Ako cena odgovara cinjenici da moras zameniti ram, onda ok. U suprotnom, kupio si kartu za sedmo nebo. n:smil42d2
  • 0

#31 miso

miso
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts
  • LocationNis

Postavljeno 01 February 2010 - 03:40 PM

hvala!
  • 0
MV

#32 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 01 February 2010 - 08:23 PM

Mogu se variti skoro svi materijali, samo da onaj koji vari ima iskustvo sa
varenjem i odgovarajuću opremu.
Klasično elektrovarenje elektrodama može samo na punom čeličnom materijalu.
Za tanki čelični materijal (ramove) naći CO2 aparat, a još bolje argonski.
Aluminijum se takođe može variti, ali zahteva veliko iskustvo varioca u smislu
izbora pravog postupka prema vrsti materijala.
Ukoliko je to moguće, mnoge popravke se mogu izvesti sintetičkim tečnim metalima,
a ima ih i za aluminijum i za gvojze. Potražiti u boljim prodavnicama boja ili alata
koje drže LOCTITE-ov program.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#33 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 01 February 2010 - 08:33 PM

@ Miso
A ova tema je već bila na razmatranju, pa prelistaj SERVIS ako ti trebaju adrese
varilaca u Beogradu
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#34 miso

miso
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts
  • LocationNis

Postavljeno 01 February 2010 - 09:08 PM

Mene zanima da li bi smeo uopste da varim ram za DH posto taj ram ima da trpi velika opterecenja , da li ce var da izdrzi sve to, to je pitanje?
  • 0
MV

#35 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 February 2010 - 10:07 PM

Varioc moze da zavari ram, ali ce puci pored vara, jer var treba da prodje termicku obradu da bi drzao. Zameni ti ram dok je jos vreme.
  • 0

#36 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 01 February 2010 - 10:47 PM

Nisu baš svi materijali zavarljivi. Obični niskougljenični čelici, kao i običan, nelegiran aluminijum mogu da se lepo zavaruju. Duraluminijum npr. ne može - jedan od razloga zašto se kod avionske oplate i dan danas koriste zakivci i epox. Takodje - nerdjajući čelici ne mogu baš lepo da se zavarju (Cr-Mo ramovi npr.). Titanijum isto spada u zavarljive materijale. Ipak - imajte u vidu da koliko god da je postupak dobar i da je zavarivač iskusan - mesta oko samog vara će uvek biti oslabljena i zato se uvek po definiciji smatra da je nosivost zavarenog dela 10% manja od nezavarenog.
  • 0

#37 dachaa

dachaa
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 534 posts

Postavljeno 04 February 2010 - 09:24 PM

Imam jedan ram CRO-MO koji sam slopio dok sam ga lomio uz Avalu :mrgreen:. Tačnije, iz srednjeg pogona idu dve cevi koje vode do osovine zadnjeg točka. Pukla je jedna od tih cevi. Medjutim ne skroz do srednjeg pogona nego par cm od njega, tik iza male cevčice koja spaja te dve cevi koje idu do zadnjeg točka. (bome sam ga zakomplikovao!! :mrgreen: ).

Medjutim, to nije toliko ni bitno. Bitno je da sam nabavio cro-mo cevi, kuku da zadnji točak, sve cro-mo, elektrode koje vare cro-mo, bukvalno sve! Poručio iz Swiss.

Treba mi samo izvodjač radova, tj majstor koji ima alat i veštinu. Ako znate nekog u BG ili NS, svejedno gde, bio bih zahvalan!
Reč opreza: budući da je srednji pogon blizu treba mi neko ko neće temperaturom uništiti navoj pogona :wink:
Eto, otvoren konkurs :mrgreen:
  • 0
'Pain is temporary... quitting lasts forever'

#38 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 04 February 2010 - 10:18 PM

Zavod za Zavarivanje - Grčića Milenka - izmedju Ustaničke i Gospodara Vučića - kod nekadašnje 11. beogradske gimnazije. Ako neko ima školovane zavarivače onda su to oni. Pri tome - rad naplate jednim pivom - ako hoćeš da častiš. S obzirom šta sve ljudi zavaruju ramovi za bicikl im dodju ko zajebancija.. Jedino što moraš da poraniš - pošto majstori obično posle 7:30 odu na teren - tj. malo je pitanje sreće da ih savataš u samoj zgradi..
  • 0

#39 dachaa

dachaa
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 534 posts

Postavljeno 04 February 2010 - 10:42 PM

Svaka čast Gajo!!! Imaš pivce čim naletimo jedno na drugo na drumu!
Moram doneti ram iz NS pa nosim. Znam taj profil majstora, da nema njih, ne bi bilo ni nas :D
  • 0
'Pain is temporary... quitting lasts forever'

#40 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 05 February 2010 - 09:22 AM

Istini za volju - neko je na forumu pisao da su mu zavarivali ram pa da je opet pukao - ali čini mi se da po sredi nije bio drumaš - nego neko od ovih što kako ja volim da kažem - voli da se blesavi na biciklu - skaknje BMX style vožnje i sl. gde su realno dinamička opterećenja mnogo veća nego kod drumaša - ako se desi da ram pukne na samom varu - onda je var loš - ako pukne pored vara - to je i onako najslabija tačka. Ako dolaziš kolima iz NS-a isključiš se s auto-puta kod Auto-komande ili na Dušanovačkom mostu (drugo isključenje posle Autokomande - ona je drugo isključenje posle Gazele - odatle bukvalno samo motaš desno i ideš ka Hotelu Srbija - iza Dušanovca prvi semafor levo je Grčića Milenka i zavod za zavarivanje - Lekino brdo..
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika